«13456766

Komentáře

  • upraveno 2. května 2012
    Tak a já začnu tady tímto videem, které mne nadchlo...
  • upraveno 2. května 2012
    ddd

    OkenaOkena
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 2. května 2012
    Amaroun napsal(a):

    Tak a já začnu tady tímto videem, které mne nadchlo...

    Tak to doporučuji schlédnout Planet Earth hodně záběrů z toho vide je právě z tohoto. A vůbec všechno od BBC doporučuji. Od P.E. přes Life až po Human Planet
    A pak Taky Baraka a letos Samsara
    A na obrázky je dobrý je Home který jsem před týdnem viděl a byl jsem velmi nadšený.
  • upraveno 2. května 2012
    Home je parádní ale trošku frustrující - viděl jsi to s dabingem Svěráka? :-)

    ddd
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 2. května 2012
    V originále ve FullHD. Na konci je to ale trošku pozitivní :-)
  • upraveno 3. května 2012
    myši
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 3. května 2012
    Amaroun: Doufám, že si tam udělaly hnízdo až po upečení! :) (vypadají nepečeně, ale bojím se to více zkoumat:) )
  • upraveno 3. května 2012
    :-) Jeden z mých potkanů (Raymond) miloval, když dostal celý bochník - vybydlel si v něm doupátko, jen přidal na prostorovém luxusu narozdíl od těchto myšenek :-)
  • upraveno 3. května 2012
    Jarla: Jakpak se jmenují ti ostatní? :D
  • upraveno 3. května 2012
    Jmenovali - bylo to postupné :-) První byla Alice, pak Raymond a bratr měl Samuela.....avšak laboratorní potkánci mají omezenou životnost - buď bude trpět hlady a vydrží i 6 let a nebo zemře spokojený a šťastný - budete ho krmit tím, na co má chuť (jsem vlastně kdysi dělala na potravinových preferencích laboratorních potkanů pro jednoho profesora z Půdního ústavu - tam jsem přišla k Raymondovi :-) ) No ale dobře živený vám umře po dvou letech :(
    Ale obdivuhodný je u nich vliv konzumace masa na rozvoj inteligence. Potkánci (laboratorní potkani omylem zvaní laboratorní krysy), kteří jsou živeni stravou rostlinnou jsou roztomilá leč hloupoučká zvířátka. ti jimž budete dávat maso a ryby budou fikaní a mazaní. Ovšem i takoví, co byli třeba půl roku na vegetariánské dietě když začnete krmit masem a rybami udělají za čtvrt roku neskutečný pokrok. Ten rozvoj je v jejich případě tak markantní - na to jsme taky psala deníčky :-)
    Ale už žádné nechci - nesnáším, když umírají :(
  • upraveno 3. května 2012
    Jarla: Já pořád tvrdím, že masožroutství je lepší. Konečně mám dobrý argument. :)
  • upraveno 3. května 2012
    Jo masožrouti raptoři :-)
    No nejlíp jsou na tom prokazatelně všežravci :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Jak se u nich inteligence projevuje? Teda předpokládám, že jsi je nenechala pobíhat bludištěm a podobně.
  • upraveno 3. května 2012
    I na bludiště došlo :-) Ale jde o prostou učenlivost triků a "veselých kousků" :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Jak takové triky a veselé kousky vypadají?
  • upraveno 3. května 2012
    Prostě se naučí podobné co pes - psa jsi měl, tak víš :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    koulet očima a vrtět ocasem?
  • upraveno 3. května 2012
    Ty jsi učil psa házet ksichty a vrtět ocasem ? :-) můj to dostal v základním balíčku :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    K aportování se oba naši psi stavěli asi jako Kocour :)
  • upraveno 3. května 2012
    No aportování jsem po psovi nikdy nechtěla :-)
  • upraveno 3. května 2012
    Náš Henroušák čumákoval jen nafukovací balónky a vztekal se nad jejich nepředvídatelností :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Teda za hozeným klackem ta naše běhá radostně s šibalským výrazem ve tváři, ale že by ho přinesla...

    Zato máme oblíbenou hru. Ivonka si sedne proti mě (často na postel) a vyštěkává si házení, já házím balónek a ona mi ho hlavičkuje (spíš teda čumáčkuje) zpátky. Po chvíli si vždycky říkám, že nechápu, že jí ten její dlouhej čumák už nebolí :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Jo, to namíchne, když to lítá jak chce a občas to praská...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. května 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Teda za hozeným klackem ta naše běhá radostně s šibalským výrazem ve tváři, ale že by ho přinesla...

