Vichry zimy v dohledu? - Ice & Fire

upraveno 27. května 2019 v Píseň ledu a ohně
imageVichry zimy v dohledu? - Ice & Fire

Možná ano, možná ne. Na svém blogu G. R. R. Martin zveřejnil příspěvek o neobvyklém pozvání. Aerolinie Nového Zélandu mu nabídly, že ho na svůj účet dopraví na Nový Zéland, kde bude mít dostatek klidu a inspirace, aby mohl dokončit … celý článek

Číst celý článek zde


2456

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Sagart napsal(a):

    @ Nevada

    Přestaň prosím spoilovat že seriálu.
    Nějak mi uchází co z mého příspěvku spoiluje seriál. Jestli máš na mysli tohle:
    Jiníí se snad konečně nějak dostanou přes Zeď

    tak to nijak neodkazuje na dění v seriálu, jen je to předpoklad který alespoň jednou napadl každého fanouška knihy :/
    Já Ti to zeditovala. Měl jsi tam
    (pozor, spoiler k seriálu: zmínku o drakovi a Jiných, za což osobně fakt nedík.
    Sagart napsal(a):


    - mistři roh nejspíš nemají, Sám s ním zaplatil cestu lodí
    - na webu jsou souhrny jednotlivých knih po kapitolách
    To je fakt :-s ale tedy jakkoliv bych rád tak si asi nebudu správnost každého detailu knihy kontrolovat v x shrnutích kapitolách. Každopádně díky za připomenutí ;)
    Tak ke kontrolování Tě samozřejmě nikdo nenutí. To bylo fakt jen pro připomenutí :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada
    Proč by podle Tebe měl být Tarly u Bouřného konce? To je něco z uvolněných kapitol ve Vichrech? Na konci Tance tam nebyl a Zlaté společenstvo plánovalo dobytí Bouřného konce právě proto, že nebyl nijak výrazně bráněn.
    Nejsem si jistý, že to padlo uvolněných kapitolách (i když mám pocit, že ano) Mace Tarly zůstal v KP v epilogu, takže předpokládám, že proti Connigtonovi poslal svého nejlepšího velitele.
    btw - ty názvy bitev bereš odkud?
    Můj zdroj je samozřejmě můj nejoblíbenější youtube kanál o asoiaf Preston Jacobs. Meeren a Zimohrad měl ohněm a ledem nazvat sám Martin v nějakém rozhovoru. Co se týče Krve a Železa, tak to je Prestonova license.
  • Aegon I. TargaryenAegon I. Targaryen The Lord of Dragons
    @Tyrion Lannister Ještě dost dobrý videa o GoT má Koňas
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Tyrion Lannister
    Bitva krve = Stromovinská úžina Euron Greyjoy vs Paxter Redwyne
    Bitva železa = Bouřlivý konec Zlaté společenstvo vs armáda Randyla Tarlyho
    Neměly by tyto bitvy být spíše naopak? :)
    Železo se hodí k Euronovým železným a krev zase patří do Targaryenskému ohni a krvi ;)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 29. května 2019
    Proto jsem se na ty názvy ptala. Taky mi to nesedí :)
    (Osobně bych uvítala, aby se tady používaly správné názvy, vycházející z knih, a ne od nějakého joudy, co si to vymýšlí jen tak pro zábavu.)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. května 2019
    @Sagart @Nevada
    Bitva krve protože
    POZOR MASIVNÍ SPOILERY
    V ukázkové kapitole je odhaleno, že Euron má v plánu použít krev v bitvě proti Redwynovi. ŘÍká Aeronovi, kterého má zavřenýho v podpalubí, že ho nezabil, protože krev svatého muže bude užitečné. Taky je tam naznačeno, že Euron nechal pozabíjet několik zajatců, aby měl loď naplněnou krví. Víme z Hostiny a Tance, že je několikrát na spoustě místech zmíněno, že krev láká krakeny na hladinu. Je velice pravděpodobně, že Euron má v úmyslu vypustit do vody obrovské množství krve a do bitvy zatáhnout krakeny.
    Více v tomto videu
    Co se týče bouřlivého konce, tam je to přece jasný bojuje tu BitterSTEELova Zlatá společnost ;-) A Zlaté společenstvo naíc chodí do bitvy s Bittersteelovou pozlacenou lebkou na kopí, což je podle mne velice signifikantní rys té bitvy :D
    A neodupostím si říct: KRAKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁRYS
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. května 2019
    @Nevada Tak u spoustě těch bitev jsou takový sranda názvy jako Pochod na Zimohrad nebo Obležení Mereenu 2. Proto mám joudovské názvy raději.
    A co ty víš, třeba se to nakonec ujme jako fialová svatba :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Tyrion Lannister

