Star Wars: Síla se probouzí !!POZOR SPOILERY!!

upraveno 21. prosince 2015 v Film a televize
Deset let poté, co se Sithové pomstili se znovu probudila Síla a vzhledem k tomu, že tu máme spoustu fanoušků slavné vesmírné série, rozhodl jsem se založit nový topic, pro ty, kdo už novou epizodu viděli. Nemusím snad zdůrazňovat (opakování matka moudrosti), že tady budou i spoilery z posledního dílu!!!!

Je potvrzeno obsazení Benicia del Tora (držitel Oscara za roli v Traffica: Nadvláda Gangů a sběratel v Marvel Universu) v zatím nespecifikované, ale pravděpodobně záporácké roli :D. Osmičku bude režírovat Rian Johnson režisér filmu Looper.

Tak, co jak se Vám nová epizoda líbila a co očekáváte od nových dílů?
18889919394109

Komentáře

  • @Tyrion Lannister
    Ale takhle mu může rozseknout stíhačku vedví. Já si stejně myslím, že trenují skoky na to, až po nich bude Sidious házet senátní křesla.
    Myslíš že je někde skladiště demokratického inventáře?

    Já nevím jestli je poslední díl trilogie (byť takto pitomé) vhodné pro představení tak zásadní postavy.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik
    Myslíš že je někde skladiště demokratického inventáře?
    Já si myslím, že je má někde schované na tě Death Star ve vodě
    =D
    Já nevím jestli je poslední díl trilogie (byť takto pitomé) vhodné pro představení tak zásadní postavy.
    No není a můj osobní tip je, že Palpatine bude mít tu úlohu co měl původně Snoke koneckonců Treworow měl údajně skončit kvůli tomu. A Abramsovi a tady s ním souhlasím přišlo lepší nápad sáhnou než oživovat Snokea díl po tom, co jsme viděli jeho rozpůlení
  • AvivAviv
    upraveno 14. dubna 2019
    Palpy jako klon, nebo plán, jež funguje i po smrti - s tím se dá žít. Čekal na spuštění, až bude galaxie zase rozervána a hle co svedli First order s Resistance... Snoke jako jeho agent?
    Je nějaká šance, že si chudák Luke myslil, že Mara a a jejich syn byli Kylem a Reny zabiti se zvyškem školy a Rey o nich prostě jen neřekl? A oni zabiti nebyli, ale něco Jiného a teď jednoho, nebo oba potkáme? Kam by tohle mohlo katapultovat Rey s Benem?
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    mozno tam bol dali ten smiech aby nas vsetkych nalakali a nakoniec tam palpy bude max ako hologram a film bude o niecom inom, zachranovanie nejakych transgender macikov so sparov neviem koho.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 14. dubna 2019
    @Edem To he vzdycky možné na druhou stranu tohle



    https://m.youtube.com/watch?v=ZijkWOhj_G4

    Trochu moc námahy kvůli dalšímu trollingu ale samozřejmě Red Skull IW scénář je taky možný
  • @Edem Tenhle trolling mě napadnul taky.

    @Tyrion Lannister No jo no, Palpatine má nahradit..., neoživovat rozpůleného Snokea..., tady vidíš že při vymýšlení názvu měli přejmenovat rovnou i StarWars na DirectorsWars.
  • upraveno 14. dubna 2019
    OK, takže přece jenom napíšu nějakou reakci...

    Lucas Film přijde s názvem Epizody IX a v pozadí hraje Kylův hudební motiv, protože ačkoliv má jiné přijmení, tak kromě camea Leiy to bude jediný přeživší z rodu.

    Internet: Teaser naznačuje alianci Kylo Rena s Palpatinem! Teaser naznačuje, že Kylo Ren je ve skutečnosti Darth Plagueis! Teaser naznačuje, že Rey je Skywalker!

    image

    PŘINEJMENŠÍM Rey Skywalker teorie měla už dávno chcípnout a shořet a prosazovat ji může jenom někdo s černobílým puritánským viděním světa, kdo potřebuje sněhobílého hrdinského Skywalkera a nevidí, že by to uškodilo jak postavě Rey, tak postavám Lukea nebo Leiy.

