GRRM řekl...

upraveno 1. září 2010 v George R.R. Martin
Posbírané informace z rozhovorů s Georgem R.R. Martinem o Písni ledu a ohně a všem, co se jí týká.
Aktualizace, tentokrát z Finnconu a návštěvy Talinu.Červenec 2009 Finsko, EstonskoTanec s draky hodlá GRRM dokončit na přelomu září a října 2009, aby mohl v USA vyjít v únoru 2010. Tanec s draky bude mít více jak 1200 stránek (v jeho DOSovském editoru). Také řekl, že na Winds of Winter a Dream of Spring si vyčleňuje pokaždé asi tak 3 roky....

Číst celý článek zde
1141516171820»

Komentáře

 • Tak to vypadá, že GRRM si konečně pořídil twitter (i když tam prý moc psát nebude :-D). Psali to z jeho domovského nakladatelství, tak je to snad oficiální... je to teda trošku podivné, protože ještě nedávno se na blogu rozčiloval, že na twitteru není.

  @GRRMspeaking
 • sveva napsal(a):

  @Gepeto

  Jak už říkal Connington, Aegon potřebuje zůstat volný pro nějakou lepší partii (Daenerys, nebo až se zjistí, že tu asi ne-e :D , tak je tu Margaery, Sansa?..).
  Zrzavá S.? Ta v současné situací není žádná partie. Má nějaký ten nárok na Zimohrad, ale jestli Davos uspěje, tak i ten je na extra dlouhé lokte. A i kdyby se Rickon neobjevil, tak její manžílek by musel bojovat s Boltony a získat si na svou stranu seveřanské lordy (ti se neposadí na zadek jenom proto, že si vzal Starkovou). Marge může mít špatnou pověst, ale rozhodně by dávalo větší smysl oženit se s ní.
 • @svoa00 Vždyť jo, proto tam byl ten otazník. Muselo by se toho dost udát, aby se stala výhodnou partií. Spíš takové zbožné přání. :-D Jsem ujetá, líbilo by se mi spojení Stark-Targaryen(/Blackfyre)...
  Marge se mi zdá v tuhle chvíli jako nejlogičtější volba, na rozdíl od Arianne.
 • @sveva: Margaery logičtější než Arianne... Proč? Obě království jsou válkou celkem nedotčené, mají armádu a upřímně, Dorne Targaryenů dokázalo nakopat a přesto jsou teď delší dobu jejich spojenci (od Elii a společné nenávisti po podíl na záchraně Vise a Dany)... skoro bych se nedivil, kdyby Doran byl třetí hlavou spolčení Varys - Mopatis...
 • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  Mno, Doran má v KP nějakého spojence který ho pravidelně zásobuje čerstvými informacemi. :-k
 • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  Jay napsal(a):

  Margaery logičtější než Arianne... Proč? Obě království jsou válkou celkem nedotčené, mají armádu a upřímně, Dorne Targaryenů dokázalo nakopat a přesto jsou teď delší dobu jejich spojenci (od Elii a společné nenávisti po podíl na záchraně Vise a Dany)... skoro bych se nedivil, kdyby Doran byl třetí hlavou spolčení Varys - Mopatis...

  Protože Tyrellové jsou silnější a bohatější. Odlákali by je tím od Lannisterů. Říční krajiny by v tu chvíli nejspíš přešly taky.
  Pokud půjde o spojence, je Margaery opravdu logičtější volba, než Arianne.
  Dornové celou dobu stojí bokem. Mladý Aegon s Conningtonem jim nic nedluží. Martellové mají na výběr, buď se přidat k Targaryenům, nebo pořád dál sedět na zadku a čekat jak to dopadne. Navíc Aegon je synovec Dorana, takže se může dovolávat pomoci na základě příbuzenství, zatím i bez nabízeného sňatku. A Doran by mu na to nejspíš kývl. Už jen proto, že v opačeném případě by mu hrozila vzpoura.
  Sansa taky není úplně bez šance, protože kvůli ní by zase do války mohlo jít Údolí, pokud vyjde Malíčkovi jeho plán. Ale přesto je v tomhle směru až na třetím místě.
 • TergasTergas Ten, který schází z kopců
  No jestli Mace vytáhnul na jih utkat se s Aegonem, tak pro jeho dobro doufám, že nenechal Tarlyho doma. Pod vedením Maceho očekávám porážku a potom by se dalo spekulovat, že radši dá dceru dalšímu králi (4 už?)
  :roll: Nepamatuje si někdo, kde se aktuálně nachází R. Tarly?
  PS dal jsem to do spoilu, jelikož nevím zda ty informace jsou z WoW nebo DwtD
 • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  @Tergas v KP stejně jako Mace
 • Tuším, že se dostal i do malé rady.
 • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  upraveno 18. listopadu 2014
  I'm still in the middle of the book, so it'll be some time before I write the scenes in which they die.
  http://mashable.com/2014/11/16/george-rr-martin-charity-event/