    Poznatek o krvi je zajímavý. Tak moc se v sáze nerýpu a teorií už skrze opadnutí nadšení z knih sleduju minimum.
    bojuje tu BitterSTEELova Zlatá společnost
    Jen tedy zde mi bitva železa moc nešmakuje. Jen kvůli bittersteelovi. Hlasuju pro Bitvu slonů, když už tu máme Zlaté společenstvo :twisted: Cersei to jistě udělá radost

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart No já nevím, Connigton zmiňoval něco v tom smyslu, jak je ti zatracení Lyséňané vyhazují úplně všude a že bude složitý se seskupit :-D
  • upraveno 29. května 2019
    @Tyrion Lannister Neměla by to v tom případě být spíš Bitva oceli? A vůbec, spíš než ocel bych použil v názvu zlato... (Zlaté společenstvo vs. armáda Tyrellů (zlatá růže))
    Jinak byl bych opatrný s Prestonovými teoriemi. Jsou sice zajímavé, ale vzhledem k tomu, před jak dlouhou dobou vyšel Tanec, nemáme žádné záruky, že jeho teorie vycházejí. Mě osobně právě ten nápad s krakeny přijde docela přitažený za vlasy.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @ Sagart @ Nevada
    Bitva krve protože
    POZOR MASIVNÍ SPOILERY

    V ukázkové kapitole je odhaleno, že Euron má v plánu použít krev v bitvě proti Redwynovi. ŘÍká Aeronovi, kterého má zavřenýho v podpalubí, že ho nezabil, protože krev svatého muže bude užitečné. Taky je tam naznačeno, že Euron nechal pozabíjet několik zajatců, aby měl loď naplněnou krví. Víme z Hostiny a Tance, že je několikrát na spoustě místech zmíněno, že krev láká krakeny na hladinu. Je velice pravděpodobně, že Euron má v úmyslu vypustit do vody obrovské množství krve a do bitvy zatáhnout krakeny.
    Více v tomto videu
    Co se týče bouřlivého konce, tam je to přece jasný bojuje tu BitterSTEELova Zlatá společnost ;-) A Zlaté společenstvo naíc chodí do bitvy s Bittersteelovou pozlacenou lebkou na kopí, což je podle mne velice signifikantní rys té bitvy :D
    A neodupostím si říct: KRAKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁRYS
    Ale víš, že steel není železo, viď?
    Navíc Zlaté společenstvo má ve zlatě zalité lebky všech velitelů, kteří Bittersteelův požadavek vzali za svůj.

    Na ten výkřik ani nemám odvahu se zeptat, co znamená (jako fakt ne, nemusíš to vysvětlovat).
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. května 2019
    @Borůvka Ono se to v angličtině jmenuje Battle of Steel, to je spíš můj nepřesný překlad. Co se týče Prestonova vycházení či nevycházení budeme si muset počkat na Vichry (takže to nejspíše nikdy nezjistíme) Co na něj oceňuji je, že ve spoustě ohledech si všímá spoustu věcí z knih bere v potaz hodně faktorů a kouká na to jak Martin pracuje s určitými paralelami. Typicky zajímavé paralely mezi bitvou na Zimohradě a v Mereenu
    * v obou případch o armádu čekající venku
    * v obou případech jde o armádu, kterou sužuje nějaký problém, v případě Mereenu jde o mor v případě Zimohradu hlad
    * v obou případech na obou stranách dochází ke zradám
    A třeba zajímává spoilerová paralela mezi Zimohradem a Bouřlivým koncem. Zlaté společenstvo vyráží do bitvy s Bittersteelovou hlavou zlatou lebkou na kopí, zatímco Boltonovi síly
    vyráží do bitvy s hlavou Morse Umbera na kopí

