GRRM řekl...

upraveno 1. září 2010 v George R.R. Martin
Posbírané informace z rozhovorů s Georgem R.R. Martinem o Písni ledu a ohně a všem, co se jí týká.
Aktualizace, tentokrát z Finnconu a návštěvy Talinu.Červenec 2009 Finsko, EstonskoTanec s draky hodlá GRRM dokončit na přelomu září a října 2009, aby mohl v USA vyjít v únoru 2010. Tanec s draky bude mít více jak 1200 stránek (v jeho DOSovském editoru). Také řekl, že na Winds of Winter a Dream of Spring si vyčleňuje pokaždé asi tak 3 roky....

Číst celý článek zde
17810121320

Komentáře

  • upraveno 4. července 2012
    sveva: Projevím se přitrouble a navíc jsem jeho POV zvládla rychločtením, ale co se o tom v Tanci píše?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. července 2012
    budu pobíhat nahá po Rudé baště. :-)
    Fotky, fotky!!!
  • upraveno 4. července 2012
    A kde se takhle píše o Černé rybě? ;) Starých mládenců je plno na světě...
  • upraveno 4. července 2012
    Astaldeo napsal(a):

    A kde se takhle píše o Černé rybě? ;) Starých mládenců je plno na světě...

    Staří heterosexuální mládenci u Martina děvkaří ;)
  • upraveno 4. července 2012
    Ti gayové jsou samí zdatní válečníci, zatímco baby (Samwell) se koukají po ženských. :-)

    svoa00: Martin má silnější a slabší kapitoly, na umístění v knize nezáleží, spíš na POV. Ale říkám si, že kdyby tolik nevatoval, měl by větší šanci ságu dokončit. Psaní zabere nějakou dobu (u mně je to hodina na stránku), takže čím víc slov, tím déle to bude trvat.
  • upraveno 4. července 2012
    flanker: 1.1.2015

    svoa: není to samozřejmě řečeno explicitně. Ale jsou tam náznaky... Connington říká o Rhaegarovi "můj stříbrný princ" :-), což by mi u hetero chlapa přišlo, ehm, trošku divný. V jeho druhé (a poslední) kapitole na něj zase vzpomíná, jak spolu vystoupali na věž a Rhaegar mu řekl, že jeho země jsou krásné. :-) Ta nostalgie, s kterou na to vzpomínal, ten smutek, sentimentalita, takhle člověk vzpomíná na někoho, koho miloval.
    No a potvrzení jsem našla na westerosu (sekce So Spake Martin, někdy si jí budu muset projít celou):
    Q: Is a certain POV character in ADWD gay?
    A: "I can't answer without spoiling, but if you're talking about what I think you're talking about, then yes."
  • upraveno 4. července 2012
    Q: Is a certain POV character in ADWD gay?
    A: "I can't answer without spoiling, but if you're talking about what I think you're talking about, then yes."
    Nojo Varamyr - to je jasné :-D
  • upraveno 4. července 2012
    sveva: JJ, díky. Už jsem si vzpomněla, že mě ta vřelost citů při čtení taky trochu zarazila, ale hned jsem na to zapomněla :)
  • upraveno 4. července 2012
    nechajte zas trochu Martina chodiť hore dole. je to jeho život. a bez toho by tie knihy asi ani neboli také.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. července 2012
    sveva: Zaškrtávám si v kalendáři. :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 4. července 2012
    Ben Nevis napsal(a):

    Ti gayové jsou samí zdatní válečníci, zatímco baby (Samwell) se koukají po ženských. :-)

    svoa00: Martin má silnější a slabší kapitoly, na umístění v knize nezáleží, spíš na POV. Ale říkám si, že kdyby tolik nevatoval, měl by větší šanci ságu dokončit. Psaní zabere nějakou dobu (u mně je to hodina na stránku), takže čím víc slov, tím déle to bude trvat.

