Co by kdyby

upraveno 3. prosince 2014 v Spekulace
Co by se stalo kdyby
Před knihami
1) Rhaegar zabil Roberta na Trojzubci
2 Jaime se oženil s Lysou Tully
3) Mace Tyrell dobyl Bouřlivý konec, a Dorne by se zapojilo do války
4) Hoster Tully vyvraždil Freye
Hra o trůny
1) Ned odmítl Robertovu nabídku
2) Ned odjel z Přístaviště do Dračího kamene
3) Joffrey poslal Neda do hlídky
4) Walder Frey poslal Robba do háje
Střet králů
1) Stannis by se spojil z Arryny
2) Cresen otrávil Melisandru
3) Renly dobyl KP
4) Daenerys odjela do Pentosu
5) Theon nezaútočil na Zimohrad
Bouře mečů
1) Robb se nevyspal s Jane Westerling
2) Sansa by otěhotněla s Tyrionem
3) Nedošlo k RS
4) Oberyn zabil Horu
245678

Komentáře

  • Achileus napsal(a):

    hanule napsal(a):

    Achileus Jak jsi přišel na to, že by Arrynové na Stannisově straně ni nezměnili?

    Jednoduše 1) Horskou cestu kontrolovaly klany (všichni víme kdo je vyzbrojil a platil)
    2) Jediná rozumná cesta pro údolní lordy by byla kolem Harenova, a v Harenově seděl Tywin.

    Ta sebranka žebráků, že by zastavila armádu? Seděl to je pravda, ale kolik tam měl vojáků (navíc lannisterští vojáci za moc nestáli)

  • @Achileus
    Jak jsem psal, Renly by musel dát Robbovi něco, aby neztratil tvář právě před vazaly. Nabízí se toho spousta, základ by byla spravedlnost/pomsta na Lanisterech, propuštění zajatců (Sansa). Nejspíš by se i z části Západu stali říční krajiny, aby uspokojil Tullye. Robb by pak dostal ještě nějaké privilegium.
    Jaké privilegium?
    To bychom museli vědět více o poměrech v říši mimo válečné období. Jakou moc má král na území, které mu nepodléhá přímo. Jsou tam nějaké daně, které smí vybírat jen koruna? Nebo trvalá diplomatická výhoda / pozice ve správě státu? Společné vyhlazení Železných a podřízení jejich ostrovů severu?
    Vše by se ještě provázalo 50 manželskými svazky.
    Na druhou stranu, co by Robb získal válkou. Sever by plundrovali Železní. Říční krajiny byly vyplundrované nespočetně a jemu by k udržení armády pohromadě ještě přibil problém jejího uživení. Renly by s ním nemusel ani bojovat, aby zničil jeho armádu (i když to by nebyl jeho styl).
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    hanule napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    hanule napsal(a):

    Achileus Jak jsi přišel na to, že by Arrynové na Stannisově straně ni nezměnili?

    Jednoduše 1) Horskou cestu kontrolovaly klany (všichni víme kdo je vyzbrojil a platil)
    2) Jediná rozumná cesta pro údolní lordy by byla kolem Harenova, a v Harenově seděl Tywin.

    Ta sebranka žebráků, že by zastavila armádu? Seděl to je pravda, ale kolik ta
    m měl vojáků (navíc lannisterští vojáci za moc nestáli)

    Nezapoměn, že Horská cesta je úzká, pár desítek příslušníků klanů, by Sokolíkům pěkně provět ralo perutě, Tyrion mluvi tuším o čtyřiceti tisících, a můžu tě ujistit, že těch čtyřicet tisíc nebyla žádná sebranka, Tywin měl pod svým velením nejlepší vojáky Západu

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 5. prosince 2014
    Elendir napsal(a):

