Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

«134567394

Komentáře

  • upraveno 8. června 2008

    Se mě moc ptáš, já o kompasu nic nevim. :-)

    Ale tak když to tak chválíš, moh bych na to mrknout. Zatim jsem k tomu držel takový lehce odtažitý vztah jako k Narnii, kterou jsem taky ještě neviděl...

  • upraveno 9. června 2008

    kniha sa mi páči, film celkom sklamanie pre mňa :-(

    tešil som sa naň dosť...

    výsledok http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=27992

  • upraveno 9. června 2008

    Tys to strhal, jak já naše fotbalisty! :wink:

    Mně přišel výběr herců příhodný, Lyra byla vynikající, líbil se mi "Bond" Craig, i ta "Cersei" Kidmanová. Nevidím na jejich volbě ani způsobu ztvárnění jejich postav nic špatného. Ba naopak. Hodili se na to.

    Animace deamonů a medvědů byla perfektní, žádná strojenost.

    Z knihy jsem nijak uchvácený nebyl (dalo by se napsat mnohem lépe), film mi mnohé věci krásně dokreslil a doplnil (nevím ovšem, jak by to na mě působilo, kdybych neznal Pullmanovu literární předlohu, toto nemohu posoudit).

    Potvrzuji, že děti kolem desíti let byly z toho filmu nadšené.

    Co chtít víc?

  • upraveno 10. června 2008

    nuž deti do 10 rokov nie je ťažké nadchnuť. ale aby to zostalo v ich srdciach podobne ako v našich Nekonečný príbeh, na to treba viac.

    ja som z knihy nadšený. jednak odvážnou témou (a to sa cítim byť kresťanom), jednak aj štýlom rozprávania. myslím, že rozumie detskej duši, a pritom nezostáva na úrovni džavotania.

  • upraveno 10. června 2008

    čím ťa, ale nechcem presviedčať o mojom pohľade. rôznosť mám rád :-)

  • upraveno 10. června 2008

    Vzpomínám si, jak jsme na turistickém kurzu dostali kompasy a měli jsme na základě pokynů dojít do cíle. Byly tam počty kroků, azimut a kdesi cosi. Naše trojčlenná skupinka to vyřešila jednoduše, prostě jsme strčili kompasy do kapsy, odhadem jsme dospěli k názoru, kde by ten cíl asi mohl být a vydali jsme se tam. A samozřejmě jsme tam dorazili úspěšně. :P Dodneška nevím, co to ten azimut vlastně je. Zní to děsivě. :twisted:

    S tím Zlatým kompasem nevím, nevím. Neviděl jsem ho. Nicméně zatím jsem se setkal s naprosto zdrcujícími recenzemi, které onen snímek posílaly do horoucích filmových smetišť. Heavyho chvála je první vlaštovkou kladného hodnocení.

    Přesto se obávám se to dívat. Bojím se trvalých následků na psychice. Úplně mi stačila neskutečně trapná a směšná Narnie, to byla ostuda celého žánru... :roll: Není to náhodou něco podobného?

  • upraveno 10. června 2008

    Vidíš, z toho důvodu já raději recenze (ani ty od diváků) moc neposlouchám a nečtu, prostě na co jsem zvědavý, na to se podívám a někdy žasnu, jaký mají všichni pokřivený vkus... :wink:

    Zlatý kompas je v žánru filmů pro děti a dospívající publikum jednoznačně na těch vyšších příčkách. Líbil se mi víc než Narnie. Srovnání s Nekonečným příběhem taky docela dobře snese - řekl bych dokonce, že je o něco "dospělejší", jsou tam drastičtější scény, zápletka není tak banální (Pullman se ostatně taky rozhodně na nějakého dětského čtenáře moc neohlíží, bere ho jako téměř rovnocenného partnera).

    Spíš mi vadí srovnávání s Pánem prstenů. Jackson tenhle film pro děti zcela určitě netočil. :wink:

  • upraveno 10. června 2008

    Já jsem na tenhle přístup doplatil právě u té Narnie. Říkal jsem si: "Sice to všichni hodnotí jako podprůměrné, ale třeba to bude zajímavý, oddychový film." Při sledování jsem pak zvracel takovým způsobem, že na mě sousedé ze spodního podlaží volali bulimickou policii a ještě dva týdny mě pálila žáha. Od té doby si dávám pozor. :)

    Možná je problém v tom, že jsem to dospívání nikdy moc neprožíval a v jedenácti jsem hltal Silmarillion. :twisted:

    A nejlepší dětský film je Doručovací služba slečny Kiki. Opravdu. :!:

  • upraveno 10. června 2008

    Nejlepší film pro děcka :) , co jsem viděl, je Páni kluci. 8)

    A líbí se mi dodnes.

    Zapomeň na Narnii. Pusť to z hlavy. Chtěl bys mít přístroj, který by uměl zjistit pravdu? :idea:

    Co je to ta Kiki? Nějaký moldavský nezávislý? :wink:

  • upraveno 11. června 2008

    Pravdu většinou zjistím sám, i bez přístroje. :wink: A občas je lepší nevědět. 8)

    Takže říkáš, že Kompas je lepší než Narnie?

