Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1117118120122123581

Komentáře

  • flanker:
    ???
    Ty víš, komu bylo a nebylo po smrti odpuštěno?
    Wow, to si větší frajer než bych očekával... :-)
    já mluvil o odpuštění u Boha, ne u církve(lidí), to je nutný zásadně oddělovat...

    proč na pár facek? Nebyl bych šťastnej bez rodiny, stejně jako bych nebyl šťastnej bez víry - když mi sebereš jedno, bude to pro mě hrozný... - on to má víc posunutý směr víra, co je na tom špatného? To je, jako bych já chtěl fackovat každého, kdo nevěří, jen proto, že má jiný hodnotový žebříček, i když tim nikomu neškodí - jak bych na Tebe působil - asi jako fanatik, že? tak opatrně s takovými výroky...
    :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. února 2013
    @Hildegarda Nic podnětnýho :) Ale neohováraj, že to každý vidí jinak. On říká, že tak to je a jinak to být nemůže. Věřící jsou plní keců op lásce, aniž by lásku člověka k člověku (ať už rodičovskou nebo mileneckou/manželskou) dokázali pořádně ocenit.

    @BenNevis On to neříká jako "pro kněze". On to říká jako generálně platné tvrzení.

    @Stark z hor A ty víš, že něco jako boží odpuštění existuje? To jsi větší frajer, než bych očekával :)

    Co je na tom špatnýho? Že mi dokáže bez uzardění říct, že existuje jakejsi nebeskej taťulda, co mě strašně moc miluje, víc než moje máma a táta, moje ségra, moje žena. Jo, to beru jako drzost.

    Kdyby řekl "já miluju boha víc než lidi", to by vyjádřilo jeho hodnotovej žebříček. Mohl bych se nad tím pousmát, ale bylo by to všechno, co bych s tím mohl dělat. Ale nikoli takto obráceně, to je neskutečně neomalené tvrzení stavící jeho "hodnoty" nad skutečnou lásku skutečnejch lidí, který ani nezná, přesto se k nim vyjadřuje.
  • upraveno 25. února 2013
    @flanker.27 Kazdy to vidi inak - tym som myslela teba nie jeho :). A to zovseobecnenie o veriacich je trochu mimo.

    On len hovori, ze Bozia laska je inou laskou. A odkial beries, ze nepozna skutocnu lasku? Jedine neomalene tvrdenie je tu to tvoje. Bohuzial. Posudzujes lasku niekoho, koho nepoznas.
  • @Branislav_Gepeto Ak mas pocit, ze hodnotu krstu urci pocet kvapiek, tak nie je o com.