  Asi se to da vylozit vice zpusoby, je to docela vagne receno, ale i tak me to docela strasi :(


  Potom je jeste zajimava citace na konci:
  Arya's wolf, Nymeria, in particular, will play an important role.
  "You know, I don't like to give things away." says Martin, a grin spreading across his face. "But you don't hang a giant wolf pack on the wall unless you intend to use it."
 • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  George R. R. Martin chce promítat The Interview ve svém kině.
  http://www.gorilla.cz/2014/12/the-interview-autor-hry-o-truny-kara.html

  No jen to hlavně nepřeháněj Martine. Ať tě ty severokorejský bambusáci neodkrádlujou ještě před dopsáním Písně.
 • @Montezuma3 při nejlepším ho jen hacknou a budou venku Vichry zimy "natotata" a zadáčo =D
 • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
 • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  So as you know
  WHOAAAAAA
  I have still two books left
  WHOAAAAAA
  Winds of Winter and Dream of Spring
  WHOAAAAAA
  and my poop is brown
  WHOAAAAAA
  potato
  WHOAAAAAA
 • Ok, nechce sa mi to pozerať, tak ak niekto môžete, prosím povedzte mi - je tam niečo užitočné?
 • @Katrina whoooooooooooooooooooáááááááááááááááááááááááá

  po třetím panickém výkřiku těch děvčat jsem to vypnul...
 • @sfik ok, tak som sa do toho pustila sama a keď som preskočila whoaaaaaaaa, tak to celkom išlo...niežeby povedal niečo interesantné, ale ešte som len v polovici, tak uvidíme :-)
 • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  Jeden z dvou rozhovorů, který Richard Klíčník z Arga pořídil s Martinem u příležitosti vydání knihy Oheň a krev.

  https://argo.cz/tolkien-byl-noblesni-monarchista-ja-jsem-kluk-ze-sidliste-rika-mistr-fantasy-george-r-r-martin/
 • „Kde je další kniha, Tolkiene!? Proč ti to trvá 30 let?“ :-D
  Každopádně, moc se mi líbí jak pojal to porovnání sebe a Tolkiena. Tomu já říkám kriticky se podívat na tvorbu někoho jiného, ne jak ty senzacechtivé výroky o rasizmu a diskriminaci a imperialistech. Sorry, že se k tomu vracím.
 • upraveno 17. ledna
  Docela zajímavý rozhovor, zvlášť druhá část.  Divím se, že George na ty úvodní SJW kraviny neřekl něco ve stylu "chcete mi říkat, jak mám psát?". Tak nějak stejně vidím, že mu to přišlo otravné. Tak teda promiňte, že se realisticky středověký fantasy svět s prvky starověkých kultur nepodřizuje politické korektnosti. George je feminista v tom pravém smyslu slova - nepovyšuje ženy nad muže nebo naopak. Ať už provádí ženským postavám cokoliv, tak stejně hrozné věci klidně dělá i postavám mužským, a v Písni je kupa silných ženských postav.
 • A taky ruznorodých.
  Nevedela som, že vyrástol v katolíckom prostredí. Teraz rozmýšľam, či nejaký dôraz na ľútosť a odpustenie je aj v inom náboženstve, alebo je kresťanstvo v tomto unikátne. V každom prípade to zaujímavý koncept je a Boromir fantastická postava.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.