Vichry zimy v dohledu? - Ice & Fire

upraveno 27. května 2019 v Píseň ledu a ohně
imageVichry zimy v dohledu? - Ice & Fire

Možná ano, možná ne. Na svém blogu G. R. R. Martin zveřejnil příspěvek o neobvyklém pozvání. Aerolinie Nového Zélandu mu nabídly, že ho na svůj účet dopraví na Nový Zéland, kde bude mít dostatek klidu a inspirace, aby mohl dokončit … celý článek

Číst celý článek zde

124»

Komentáře

• A já jak viděl tři zprávy, tak jsem tu s nadějí klikal. :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @p1e9t9r2 Dřív než vyjdou Vichry tak tady z nás každý stihne napsat vlastní fantasy sérii =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    To je slovo do pranice :twisted:
  • Nevím jak s každým a koho všechno do toho počítat, ale někteří by to stihnout mohli určitě. Na jednoho bych si možný i stavila.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mno, tak GRRM na blogu zase pustil chlup z informace, z čehož vyplývá, že je to furt v nedohlednu. Píše mimo jiné o tom, že když nepojede na Worldcon (který by měl proběhnout jen online?) na Nový Zéland, tak mu to dá víc času na dopsání Vichrů. Vzhledem k tomu, že Worldcon měl být na přelomu července a srpna...

https://georgerrmartin.com/notablog/2020/04/02/no-fooling/
    Martin si opět ublognul na téma současné situace. Zmiňuje, že stále píše Vichry a že je to to jediné, co píše. Jsou dny, kdy mu to jde dobře, jsou dny, kdy mu to jde špatně. Kromě psaní je ovšem jako producent zapojený do vývoje několika seriálů pro HBO a dokonce i nějakých filmů. A kromě toho hodně čte :D

https://georgerrmartin.com/notablog/2020/04/14/this-that-and-tother-thing-3/
  • @Tyrion Lannister Nestraš :D já doufal, že než budou vichry napíší diplomku :D napsal jsem nakonec dvě :D a teď se děsím, že stihnu i tu disertačku

@Nevada Hmm tak to je taky supr :D :D je hodně zaměstnán
  • OakenfistOakenfist Alyn Dubová pěst :o)
    Neřešilo se tady někde, jestli má GRRM záložní plán v případě, že by nestihl dopsat Ságu ? Že by někomu prozradil konec, aby to případně mohl dopsat za něj ? Myslím, že tady někdo psal, že nic takového neexistuje. GRRM se docela kamarádí s Danielem Abrahamem, ale teď jsem četl první díl z Abrahamovi ságy ("Dračí cesta") a fakt nevím, proč bych měl číst další díly. To ať radši žádný záložní plán není.
  • Pterry například nechal zařízení s jeho rozpracovaným materiálem rozdrtit válcem. Nevím zda je Martin podobné povahy, ale nepřekvapila by ma podobná volba.
  • @Oakenfist Někde jsem četl. že se mají poznámky spálit, ale otázka je jak se rozhodou příbuzní
    upraveno 31. května
    Oakenfist napsal(a):

Neřešilo se tady někde, jestli má GRRM záložní plán v případě, že by nestihl dopsat Ságu ? Že by někomu prozradil konec, aby to případně mohl dopsat za něj ? Myslím, že tady někdo psal, že nic takového neexistuje. GRRM se docela kamarádí s Danielem Abrahamem, ale teď jsem četl první díl z Abrahamovi ságy ("Dračí cesta") a fakt nevím, proč bych měl číst další díly. To ať radši žádný záložní plán není.

Kdysi dávno se GRRM vyjádřil, že si případné dokončení ságy někým jiným nepřeje a tuším, že v tom směru hodlal učinit i nějaké právní kroky. Poslední dobou se na tohle téma nevyjadřuje a na poznámky o tom, že umře, reaguje mrzutě (což se mu nedivím, je to dost neuctivé a nevychované).
    Plánovaný konec ságy by měli znát jeho asistent/ka a editor/ka (nevím, jestli jsou to muži nebo ženy), a tuším jeho manželka. A pak samozřejmě známé duo Debil & Dement.
  • @Aviv Tak on ještě pořád může ty napsané kapitoly hodit do šuplíku :D Zdá se, že ta knížka Georgovi nějak nabobtnala, tak nevím, jestli nevyjde ve dvou částech. Asi nejvíc mě zajímají kapitoly Ašy, kvůli Theonovi a Standovi.
    upraveno 24. června
    @Aviv Nebrat v potaz, dokud to neřekne sám Martin. Ten to neřekl, to si jen vydedukovali sami z jeho článku na blogu. Tam GRRM jen uvádí, že hodně toho napsal, dokončil několik kapitol, ale že mu toho taky ještě zbývá hodně napsat.
    Včera jsem si to pročítala a přemýšlela, jestli to tady vůbec zmiňovat a došla k závěru, že je to stejně tak nespecifické, že to nestojí za větší pozornost. Ve zkratce je to stejné, jako několik jeho postů o postupu psaní Vichrů z posledních let: "stále píšu, ale stále toho hodně zbývá k dokončení, mám dny lepší a horší, takže až to bude, tak to bude".
  • Aha, tak nic. Dík za klarifikaci.
    Tak zas něco málo. GRRM se pochlubil, že během minulého týdne dokončil další tři kapitoly a řádně pokročil s několika dalšími. Ale taky dodal, že mu stále ještě zbývá dlouhá cesta do cíle, takže se netřeba příliš vzrušovat.

https://georgerrmartin.com/notablog/2020/07/19/writing-2/
  • @Nevada Tak teď má ideální podmínky, jestli s tím nepokročí teď, tak už nikdy. Jenom ať si užívá klídek, všechno si nechá dovážet a hlavně nikam nechodí.
  • ja si optimisticky zase raz narazim, ale tieto vianoce by mohla zima prist :)
    Hele, Tanec jsi tenkrát odhadl skoro přesně. Beru tě za slovo :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.