    @Achileus
    Jak jsem psal, Renly by musel dát Robbovi něco, aby neztratil tvář právě před vazaly. Nabízí se toho spousta, základ by byla spravedlnost/pomsta na Lanisterech, propuštění zajatců (Sansa). Nejspíš by se i z části Západu stali říční krajiny, aby uspokojil Tullye. Robb by pak dostal ještě nějaké privilegium.
    Jaké privilegium?
    To bychom museli vědět více o poměrech v říši mimo válečné období. Jakou moc má král na
    území, které mu nepodléhá přímo. Jsou tam nějaké daně, které smí vybírat jen koruna? Nebo trvalá diplomatická výhoda / pozice ve správě státu? Společné vyhlazení Železných a podřízení jejich ostrovů severu?
    Vše by se ještě provázalo 50 manželskými svazky.
    Na druhou stranu, co by Robb získal válkou. Sever by plundrovali Železní. Říční krajiny byly vyplundrované nespočetně a jemu by k udržení armády pohromadě ještě přibil problém jejího uživení. Renly by s ním nemusel ani bojovat, aby zničil jeho armádu (i když to by nebyl jeho styl).

    Samozřejmě je tu jedna drobnost, aby tohle mohlo být museli by porazit Lannistery, ale to je detail

    :-D Padesát manželských svazků? Vzhledem k tomu, že Robb se zaslíbil Freyovi a Renly se oženil s Maegary(do hry se dostává otázka Renlyho nástupce) tak by to opravdu padesát sňatků nebylo
  • hanule napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    Everett_Young napsal(a):

    @Achileus radši řád Tichých sester než svatba s Lysou Tully :-D

    On by si Jaime poradil, stačilo by, aby byla Cersei po ruce
    Podle mě by byla Lysa s Jameim šťastná (je to docela fešák), navíc by mu porodila zdravé dítě, Jaimemu bylo šestnáct, takže by měl být k plození potomků způsobilejší než postarší Jon, navíc v Casterlyově skále je příznivější podnebí než v Orlím hnízdě.

    Jsem říkala.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Aviv napsal(a):

    hanule napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    Everett_Young napsal(a):

    @Achileus radši řád Tichých sester než svatba s Lysou Tully :-D

    On by si Jaime poradil, stačilo by, aby byla Cersei po ruce
    Podle mě by byla Lysa s Jameim šťastná (je to docela fešák), navíc by mu porodila zdravé dítě, Jaimemu bylo šestnáct, takže by měl být k plození potomků způsobilejší
    než postarší Jon, navíc v Casterlyově skále je příznivější podnebí než v Orlím hnízdě.

    Jsem říkala.
    Z čeho vy ženy usuzujete, že by byla s Jaimem šťastná, a on s ní?

  • AvivAviv
    upraveno 5. prosince 2014
    Achileus napsal(a):

    Elendir napsal(a):

    @Achileus
    Jak jsem psal, Renly by musel dát Robbovi něco, aby neztratil tvář právě před vazaly. Nabízí se toho spousta, základ by byla spravedlnost/pomsta na Lanisterech, propuštění zajatců (Sansa). Nejspíš by se i z části Západu stali říční krajiny, aby uspokojil Tullye. Robb by pak dostal ještě nějaké privilegium.
    Jaké privilegium?
    To bychom museli vědět více o poměrech v říši mimo válečné období. Jakou moc má král na
    území, které mu nepodléhá přímo. Jsou tam nějaké daně, které smí vybírat jen koruna? Nebo trvalá diplomatická výhoda / pozice ve správě státu? Společné vyhlazení Železných a podřízení jejich ostrovů severu?
    Vše by se ještě provázalo 50 manželskými svazky.
    Na druhou stranu, co by Robb získal válkou. Sever by plundrovali Železní. Říční krajiny byly vyplundrované nespočetně a jemu by k udržení armády pohromadě ještě přibil problém jejího uživení. Renly by s ním nemusel ani bojovat, aby zničil jeho armádu (i když to by nebyl jeho styl).