    Taky třeba jeho přístup k fialové svatbě dává mnohem větší smysl v kontextu dalších dvou knih, protože víme, že Malíček potřeboval Sansu vdovou, nepotřeboval smrt Joffreyho. Taky je nutné mít na paměti, že Martin nenechá mimozemšťany napadnout Západozemí jen proto, že to nikdo nečeká. Zcela logicky se tedy dájí některé věci odhadnout a myslím, že Preston ťuknul ve spoustě ohledech na hlavičku. Ale pravděpodobně to nikdy nebudeme vědět jistě :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada
    Ale víš, že steel není železo, viď?
    Navíc Zlaté společenstvo má ve zlatě zalité lebky všech velitelů, kteří Bittersteelův požadavek vzali za svůj.
    Už jsem napsal víše, chyby na moji straně
    Na ten výkřik ani nemám odvahu se zeptat, co znamená (jako fakt ne, nemusíš to vysvětlovat).
    :twisted: :twisted: :twisted:
  • upraveno 29. května 2019
    Trochu doplním ten Tyrionov spoiler z Víchrov-ukážková kapitola Forsaken.
    Euron plánuje rozpútať podobnú pohromu ako bola skaza Valýrie,akurát hlavnú rolu nebude mať oheň,ale voda a krv.Na svojej lodi má niekoľko zajatcov,okrem Aerona aj svoju tehotnú milenku Faliu Flowers a zrejme aj černokňažníka Pyata z Qarthu.Existuje aj konšpirácia,že Euron ťahá za jeden povraz s Mužmi bez tváre,respektíve s Jaqenom,ktorý sa v Hostine infiltroval ako Alchymista a neskôr učeň Pate do Citadely,kde sa ukrýva jedna vzácna kniha. Takisto existuje teória,že Euron využil služby Mužov bez tváre na zabitie Balona... a je to viac-menej potvrdené vo chvíli,keď sa Euron priznáva k tomu,že zabil svojho brata,ale nie "vlastnými rukami." A ešte malá zaujímavosť na záver... Euron okrem dračieho vajca(ktoré údajne hodil do mora) vlastní aj brnenie z valýrskej ocele a okrem Balona má na rováši aj ďalšie dve bratovraždy.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Borůvka
    Osobně právě ten nápad s krakeny přijde docela přitažený za vlasy
    K tomuhle mne ještě napadlo a k paralelám, že každý z rodů byl nějakým způsobem ovlivněn svým znakem
    Daenerys Targaryen - má tři draky
    Margaery Tyrell - použila růži, aby se vyhnula smradu z Tywina
    Oberyn Martell: bojoval s kopím proti Horovi a použil štíť k tomu, aby ho oslepil slucnem
    Starkové - zlovlčí štěňata na začátku ságy
    Stannis Baratheon - muži s parožím byli střílení katapultem před bitvou na Černovodě
    Cersei a Tyrion - Cersei vzpomíná jak s Jaimem jednou tahali lva za hřívů pod Casterlyovou skálou a Tyrion jen o vlásek unikne tomu, aby ho sežrali lvy v aréně.
    Brynden Tully - uteče jako ryba z Řekotočí
    Robert Arryn - má Sokola
    A naproti tomu nikdo z Greyjojů neměl příběhově s Krakenem nic. Takže představa, že by se něco takového mohlo stát mi určitě přitažená za vlasy nepřijde vzhledem k tomu, že tu je pořádný precedent ke všemu.
  • upraveno 29. května 2019
    @Tyrion Lannister Tyrell, Baratheon, Lannisterové, Martell a Arryn jsou všechno očividně důsledky toho, že se jedná o jejich znak (bez jakékoliv nadpřirozené aktivity), a Tully je hodně, HODNĚ umělá spojitost. Podobnou bys mohl vymyslet i u Greyjoyů (př. máme 8 Greyjoyů: Balon, Euron, Viktarion, Aeron, Theon, Aša, Theonovi 2 bratři, jako 8 chapadel, z toho 2 králové (Balon, Euron), jako dvě delší chapadla... =D )
    Skutečné spojení s erbovními zvířátky mají jen Starkové a Targaryenka, což tvoří paralelu s titulem: Starkové led, Targaryenové oheň. To je další důvod, proč se mi další bitvy nezdají, led a oheň mají v celé Písni symbolický význam, ale pro krakatice, slony, krev a železo žádná paralela není.

