Vichry zimy v dohledu? - Ice & Fire

upraveno 27. května 2019 v Píseň ledu a ohně
imageVichry zimy v dohledu? - Ice & Fire

Možná ano, možná ne. Na svém blogu G. R. R. Martin zveřejnil příspěvek o neobvyklém pozvání. Aerolinie Nového Zélandu mu nabídly, že ho na svůj účet dopraví na Nový Zéland, kde bude mít dostatek klidu a inspirace, aby mohl dokončit … celý článek

Číst celý článek zde


1246

Komentáře

  • A já jak viděl tři zprávy, tak jsem tu s nadějí klikal. :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @p1e9t9r2 Dřív než vyjdou Vichry tak tady z nás každý stihne napsat vlastní fantasy sérii =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    To je slovo do pranice :twisted:
  • Nevím jak s každým a koho všechno do toho počítat, ale někteří by to stihnout mohli určitě. Na jednoho bych si možný i stavila.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mno, tak GRRM na blogu zase pustil chlup z informace, z čehož vyplývá, že je to furt v nedohlednu. Píše mimo jiné o tom, že když nepojede na Worldcon (který by měl proběhnout jen online?) na Nový Zéland, tak mu to dá víc času na dopsání Vichrů. Vzhledem k tomu, že Worldcon měl být na přelomu července a srpna...

    https://georgerrmartin.com/notablog/2020/04/02/no-fooling/
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Martin si opět ublognul na téma současné situace. Zmiňuje, že stále píše Vichry a že je to to jediné, co píše. Jsou dny, kdy mu to jde dobře, jsou dny, kdy mu to jde špatně. Kromě psaní je ovšem jako producent zapojený do vývoje několika seriálů pro HBO a dokonce i nějakých filmů. A kromě toho hodně čte :D

    https://georgerrmartin.com/notablog/2020/04/14/this-that-and-tother-thing-3/
  • @Tyrion Lannister Nestraš :D já doufal, že než budou vichry napíší diplomku :D napsal jsem nakonec dvě :D a teď se děsím, že stihnu i tu disertačku

    @Nevada Hmm tak to je taky supr :D :D je hodně zaměstnán
  • OakenfistOakenfist Alyn Dubová pěst :o)
    Neřešilo se tady někde, jestli má GRRM záložní plán v případě, že by nestihl dopsat Ságu ? Že by někomu prozradil konec, aby to případně mohl dopsat za něj ? Myslím, že tady někdo psal, že nic takového neexistuje. GRRM se docela kamarádí s Danielem Abrahamem, ale teď jsem četl první díl z Abrahamovi ságy ("Dračí cesta") a fakt nevím, proč bych měl číst další díly. To ať radši žádný záložní plán není.
  • Pterry například nechal zařízení s jeho rozpracovaným materiálem rozdrtit válcem. Nevím zda je Martin podobné povahy, ale nepřekvapila by ma podobná volba.
  • @Oakenfist Někde jsem četl. že se mají poznámky spálit, ale otázka je jak se rozhodou příbuzní
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 31. května 2020
    Oakenfist napsal(a):

    Neřešilo se tady někde, jestli má GRRM záložní plán v případě, že by nestihl dopsat Ságu ? Že by někomu prozradil konec, aby to případně mohl dopsat za něj ? Myslím, že tady někdo psal, že nic takového neexistuje. GRRM se docela kamarádí s Danielem Abrahamem, ale teď jsem četl první díl z Abrahamovi ságy ("Dračí cesta") a fakt nevím, proč bych měl číst další díly. To ať radši žádný záložní plán není.

