Co by kdyby

upraveno 3. prosince 2014 v Spekulace
Co by se stalo kdyby
Před knihami
1) Rhaegar zabil Roberta na Trojzubci
2 Jaime se oženil s Lysou Tully
3) Mace Tyrell dobyl Bouřlivý konec, a Dorne by se zapojilo do války
4) Hoster Tully vyvraždil Freye
Hra o trůny
1) Ned odmítl Robertovu nabídku
2) Ned odjel z Přístaviště do Dračího kamene
3) Joffrey poslal Neda do hlídky
4) Walder Frey poslal Robba do háje
Střet králů
1) Stannis by se spojil z Arryny
2) Cresen otrávil Melisandru
3) Renly dobyl KP
4) Daenerys odjela do Pentosu
5) Theon nezaútočil na Zimohrad
Bouře mečů
1) Robb se nevyspal s Jane Westerling
2) Sansa by otěhotněla s Tyrionem
3) Nedošlo k RS
4) Oberyn zabil Horu
12346»

Komentáře

• NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Co se rohu týče, už to tady párkrát zaznělo, ale mohl by to být i Roh zimy určený ke stržení Zdi.
  • Ale jenom když odtáhne. Otázkou je, zda Aegon v Západozemí by byl větší, nebo menší motivací, než Aegon v Mereenu. Ještě by bylo vtipný setkání Aegona a Quentyna.
    Jakože jsou jeden a ten samý? To je... Fantastický nápad.
    Ne :)
    jako že Roh zimy byl natolik nebezpečný, že ho před dávnými časy odvezli daleko od Západozemí. A tam ho našel Euron. Ta velká obludná věc mi připadne dost nepraktická na krocení/ovládání tak rychlých a neposedných bytostí, jako jsou draci.

A naopak roh na ovládání draků by mohl být třeba ten prasklý, co Skořicový vánek nejspíš veze i s arcimistrem Marwynem do Meereenu.
  • Tahle teorie se mi taky líbí. Znamená to, že Euron nevie, čo si priniesol, alebo Vicovi klamal?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Já si teď trochu zafilozofuji a zaspekuluji. :-D Victarion Greyjoy mne jako postava se přiznám v Hostině a Tanci hodně bavil, dokonce můžu říct, že navzdory tomu, jak příšerný je to člověk, tak jsem k němu cítil velké sympatie. A tehdy jsem na to nedokázal odpovědět proč. Čím mne tolik ve všech ohledech tenhle průměrně až podprůměrně inteligentní člověk fascinoval. A teď po pár letech po čtení už tomu myslím zaíčnám přicházet na kloub. Je to postava Písně, která působí nejopravdověji. Když čtu o Victarionovi, tak je to podobné jako, když čtu o nějaké historické osobnosti. A důvod je prostý Victarion Greyjoy je úkazkou klasického středověkého šlechtice (speciálně toho ranného středověku) stupidní, krvežíznivý, krutý, schopný vojenský velitel atd. Hodně mi připomíná Vílemova prvorozeného
    Vzato kolem a kolem postavy jako Jaime Lannister, Ned Stark či Stannis jsou fantastické, ale nemůžu se u nich zbavit čehosi, co se nazývá autorská vložka. Jaime Lannister se koneckonců v mnoha případech zachoval líp, než bych od takovového člověk čekal, Ned Starsk se od své "předlohy" Richarda z Yorku líší velmi (a to rozhodně žádný klaďas nebyl) a Stannis jakkoliv je můj oblíbenec číslo jedna, tak si nedovedu představit někoho, kdo by skutečně věřil ve spravedlnost na takové úrovni jako on. A právě tady do toho vstupuje Victarion Greyjoy reprezentat hloupé, chamtivé, válkychtivé většina, která přesně odpovídá standardu 12. století našeho středověku. Zkráceně řečeno působí na mne jako někdo, kdo by opravdu mohl skutečně existovat a na svou dobu nepatří mezi ty nejhorší, naopak zcela naplňuje standard.
    Sečteno podtrženo Victarion je idiot, ale buďme upřímní ti draci by mohli skončit v rukou mnohem horších lidí, než je on sám (Euron, Cersei, Viserys, Ramsay atd.), že představa jeho vítězství mi zase tak hrozná nepřijde. Hlavně si myslím, že to je podle mne nejrychlejší způsob, jak za daných okolností dostat Daenerys, co nejrychleji z Meerenu. Daenerys prostě svoje děti neopustí, pokud ji k tomu něco nedonutí. A myslím si, že Victarion by tuhle roli perfektně splňoval, pokud by získal kontrolu nad samotnými draky plus nějakými poddanými. Roh sice fungueje omezeně, ale připomínám, že Victarion se ho chystá přivlastnit si krví, což by hypoteticky mohlo mít posilující účinek (plus samozřejmě čáry máry rudého kněze) Za těhle okolností by Daenerys pod nátlakem ke sňatku mohla svolit a použít tedy Železnou flotilu k invazi na Západ. A myslím si, že tohle by mohlo vést ke zajímavému příběhovému arcu pro všechny tři POV postavy Daenerys, Victarion, Selmy. Očekávám, že když se Daenerys pohne, tak bude velice zajímavá reakce svobodných měst, jmenovitě Braavos, který si určitě nebude přát návrat Targaryenů s draky na Železný trůn (potenciál tedy do dění kolem Daenerys zapojit Aryu) Daenerys by se samozřejmě jako manželka snažila mírnit škody působené Victarionem. A cosi myslím, že by bylo krásně Martinovské, kdyby Victarion musel po tom, co by se do Daenerys kompletně zamiloval, ji musel zabít. Victarion jako Azar Ahai a Danerys jak Nissa Nissa. Myslím, že to Martinovi odpovídá opravdu hodně a zároveň si myslím, že to je přece jenom trochu odlišné od ehm toho, co všcichni očekáváme :D.
    Taky rekace Eurona Vraního oka na to, jak jeho plán zbavit se hloupého bratříčka se kompletně obrátil proti němu tím nejhorším možným způsobem by mohla být jedna z nejuspokojivějších částí písně.
  • AvivAviv
    upraveno 16. prosince 2018
    Člověče, ty bys tuhle verzi měl napsat. Nějak se mi nevidí, aby Vic Dany opravdu propadl a pak ji zabil (leda že by Euron zopakoval ten špás z minula, což se mi nezdá) a pak byl Azorem (to se mi nejvíc nezdá). Víc duvěry vkládám do Jonova snu a s hořícím mečem. Ikdyž zde máme Dankine tři zrady. Taky čekám, až holka poletí na východ/jihovýchod do Ašaje. Ale je to zatraceně dobrý scénář a oprravdu by to hezky pohlo dějem a spojilo linie a bylo svěžejší, než jiné varianty. Přečetla bych si to ráda.
    Jednu věc Vicovi uznat musím, je v něm něco solidní, téměř poctivé. Strašně neotesaným zaslepeným krvěžíznivým spusobem, ale je. Euron je horší člověk. Umí líp manévrovat a má všechny ty tajemné zajímavosti a nula zásad, což ho činí přitažlivou a nebezečnější postavou, ale hajzl je to větší (a to už je teda výkon).
    Jinak u Standy se spekuluje, že je tak trocha na autistickém spektru, nebo alespoň ocpd, takže fixace na nějaký princip by se dala okecat takhle.
    Aviv napsal(a):