    EDIT: Tak mě napadá, s Lady a Šedým větrem oběma mrtvými to dělá tři zlovlky (nepočítaje Ducha, což je zvláštní případ), z toho jednoho (Nymeria) zdivočelého. To zní hodně podobně jako Dany a její tři draci, z toho jeden zdivočelý... =D Můj problém je, že hodně Prestonových teorií je založeno na náznacích podobné úrovně.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @ Borůvka

    Osobně právě ten nápad s krakeny přijde docela přitažený za vlasy
    K tomuhle mne ještě napadlo a k paralelám, že každý z rodů byl nějakým způsobem ovlivněn svým znakem
    Daenerys Targaryen - má tři draky
    Margaery Tyrell - použila růži, aby se vyhnula smradu z Tywina
    Oberyn Martell: bojoval s kopím proti Horovi a použil štíť k tomu, aby ho oslepil slucnem
    Starkové - zlovlčí štěňata na začátku ságy
    Stannis Baratheon - muži s parožím byli střílení katapultem před bitvou na Černovodě
    Cersei a Tyrion - Cersei vzpomíná jak s Jaimem jednou tahali lva za hřívů pod Casterlyovou skálou a Tyrion jen o vlásek unikne tomu, aby ho sežrali lvy v aréně.
    Brynden Tully - uteče jako ryba z Řekotočí
    Robert Arryn - má Sokola
    A naproti tomu nikdo z Greyjojů neměl příběhově s Krakenem nic. Takže představa, že by se něco takového mohlo stát mi určitě přitažená za vlasy nepřijde vzhledem k tomu, že tu je pořádný precedent ke všemu.
    Promiň, ale to přece nic nedokazuje. Jak už píše výš Borůvka, je to povětšinou právě kvůli rodovým znakům.

    Jistěže má Daenerys tři draky. Martin to tak potřebuje kvůli tomu proroctví. Kdyby si na začátku vymyslel, že dračích hlav bylo pět, tak by ta slepice vyseděla pět vajec.
    Margaery - Okatě se polévat parfémem nemohla, růže je znakem jejího rodu, takže je to přirozený doplněk její róby a k tomu je velmi aromatická.
    Oberyn - ano,znak + kopí zvolil účelně, aby na něj Hora snadno nedosáhl, zatímco on na něj útočil
    Starkové - to už si děláš prčnu, ne? :)
    Baratheon - měli paroží právě proto, že se hlásili k Baratheonům (dle nich jedinému pravému Baratheonovi).
    Lannisterové chovali ty lvy právě proto, že je mají jako rodové zvíře.
    Brynden - jak jinak bys chtěl uniknout z hradu, který obklopuje ze všech stran hluboká voda a hladina a protilehlé břehy jsou v maximální míře hlídané?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. května 2019
    @Borůvka Tak nesouhlasím s tím, že zrovna v Oberynově případě to, že se mu nějakým způsobem podaří dostat do pozice správnýho úhlu atd není nadpřirozená (respektiva GRRRmová aktivita) někdy prostě symbolismus má u mistra větší roli než realismus.
    Co se týče Bryndena, tak sám Edmure Tully řekne: Ryby umí plavat i ty černé, takže to asi tak umělé není, když to pronáší sama postava.
    Vidíš to, dobrý úlovek s Greyjoy to neznamená, že tam nemůže být něco dalšího

    image

    A zrovna pro železo těch symbolických významů je opravdu hodně Donale Noye dokonce přirovnává Baratheony k různým typům kovu, takže si myslím, že to tam svoje místo má také
    Další ještě věc:

    image

    Je to zmiňováno poměrně často, že krakeni v poslední se na několika místech po planetě vynořují často na hladině a stahují lodě. Přinejmenším tam jsou k tomu, jak se tak říká semena, zda vyklíčí to už je otázka. Nepřijde mi to přitaženější za vlasy než jiný věci, které jsme v sáze viděli.