    Teď se můžu vrátit do anonymního čtení tohohle topicu, i když můžu občas vykouknout a zatrollovat.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Vytáhnutí Palpatina jen podtrhuje tu zoufalost, ve které se to celou dobu od restartu plácá. Pokud to opravdu plánovali od začátku, jak se teď snaží všem nakukat, tak je brilantní ukázka neschopnosti.
    Ona ani prapůvodní trilogie nebyla po dějové stránce nijak zázračná, ale mělo to kouzlo, které vycházelo z "vize" a nasazení Lucase. Tedy něčeho, co současným autorům chybí. Tohle bude nejhorší SW film všech dob. Včetně těch, co teprve vzniknou (zdravím patlaly Benioffa s Weissem).
    flanker.27 napsal(a):

    Tak za mě to vystihuje ten smích na konci :twisted:
    (já vím, že troluju, to nedělám, ale v tomhle případě nemůžu odolat)

    IMHO spíš nechceš.
  • @Nevada no horší než Last Jedi to snad být nemůže...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ale může... :)
  • No teoreticky ano :D Tak snad nás spasí ten Mandalorian a božský Pedro Pascal
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 14. dubna 2019
    S vytažením Palpatina se to má tak, že Abrams ani Trevorrow (původní režisér devítky) ani za nic nechtěli mít Luka se Snokem mrtvé, no bohužel a o něco později i kvůli tomu musel Trevorrow odejít. Abrams se to snaží celé zachránit, horečnatě oživuje Palpatina, ale zatím je z toho cítit taková ta dýchavičná snaha dotáhnout celou trilogii konečně do finále, zapomenout a jít dál, konečně ohlášená pauza v produkci hovoří za vše. Teorie Rey Skywalker, jak tady někdo výše zmínil, je už vážně definitivně pasé, ale tak trochu souvisí s názvem devítky. Ten tedy hodně nepřímo odkazuje na knížku Timothy Zahna - Thrawn: Alliances, kde byl věnován právě Skywalkerům velký prostor a elegantně se retconovalo. Jde o to, že Chissové (rasa ke které náleží Thrawn v Uknown Regions) Skywalkery označují de facto Force-sensitive jedince, kteří se umí navigovat v protředí jejich části galaxie, kde nikdo jiný neproletí, tedy, že doslova kráčí mezi hvězdami. To v kombinaci s podivným tvarem The Rise of Skywalker, namísto logičtějšího Rise of the Skywalker (pominu fakt, že by tak už dva filmy v sáze měli zkratku RotS), napovídá, že by se nemuselo označení vztahovat ke konkrétní osobě jako příjmení, ale např. ke vzniku řádu Skywalkerů jakožto nástupců Jedi, který v podstatě skončil stejně jako Sith a který by byl antagonistou Renům (Kylo a rytíři). Takhle už to nevypadá úplně blbě.

  • lepší kvalita ale s jeřábem :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada
    Nevada napsal(a):
    image

    Myslím, že poslední hřebíček do rakve spekulacím, že tady někdy někdo něco plánoval.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada
    Vytáhnutí Palpatina jen podtrhuje tu zoufalost, ve které se to celou dobu od restartu plácá. Pokud to opravdu plánovali od začátku, jak se teď snaží všem nakukat, tak je brilantní ukázka neschopnosti.
    Ona ani prapůvodní trilogie nebyla po dějové stránce nijak zázračná, ale mělo to kouzlo, které vycházelo z "vize" a nasazení Lucase. Tedy něčeho, co současným autorům chybí. Tohle bude nejhorší SW film všech dob. Včetně těch, co teprve vzniknou (zdravím patlaly Benioffa s Weissem).
    Tak ono o zoufalství svědčí to, že se Abrams radí s Lucasem jehož nápady na trilogii původně spláchl do h*jzlu.
    Co se týče dvou patlalů, tak pokud jsou zvěsti o Old Republic pravdivé, tak tam je poměrně obsahlá a důležité slovo dokončená předloha, takže pokud se to znovu nerozhodnou v Lucasfilmu ignorovat jako předtím, tak by to neměli zpatlat tolik. Ale uznávám vyhlídky nejsou nejlepší.
  • upraveno 14. dubna 2019
    Já budu trochu zlomyslná - takže dlouhá pauza je podle SW fans zase špatně? Se nedivím, že Lucas Film neví, jak je uspokojit, kromě samých retro návratů, které jim moc nevidělají :twisted: Bude akorát spousta hraček.