    Samozřejmě je tu jedna drobnost, aby tohle mohlo být museli by porazit Lannistery, ale to je detail

    :-D Padesát manželských svazků? Vzhledem k tomu, že Robb se zaslíbil Freyovi a Renly se oženil s Maegary(do hry se dostává otázka Renlyho nástupce) tak by to opravdu padesát sňatků nebylo
    Tak 48, no... Ale inak to má hlavu a pätu.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Aviv napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    Elendir napsal(a):

    @Achileus
    Jak jsem psal, Renly by musel dát Robbovi něco, aby neztratil tvář právě před vazaly. Nabízí se toho spousta, základ by byla spravedlnost/pomsta na Lanisterech, propuštění zajatců (Sansa). Nejspíš by se i z části Západu stali říční krajiny, aby uspokojil Tullye. Robb by pak dostal ještě nějaké privilegium.
    Jaké privilegium?

    To bychom museli vědět více o poměrech v říši mimo válečné období. Jakou moc má král na
    území, které mu nepodléhá přímo. Jsou tam nějaké daně, které smí vybírat jen koruna? Nebo trvalá diplomatická výhoda / pozice ve správě státu? Společné vyhlazení Železných a podřízení jejich ostrovů severu?
    Vše by se ještě provázalo 50 manželskými svazky.
    Na druhou stranu, co by Robb získal válkou. Sever by plundrovali Železní. Říční krajiny byly vyplundrované nespočetně a jemu by k udržení armády pohromadě ještě přibil problém jejího uživení. Renly by s ním nemusel ani bojovat, aby zničil jeho armádu (i když to by nebyl jeho styl).

    Samozřejmě je tu jedna drobnost, aby tohle mohlo být museli by porazit Lannistery, ale to je detail

    :-D Padesát manželských svazků? Vzhledem k tomu, že Robb se zaslíbil Freyovi a Renly se oženil s Maegary(do hry se dostává otázka Renlyho nástupce) tak by to opravdu padesát sňatků nebylo
    Tak 48, no... Ale inak to dáva hlavu a pätu.
    No nevím většina lordův Rovině a na Severu je pod čepcem, a představa jak si nějaká slečinka z Roviny bere Ramsaye, no chudák holka

  • Tak by je zasnoubili jako Frey svoje Freyčata s malými Starky. A použili by u toho i menší lorďátka. Každou dostupní osobu. A byla to jenom část výš navrhovaného kompromisu.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Achileus napsal(a):

    hanule napsal(a):

    Achileus Jak jsi přišel na to, že by Arrynové na Stannisově straně ni nezměnili?

    Jednoduše 1) Horskou cestu kontrolovaly klany (všichni víme kdo je vyzbrojil a platil)
    2) Jediná rozumná cesta pro údolní lordy by byla kolem Harenova, a v Harenově seděl Tywin.
    1) Horskú cestu kontrolovali zostavšie klany. Tie, čo zaplatil Tyrion, šli s ním a buď zostali v okolí, alebo sa vrátili, no nie ako Tyrionove sily.
  • @Achileus v tomhle má @Elendir naprostou pravdu. Robb by válkou s Renlym nic nezískal. Maminka by plakala pro dcerky. Sestřičky jedna v prdeli druhá u Renlyho. Vyplundrované Říční krajiny se spoustou psanců. Zbytky armády Lannisterů. Železní na Severu. Vazalové naštvaní, že nemůžou hromadit zásoby na zimu a blížící se Zima na krku. Robb byl hrdý to ano, ale nebyl to hlupák. A nepodceňuj Renlyho diplomatické schopnosti. Dle mého názoru byl stejně ze všech králů nejlepší.
  • Zda nejlepší nevím, ale uměl si získat lidi a věřím že by byl schopen nastolit mír a udržovat království. Možno trocha rozhazoval peníze, co by ukočírovali Tyrellové a postavit ho proti jiným by nefungovalo, ale dokud nezemřel, skutečně jsem do něj vkladala cosi jako naděje.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 6. prosince 2014
    Gepeto napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    hanule napsal(a):

    Achileus Jak jsi přišel na to, že by Arrynové na Stannisově straně ni nezměnili?

