Co by kdyby

upraveno 3. prosince 2014 v Spekulace
Co by se stalo kdyby
Před knihami
1) Rhaegar zabil Roberta na Trojzubci
2 Jaime se oženil s Lysou Tully
3) Mace Tyrell dobyl Bouřlivý konec, a Dorne by se zapojilo do války
4) Hoster Tully vyvraždil Freye
Hra o trůny
1) Ned odmítl Robertovu nabídku
2) Ned odjel z Přístaviště do Dračího kamene
3) Joffrey poslal Neda do hlídky
4) Walder Frey poslal Robba do háje
Střet králů
1) Stannis by se spojil z Arryny
2) Cresen otrávil Melisandru
3) Renly dobyl KP
4) Daenerys odjela do Pentosu
5) Theon nezaútočil na Zimohrad
Bouře mečů
1) Robb se nevyspal s Jane Westerling
2) Sansa by otěhotněla s Tyrionem
3) Nedošlo k RS
4) Oberyn zabil Horu
123457»

Komentáře

 • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  @Nevada
  Tywin by nemohl udělat nic. Ned by se postaral, aby se Cersei a dětem nic nestalo a na velkém sněmu by prosadil, že Cersei a její děti budou dědici Lannisterů - i s navrácením rodového jména. Jako rukojmí by dědic zůstal u dvora coby páže krále.
  Martellové by zůstali stranou, protože problémy říše ať si řeší v říši, nás v Dorne se to netýká. Možná by se později zkusili vyvázat ze Sedmi království, ale jejich loajalitu by Arryn připoutal později svatbou právě krále Roberta s Arianne.
  Tyrellové by na tom byli pravděpodobně stejně - byli by poraženými spolu s Targaryeny ve válce, ve které se až tak moc ani bojovat nesnažili.
  Ale Tywin přece dorazil do města před Nedem Starkem? Krom toho tohle všechno se stalo až na konci války po bitvě na Trojzubci. Cersei by se do té doby přinejmeněším pokusila udělat nějakou blbost jako zabír Rhaegara nebo Aeryse případně oba. Speciálně když by nevěděla jak válka dopadne. A Ned si svou reputaci tehdy ještě natolik nevydobyl a i kdyby někdo jako Cersei by na to nespolíhala.
  Tak Stannis by měl samozřejmě oprávněné důvody, Arianne by byla velmi záletná manželka a Roberta by nesnášela stejně jako Cersei. Protože by si myslela, že je k vládnutí mnohem vhodnější než ten ožrala její manžel, který ji ale k vládnutí nechtěl pustit, protože je žena, a nechtěla by, aby její děti byly po něm. V tom manželství by ji držela jen královská koruna a letmá naděje, že bude jednou opravdu vládnout, nebo bude aspoň matkou panovníka s nějakou výkonnou mocí.
  Tak pořá silně pochybuji, že by v tomhle případě by měl Stannis 100% jistotu jako v případě Joffreyho a spol. Robert i Arianne mají černé vlasy, takže i kdyby porodila cizí dítě (a nemyslím si, že by to došlo tak daleko) bylo by mnohem těžší to poznat, než když Cersei porodila třikrát po sobě blonďaté dítě.
  A znovu Arianne by pravděpodobně snášela Roberta lépe než Cersei 1) Je z Dorne, kde mají jinou zvykovou mentalitu 2) Cersei je psychopat Arianne není
 • Hmm... Spíše narcistní porucha. Ale souhlasím, že Arianne je příčetnější. O Robertovi by neměla valné míněni, ale myslím, že by to prožívala daleko míň. Spíš lhostejnost než nenávist. A černé vlasy bod k dobru rozhodně.
 • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  Hele, chceš polemizovat, co by bylo kdyby se něco stalo jinak, ale pak se ve spoustě věcí držíš originálu :)
  Vždyť v prvním příspěvku píšu, že by se Tywin do věci války nevložil vůbec kvůli zostuzení Cersei a KP by dobyl Ned.
  U těch dětí by to nějak šlo. Třeba skrz barvu očí a odstín pokožky, cokoliv ;)
  Vždyť Arianne je Cersei v bledě modrém. Myslí si, jak není chytrá, přesvědčená o svém právu vládnout, věci řeší přes postel a s pohárem vína v ruce, přičemž se domnívá, že díky kráse a sexu jí všechno projde. A čuří se jak malý fakan, když ji někdo chytřejší a schopnější předčí.
 • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  upraveno 17. března
  @Nevada Ale na rozdíl od Cerse nezavraždila svou kamarádku jenom proto, že se blbě podívala na jejího bratra ;-) Přesto uznávám, že podobnosti jsou znepokojivé :-k
 • Tyrion Lannister napsal(a):

  Souhlasím, že tenhle problém by tam pravděpodobně nebyl, přesto Lyanna by možná vznikla i tak, protože podle všeho ji Rhaegar miloval a taky on ji chtěl kvůli proroctví.