    No teď vážně. Dlouhá pauza bude ku prospěchu věci. Zkoušeli napadobit Marvel a nefungovalo to jako u tolika jiných, co to zkoušeli, u Marvelu akorát můžou všichni ostatní čekat, až nevyhnutelně padne na hubu. Nebudu je obviňovat, že před pár lety neměli žádnou vizi, jako někteří jiní. Ta vize ale prostě nefungovala tak, jak chtěli. Jsem si ale naprosto jistá, že až ta pauza přijde, bude to další důvod ke stěžování si.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00
    No teď vážně. Dlouhá pauza bude ku prospěchu věci. Zkoušeli napadobit Marvel a nefungovalo to jako u tolika jiných, co to zkoušeli, u Marvelu akorát můžou všichni ostatní čekat, až nevyhnutelně padne na hubu. Nebudu je obviňovat, že před pár lety neměli žádnou vizi, jako někteří jiní. Ta vize ale prostě nefungovala tak, jak chtěli. Jsem si ale naprosto jistá, že až ta pauza přijde, bude to další důvod ke stěžování si.
    Dlouhá pauze měla být na prvním místě hned před TFA a nic z tohohle by se nestalo.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ta pauza SW filmům prospěje. Za předpokladu, že se odpovědní lidi v Disney chytí za frňák a vyplní ji tvůrčí prací + přemýšlením nad tím, co bylo špatně, a jak by se to dalo zlepšit.
    Jestli hodlají pauzu vyplnit jen čekáním, až se největší bouře přežene a skalní zklamaní fandové zahořknou natolik, že jim další filmy budou fuk (nebo v lepším případě mezitím umřou), tak se budou dál jen brodit blátem a divit se, proč to čvachtá.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00
    OK, takže přece jenom napíšu nějakou reakci...

    Lucas Film přijde s názvem Epizody IX a v pozadí hraje Kylův hudební motiv, protože ačkoliv má jiné přijmení, tak kromě camea Leiy to bude jediný přeživší z rodu.

    Internet: Teaser naznačuje alianci Kylo Rena s Palpatinem! Teaser naznačuje, že Kylo Ren je ve skutečnosti Darth Plagueis! Teaser naznačuje, že Rey je Skywalker!
    No a od toho trailery jsou. Kupříkladu Endgame Internet: Ant-man se zmenší a vleze Thanosovi ***** potom se nafoukne a tím vyhraje Endgame. :D
    PŘINEJMENŠÍM Rey Skywalker teorie měla už dávno chcípnout a shořet a prosazovat ji může jenom někdo s černobílým puritánským viděním světa, kdo potřebuje sněhobílého hrdinského Skywalkera a nevidí, že by to uškodilo jak postavě Rey, tak postavám Lukea nebo Leiy.
    Podle mne když už něco tak je načase začít oprašovat tak ty teorie o tom, že je Rey propojená se Sidiousem. Koncekonců Palpy nikdy nebyl roidnný typ a řeklo se, že je jenom její rodiče byli nobody. O prarodičích nepadlo ani slovo :twisted:
    Ale když už si to nakousla, tak jsem hodím tenhle ten moc pěkný obrázek
    image
    :twisted: :twisted: :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada
    Nevada napsal(a):

    Ta pauza SW filmům prospěje. Za předpokladu, že se odpovědní lidi v Disney chytí za frňák a vyplní ji tvůrčí prací + přemýšlením nad tím, co bylo špatně, a jak by se to dalo zlepšit.
    Jestli hodlají pauzu vyplnit jen čekáním, až se největší bouře přežene a skalní zklamaní fandové zahořknou natolik, že jim další filmy budou fuk (nebo v lepším případě mezitím umřou), tak se budou dál jen brodit blátem a divit se, proč to čvachtá.