    Cirkev sa sklada z ludi. Moj prapradedo mohol znasilnovat, vrazdit, ale nepriek tomu bol sucastou mojej rodiny. Mozem jeho ciny odsudit, ale to ich nezmaze. Tak ako pri Galileovi, detskej kriziackej vyprave a pod. Ale nezda sa mi fer posudzovat mna ako cloveka na zaklade toho, co urobil moj pradedo. Hlavne, ked s tym nesuhlasim.
  • Hildegarda: souhlas, flanker nechápe a tak radši kope kolem sebe, asi preventivně...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • upraveno 25. února 2013
    @Branislav_Gepeto Slovo svaty pouzivas tak, ako vacsina ludi, nespravne. (citacia z Bilblie):
    „Sväté“ je jedine to, čo priamo súvisí s Božským, nič iné! Preto sa nazýva „Duch svätý“ na rozdiel od duchovného. Nikto sa nemôže stať svätým, kto ním nie je už od začiatku, pretože byť svätým súvisí s podstatou, ale nie je zásluhou!
    Hovoris o starom krste, ale stary krst bol robeny v Jordane. Maju sa teraz vsetci krestania kupat v Jordane?
    V dobach pohanov bol jeden zo sposobov uzavretia manzelstva spolocny skok cez ohen. Potom si zvolili iny sposob. Mam ich preto kritizovat, ze uvazovali prakticky?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Lenže ten starý krst, pokiaľ viem, bol neskôr aplikovaný aj kresťanskou Cirkvou svätenou vodou, nie Jordánom. Ja nehovorím, že chcem aby sa kresťania kúpali v Jordáne. Hovorím, aký majú zmysel tradície a ich učenie, keď Cirkev si s nimi robí čo chce?
    K tým pohanom - je rozdiel nejaká pohanská tradícia, ktorá sa tradovala za čias viery v Perúna možno ešte a tradícia, ktorá sa berie za aktuálnu ešte dnes.
    Zdá sa, že to neberieš tak ako ja, ale mňa prosto dosť hnevá, že Cirkev sa arogantne považuje za tých, čo majú právo rozhodovať o zákonoch a prikázaniach a pri tom jej zákony a prikázania napáchali zla v minulosti viac než dosť. Rovnako, ako mi príde naozaj hlúpe, že v parlamente o zákonoch rozhodujú tí, ktorým sú často ľahostajné, tu mi príde hlúpe, že Cirkev ešte stále má právo staviať nejaké dogmy po tom, čo o väčšine sa zistilo, že sú hlúpe a boli vyvrátené. A v čase, kedy bola pri moci Cirkev, upadalo rozumné zmýšľanie. Pretože im nejde o tradície, im ide o to, aby ľudia robili nacvičené veci, pretože potom nemusia premýšľať.
  • @Stark z hor můj příspěvek byl reakcí na příspěvek EY, který prohlásil, že Bůh mu přijde jako "hodný ňoumík" moje reakce měla znamenat, že mně naopak nepřijde jako "hodný ňoumík", to je vše, tudíž není potřeba se hned rozčilovat :roll: nikde nepíšu, že jedna nebo druhá varianta je špatná/správná.
  • No, v rámci důkladného poznání nepřítele jsem Bibli - Nový Zákon četl, a při důkladném studiu jsem zjistil že většina věcí je nelogických, nemožných, popřípadě si odporují navzájem. Navíc se tam nachází neskutečné množství naprosto stupidních a úsměvných událostí (stejně jako v Koránu a podobných sranda knihách). Pokud někdo věří např. tomu, že "Okřídlený kůň odnesl Mohameda" kamsi do háje kde rozmlouval s nějakou nadpřirozenou bytostí a pak ho zase odnesl zpět, tak soudím že u takového člověka musí nutně docházet k nějaké zcela základní chybě ve fungování logiky. Stejně tak ani jedeno z náboženství nemá jediný důkaz kterým by mohlo podpořit svá tvrzení. Vše v co tito lidé věří tedy vychází z zcela NEPODLOŽENÝCH tvrzení údajně existujících neznámých lidí kteří žili v době ne moc vzdálené od neolitické revoluce. Navíc během čtení starého zákona jsem se dozvěděl že jednu část knihy dokonce napsal člověk který byl podle jiné části té knihy už mrtvý v době kdy byla napsána část kterou údajně napsal. A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna a ještě dál. @Stark z hor: Mírni se prosím, tím že budeš někoho urážet ničeho nedosáhneš. Navíc jsi to ty kdo se tu snaží dokázat existenci něčeho, tím pádem by si měl ty přednášet faktické důkazy, ne Flanker.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. února 2013
  • Dreamer - to byla jen reakce na vaši konverzaci, proto jsem vás tam napsal oba - jen jsem měl potřebu se k tomu vyjádřit, nic osobního ;-) Ale nechal jsem se trochu unést, uznávám, a pokud si to vzal/vzala osobně, tak se omlouvám
    :-)

    jinak souhlas ohledně té církve - to dělaj lidi a lidi dělaj chyby, problém je, že v církvi by neměli, a tuplem už by ty chyby neměli zakrejvat... - ostatně sám nejsem zrovna fandou církve, obzvlášť ne katolické - nějak se příčí, když se mi někdo snaží vnutit v co mam a nemam věřit...

    EY - no, můj příspěvek se týkal toho, že flanker nechápe, že by někdo mohl věřit v něco jiného(mít jiné hodnoty) než on a hned by fackoval(i když to chápu spíš, jako že by převychovával)... - to považuji za krajně netolerantní a sebestředné
    Mně je v zásadě jedno, v co kdo věří - jestli si někdo myslí, že např. žijeme v Matrixu nebo na obláčku č. 7, tak ať, to je jeho věc - rozhodně ale nebudu hned psát, jak bych ho za to zmydlil, a to bez pardónu... - Tvoje víra je ateismus, moje křesťanství, někdo má budhismus, jinej woodoo - ok, v zásadě mi to je šumák, ať si každej dělá, co chce ;-) tohle jsem měl na mysli, víš... - věcná diskuse je ok, ale hned hlásit facky, atp. :other: - kapiš to?! :-)
    ad důkazy - no, jestli čekáš, že Tě vezmu do nějaký "boží zoo", kde zaplatíme vstupný, tam bude ve výběhu Bůh, toho Ti ukážu, on předvede pár zázraků s ohněm z nebes, chůzí po vodě, atd., abyses uspokojil, tak to fakt ne... - pokud chceš najít Boha, hledej - upozorňuju, že to kolikrát bolí... pokud nechceš, nehledej, nutit Tě k tomu, ani Ti kvůli tomu nadávat, nehodlám :-)
    mj. těžko můžeš nadpřirozené jevy vsvětlit logicky, co myslíš? ;)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @Stark z hor neboj nebrala jsem si to osobně, jen mi přišlo zbytečné to rozčilování :) Jinak jsem neměla nijak v úmyslu kopat do věřících či do Bible. Ať si každý věří v co chce, třeba ve velkého modrého Šmoulu a pistáciové nebe, mně to nervy necuchá, dokud mi svoji víru dotyčný necpe.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Já se nepovažuji ani za zbožného křesťana (pokřtěn jsem) ani za ateistu. V nějakou vyšší sílu rozhodně věřím a klidně ji budu zvát Bohem, ale určitě se tato víra v ničem neshoduje s hlásáním církve. Ale bohužel nemám žádnej důkaz toho, že nad námi NĚCO je, protože s TÍM neumím rozmlouvat, takže pouze věřím, že tam to něco neurčitýho je (ať už starý vševidoucí pán, energie, nebo blikající světlo). Každopádně, jak vůbec ta rozmluva s Bohem vypadá? Jakože jak odpovídá? Mě se to nikdy nepodařilo (když jsem ještě chodil do náboženství, než nás pan farář začal bít).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. února 2013
  • @Maliky Pokud jsi to myslel jako vtip tak budiž. Pokud jsi to myslel vážně tak :wall:

