Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco

PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
1727375777892

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Sagart Už jsem tam na to koukal. Počkám si, až to bude v knihovně.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    flanker.27 napsal(a):

    @Sagart Už jsem tam na to koukal. Počkám si, až to bude v knihovně.

    Jestli se o tom ta knihovna vůbec dozví, když to tu nezná polovina fóra :D Kterou navštěvuješ?
    Nicméně nyní si tu připadám, jako zatracenej propagátor onoho díla :( A to jsem se jenom ptal na případné zkušenosti.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. května 2017
    @Sagart Svou bývalou pochopitelně :) Tam to budou mít. Měli jsme tam Martina, když ještě žádné fórum neexistovalo =D
    Trochu vážněji, oba autoři už mají v Městské záznam v katalogu, takže se o nich ví. Trvá obvykle cca 3-6 měsíců od vydání, než se kniha do fondu dostane.
  • Dúfam, že sa z toho vykľuje úspešný projekt.
  • Tuší tady někdo, jak je na tom vlastně kronika královraha?
  • tiež som o tom počul :) rozmýšľam, že si tú knihu kúpim ale ako tu čítam obavy z neoriginality tak už ich mám aj aj :D ale mne sa to páči :) hlavne rád podporím domácich autorov
  • A Pieseň krvi poznáte? je to podľa vás dobrá kniha? :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @DonPadre Relativně nedávno jsem ji tu anoncoval. První díl výborný, druhý a třetí ovšem, alespoň podle mě, stojí za... To si domyslíte. Po prvním díle to bylo opravdu veliké zklamání. Podle mě autor pokračování ani nezamýšlel a další díly tak vznikly z tlaku vydavatele, podle čehož to vypadá. Ale první díl se dá klidně číst samostatně, je víceméně uzavřený a to co vás po jeho skončení zajímá, se stejně v pokračováních nedozvíte.
  • AyleenAyleen Zachovejte paniku!
    @DonPadre znám, mám doma. a musím souhlasit s flankerem. První díl skvělý, přečetla jsem ho za 2 dny a svištěla jsem pro další. ten jsem pak četla celý zkouškový (což rozhodně nebylo způsobeno množstvím zkoušek ani učení). Třetí díl hodnotit nemůžu, k tomu už jsem se nedostala.
  • mám pocit, že to bude dobrá investícia ... ale asi kúpim aj ten Odkaz Testaderú .... nieo mi hovorí, že to bude dobré čítanie :)
  • Každopádne po dočítaní sem pridám svoj názor na knihu :) ak by ste mali o ňu záujem aby ste vedeli či to stojí za to alebo nie (aj ta tak to bude subjektívny názor) :D
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @DonPadre určitě dej vědět. :-)
  • @Riokai Mrtví jsou mrtví =D
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Beleg někde se to uchovat musí :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Nevada 10/10
    Ale upřímně, když jsem dílo neznal, šlo to snadno odvodit. Každopádně zajímavý kvíz :)
  • svoa00 napsal(a):

    @Nevada 8/10

    Ja tiež.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. srpna 2017
    9/10, netuším, co je Hraničářův učeň.
    BTW je hezké, že se půjčí 4x více knih než před dvaceti lety (tj. před "automatizací" MKP), ale taky o půlku míň než před 5 lety. Rekordy byly tak kolem roku 2010, to to dělalo kolem 7 milionů.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    flanker.27 napsal(a):

    9/10, netuším, co je Hraničářův učeň.
    BTW je hezké, že se půjčí 4x více knih než před dvaceti lety (tj. před "automatizací" MKP), ale taky o půlku míň než před 5 lety. Rekordy byly tak kolem roku 2010, to to dělalo kolem 7 milionů.

    Upřímně, to buď rád.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    10/10
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Sagart Upřímě existují horší knihy třeba Stmívání a Padesát odstínů šedi nebo Letopisy Narnie
  • Nie, že by som bola fanúšik, ale čo ťa primälo zmieniť Narniu a Twilight s 50 ako členov tej istej kategórie?
  • @Nevada
    Ten test jsme si dělali, a utkvěla nám v hlavě zajímavá informace. Prosím vás, nevíte, kde v knize Pána prstenů se Aragorn zmiňuje o černých labutích?
  • @Achileus
    Tak to prrr! Tohle srovnání si Letopisy Narnie nezaslouží! :evil:
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Achileus napsal(a):

    @Sagart Upřímě existují horší knihy třeba Stmívání a Padesát odstínů šedi nebo Letopisy Narnie

    Tyto dvě bych s HU nesrovnával. Je málo knih, které by mohly být špatné, jako tyto.
    Až letopisy Narnie, které jsou řekněme stejný žánr jako Hraničářův učeň, lze považovat za horší, přestože jsem opačného názoru.
  • upraveno 13. srpna 2017
    Denebola napsal(a):

    @Nevada
    Ten test jsme si dělali, a utkvěla nám v hlavě zajímavá informace. Prosím vás, nevíte, kde v knize Pána prstenů se Aragorn zmiňuje o černých labutích?

    V jednej z posledných kapitol Spoločenstva, keď sa plavia po Anduine a na ňom vidia tie labute.

    A keď už testíky, tak tu je jeden z Martinusu, ktorý bol použitý v ich literárnom stane na tohtoročnej Pohode: http://blog.martinus.sk/2017/07/literarny-kviz .


  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Tak jsem dočetl pátý díl malazu Půlnoční vlny. A jo, je to fakt pecka!
  • @Riokai malaz som precital vsetky casti + nejake knihy od esslemonta sam sa cudujem ze som to docital tolko nudnej vaty a nezmyselneho filozofovania som nikde nevidel kazda kniha by kludne mohla mat o 300 stran menej
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @zaklinac v tom souhlasím, toho filozofování je tam někdy až přespříliš, zvlášť když tam filozofuje kde kdo, od krále, přes otroka až po obyčejného zbrojíře.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.