Co by kdyby

upraveno 3. prosince 2014 v Spekulace
Co by se stalo kdyby
Před knihami
1) Rhaegar zabil Roberta na Trojzubci
2 Jaime se oženil s Lysou Tully
3) Mace Tyrell dobyl Bouřlivý konec, a Dorne by se zapojilo do války
4) Hoster Tully vyvraždil Freye
Hra o trůny
1) Ned odmítl Robertovu nabídku
2) Ned odjel z Přístaviště do Dračího kamene
3) Joffrey poslal Neda do hlídky
4) Walder Frey poslal Robba do háje
Střet králů
1) Stannis by se spojil z Arryny
2) Cresen otrávil Melisandru
3) Renly dobyl KP
4) Daenerys odjela do Pentosu
5) Theon nezaútočil na Zimohrad
Bouře mečů
1) Robb se nevyspal s Jane Westerling
2) Sansa by otěhotněla s Tyrionem
3) Nedošlo k RS
4) Oberyn zabil Horu
124678

Komentáře

  • @Elendir Ale měli ;) Všem bylo jasné, že je to Robert. Morálka rychle klesá, když se vidina a předtím jasný obraz zakalí...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Mellien Tak pokiaľ viem, to že kráľom bude Robert sa moc neriešilo ešte vtedy. Ibaže by v knihách bolo napísané inak.
  • @Gepeto Nemusíš vše jen hledat v napsaných slovech... ale z celé rebelie to bylo znát, podle postavení jednotlivých "velitelů" a koneckonců i z toho, jak na to postavy vzpomínali... zkrátka a dobře bylo jasné, že pokud uspějí, králem bude on. ;)
  • @Mellien
    Příliš snadno podléháš znalosti věcí následujících.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 21. prosince 2014
    Mellien napsal(a):

    @Gepeto Nemusíš vše jen hledat v napsaných slovech...

    Tak v tom prípade sa niet o čom baviť. Ty si v nenapísaných slovách našiel, že všetkým bolo jasné, že Robert bude král, ja som mal z knihy pocit, že každý mal ako prioritu pád Targaryenov a ich trest za Lyannu a následník bol vedľajšia koľaj. Kráľom mohol byť zrovna tak Jon Arryn, ktorý bol starší a skúsenejší či Hoster, keby hlavní aktéri (Ned a Robert) odmietli. Ak hľadáme v nenapísanom, tak tu niet čo vyriešiť.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. prosince 2014
    Po útoku na Královo přístaviště už Eddard přijel zajistit trůn pro Roberta. Ale řekla bych, že před bitvou na Trojzubci jim o trůn nešlo. Tam to bylo pořád ještě o přežití.
    Gepeto napsal(a):

    Kráľom mohol byť zrovna tak Jon Arryn, ktorý bol starší a skúsenejší či Hoster, keby hlavní aktéri (Ned a Robert) odmietli. Ak hľadáme v nenapísanom, tak tu niet čo vyriešiť.

    Hoster Tully ne. Arryn možná. Spíš bych po pádu Targaryenů a smrti Roberta čekala další velký sněm lordů, kteří by si nového vládce zvolili.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Elendir napsal(a):

    @Achileus
    Jaký uchazeč o trůn, vždyť oni v danou dobu žádného neměli.

    Jo měli Roberta, kvůli jeho babičce

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Nevada napsal(a):

    Po útoku na Královo přístaviště už Eddard přijel zajistit trůn pro Roberta. Ale řekla bych, že před bitvou na Trojzubci jim o trůn nešlo. Tam to bylo pořád ještě o přežití.

    Gepeto napsal(a):

    Kráľom mohol byť zrovna tak Jon Arryn, ktorý bol starší a skúsenejší či Hoster, keby hlavní aktéri (Ned a Robert) odmietli. Ak hľadáme v nenapísanom, tak tu niet čo vyriešiť.


    Hoster Tully ne. Arryn možná. Spíš bych po pádu Targaryenů a smrti Roberta čekala další velký sněm lordů, kteří by si nového vládce zvolili.
    Počkat v situaci kdy je Rhaegar živý

  • Achileus napsal(a):

    Jo měli Roberta, kvůli jeho babičce

    To říkal Cameron Mitchell?

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Elendir napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    Jo měli Roberta, kvůli jeho babičce

    To říkal Cameron Mitchell?

    Ne jeho babička byla manželka Aegona V

  • @Achileus
    Výš ale proč ta narážka na postavu ze seriálu Hvězdná brána?

    Jinak příbuzenské vztahy s Targerieny by se určitě našli u všech velkých rodů Západozemí. Sňatky jsou totiž základem diplomacie a upevnění moci.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Elendir napsal(a):

    @Achileus
    Výš ale proč ta narážka na postavu ze seriálu Hvězdná brána?

    Jinak příbuzenské vztahy s Targerieny by se určitě našli u všech velkých rodů Západozemí. Sňatky jsou totiž základem diplomacie a upevnění moci.

    Drak se nepáří s menšími zvířaty

  • @Achileus
    Elendir napsal(a):

    Jinak příbuzenské vztahy s Targerieny by se určitě našli u všech velkých rodů Západozemí

    Velké rody mi nepříjdou jako malá zvířata :) A květina se sluncem nejsou zvířata už vůbec.