  Záleželo by na tom, kolik by Cersei porodila dětí, za Lyannou šel, protože Elia už další mít nemohla. Zásadní věc ale je, že Rhaegar jednak seriózně řešil proroctví, a jednak hledal speciální krev (čti genetiku), hledal spojení, ze kterého se narodí potomci, kteří mohou znovu vylíhnout draky. Myslel si, že to je u Elii (kvůli spojení Martellů s Targaryeny), ale spletl se, na Lyannu přišel náhodou a zjistil, že je výjimečná. Cersei nemá žádnou speciální krev. Harrenovský turnaj svolal kvůli šílenému otci - seznámení s Lyannou - vše by se stalo stejně.
  Jinak tomu, že ji miloval, věří jenom děti :D Rhaegarovi bylo 24 nebo kolik, Lyanně 14. Nebylo to nic jiného než promyšlený kalkul.

  Cersei by byla s Rhaegarem silně zklamaná - Martin velmi rád píše o domněnkách a představách, které mají lidé o milujících osobách, často s rozčarováním při kolizi s realitou. Takže Cersei jako podnikavá osoba by byla divokou kartou v jakýchkoli následujících událostech.
 • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  na Lyannu přišel náhodou a zjistil, že je výjimečná.
  Jak jsi na tohle přišla?
  Rhaegarovi bylo 24 nebo kolik, Lyanně 14.
  Myslíš, že se nemohl zamilovat? Nebo že ho aspoň nemohla přitahovat?
 • upraveno 17. března
  @Nevada
  Pokud je pravda povídání o tom, že se Lyanna přestrojila za Smějícího se rytíře a porazila jich mnoho v turnaji, Rhaegar by ji odhalil (to on byl pověřen ho najít). Byl by v úžasu nad tím, jak to dokázala, a ona by mu popsala, jak umí dokonale ovládat koně, skoro jako by s ním byla mentálně spojená. (O Lyanně se říká, že byla napůl kůň, je pravděpodobné, že mohla mít nějaké měničské schopnosti. A vítězství v turnaji je ze dvou třetin práce s koněm.)

  Jo tak dospělý ženatý chlap, který kuje pikle k převzetí moci, protože jeho otec je šílený král, nebezpečný pro celou zemi, to všechno zahodí a pošle říši do ještě většího chaosu, protože se zakoukal do nějaké týnedžerky. Tak určitě :)
  Rhaegar nebyl playboy a blbeček, kterého zajímají lolitky. Měl melancholickou povahu, ležel pořád ve knihách a nábožensky řešil proroctví.
  Ne, v tomhle bylo mnohem víc.
 • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  Tak není jediný důkaz, že by Rhaegar cíleně kul pikle s úmyslem sesadit otce. Turnaj byl sice záminkou k sezvání lordů, aby se prozkoumal jejich názor, ale nic nenaznačuje, že Rhaegar se chtěl posadit na trůn. Spíš by bral jako svou povinnost stát se regentem, kdyby na to přišlo.
  A že se přitom zamiloval a všechno poslal do kopru by odpovídalo spíš. Proč ne. Ona ta teenagerka byla dost vyspělá, navíc ve světě, kde je 14 let u ženy považováno v podstatě za dospělost. Jeho manželství bylo domluvené, a ačkoliv s Eliou zřejmě vycházeli, žádná láska v tom z jeho strany evidentně nebyla.
 • Posedlost proroctvím se nevylučuje s přitažlivostí k mladičkým vlčím divoženkám. Klidně mohla být jeho typ. A klidně v ní mohl spatřit chybějící článek. A klidně jedno mohlo umocnit druhé. A posedlý proroctvím si mohl říct, že krapet destabilizovat zemi je risk, který stojí za přislíbeného prince, vždyť ten stejně všechno zachrání. Myslím, že nečekal, že to přeroste do až tak kolosální katastrofy.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.