    Kiki je dívka na koštěti. :P

  • upraveno 11. června 2008

    Je pro vyspělejší publikum. Cítíš se na něj? :wink:

    Neznám. To je něco se saxofonem, ne? :P

  • upraveno 11. června 2008

    Možná. :wink: Každopádně si nejprve přečtu knihu. A pak se uvidí.

    (což mi připomíná, že jsem se nedávno pokoušel dívat i na Noční hlídku - a nezvládl jsem to až do konce, prostě to nešlo)

    Saxofon je dechový hudební nástroj.

    Naproti tomu koště (metla neboli pometlo) je pracovní nástroj sloužící k úklidu větších zpravidla vodorovných ploch, nejčastěji podlah či veřejných venkovních prostranství. K efektivnímu používání koštěte je zapotřebí obou rukou.

    Je to rovněž přezdívka místopředsedy ČMFS. :o :D

  • upraveno 11. června 2008

    Mně se knížka až tak nelíbila. Na základě její četby bych film nedoporučoval. :wink:

    Byl jsem prostě jen zvědavý - a ono to vyšlo. :o

    Já tě varoval. 8)

    Myslíte si, že má Dáda ráda žížaly? :roll:

  • upraveno 11. června 2008

    Zvědavost zabila kočku. :!: Tak nějak se to říká, ne? I když v tomto případě byl ve hře kocour. Mňau. :)

    Měli by radši natočit nějakou pořádnou fantasy. Třeba Legendu. :idea:

    Nevaroval jsi dost důrazně. :wink:

    Že ty zase ujíždíš na Modroočkovi? :roll: :P

  • upraveno 11. června 2008

    Legendu už přece natočil Ridley Scott. :wink:

    "Udělej to! Zastřel ji!"

    "Ne. Věřím jí. Miluju ji. Vždycky jsem ji miloval." (vysoká závrať) 8)

    Hned potom natočil pro spravení chutě Vetřelce. :)

    Ne, jen volně asociuji. :wink:

  • upraveno 11. června 2008

    To byla ale špatná Legenda. Já chci Legendu s Rekem, Virae, Drussem, Třicítkou a stříkající krví a létajícími vnitřními orgány a čarováním a milováním a hodokvasáním! :P

    "Měli jsme se potkat před deseti lety!"

    "To mi bylo osm." (vysoká závrať)

    A co vy, máte rádi žížaly? :?:

  • upraveno 11. června 2008

    omlouvám se, že zasahuji do vaší soukromé debaty ;-)

    už je to nějaký čas, co jsem Kompas viděla (knihu bohužel(?) nečetla) a pravda - uvízl mi v paměti o chlup více než Narnie, ale opravdu jen o malý chlup... jednoduše řečeno - nelíbilo se mi ani jedno :-)

    Nicméně to nemusí vůbec nic znamenat.

    Ale nemohla jsem dopustit "nebráněné přemlouvání nebohého" Léta ;-)

  • upraveno 12. června 2008

    Á, lady Dandali se vrátila z dovolené na Letních ostrovech. :wink:

    Jak ses měla?

    Vůbec by mi nevadilo, že se vměšuješ do naší veřejné debaty, jen kdybys spíše podporovala moje zákopové pozice.

    Já nikoho nepřemlouvám. Toho jsem dalek. Natož chudáka Léta! :!: Jak ho znám, stejně se zařídí jako obvykle po svém. Již několikrát jsem se ho pokusil zmanipulovat, ale bez valného úspěchu.

    Také netvrdím, že jsem byl ze Zlatého kompasu úplně odvařený.

    Znám lepší filmy.

    Ale, jak říkám, pomohl mi dotvořit atmosféru knihy, k postavám jsem si přiřadil obličeje a tak vůbec.

    Škoda jen, že mi není tak o dvacet let míň! To bych si ho užil asi o dost víc.

  • upraveno 12. června 2008

    Bylo tam příliš teplo a příliš mnoho lidí, tady na Zdi je to lepší :-) Ale i tam mi havrani o vás občas donesli nějaké zprávy :-)

    "by mi nevadilo" - takže vlastně vadí? Budu Tě podporovat, když mi k tomu dáš dobrý důvod :-)

    ono to tak skoro vypadalo...

    no, když k tomu založíš místnost, tak Tě to muselo zaujmout asi dost... ledaže byste tady vedli nějakou soutěž o to, kdo založí více témat ;-)

    tak to "dotvoření" chápu, ale bohužel nemohu sdílet.. si asi tu knihu budu muset sehnat.. :-)

  • upraveno 12. června 2008

    Nevadí, jasně, že nevadí. :wink: Jsem vděčný za každou reakci.