    Jednoduše 1) Horskou cestu kontrolovaly klany (všichni víme kdo je vyzbrojil a platil)
    2) Jediná rozumná cesta pro údolní lordy by byla kolem Harenova, a v Harenově seděl Tywin.
    1) Horskú cestu kontrolovali zostavšie klany. Tie, čo zaplatil Tyrion, šli s ním a buď zostali v okolí, alebo sa vrátili, no nie ako Tyrionove sily.
    I kdyby prošli v Harenově byl Tywin

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 6. prosince 2014
    Slenjoy napsal(a):

    @Achileus v tomhle má @Elendir naprostou pravdu. Robb by válkou s Renlym nic nezískal. Maminka by plakala pro dcerky. Sestřičky jedna v prdeli druhá u Renlyho. Vyplundrované Říční krajiny se spoustou psanců. Zbytky armády Lannisterů. Železní na Severu. Vazalové naštvaní, že nemůžou hromadit zásoby na zimu a blížící se Zima na krku. Robb byl hrdý to ano, ale nebyl to hlupák. A nepodceňuj Renlyho diplomatické schopnosti. Dle mého názoru byl stejně ze všech králů nejlepší.

    Možná by se dohodli jiná otázka co by udělali s Greyjoyi, Lannistery a Stannisem
  • Tipujem, že Stannis by z boja s Renlym v dobe meetingu s Catelyn nevyšiel víťazne. Ale hej. Aj pri spolupráci by mali s ostatnými nepriateľmi hromadu práce a čosi by ich to stálo.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Aviv napsal(a):

    Tipujem, že Stannis by z boja s Renlym v dobe meetingu s Catelyn nevyšiel víťazne. Ale hej. Aj pri spolupráci by mali s ostatnými nepriateľmi hromadu práce a čosi by ich to stálo.

    To bych sohlasil, otázka co by s ním Renly provedl pak

  • Mol by mu dát podobnou úlohu, jakou měl Stannis za Robertovi rebelie.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Aviv napsal(a):

    Mol by mu dát podobnou úlohu, jakou měl Stannis za Robertovi rebelie.

    No nevím Stannis představoval pro Renlyho vážné nebezpezpečí, byl starší, tudíš měl na trůn větší právo, jedno řešení mě napadlo, ale to by Renly (doufám) neudělal
  • Poprava? Já bych byla spíš za Zeď.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Aviv napsal(a):

    Poprava? Já bych byla spíš za Zeď.

    Ty máš, ale měkké srdce s takovou by tě někdo jako Malíček brzo oddělal

  • Spravedlost, po které toužil. Klid, mír... volnější práva pro Sever... tam se toho najde... Spíš jestli by se Renly chtěl dohodnout. Poté, co by dobyl KP, se klidně mohl vrhnout i na Robba....
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mikjan napsal(a):

    Jay napsal(a):

    Jen si dovolím poznamenat, že první otázka může mít ještě zajímavější "co by kdyby" v případě, že by Rhaegar Roberta zabil, ale přesto by bitvu prohrál... Kdyby jej Ned zajal, pokračoval by dále na Přístaviště? Zemřel by Aerys? Nastoupil by Rhaegar na trůn? Jak by se Rhaegar v takovém případě zachoval k Jaimemu? Hmmm, spousta místa pro spekulace...

