Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1364365367369370581

Komentáře

  • @DanielSvatoš A který to tak vehementně tvrdil ve své kampani...? Nějak si neuvědomil že ve spodních 10mega bude i dost jeho odpůrců... A zatím dělá všechno proto, aby ho nenáviděli ještě víc :)
  • Stejně se na tomhle shodnout nedá. To jsem odešel od TV, protože tam Babiš propaguje EET a je mi z toho špatně. Zatím největší argument uvedl že zlevní pivo (?)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @DanielSvatoš Masaryk a Havel, pokud nebudeme počítat komunisty a krajní pravici
  • upraveno 28. ledna 2016
    "pokud nebudeme počítat komunisty a krajní pravici" no bohužel je počítak musíme protože máme demokracii takže nic a nic
    @sfik a třeba já jsem živoucí důkaz že jeho sjednocení funguje- před volbama jsem ho nesnesl a teď za ním stojím
    btw Masaryk zdaleka nesjednotil lid
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @sfik Tak můj názor na Zemana je tu obecně známý, ten člověk je mi prostě odporný
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @DanielSvatoš Tak jinak sjednotili většinu národa - všechny slušné lidi
  • upraveno 28. ledna 2016
    Končím téma prezident neboť nejen on mě dokázal nasrat a přiznávám že jsou i horší věci, jako třeba...
    _________________________________

    Přemýšlím že si koupím do auta takovou tu kamerku, co zaznamenává cestu, jednu na palubku, možná druhou i k zadnímu oknu. Teď večer, už bylo šero (nemám to rád, ani světlo ani tma, dálkový k ničemu, prostě fuj) a na mě se pověsilo nějaký impotentní hovado v passatu. Domů silnice jak tkanička - úzká, hodně klikatá, takže blbý na předjetí.. Ale i tak jsem jel asi 95, žádnej stres, (obvykle když to jde, sundavám nohu z plynu aby mě dotyčnej mohl předjet, obvykle mě předjede, blikne na mě, já na něj (trochu té řidičské sounáležitosti), ale dneska se to nedalo, blbé místo na předjetí tak co.). Zkrátka neviděl jsem důvod proč reagovat jinak než jet "normální" rychlostí a nechat se předjet až na nějakým lepším úseku.
    Imbecil jel za mnou, pořád se ke mě střídavě přibližoval až na vzdálenost cca 1 metru. Když už mě teda začal předjíždět, nezapomenul mě ještě vyfuckovat prostředníkem. No, nebyl to žádnej nevybouřenej teenager s čerstvým řidičákem, ale nějaký pojebaný impotentní dildo z Prahy ve svým VW a krizí středního věku (a pak se Pražáci diví, že je nikde nevítají s otevřenou náručí). Když mě teda blbeček předjel, nezapomněl mě ještě asi třikrát vybrzdit. Tak jsem se nedal, pustil jsem mu dálkový a mlhovku, abych i já se svým Fiatem Seicento ukázal svaly.. :D

    Zkrátka zážitek, který bych si rád odpustil, takovýhle kauzy a la Trpišovský nejsou teda nic moc. Takže se vracím zpět ke kameře, jestli jí jako vlastně můžu pak použít jako důkaz pro poliše, aspoň na udání takovýho píčuse, protože tyhle psycha akorát někoho časem na silnici sundaji/vytlačí. Ale zároveň abych si neudělal potíže, tím že si natáčím cizí SPZky..