    Myslím si, že je na čase pro to, aby uplatnili Failure, greatest teacher is v praxi. Nemůžou všechno svádět jenom na "toxické" fanoušky, když zásadní problémy jako permanentní výměna režisérů s tím nemá nic společného. Další trilogie už prostě musí být plánovány s rozmyslem a musejí si na všechno vzít dostatek času. Taky bylo prostě úplně zbytečný spláchnout do háje 40 let budovaného lore, když to je třeba obrovská síla konkurence. Speciálně, když s vlastní plnohodnotou náhradou nepřišli. A proboha už ne filmy o bezvýznamných věcech jako jak ukradli plány nebo jak han dostal přezdívku. Ty filmy se mi líbily, ale existuje miliarda dalších věcí ze světa Star Wars, který bych chtěl vidět raději a nejlépe něco, propojené s force-usery a Sílou samotnou.

  • @Tyrion Lannister Že je Rey potomek Palpatinea je jedna z mých oblíbených teorií. Prostě že pochází z temné strany a sama si vybrala světlou stranu, stejně jako Kylo pochází ze světlé strany a sám si vybral temnou stranu. Taky by zároveň mohla být pravdivá teorie, že ta vize o rodičích odlétajících z Jakku pokračovala ve skutečnosti tak, že malá Rey tu loď Silou srazila z nebe a rodiče zabila. Vůbec bych nevylučovala, že obojí ve filmu může být. Kdyby se Rey musela v EIX s obojím vyrovnat, tak by to jejímu pokušení temnou stranu dalo rozhodně solidnější obrysy. Co se týče Palpatinea, tak chápu, že lidi teď mají divoké teorie, ale nečekala bych, že ve filmu nakonec bude hrát zase tak velkou roli. Jenom prosím žádné laciné oživení. Když už si mám na něco vsadit, tak že darksiderovští force ghosti (nebo spíš jejich darksiderovská obdoba) budou kánon. Mno, Palpatine byl na začátku Skywalkerovské ságy (z komiksu víme, že nejspíš stvořil Anakina), tak dává smysl, že bude i na konci, takže bych zase netvrdila, že si ho Lucas Film právě teď vytáhnul ze zadku. To je teda úplně všechno, co můžu k novým informacím říct.
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Nevada

    Nevada napsal(a):

    Ta pauza SW filmům prospěje. Za předpokladu, že se odpovědní lidi v Disney chytí za frňák a vyplní ji tvůrčí prací + přemýšlením nad tím, co bylo špatně, a jak by se to dalo zlepšit.
    Jestli hodlají pauzu vyplnit jen čekáním, až se největší bouře přežene a skalní zklamaní fandové zahořknou natolik, že jim další filmy budou fuk (nebo v lepším případě mezitím umřou), tak se budou dál jen brodit blátem a divit se, proč to čvachtá.

    Myslím si, že je na čase pro to, aby uplatnili Failure, greatest teacher is v praxi. Nemůžou všechno svádět jenom na "toxické" fanoušky, když zásadní problémy jako permanentní výměna režisérů s tím nemá nic společného. Další trilogie už prostě musí být plánovány s rozmyslem a musejí si na všechno vzít dostatek času. Taky bylo prostě úplně zbytečný spláchnout do háje 40 let budovaného lore, když to je třeba obrovská síla konkurence. Speciálně, když s vlastní plnohodnotou náhradou nepřišli. A proboha už ne filmy o bezvýznamných věcech jako jak ukradli plány nebo jak han dostal přezdívku. Ty filmy se mi líbily, ale existuje miliarda dalších věcí ze světa Star Wars, který bych chtěl vidět raději a nejlépe něco, propojené s force-usery a Sílou samotnou.