    Zato máme oblíbenou hru. Ivonka si sedne proti mě (často na postel) a vyštěkává si házení, já házím balónek a ona mi ho hlavičkuje (spíš teda čumáčkuje) zpátky. Po chvíli si vždycky říkám, že nechápu, že jí ten její dlouhej čumák už nebolí :)


    Rovnaký problém s naším psom - vezme hodený klacek a potom sa tvári ako "Catch me If you Can" :D
    Jarla napsal(a):

    Prostě se naučí podobné co pes - psa jsi měl, tak víš :-)

    Hmmm... to by ma bavilo takto experimentovať... Naučil by som škrečka na povel Dracharo spustiť systém bomby a na slová "As High", aby odpovedal "As Honor (alebo Hodor)" :D
    Jarla napsal(a):

    Jmenovali - bylo to postupné :-) První byla Alice, pak Raymond a bratr měl Samuela.....avšak laboratorní potkánci mají omezenou životnost - buď bude trpět hlady a vydrží i 6 let a nebo zemře spokojený a šťastný - budete ho krmit tím, na co má chuť (jsem vlastně kdysi dělala na potravinových preferencích laboratorních potkanů pro jednoho profesora z Půdního ústavu - tam jsem přišla k Raymondovi :-) ) No ale dobře živený vám umře po dvou letech :(
    Ale obdivuhodný je u nich vliv konzumace masa na rozvoj inteligence. Potkánci (laboratorní potkani omylem zvaní laboratorní krysy), kteří jsou živeni stravou rostlinnou jsou roztomilá leč hloupoučká zvířátka. ti jimž budete dávat maso a ryby budou fikaní a mazaní. Ovšem i takoví, co byli třeba půl roku na vegetariánské dietě když začnete krmit masem a rybami udělají za čtvrt roku neskutečný pokrok. Ten rozvoj je v jejich případě tak markantní - na to jsme taky psala deníčky :-)
    Ale už žádné nechci - nesnáším, když umírají :(

    Fúha, veď tu máme evidentne aj jednu vedkyňu :D

    Inak, ono sa dá očakávať, že ti ten škrečok umrie, keď ho pomenuješ po Tom, ktorého Meno sa nesmie vysloviť :D Ak by si si jedného škrečka pomenovala Eddard, tak mu jedného dňa spadne hlava a spraví to malý zlatý (nie vlastnosť, farba) škrečok, ktorému dáš nebezpečné meno Joffrey :D
  • upraveno 3. května 2012
    Nejvíc nepředvídatená věc na házení je srnčí nožka- taková ta spodní část s posledními dvěma klouby. V letu se oba ohnou a nožka dopadne úplně jinam, než letěla původně. Navíc je osrstěná, takže tolik neklouže, když se jí snažíte slintajícímu psíkovi odebrat.
    Problém je s její dostupností. Ve zverimexu se neprodává a vysoká se jí nechce vzdát dobrovolně.
  • upraveno 3. května 2012
    Raptorko - to je zase příspěvek :-D Vždycky mne dokážeš skvěle pobavit a odlehčit situaci :-D

    Gepeto - škřečci jsou miluncí, ale hluputcí. Potkánci jsou chytří, mazaní a fikaní :-) Ten hajzlík třeba věděl, že na noc maže do klece (protože z nudy vyčíňal!), i když před den si může běhat jak chce, a tak večer vždycky zalezl za alamru a vykukoval v postoji hokejového brankáře - pohupoval se na zadních v předklonu z pravé na levou a nasísal čumákem, kdy už někdo půjde, aby ho "vylákal" kusem vuřtu zpoza skříně :-) To byl takový rituál....někdy nás chodil třeba upomínat, když jsme si četli nebo sledovali film, že už je čas uložit ho k spánku a on nemíní za alamrou trávit noc! my ho přeci musíme chtít vykynožit! no hlavně mu šlo o to chutné sousto, že :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    MU: To jsi někdy psovi házela? Já, když to někde najdeme, mám problém od toho psa dostat...
    Jarla: Jo, mazaná potvora :)
  • upraveno 3. května 2012
    Jsou to mazané potvory. Měli jsme třeba dohodu, že pokud bude chodit vykonávat všechny vyměšovací potřeby do klece, tak může běhat po bytě jak se mu líbí. Na zavolání přiběhne ať je kdekoliv a věnuje se čemukoliv a když ho posadím na rameno, tak tam bude sedět ať jdu kamkoliv. a když bude škodit a hryzat co nemá, tak bude holt sedět za mřížemi :-D
  • upraveno 3. května 2012
    Kdysi se nám do sadu dostala srna- plot metr a půl přeskočí bez problémů- a pár dní se tam úspěšně schovávala. Zhruba po třech dnech zahučela do jedné na první pohled zarostlé díry, co tam zbyla po posouvání plotu. Díra to byla nevelká, ale poměrně hluboká a té šikulce se tam povedlo zapadnou všemi čtyřmi. Objevil ji můj drahoušek- pětaticetikilový labrador- a ne zcela šikovně jí hupsnul na záda. Ta chudinka už byla tak pochroumaná, že stihla dodýchat dřív než jsem přiběhla s nůžkami, se kterými jsem původně měla stříhat stromky a které jsem odložila o kus dál, když jsem se šla podívat na psíkův objev.
    Srnka vypadala zdravě, takže se uvařila a drahoušek měl čtyři dny co žrát. Vnitřnosti apod. se likvidovaly, ale nožce se povedlo uniknout. Byla to výborná hračka. :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Jaj, srna nám kdysi dávno (už takovejch 20 let) vběhla pod kola. člověk by nevěřil jak to dokázala vyběhnout z příkopu naprosto neviděná právě ve chvíli, kdy jsme projížděli. Musim říct, že jsme to obrečeli. Poydějc táta litoval, že jsme se nezachovali pragmaticky a nenaložili jí, ale to by asi nikdo nejed.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.