Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco

PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
1707173757692

Komentáře

  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @p1e9t9r2 precital som po 12 a 1 a potom posledne 3-4 boli super. 13 sa mi uz moc nepacila a tak som skoncil niekde v polke.
  • p1e9t9r2 napsal(a):

    @Dlady Moc díky za info hledám novou knižní sérii a hlavně nějakou, která je snad dopsaná protože čekat na další díly je unavující :D

    Co třeba Gemmell ? Co jsem od něj četl tak zatím naprostá pecka. Můžu doporučit Sipstrassi ságu, ale hlavně Drenajskou ságu :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • @Nevada Pokračování jedné z mých nejoblíbenějších knížek!

    image
  • @Nevada pokračování mezisvěta nevíš?
  • Čítal tu niekto niečo od Marka Lawrenca? Rozmýšľam, či sa mu prizrieť bližšie a komentáre na martinuse ho chvália.
  • Na stará kolena jsem se rozhodla, že si přečtu Jméno větru, tak jsem zvědavá (zatím je kniha jen objednaná).
  • @brbr Bacha taky se tam čeká už několik let na poslední díl :D
  • @p1e9t9r2 A sakra. No, aspoň si potrénuju trpělivost, ostatně třeba se mi to nebude líbit. :twisted:
  • @brbr to je klidně dost možné :twisted: záleží kolik nostalgie v tobě vyvolávají vzpomínky na studentská léta.
  • @Dreamer Myslíš na studia nebo ten zbytek? :twisted: Já přečtu v zásadě všechno a na tohle jsem zvědavá.
  • Tak na databáze knih to ma velmi vysoké hodnocení někteří to popisují jako nejlepší fantasy co kdy četli. Taky se na to chystám mám to stáhnuté v mobilu a zitra v práci to začnu číst
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Dreamer napsal(a):

    @brbr to je klidně dost možné :twisted: záleží kolik nostalgie v tobě vyvolávají vzpomínky na studentská léta.

    Ve mně docela dost, přesto jsem ze Jména větru nijak oblažen nebyl. Je to už skoro dva roky, co jsem ho četl, ale do Strachu moudrého muže jsem se pořád nedokopal. Kniha je psaná hezkým jazykem, ale moc přeumělkovaným, odlidštěným. A stejné je to s postavami, někdy to působí moc neživě, jako kdyby autor nepopisoval lidi, ale jejich obrazy.
  • upraveno 24. února 2017
    @flanker.27 tak to máme na Jméno větru téměř stejný názor :) Přesně jak píšeš, vyzdvihla bych jazykovou stránku, naopak s postavami jsem měla problém. Občas to bylo jak z amerického teen romantického dramatu ze střední, občas tam byla snaha o nějakou závažnou osudovost, která ve spojení s tím ostatním nijak nevyzněla. Univerzitní část knihy je dosti zdlouhavá a pro mě hodně těžko stravitelná. Detailní popisy smyšlených pavěd a alchymických předmětů mě nebraly, zlatý Harry Potter.
  • @flanker.27 @Dreamer Tak po těch vašich komentářích si to čtení asi ještě rozmyslím tohle mě asi bavit nebude
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Dreamer napsal(a):

    Detailní popisy smyšlených pavěd a alchymických předmětů mě nebraly, zlatý Harry Potter.

    Tak tohle mne právě zase hodně bralo, daleko víc, než HP.

    Já za sebe Jméno větru doporučuju a řadím ho ve svém žebříčku hodně vysoko.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Mistr Kápě Nedej se jimi ovlivnit :D Mě se to třeba líbilo
  • @flanker.27 @Dreamer Nestrašte, kniha už je na cestě.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @brbr Flankera neposlouchej, je starej, cynickej a nemá rád Hermionu! :P
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @brbr Nestrašíme, zkrátka osobní dojem. Já jsem si vědom, že je to všeobecně populární a je pravda, že můj názor se od většiny liší poměrně často.
    Krisa napsal(a):

    @brbr Flankera neposlouchej, je starej, cynickej a nemá rád Hermionu! :P

    To je lež a budu za ni požadovat satisfakci, jakmile části jejího těla naházím do drtiče odpadu. :twisted:
    Ve skutečnosti mi nevadí Hermiona (hápéčko jsem pořád nečetl), ale Emina, bojovnice EMANA.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    p1e9t9r2 napsal(a):

    pokračování mezisvěta nevíš?