    (Teď, jak si to po sobě čtu, jsem si uvědomil, že jsem tam zapomněl nasázet pár smajlíků, z obavy, aby nebylo přesmajlíkováno, ale takhle bez nich to vyznělo až moc stroze, takže se nebudu nijak krotit.) :twisted: :D :mrgreen: 8) :arrow: :idea:

    Ale všimni si, že jsem tenhle topic ( nebo místnost, jak je libo) pojmenoval Různé filmy, čili je záhodno diskutovat o filmech, které zaujaly třeba i tebe, právě z toho důvodu, aby nemusel mít každý film samostatnou místnost (topic), i když postů není nikdy dost, že ano. 8)

    Takže mě to asi zaujalo, načež jsem byl popuzen vašimi ohrnutými nosy. :twisted:

    Kdybych byl odvařen, umístil bych toto své pojednání do sekce Kultovní filmy (doufám, že to tu ještě někde existuje... :wink: )

    Nu ano, trochu tady soutěžíme, kdo založí více topiců, kdo má více postů, více slov, znaků, více smajlíků... anebo třeba na to, kdo se na delší dobu odmlčí.

    Poslední varianta je poslední dobou docela populární. :roll:

    Tolik nezaložených topiců čeká, až je někdo otevře! :arrow: :idea: :)

    Kniha není zase až tak dobrá (i když sarven z ní byl odvařený :twisted: ).

    Když už jsme u toho, ani film nebyl nijak extra špičkový.

    Nedívejte se na něj.

    Klidně, mě to nepoloží. :P

    Ale já mám chuť se na něj kouknout ještě jednou. A to o něčem svědčí. 8)

  • upraveno 13. června 2008

    17

  • upraveno 14. června 2008

    A dál? :) :o

  • upraveno 14. června 2008

    Tedy se na něj podívej dvakrát, já se nepodívám vůbec... a v průměru budeme mít jedno zhlédnutí. 8) :twisted:

    Taky lituji, že mi není tak o dvacet méně... a celý krásný dlouhý život před sebou. :P

    Musím poděkovat ctné lady Dandali, že se zastala zlovlka v těžké životní situaci. :!: Jest vidno, že se jedná o dámu s vysokým stupněm animálního vcítění. :)

    A co další různé filmy, které se v poslední době objevují v kinech? Já jsem byl naposledy někdy v únoru nebo v březnu, na "Monstru" (Cloverfield), od té doby ticho po pěšině. Co třeba ten nový Indiana Jones - má cenu na něj jít? :?: :)

    18.5

  • upraveno 14. června 2008

    Quote:
    A dál? :) :o


    Ale že to trvalo, než ses zeptal. Fakt nevíš? To já jen průběžně zapisuju výsledky neoficiální smajlíkovací soutěže. :lol:

    ad filmy...tudle jsem viděl tu Zkázu zámku Herm, doporučoval snad flanker. Tak to se mi fakt líbilo a souhlasim s tim dětskym představitelem...velmi zajímavej herec, hotovej Jon. :-)

    Indiana? Co to je? To bude nějaká kravina, prvotina mladýho uslintanýho režiséra...:-)

  • upraveno 14. června 2008

    Aha! :twisted:

    Ale nejvíc smajlíků za sebou se mi tuším podařilo vyrazit z Eddarda, když jsem uveřejnil mé snahy týkající se Modré růže. :)

  • upraveno 14. června 2008

    Léto wrote:
    Co třeba ten nový Indiana Jones - má cenu na něj jít? :?: :)

    si fanúšik série? od toho dosť záleží. ale nie všetko. veľmi rozprouplne prímaný film, ja som sa však pobavil.

    http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=29269

  • upraveno 14. června 2008

    Slyšel jsem tento názor: "Jestli se ti líbily předcházející díly, bude se ti líbit i tento."

    No, a protože jsem předchozí díly vcelku myslím ani neviděl, je volba jasná. :wink:

  • upraveno 14. června 2008

    Quote:
    No, a protože jsem předchozí díly vcelku myslím ani neviděl, je volba jasná. :wink:


    Nápodobně, taky mě to zatim nějak minulo...stejně jako Hvězdný války. Ale tohle bych na foru, kde se vyskytuje recenzent sarven, filmový teoretik Eddard a csfd komentátor flanker, snad neměl ani vyslovovat. :-)
  • upraveno 14. června 2008

    heavy_head wrote:
    Slyšel jsem tento názor: "Jestli se ti líbily předcházející díly, bude se ti líbit i tento."

    No, a protože jsem předchozí díly vcelku myslím ani neviděl, je volba jasná. :wink:

    nie všetkým, čo videli prvé 3 diely sa páčil štvrtý. ale šanca, že by sa nováčikovi Indyho universa páčil štvrtý diel je asi dosť malá.... takže ťa žiaľ v tvojej voľbe asi aj podporím....

  • upraveno 14. června 2008

    Tož, inu, mnjó...

    První tři díly jsem viděl a docela se mi líbily. Ovšem bylo to už dosti dávno. :)

    Indiana Jones mě spíše zaujal ve smyslu herním... Poslední křížová výprava a Osud Atlantidy byly oblíbené hry mého dětství, hlavně teda ta Atlantida - spletitý příběh, zajímavé lokace, nelineární děj závislý na rozhodování, zkrátka jedna z nejlepší adventur, co kdy vyšla. Je to skoro jako číst knížku. A určitě jsem na tom i hodně vylepšil svoji angličtinu. :wink:

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.