    no, pokud vím, tak když Robert zabil Rhaegara, bylo to okamžité vítězství (když ztratíte toho, za koho bojujete, bojovat už jaksi nemá smysl). To samé by bylo s Robertem. Robert by umřel a povstalecká armáda by se vzdala, protože by nebylo za koho bojovat. I kdyby se Ned nakrásně nabídnul zaujmout místo Roberta (což by vzhledem ke své povaze neudělal), morálka vojska by se dost propadla, a dorazivší Freyové by udělali s rebelama krátký proces.
    Reaguju poněkud se zpožděním, ale nedá mi to.
    Řekla bych, že Freye dost přeceňuješ a rebely (což byla v té době téměř polovina říše) zase hodně podceňuješ. V bitvě na Trojzubci byli i Jon Arryn a Hoster Tully, další výrazné osobnosti. I kdyby Ned nehodlal zaujmout Robertovo místo jakožto krále (to souhlasím, že by asi nechtěl), rozhodně by nehodil přes palubu své vazaly, kteří ho následovali a ve vedení vzpoury by pokračoval jako jeden z vůdců spolu s Arrynem (který tu vzpouru zahájil). Ostatně to, že rebely na Královo přístaviště vedl právě Ned a ne Arryn, taky o něčem svědčí. Stejně tak to, že osvobodil Bouřlivý konec.
    Loajalisté neměli žádnou další osobnost jako byl Rhaegar. Dva rytíři Královské gardy v bitvě zemřeli, Selmy byl smrtelně zraněn. Tarly (zřejmě) zbytečně dřepěl pod hradbami Bouřlivého konce. Nikdo jiný nedokázal královské vojsko zorganizovat a motivovat.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 8. prosince 2014
    Achileus napsal(a):

    hanule napsal(a):

    Achileus Jak jsi přišel na to, že by Arrynové na Stannisově straně ni nezměnili?

    Jednoduše 1) Horskou cestu kontrolovaly klany (všichni víme kdo je vyzbrojil a platil)
    2) Jediná rozumná cesta pro údolní lordy by byla kolem Harenova, a v Harenově seděl Tywin.

    + násl.
    Horské klany kontrolovaly prd. Jen podnikaly loupeživé nájezdy, ale když proti nim vyjeli rytíři s vyzbrojenými vojáky, tak se klany vypařily v horách. K tomu nebyli nijak dobře organizovaní. Nevím, kde jsi vzal počet 40 000, ale je to víc než desetinásobek. Wiki uvádí přinejmenším 3 000 (= počet kusů zbroje, kterou Tyrion požadoval pro jejich vyzbrojení). Část bojeschopných horalů si navíc pak Tyrion odvedl do Králova přístaviště.
    Z Údolí se navíc dá dostat po moři. Arrynové mají taky nějaké loďstvo.
    Mellien napsal(a):

    ... Spíš jestli by se Renly chtěl dohodnout.

    Nechtěl. A nic ho k tomu ani nenutilo. Tahle otázka je v knize odpovězena naprosto jasně.
  • @Nevada
    Renly se dohodnout chtěl, jen položil podmínku, pro jejíž přijmutí nebyla Cat zmocněna a Robb by ji v danou chvíli nepřijal. Tedy, aby Robb pokleknul před Renlym.
    Situace by se ale změnila v okamžiku, kdy by Renly dobyl Královo přístaviště a vojenská moc Lanisteru z rukou Robba, nebo Renlyho by přestala existovat.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Elendir napsal(a):

    @Nevada
    Renly se dohodnout chtěl, jen položil podmínku, pro jejíž přijmutí nebyla Cat zmocněna a Robb by ji v danou chvíli nepřijal. Tedy, aby Robb pokleknul před Renlym.

    Tomu se neříká dohoda, ale diktát.
  • Prostě to bylo na houby.
  • Nevada napsal(a):


    Reaguju poněkud se zpožděním, ale nedá mi to.
    Řekla bych, že Freye dost přeceňuješ a rebely (což byla v té době téměř polovina říše) zase hodně podceňuješ. V bitvě na Trojzubci byli i Jon Arryn a Hoster Tully, další výrazné osobnosti. I kdyby Ned nehodlal zaujmout Robertovo místo jakožto krále (to souhlasím, že by asi nechtěl), rozhodně by nehodil přes palubu své vazaly, kteří ho následovali a ve vedení vzpoury by pokračoval jako jeden z vůdců spolu s Arrynem (který tu vzpouru zahájil). Ostatně to, že rebely na Královo přístaviště vedl právě Ned a ne Arryn, taky o něčem svědčí. Stejně tak to, že osvobodil Bouřlivý konec.
    Loajalisté neměli žádnou další osobnost jako byl Rhaegar. Dva rytíři Královské gardy v bitvě zemřeli, Selmy byl smrtelně zraněn. Tarly (zřejmě) zbytečně dřepěl pod hradbami Bouřlivého konce. Nikdo jiný nedokázal královské vojsko zorganizovat a motivovat.