    Nevím. Popravdě jsem ani netušila, že to existuje ;)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Nevím, jestli někdo neznáte román K. J. Beneše Uloupený život. Nejde o fantasy. Psychologický román o ženě, která se ocitne v životě vlastní sestry. Dvě sestry dvojčata Sylva a Martina jsou si tak podobné, že i jejich otec má problém je s jistotou rozlišit. Ovšem zatímco Sylva je společenská a snadno strhává pozornost k sobě, Martina je vždy trochu ve stínu své sestry. Zvláště ji to zasahuje, když se Sylva vdá za muže, kterého Martina miluje. Při nehodě na lodi však Sylva umírá, ale když se ji Martina snažila zachránit, zůstal jí v ruce sestřin snubní prsten. Všichni si tedy myslí, že přežila Sylva (což se také zdá každému pravděpodobnější, protože právě tu považovali za životaschopnější). Martina sice nenesla na smrti své sestry vinu ani nebyla příčinou záměny, ale když se probere a zjistí co a jak, nedokáže říct pravdu. Doufá, že když už se tak stalo, bude moci být s mužem, kterého miluje. Jenže nic není tak, jak si člověk představuje a v cizím životě ztrácí Martina jednu radost za druhou.
    Je to poměrně drsné, dost dobře psychologicky propracované. Podobá se to některým knihám Daphne du Maurier.
  • flanker.27 napsal(a):

    Nevím, jestli někdo neznáte román K. J. Beneše Uloupený život. Nejde o fantasy. Psychologický román o ženě, která se ocitne v životě vlastní sestry. Dvě sestry dvojčata Sylva a Martina jsou si tak podobné, že i jejich otec má problém je s jistotou rozlišit. Ovšem zatímco Sylva je společenská a snadno strhává pozornost k sobě, Martina je vždy trochu ve stínu své sestry. Zvláště ji to zasahuje, když se Sylva vdá za muže, kterého Martina miluje. Při nehodě na lodi však Sylva umírá, ale když se ji Martina snažila zachránit, zůstal jí v ruce sestřin snubní prsten. Všichni si tedy myslí, že přežila Sylva (což se také zdá každému pravděpodobnější, protože právě tu považovali za životaschopnější). Martina sice nenesla na smrti své sestry vinu ani nebyla příčinou záměny, ale když se probere a zjistí co a jak, nedokáže říct pravdu. Doufá, že když už se tak stalo, bude moci být s mužem, kterého miluje. Jenže nic není tak, jak si člověk představuje a v cizím životě ztrácí Martina jednu radost za druhou.
    Je to poměrně drsné, dost dobře psychologicky propracované. Podobá se to některým knihám Daphne du Maurier.

    Wow... Díki za tip.
  • @Nevada No má to pokračování, které se taky dobře četlo, ale skončilo otevřeně a taky tam už marně čekám na pokračování :D mám tolik sérii, kde čekám na další díly, že už se bojím něco začít číst :D Nejvíc mne potěší, když si koupím 3 knihy a pak napíšou, že 4 díl se překládat nebude to jsem se málem posadil
  • @brbr Nenech se ovlivnit :D mne se to četlo dobře začal jsem odpoledne furt jsem četl četl a četl a kdyby nepřišel bratr ve dvě ráno z hospody tak jsem četl dál
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Tak dej vědět, pokud se k tomu dostaneš.
  • Budete i letos soutěžit s Martinusem?
    http://www.martinus.cz/kniznidilema/
  • Michelle napsal(a):

    Budete i letos soutěžit s Martinusem?
    http://www.martinus.cz/kniznidilema/

    Kdo je dnes se mnou za hobití expres proti orlímu? :-D
  • @Aviv Ale fuj! 8-O A já si říkala, proč začalo to procento orlů klesat :-D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.