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Slenjoy napsal(a):

    @Achileus

    Elendir napsal(a):

    Jinak příbuzenské vztahy s Targerieny by se určitě našli u všech velkých rodů Západozemí

    Velké rody mi nepříjdou jako malá zvířata :) A květina se sluncem nejsou zvířata už vůbec.

    Targaryeni odmítli i Lannistery, z velkých rodů mají k Targaryenům příbuzenský poměr Baratheonové(První Baratheon byl nevlasní bratr Aegona Dobyvatele) a Martellové

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 30. prosince 2014
    Baratheonové jsou s nimi víc spříznění přes Robertovu babičku, což byla dcera Aegona V.
    Ze starší historie jsou s Targaryeny spříznění ještě Arrynové (Viserys I.).

    Jinak jim Martin ve Světě ledu a ohně překvapivě připsal občasné sňatky s menšími rody. Dost mě pobavilo, že snachou Aegona V.
    se měla stát lady Olenna, pozdější Královna trnů.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Achileus Hightoweri sú tiež veľký rod (nie lenní páni, ale pokiaľ viem, majú veľmi bohatý a veľký prístav), potom sú tu Arrynovia. Z menších Velaryoni a Westerlingovia. Po krvi priložili k dielu ruku minimálne Arrynovia a Velaryoni a Martellovia, ktorých krv majú aj dnešní Targaryeni.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Řeč byla o velkých rodech. Tak se označuje těch 7 rodů, které spravují jednotlivé části říše. Mezi ty Hightowerové nepatří.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Co kdyby Ned poslal Lorase, aby zabil Horu
  • Loras by byl mrtvý:-)
  • @Chmur : ) Tak takhle jednoduše by to asi nedopadlo...V případě že by Loras zemřel u Šaškova brodu strašně by to naštvalo Tyrelly a Lannisterové by se i v případě Renlyho smrti mohli jít klouzat,protože aliance lva a růže by nikdy vzniknout nemohla. Taky je ale otázkou jestli by se Tyrell dozvěděl že Lorase zabili právě Lannisterové. Takže Ned si mohl zajistit spojenectví Tyrellů právě případnou smrtí Lorase :)
  • Já myslím, že mohla. Lordu Tywinovi by asi nedělalo problém shodit vinu na někoho jiného. Konec konců ani Ned neměl podle mě jednoznačné důkazy, že pleniteli jsou Tywinovi pohunci. Těžko říct, jak by se vše vyvíjelo. Pořád by byli ve hře čtyři vážní adepti na trůn Joffrey (Lannisterové), Renly (Tyrellové), Robb (ten sice nechtěl trůn, ale taky neměl zájem se podřídit) a Stannis (Melisandra a lordi kolem Dračího kamene).
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Chmur napsal(a):

    Loras by byl mrtvý:-)

    A Mace naštvaný

  • Tam se zrovna Ned projevil jako chytrej a dobrej, přesně na to, aby věděl, že Loras by se nechal zabít, ale ne dost vychytralej na to, že i kdyby třeba přežil tak by Ned získal Rovinu proti Lannisterům (Loras by neskončil dokud by se mu to fakt nepovedlo nebo by ho hora nezabil)
    ..škoda :'-(
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    _Já_ napsal(a):

    Tam se zrovna Ned projevil jako chytrej a dobrej, přesně na to, aby věděl, že Loras by se nechal zabít, ale ne dost vychytralej na to, že i kdyby třeba přežil tak by Ned získal Rovinu proti Lannisterům (Loras by neskončil dokud by se mu to fakt nepovedlo nebo by ho hora nezabil)
    ..škoda :'-(

    Zabití Lorase by zabránilo spojenectví s Lannistery, takže Tyrellové by po Renlyho smrti, možná bojovali za Stannise

  • No, tak jsem to myslel, ale nevím nevím s tím Stannisem on není zrovna člověk co si umí získávat lidi a věřím, že ho Tyrellové a spol. neměli moc v lásce
  • upraveno 23. března 2015
    ...
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @_Já_ No pochybuju, že by to Mace táhl s vrahem svého syna
  • Netáhl. A jelikož okolnosti smrti Renlyho byli takové, jaké byly, za Starky již neměl kdo vyjednávat a na Standovi nebyl stín podezření - šli by za ním (ostatně část jednotek to udělala i v originále). To, jestli by Stannis neměl špatné pocity a něco nešikovného neřekl, je věc druhá, ale spíš by se tehle alianci nic nestalo. Takže Cat se safírovou rytířkou utíká, Robb nic nezískal, kytkovaná armáda se konečně pohla z místa a jde nakopat zadek KL. King's Landing is so so doomed... Nevím jak by na slova zarmouceného Lorase dal Mace, ale Standa ví jak se věci mají a lži mu nevoní, takže asi by Sever za vraždu Renlyho stíhan nebyl, ale bylo by to kleknout, nebo zhebnout. Co by Robb udělal?
    Já myslím, že vymlácením lvú a navrácením Sansy by dosáhl svého a svolil na stáhnutí a pak by se dořešil ten nepořádek se Železnou cháskou. Jenomže... V případě dobytí KL, jak by na tom Sasanka byla? Bylo by co vrátit? Nebyl by Robb ještě víc rozčílen, že jedni mu zabili otca, druhý sestru, tak chce spravedlnost i na těch druhých?
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Stannis je příliš čestný, na to aby Sanse jakkoliv ublížil. Otázka je co by bylo v případě, že by Stannis Přístaviště dobyl? Co na to Tywin, Malíček a Varys?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.