Historie vojenství, od kyje k pušce
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
Ale jak to jen dělá ten hrozný diktátor Asad, že dávají ženské děti na výchovu babičkám a odcházejí pod jeho praporem bojovat za budoucnost svojí země, v státní televizi vystupují moderátorky bez hadru na hlavě, žáci prohnilého řežimu vyhrávají matematické olympiády apod.? Jestli jsem byl k těm mladým mužům "prchajícím před režimem" nedůvěřivý už od počátku, tak se můj pohled na ně rozhodně nezlepšil.
Ohledně toho maníka, co to koupil, jsem nějak v rozpacích. Bojovat ho zjevně nikdo kompetentní neučil. Zajímalo by mě, zda aspoň věděl, za co bojuje. Snad mu Alláh odpustí.
U kurdů je to ideologii jejich dělnické strany a řekl bych, že rozdíl bude mezi Pešmergy v Iráku a YPG v Sýrii. Ale do detailu jsem to nezkoumal.
A jak jsem říkal Alevitům dochází bojeschopní muži a Sunnité za Assada pložit život zas tak nechtějí.
"Ale jak to jen dělá ten hrozný diktátor Asad...." - Je to prostě borec no.
jsem zvědavej jestli to je nějakej Lone Wolf nebo jestli operuju pod taktovkou nějakého státu :)
Je to demonstrátor, tedy koncepce uspořádání a pod., nikoli konečná podoba letounu. Ale stejně jsem čekal trochu více, takhle to vypadá spíš na letadlo kategorie zhruba korejského KAI T-50. Docela mě ovšem zaujaly trysky. Hlavním konkurentem bude patrně čínský J-31 (F-22 a Suchoj T-50 jsou jiná kategorie a F-35 je zase letoun s trochu jinými úkoly).
Tady ještě jedno video:
The 9th.Legion vanished because they found that 'up north', the weather was shit, the food disgusting, the women ugly, and the men homosexuals. They then built ships and got the fuck out. I think that they headed for Bermuda.
Ale jinak kombinace Máta-Limetka vůbec není marná (zvláště doplněná ledem a bílým rumem)... Sám jsem na chalupě zařídil mátový záhonek (krásně voní a roste to jak plevel...)
The Kurdish National Council stressed that the main reason for the suspension of the Geneva talks is the intransigence of the Assad regime and its lack of commitment to what was agreed upon with international powers, namely its refusal to implement Articles 12 and 13 of #UN Security Council resolution 2254.