    Kdysi dávno se GRRM vyjádřil, že si případné dokončení ságy někým jiným nepřeje a tuším, že v tom směru hodlal učinit i nějaké právní kroky. Poslední dobou se na tohle téma nevyjadřuje a na poznámky o tom, že umře, reaguje mrzutě (což se mu nedivím, je to dost neuctivé a nevychované).
    Plánovaný konec ságy by měli znát jeho asistent/ka a editor/ka (nevím, jestli jsou to muži nebo ženy), a tuším jeho manželka. A pak samozřejmě známé duo Debil & Dement.
  • @Aviv Tak on ještě pořád může ty napsané kapitoly hodit do šuplíku :D Zdá se, že ta knížka Georgovi nějak nabobtnala, tak nevím, jestli nevyjde ve dvou částech. Asi nejvíc mě zajímají kapitoly Ašy, kvůli Theonovi a Standovi.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 24. června 2020
    @Aviv Nebrat v potaz, dokud to neřekne sám Martin. Ten to neřekl, to si jen vydedukovali sami z jeho článku na blogu. Tam GRRM jen uvádí, že hodně toho napsal, dokončil několik kapitol, ale že mu toho taky ještě zbývá hodně napsat.
    Včera jsem si to pročítala a přemýšlela, jestli to tady vůbec zmiňovat a došla k závěru, že je to stejně tak nespecifické, že to nestojí za větší pozornost. Ve zkratce je to stejné, jako několik jeho postů o postupu psaní Vichrů z posledních let: "stále píšu, ale stále toho hodně zbývá k dokončení, mám dny lepší a horší, takže až to bude, tak to bude".
  • Aha, tak nic. Dík za klarifikaci.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Tak zas něco málo. GRRM se pochlubil, že během minulého týdne dokončil další tři kapitoly a řádně pokročil s několika dalšími. Ale taky dodal, že mu stále ještě zbývá dlouhá cesta do cíle, takže se netřeba příliš vzrušovat.

    https://georgerrmartin.com/notablog/2020/07/19/writing-2/
  • @Nevada Tak teď má ideální podmínky, jestli s tím nepokročí teď, tak už nikdy. Jenom ať si užívá klídek, všechno si nechá dovážet a hlavně nikam nechodí.
  • ja si optimisticky zase raz narazim, ale tieto vianoce by mohla zima prist :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Hele, Tanec jsi tenkrát odhadl skoro přesně. Beru tě za slovo :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 9. listopadu 2020
    Martin si opět ublognul. Po politických tématech se tentokrát vrátil do Západozemí.

    Vichry zimy budou obrovská kniha. Omlouvá se, ale ne, pořád nejsou hotové, zase jen o kousek blíž dokončení.
    Nedávno se věnoval Lannisterům, Dorne a Starému Městu.
    Píše, píše, píše, místy se vrací ke starým textům, kde něco reviduje a přerozděluje, a něco přepisuje (bohové chraňte nás) -, včetně kapitol, které dřív zveřejnil jako ukázkové nebo veřejně četl.

    https://georgerrmartin.com/notablog/2020/11/08/back-to-westeros/
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada No vzhledem k tomu, že v těch zveřejněných kapitolách se stejně dělo úplný nic, tak my jejich přepisování nevadí. Každopádně moje konspirační teorie, že mistr není úplně se svým původním plánem na dokončení ságy spokojený a snaží se teď otočit kormidlo, čímž se to protáhlo začíná nabývat reálných rozměrů :twisted:
  • Možno by rád prepísal celú ságu. Nové upravené vydanie. :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv Délka čekání by tomu odpovídala :twisted:
  • @Nevada "Ublognout" si je výborné slovo. Evokuje mi "ubliknout" :-).
    @Aviv Tak to doufám ne... Tohle udělala autorka Angeliky, když znovu vysoudila autorská práva, namísto toho, aby napsala poslední díl. Dopadlo to tak, že zesnula, nové vydání stejně nedokončila a fanoušci si rvou vlasy, jak to vlastně celé dopadne.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    (Však taky jo :D)
  • Možná mu ukázkové kapitoly sloužily na to, aby si vyzkoušel reakce čtenářů. Doufám, že při tom přepisování trochu ubere u Aryi ;-)
    Už předtím byla na hraně, ale v té ukázkové kapitole působila spíš jako bezcitný zabiják.
    Už předtím vlastně musel rozdělovat na dva díly a teď má tolik postav, kterým se musí věnovat, že to možná dopadne stejně...
  • konec roku 2020









    pořád nic
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Hluchym konec roku 2040

    a pořád bude nic

    Je naivní je myslet si cokoliv jiného.
  • Ruku na srdce, pokud šestý díl nedopíše tenhle rok, kdy k tomu má ideální podmínky, tak už nikdy.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.