    Ja som sa tiež tak zamýšľal, že taký Renly na gaya nebol opísaný, ale Samwell, čo sa do toho profilovo hodil (aj dával prednosť ženskej spoločnosti, s ktorou si evidentne rozumel viac) je normálny.. Síce do ASOIAF nemôžeme veci ako genetika a pod. moc miešťa ./
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 4. července 2012
    Richard Lví srdce? Už viem prečo pri výprave Korunovaných hláv jeden z nich utonul.. Radšej zdrhol .D :D... Ale nie, to bol len taký podšťuch...
  • upraveno 4. července 2012
    A co je na tom divného ? Alexandros Omegas (Alexander Veliký) i Richard Lví srdce byli gayové a výborní válečníci. a to že kluci dávají ženské společnosti přednost může být i tím, že jsou v dívčí společnosti hodně oblíbení - takové taky znám :-)) Především nejsou všichni gayové zženštilí - pouze zhruba polovina těch submisivních. Ti dominantní....
  • upraveno 4. července 2012
    Jarla napsal(a):

    Především nejsou všichni gayové zženštilí - pouze zhruba polovina těch submisivních. Ti dominantní....

    Právě že v Písni jsou odhalení gayové prověření bojovníci. Snad kromě Renlyho, ale toho ze zženštilosti nikdo nepodezříval. Chtělo by to větší variabilitu.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 4. července 2012
    -
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 4. července 2012
    Nevada čože si nám chcel zdělit, že si to napokon vymazala?
  • upraveno 4. července 2012
    Práveže tá kultúra im hovorí, aby neboli takí. Teraz akonáhle je niekto gay, tak sa dostane do ihc spoločnosti, kde to už s ním ide dole z kopca. Tu boli vychovávaní kao normálni ľudia a tak sa aj správajú. A je to aj vidieť: Brynden, Connington, všekto normálne pôsobiaci ľudia a vôbec mi pri nich ani nevadí, že sú homosexuáli.
  • upraveno 4. července 2012
    Ariane - toto je tvá parketa - vysvětli to zabedněncům a nedovtipným, že to nemá nic společného s výchovou a podobně :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 4. července 2012
    Lord Gepeto Illar: Nic důležitého.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 4. července 2012
    Nevada: Tým som zvedavejší :/
  • upraveno 4. července 2012
    Lord Gepeto Illar: Já se pohybuju v prostředí, kde je mnoho gayů, a můžu říct, že sexuální orientace není nijak určující pro povahové rysy. Znám kluky statečné, zbabělé, zženštilé i macho typy, hlupáky, chytré...

    Nejvtipnější je, když má někdo syna gaye a chce z něj "udělat chlapa". Takže dosáhne toho, že má doma střelce se zálibou v bojových umění, zálesáka, trampa, který to s hygienou nepřehání...a spí s chlapy :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. července 2012
    Apparently, he wrote 3 characters that are meant to be the 3 Stooges into the first book! But he wouldn't say who they were, just that they'd died. I'm not entirely sure he wasn't fucking with us. Any ideas?


    WHAT A FUCK????
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. července 2012
    Tak já asi pocházim z jinejch krajů, páč co jsem poznal hošanů, tak to byli hošani přímo učebnicoví. Ale moc jich pravda nebylo, tak je to vzorek nereprezentativní.
  • upraveno 4. července 2012
    flanker.27: Určitě jsi poznal mnohem víc mužů, kteří dávají přednost mužům, jen na těch, kteří nejsou "hošani" jsi to prostě nepoznal :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. července 2012
    Vážně myslim, že se nepohybuju v tý správný společnosti...
  • upraveno 4. července 2012
    Já si od doby, kdy jsem se přestala divit (Cože, tenhle TAKY?) velice vážně myslím, že reálné procento gayů je okolo dvaceti :-)))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. července 2012
    Já zas, že je tak sotva 1...
    Možná je zkrátka víc přitahuje mediální prostředí (a ministerstvo dopravy...)
  • upraveno 4. července 2012
    A spravedlnosti... A umělecká scéna... A vůbec :-)

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. července 2012
    Mezi náma právníkama jsem jich zatim moc nepotkal, jen ve Philadelphii
  • upraveno 5. července 2012
    Jarla: A slavné thébský "svatý sbor", vyvražděný u Chairóneie Makedonci, tvořilo 150 párů přátel. Všichni zemřeli na jednom místě, a všichni měli smrtelná zranění zepředu. Na rozdíl od mnoha padlých Athéňanů... Jo, v antice řada válečníků radši pobývalav důvěrné společnosti svých spolubojovníků než svých manželek či profesionálních společnic.

    A u řady etnik, kde byla mužská homosexualita společenskou institucí, žádná "děvčata" nebyla.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.