    Souhlasím, také jsem měl z bitvy pocit, že napřed padli ostatní loayalističtí velitelé (Dornové byli na pravém křídle a Lewin padl tam, takže nebyl Rhaegarův "bodyguard", aby musel padnout u něj) a až pak se Rhaegar zapojil do bitvy a jeho smrt to už jen dorazila (navíc v době, kdy draci určitě ztráceli - dornové rozprášení a to byla čtvrtina vojska). Pokud by padl Robert, možná by to znejistilo jeleny, ale pstruzi, orli a vlci by bojovali dál... osobně mám pocit, že zrovna Robert byl z těch čtyř ten nejméně důležitý... jako ano, silný jako býk, ale chytrý taky tak. :o)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Nevada napsal(a):

    Mikjan napsal(a):

    Jay napsal(a):

    Jen si dovolím poznamenat, že první otázka může mít ještě zajímavější "co by kdyby" v případě, že by Rhaegar Roberta zabil, ale přesto by bitvu prohrál... Kdyby jej Ned zajal, pokračoval by dále na Přístaviště? Zemřel by Aerys? Nastoupil by Rhaegar na trůn? Jak by se Rhaegar v takovém případě zachoval k Jaimemu? Hmmm, spousta místa pro spekulace...

    no, pokud vím, tak když Robert zabil Rhaegara, bylo to okamžité vítězství (když ztratíte toho, za koho bojujete, bojovat už jaksi nemá smysl). To samé by bylo s Robertem. Robert by umřel a povstalecká armáda by se vzdala, protože by nebylo za koho bojovat. I kdyby se Ned nakrásně nabídnul zaujmout místo Roberta (což by vzhledem ke své povaze neudělal), morálka vojska by se dost propadla, a dorazivší Freyové by udělali s rebelama krátký proces.
    Reaguju poněkud se zpožděním, ale nedá mi to.
    Řekla bych, že Freye dost přeceňuješ a rebely (což byla v té době téměř polovina říše) zase hodně podceňuješ. V bitvě na Trojzubci byli i Jon Arryn a Hoster Tully, další výrazné osobnosti. I kdyby Ned nehodlal zaujmout Robertovo místo jakožto krále (to souhlasím, že by asi nechtěl), rozhodně by nehodil přes palubu své vazaly, kteří ho následovali a ve vedení vzpoury by pokračoval jako jeden z vůdců spolu s Arrynem (který tu vzpouru zahájil). Ostatně to, že rebely na Královo přístaviště vedl právě Ned a ne Arryn, taky o něčem svědčí. Stejně tak to, že osvobodil Bouřlivý konec.
    Loajalisté neměli žádnou další osobnost jako byl Rhaegar. Dva rytíři Královské gardy v bitvě zemřeli, Selmy byl smrtelně zraněn. Tarly (zřejmě) zbytečně dřepěl pod hradbami Bouřlivého konce. Nikdo jiný nedokázal královské vojsko zorganizovat a motivovat.
    Já bych spíš řekl, že s mrtvým Aerysem a Robertem by se rebelové a loajalisté dohodli

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Nevada napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    hanule napsal(a):

    Achileus Jak jsi přišel na to, že by Arrynové na Stannisově straně ni nezměnili?

    Jednoduše 1) Horskou cestu kontrolovaly klany (všichni víme kdo je vyzbrojil a platil)
    2) Jediná rozumná cesta pro údolní lordy by byla kolem Harenova, a v Harenově seděl Tywin.