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Polární_záře
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 25. února 2013
    @Montezuma3 snad půjde přímý odkaz

    http://www.do-ucha.cz/viewtopic.php?f=95&t=10231

    rétora Jiříka moc nemusim, ale naštěstí pro mě načetl jen prolog
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Thorar Díky :-)
  • @Everett_Young Nemozes pouzivat sucasnu logiku na udalosti spred tisicrocia. Co myslis, ako by asi neandertalec opisal tupoleva? Zdalo by sa mu logicke, ze nieco take by mohlo letiet? Pre nedostatok vtedajsich vyrazov myslim, ze by ho opisal ako kona ;)

    @Branislav_Gepeto Pripadas mi uplne zmatene. Si svojimi rodicmi vtiahnuty do sveta, ktoremu nerozumies, ale otazky nekladies na tych miestach, kde by ti odpovedali. Ak poznas nejakeho knaza, ktoremu doverujes, daj si face to face stretnutie a spytaj sa jeho, na to co sa ti nezda a potom si vyber. Takto sa pohybujes na pomedzi dvoch svetov.
    Ked niekto hovori o Tebe ako o stratenej ovecke, nemam pocit, ze by ti vulgarne nadaval ;) a hriechu sa zbavis, ze sa vykupes vo vode? Si si isty, ze v kostole pocuvas? ;)

    @flanker.27 Tak este raz a pomaly. Ak nechapes vetu
    "Božiu lásku nenahradí žiadna rodina, lebo je oveľa silnejšia.", tak ti ju transformujem. "Materinsku lasku nenahradi ziadna ina laska, lebo je ovela silnejsia". Presne o tom to je. Ta veta nedegraduje ludsku lasku, len ju stavia na inu uroven. Takisto ako matka viem, ze materinska laska je nieco uplne ine ako laska medzi partnermi a je silnejsia. Neviem, ci je silnejsia o tri newtony, alebo o pat, nemeriam to. A tu vetu si zbytocne zosobnujes. Nie je tam, ze to tak musis ty chapat, je to jeho myslienka, nik ti ju nevsugeruvava.
  • @Hildegarda Ok, očividně jsme se nepochopili. O to právě jde. Ale rozdíl je v tom že neandrtálec to nazval zázrakem proto že si nebyl schopný (schpný neznamená ochotný) připustit že tomu nerozumí. To už dnešní člověk dokáže, bohužel, někteří lidé místo toho raději dál žijí v nesmyslném bludu zázraků.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Zase jsi uhnula k něčemu jinému, už podruhé. Ne, není to nic o mateřské lásce. Je tam boží láska, je tam tvrzení, že boží láska je víc než jakákoli rodinná láska a má platit pro všechny univerzálně a všem bez rozdílu má dát víc než to co jim dá láska rodiny. Tak je to formulované a ne jinak.

    A je to nepravdivé tvrzení. Nemůžu postulovat imaginární entitu, o které prohlásím, že všechny má radši než lidé a všichni se s tím smiřte ať to chcete nebo ne. Beru to jako neschopnost docenit to, co dokáže cítit člověk.

    Neuznávám žádnou lásku imaginární entity vůči mně, jsou jen lidé, kteří mě mají rádi (aspoň doufám). Není kromě toho jiná láska, která by byla na vyšší úrovni. Láska těch lidí není projev žádného boha, je to jejich vlastní láska, kterou dokážou dát jako lidi.

    Svojí ženu jsem miloval a pořád miluju jako člověk, nepotřebuju k tomu "jinou úroveň". A tak to bylo i naopak. Cítil jsem lásku od ní jako člověka, stejně jako to cítím od rodičů. Nikdo mi nebude tvrdit, že je nějaká vyšší "božská úroveň".

    Boha jste si stvořili, tak si vy užívejte to, co si myslíte, že od něj dostáváte. Užívejte si tu sebelásku, které říkáte bůh. Přeju vám ji, opravdu. Ale proč pořád máte tu potřebu ji strkat ostatním. Já cítím a toužím po lásce člověka, po takové lásce, jakou mi dávala moje žena a jakou mi dávají rodiče. To není žádná vaše univerzální láska, která se má rozumět sama sebou, páč nás všechny bůh prý miluje stejně, to je láska, která má smysl, která mě k tomu člověku zavazuje.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.