    Tak Kennedyovou by měli vyměnit určitě, těch problematických rozhodnutí udělala už dost.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik
    sfik napsal(a):

    @Edem Tenhle trolling mě napadnul taky.

    @Tyrion Lannister No jo no, Palpatine má nahradit..., neoživovat rozpůleného Snokea..., tady vidíš že při vymýšlení názvu měli přejmenovat rovnou i StarWars na DirectorsWars.

    Já tohle nenapsal, já jsem jenom pozorovatel a jak nakupuji tak prodávám. Jenom tady postnu článek o tom, že TFA už měla původně mít potopenou hvězdu smrti, což by imho mohlo naznačovat, že Abrams nějakou svoji celotrilogiovou představu měl
    https://sea.ign.com/star-wars-4/148086/feature/does-the-force-awakens-underwater-death-star-concept-return
    Jinak Star Wars: Episode IX: Revenge of The Abrams
    =D
  • DirectorWars... Revenge of The Abrams... Nepremenovali by ste nejak aj ostatné počiny? Celkom vám to ide.
    Rey, jež shodí vesmírnou lodičku, je něco, co by mi v životě nenapadlo a je to sakramentsky dobrej nápad. Ta polarita, že on ze světla zvolil temnou a ona z temné světlou taky líbí.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv Director Wars Episode I: A Phantome Remake
    Director Wars Episode II: The Final Reshoots
    Director Wars Episode III: Atack of the Johnson
    Director Wars Episode IV: Budget strikes back
    Director Wars Episode V: Revenge of the Abrams
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 14. dubna 2019
    @svoa00
    svoa00 napsal(a):

    @Tyrion Lannister Že je Rey potomek Palpatinea je jedna z mých oblíbených teorií. Prostě že pochází z temné strany a sama si vybrala světlou stranu, stejně jako Kylo pochází ze světlé strany a sám si vybral temnou stranu. Taky by zároveň mohla být pravdivá teorie, že ta vize o rodičích odlétajících z Jakku pokračovala ve skutečnosti tak, že malá Rey tu loď Silou srazila z nebe a rodiče zabila. Vůbec bych nevylučovala, že obojí ve filmu může být. Kdyby se Rey musela v EIX s obojím vyrovnat, tak by to jejímu pokušení temnou stranu dalo rozhodně solidnější obrysy. Co se týče Palpatinea, tak chápu, že lidi teď mají divoké teorie, ale nečekala bych, že ve filmu nakonec bude hrát zase tak velkou roli. Jenom prosím žádné laciné oživení. Když už si mám na něco vsadit, tak že darksiderovští force ghosti (nebo spíš jejich darksiderovská obdoba) budou kánon. Mno, Palpatine byl na začátku Skywalkerovské ságy (z komiksu víme, že nejspíš stvořil Anakina), tak dává smysl, že bude i na konci, takže bych zase netvrdila, že si ho Lucas Film právě teď vytáhnul ze zadku. To je teda úplně všechno, co můžu k novým informacím říct.

    To s těmi rodiči zajímavý nápad, možná až příliš dobrý, vysvětlilo by to, proč si všechno nalhávala. Přidal bych i, že si prostě změnila vzpomínky (taková schopnost už v EU) byla, ale na Abramse moc dobrý =D
    Palpatine se klidně může objevit jen jako smějící se krabička na pět vteřin anebo jako klon podobně jak už se to stalo v EU. Abrams může a nemusí trollit více nám k tomu řekne full trailer. Tak či tak jsem zapojení rád, protože je to něco, co jsme v ostatních dílech ságy ještě neviděli.
  • Director Wars Episode I: Jak jsem poznal vaši matku :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.