  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada
    Jistěže má Daenerys tři draky. Martin to tak potřebuje kvůli tomu proroctví. Kdyby si na začátku vymyslel, že dračích hlav bylo pět, tak by ta slepice vyseděla pět vajec.
    Margaery - Okatě se polévat parfémem nemohla, růže je znakem jejího rodu, takže je to přirozený doplněk její róby a k tomu je velmi aromatická.
    Oberyn - ano,znak + kopí zvolil účelně, aby na něj Hora snadno nedosáhl, zatímco on na něj útočil
    Starkové - to už si děláš prčnu, ne?
    Baratheon - měli paroží právě proto, že se hlásili k Baratheonům (dle nich jedinému pravému Baratheonovi).
    Lannisterové chovali ty lvy právě proto, že je mají jako rodové zvíře.
    Brynden - jak jinak bys chtěl uniknout z hradu, který obklopuje ze všech stran hluboká voda a hladina a protilehlé břehy jsou v maximální míře hlídané?
    Tak já taky to netvrdím jako nějakou zákonitost :P Pouze jako příklady ve spojitosti navíc s něčím, co se může a nemusí stát.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Donal Noye je kovář. Samozřejmě, že používá příměry, které jsou mu blízké.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    S těmi krakeny je k tomu hezká "scénka" v Ohni a krvi. Možná Martinův vztyčený prostředníček právě k těmhle výplodům :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada Jaká scéna v Ohni a krvi?
  • upraveno 29. května 2019
    @Tyrion Lannister To je ovšem přirovnání k rybě, ne skutečná interakce s rybou. Zkus si spočítat, kolikrát se podobně říká Greyjoyům krakeni, Starkům vlci, Lannisterům lvi...

    Co se Donela Noye týče, tak za ocel (steel) označil Roberta, což je jaksi mrtvá záležitost. Ano, ocel hraje výraznou roli v celé Písni, ovšem jakožto poetičtější vyjádření války (protože zbraně jsou z oceli). Nikde se jí ale nepřipisuje žádný "magický" význam.

    Jsem si poměrně jistý, že "Fire and blood" je parafráze von Bismarcka. Ale to je, uznávám, jen můj výklad.

    Upřímně, nemám moc rád, když se GRRM pouští to nadpřirozených jevů. A když už by šlo o něco tak grandiózního, očekával bych lepší set-up, než několik letmo nadhozených hlášek...
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. května 2019
    @Nevada Hundreds of krakens are said to have been drawn to the bloody waters of the Iron Islands when ironborn fought each other after the burning of Harrenhal. Lodos called upon krakens to attack the fleet of King Aegon I Targaryen, but none did so.[10]

    The crew of Ser Eustace Hightower's Lady Meredith claimed that Ser Norman Hightower's Autumn Moon was brought down by a kraken during a storm in the southern Sunset Sea in 56 AC.[11]

    A já půjdu proti tobě teďka přímo a řeknu, že to je naopak foreshadowing, že se to stane :P
    Kolik lidí tvrdilo, že draky není možné oživit? Kolik lidí si v sedmi království myslí, že Bílí chodci jsou mýtus? Kolik lidí si myslí, že měňičství je blbost?
    Kolikrát se někdo neúspěšně pokusil o návrat draků? To samé s krvavými oběťmi obecná poučka s magií písní je, že potřebujete krev a já se znovu zeptám, kolikrát jsme to viděli v celé sáze provedené úspěšna a kolikrát neuspěšně.
    Úplně stranou to, že je Euron měňič nebo alespoň má možnost manipulovat s myslí, protože v kapitole Foresaken říká Aeronovi, že ho přijde bůh návštívit a on ví, jaké má Aeron sny, což by nebylo možné, pokud by Euron neměl nějaký přístup k něčemu takovému.
    Pokud už něco, tak se o to Euron neúspěšně pokusí stejně jako jeho předchůdce a Martin tak říkajíc obrátí naše očekávání, to ovšem znamená, že v té bitvě stejně hlavní úlohu sehraje krev a tak můj hlavní bod to jest, že námořní bitvu nazývám kvůli tomu Bitvou krve stále stojí. Nikdy jsem ostatně netvrdil tady, že Euron s tím musí uspět :P
  • upraveno 29. května 2019
    @Tyrion Lannister Obrátí očekávání (příšerná fráze), která mohou mít diváci jednoho youtubera, zatím co ostatním ani celý koncept nepřišel na mysl? Nezapomeň, my tady pitváme knihy neustále, ale GRRM musí psát tak, aby udržel krok i méně zarytý čtenář. Bílé chodce, draky, měniče atd. nám také otloukal o hlavu kolikrát v první knize.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Tyrion Lannister T
    o je ovšem přirovnání k rybě, ne skutečná interakce s rybou. Zkus si spočítat, kolikrát se podobně říká Greyjoyům krakeni, Starkům vlci, Lannisterům lvi...