    + násl.
    Horské klany kontrolovaly prd. Jen podnikaly loupeživé nájezdy, ale když proti nim vyjeli rytíři s vyzbrojenými vojáky, tak se klany vypařily v horách. K tomu nebyli nijak dobře organizovaní. Nevím, kde jsi vzal počet 40 000, ale je to víc než desetinásobek. Wiki uvádí přinejmenším 3 000 (= počet kusů zbroje, kterou Tyrion požadoval pro jejich vyzbrojení). Část bojeschopných horalů si navíc pak Tyrion odvedl do Králova přístaviště.
    Z Údolí se navíc dá dostat po moři. Arrynové mají taky nějaké loďstvo.
    Mellien napsal(a):

    ... Spíš jestli by se Renly chtěl dohodnout.

    Nechtěl. A nic ho k tomu ani nenutilo. Tahle otázka je v knize odpovězena naprosto jasně.
    Myslem jsem Tywinovu armádu v Harrenhalu(moje chyba, že jsem to tam nenapsal sorry), jinak kolik mužů má armáda Údolí? Řekl bych, že to pár desítek tisíc bude, že by je všechny nastrkal do lodí se mi nezdá, pozemní armáda natěsnaná v lodích je dost zranitelná viz Černovoda, nejrychlejší cesta pro Stannise by byla po Horské cestě dolů na Harrenov, což by vyhovovalo Renlymu

  • Achileus napsal(a):

    Nevada napsal(a):

    Mikjan napsal(a):

    Jay napsal(a):

    Jen si dovolím poznamenat, že první otázka může mít ještě zajímavější "co by kdyby" v případě, že by Rhaegar Roberta zabil, ale přesto by bitvu prohrál... Kdyby jej Ned zajal, pokračoval by dále na Přístaviště? Zemřel by Aerys? Nastoupil by Rhaegar na trůn? Jak by se Rhaegar v takovém případě zachoval k Jaimemu? Hmmm, spousta místa pro spekulace...

    no, pokud vím, tak když Robert zabil Rhaegara, bylo to okamžité vítězství (když ztratíte toho, za koho bojujete, bojovat už jaksi nemá smysl). To samé by bylo s Robertem. Robert by umřel a povstalecká armáda by se vzdala, protože by nebylo za koho bojovat. I kdyby se Ned nakrásně nabídnul zaujmout místo Roberta (což by vzhledem ke své povaze neudělal), morálka vojska by se dost propadla, a dorazivší Freyové by udělali s rebelama krátký proces.
    Reaguju poněkud se zpožděním, ale nedá mi to.
    Řekla bych, že Freye dost přeceňuješ a rebely (což byla v té době téměř polovina říše) zase hodně podceňuješ. V bitvě na Trojzubci byli i Jon Arryn a Hoster Tully, další výrazné osobnosti. I kdyby Ned nehodlal zaujmout Robertovo místo jakožto krále (to souhlasím, že by asi nechtěl), rozhodně by nehodil přes palubu své vazaly, kteří ho následovali a ve vedení vzpoury by pokračoval jako jeden z vůdců spolu s Arrynem (který tu vzpouru zahájil). Ostatně to, že rebely na Královo přístaviště vedl právě Ned a ne Arryn, taky o něčem svědčí. Stejně tak to, že osvobodil Bouřlivý konec.
    Loajalisté neměli žádnou další osobnost jako byl Rhaegar. Dva rytíři Královské gardy v bitvě zemřeli, Selmy byl smrtelně zraněn. Tarly (zřejmě) zbytečně dřepěl pod hradbami Bouřlivého konce. Nikdo jiný nedokázal královské vojsko zorganizovat a motivovat.
    Já bych spíš řekl, že s mrtvým Aerysem a Robertem by se rebelové a loajalisté dohodli

    Ale Aerys natáhl bačkory, až když Tywin plenil město a Jaime neustál, že to Targyaryen chce všechno vyhodit do povětří. Kdyby Robert nezabil Rhaegara, Tywin by si nevybral stranu. Nebo jsem něco zapomněla?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.