Tahle teorie se mi taky líbí. Znamená to, že Euron nevie, čo si priniesol, alebo Vicovi klamal?

Neví.
    Tyrion Lannister napsal(a):

A cosi myslím, že by bylo krásně Martinovské, kdyby Victarion musel po tom, co by se do Daenerys kompletně zamiloval, ji musel zabít. Victarion jako Azar Ahai a Danerys jak Nissa Nissa. Myslím, že to Martinovi odpovídá opravdu hodně a zároveň si myslím, že to je přece jenom trochu odlišné od ehm toho, co všcichni očekáváme :D.

A to já si naopak myslím, že tohle Martinovi neodpovídá vůbec. Spíš je to cítit těmi zplozenci sedmi pekel D+D.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada Tisíc lidí, tisíc chutí, oba víme, že D+D jsou mnohem, ale mnohem horší než tohle, jde to dokonce za hranici lidské představivosti. Ale neměla by si na ně být tak tvrdá, konec konců je to možná jediný konec, který dostaneme :twisted:
  • No tak jediný rozhodně ne. :evil:
  • Tyrion Lannister napsal(a):

@Nevada Tisíc lidí, tisíc chutí, oba víme, že D+D jsou mnohem, ale mnohem horší než tohle, jde to dokonce za hranici lidské představivosti. Ale neměla by si na ně být tak tvrdá, konec konců je to možná jediný konec, který dostaneme :twisted:

A já myslela, že D a D mají údajně v plánu nechat Dany a Jona umřít a na trůn posadit jejich dceru :D OK, ne že by mě v téhle fázi vyústění seriálu nějak mimořádně zajímalo a dost jsem si z nich už dělala srandu v topicu o Star Wars (pořád doufám, že k tomu tyhle dva umělce nepustí, protože moje vtípky by najednou byly černohumorné). Ale zpátky k Vicovi - ještě je možnost, že do Západozemí zpátky nepřiveze Dany ale Tyriona pro Cercei.
  • Černý je nej.
    A ten ji pak uškrtí? Kdo by to byl čekal, že měla Cersei pravdu, ikdyž se zapletla do selffulfilling prophecy. :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.