    Co se Donela Noye týče, tak za ocel (steel) označil Roberta, což je jaksi mrtvá záležitost. Ano, ocel hraje výraznou roli v celé Písni, ovšem jakožto poetičtější vyjádření války (protože zbraně jsou z oceli). Nikde se jí ale nepřipisuje žádný "magický" význam.

    Jsem si poměrně jistý, že "Fire and blood" je parafráze von Bismarcka. Ale to je, uznávám, jen můj výklad.

    Upřímně, nemám moc rád, když se GRRM pouští to nadpřirozených jevů. A když už by šlo o něco tak grandiózního, očekával bych lepší set-up, než několik letmo nadhozených hlášek...
    Tak zase nadpřirozené jevy prostě k písni patří a speciálně v posledních dvou knihách naberou na síle, ostatně tak ta série je stavěná v Hře nemáš skoro vůbec nic, ve Střetu už jsou čarodějové, Melisandřiny stín a v Bouři se s tím díky konci Brandonovi roztrhne pytel no a Hostina a Tanec díky Beztvářníkům a Euronovi.
    Navíc vzhledem k útoku Jiných tak magie prostě bude důležitá do budoucna, jestli chceš něco, co nemá nadpřirozené jevy, tak doporučuji historický romány. Píseň je z velký části pořád fantasy.
    Lepší set-up tady uznám, že můžeš mít pravdu na druhou stranu zase nemůžeš mít moc set-upu, jinak ti hrozí, že něco vyspoileruješ typicky opět spoilerový příklad
    Godry Farring rytíř Stannise navrhne na začátku tance, že by měli vyjet do války s hlavou Morse Umbera připíchnutou na kopí a v kapitole vichrů skutečně Boltonovic armáda vyjede s hlavou Morse Umbera na kopí

    Jedna věta ale je to set-up foreshadowing. Navíc myslím si, že Martin to dělá hodně dobře bez ohledu na množství Si ostatně vzpomeň na to jak je to v té nejdražší fanfikci to funguje :twisted:
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Borůvka plus s niektorymi ako ja, ktory to naposledy cital v 2008
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Borůvka
    Borůvka napsal(a):

    @Tyrion Lannister Obrátí očekávání (příšerná fráze), která mohou mít diváci jednoho youtubera, zatím co ostatním ani celý koncept nepřišel na mysl? Nezapomeň, my tady pitváme knihy neustále, ale GRRM musí psát tak, aby udržel krok i méně zarytý čtenář. Bílé chodce, draky, měniče atd. nám také otloukal o hlavu kolikrát v první knize.

    To si nerozumíme Borůvko já jsem nemyslel, že krakeni se objeví. Já mám na mysli, že Euron se pokusí přivolat krakeny ale to se mu nepovede a kvůli tomu prohraje. A od první knihy je nám omlacováno o hlavu, že věřit na proroctví a spoléhat na magii se může vymstít. Ostatně postav v tomhle ohledu směřuje k velmi nepříjemnýmu prozření

    :twisted:

    Euron může být prostě šílenec, který na sebe přivede zkázu stačí si vzpomenout na Aeryse, který si myslel, že se stane po výbuchu králova přístaviště drakem. Je možný že ty náznaky zůstanou nevyužitý.
    Takže v tom jsem myslel, že Martin obrátí očekávání, že nahypuje Euronovo vítězství jen proto, aby prohrál. I když chápu, že díky jistým věcem ta fráze získala negativní význam na druhou stranu bych připomněl, že martin vždycky obracel očekávání tom pozitivním slova smyslu. Ne že s*al na příběh jako jistí fanfikcáři.
  • @Tyrion Lannister To je ovšem set-up pro zajímavý, leč zcela bezvýznamný detail, předtím jsme mluvili o obrovském zvratu. Pro podobné (zrození draků, Rudá svatba, převrat v Noční hlídce) bylo náznaků poměrně dost (retrospektivně), jenom jsme z nich neuměli vyvodit závěr.
  • @Tyrion Lannister Tenhle výklad beru, i když by mě mrzelo ztratit Eurona takhle brzo. Což jsem si říkal i o Nedu Starkovi :twisted:

    Příšerná fráze jsem myslel čistě z hlediska překladu.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.