    Po příjezdu domů jsem si musel dát dva rumy, aby mě to vyrovnalo pH :)
  • tak Masaryk určitě ne
    no Havel asi ano ale tam mohl být kdokoliv a lidi by byli šťastný v eurofii že jsme se zbavili komančů a navíc to vydželo do prvního prochlsatanýho večera a pak si uvědomili že to každej zase vidí jinak ale o tom je demokracie
    a to se dostávám k tomu že jestli to Zeman slíbil tak přeháněl protože to není v lidskejch silách...v každým demokratickým státě bude skupina lidí která je neskokojená se současným stavem věcí
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. ledna 2016
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. ledna 2016
  • @sfik: Hmmm a teď by to chtělo ještě "Jak to viděl ten druhý..." :o) Ne, na tohle je snad nejlepší řešení, jak jednou někdo přemotoroval trabanta a nasíral s tím všechny spěchálky.
    Jinak můj přístup je zcela teoretický, zatímco Krisa (tuším) zmínila, že neřídila 5 let a čučela na vysvětlení "Kamioňáka", tak já jsem naprostý neřidič (nepočítáme-li papíry na loď) a na to vysvětlení jsem čučel taky...
  • JayJay
    upraveno 29. ledna 2016
    @sfik: 168 hodin si odpustím - to že jsem ten výstup nezaznamenal neznamená, že jej toužím vidět... Ne dost na tom, že banda otrapů srazila kvalitu Stardance, a že jsem prošvihl přenos z mistrovství Evropy v 10T a viděl jsem pouze formace (mistrovství ČR)... i když na latinu jedna přihlášená formace (kupodivu skončila se "zlatou")... to skoro provokuje k tomu sestavit "Pavláskův výběr" a vyrazit si pro stříbro... :o) (Pohoda, latinu umím: "In vino veritas!" :o)) - a za tu prču stát se vicemistrem ČR... hmmm :o)
  • @DanielSvatoš: Hitler sjednotil lidi a proto na něj bylo provedeno nebo naplánováno 42 atentátů. Myslím, že náš "sjednotitel" má co dohánět :o).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Jay Ten příklad se zaměstnavatelem je právě v té druhé skupince, kterou jsi sám jmenoval. Co se týče soukromých subjektů, včetně zaměstnavatelů a zaměstnanců, tam platí, že co zákon nezakazuje, má se pokládat za dovolené. Samozřejmě by se dalo dovozovat i z LZPS hlavy IV, typu právo na uspokojivé pracovní podmínky a podobně, ale obecně tam se nesmí jen to, co je výslovně zakázané. Zatímco pro orgány moci to platí obráceně, tedy "na základě a v mezích (či k provedení) zákona" neboli secundum et intra legem.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sfik Obávám se, že budeš zklamán. Ono to není tak blbé, aby se to stalo kultem, paradoxně navzdory ne právě dobrému scénáři herci nehrají špatně (minimálně to nejsou vysloveně ochotnické výkony jako v jiných českých filmech pokoušejících se o akci) a vlastně totálně zoufalá je jen závěrečná přestřelka všech se všemi. Jinak je to jen slabé, nevýrazné, tedy aspoň pro mě. Ale zase je to tak 15, možná 20 let, co jsem to viděl. Na druhou stranu jednu pikantnost to má, divák se může podívat na pana Jonáka hrajícího prakticky sebe sama (ještě než byl odsouzen za objednání manželčiny vraždy).
  • @flanker.27 Vždycky mě mrzelo že jsem moc mladý na to abych zažil návštěvu v Diskolandu Sylvie v největší slávě.. :)
  • @flanker.27: I když zaměstnavatel je úřad? (byť neznám na vlastní kůži...) :o) (Proto jsem psal ad absurdum). Nižší instance (zákon) samozřejmě může stanovit něco, co ústava jmenovitě nezmiňuje, jen zákonem nesmí být vydáno něco, co je v rozporu s ústavou. Byť je samozřejmě komfortnější, když je v ústavě řečeno, že detaily budou určeny zákonem a v zákoně, že detaily budou určeny vyhláškou...
  • JayJay
    upraveno 29. ledna 2016
    @sfik: Nepochopení... myslel jsem to tak že takovýho magora (dle popisu marně hledám vhodnější slova) by nejvíc nasralo, kdybys měl pod kapotou víc koníků, než u daného typu vozu bývá zvykem...
    Na to nemusím být řidič, já se snažím chovat slušně co to jen jde,... a většinou je mi opláceno stejně... v opačným případě bych si pomyslel něco ve stylu "aby ti nerupla žilka", zpomalil (klidně na jízdu krokem) a počkal, až magorovi dojde, že přece hrozně moc spěchá... (ale to je laický pohled, kdy bych jen lpěl na dodržování bezpečné vzdálenosti... přeci jen "nejhorší je srážka s blbcem")
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. ledna 2016
    @Jay Pracovněprávní vztahy jsou vždy soukromoprávní a je jedno, jestli je zaměstnavatel osoba veřejného nebo soukromého práva. ve vztahu k adresátům veřejné moci může orgán veřejné moci činit jen co má výslovně uloženo, ve vztahu k zaměstnanci se ale chová jako každý jiný zaměstnavatel (sice tam jsou nějaké zákony o úřednících
    O nesouladu s ústavou právě mluvím, ústava definuje, co má která složka veřejné moci za úkoly, přičemž kromě vlády je taxativně vyjmenovává (tedy úplně, opakem je demonstrativní neboli příkladmý výčet). U vlády, resp. zbytku moci výkonné, to nejde, protože jen popis, co všechno patří do oblasti veřejné správy, tvoří drtivou většinu sbírky zákonů.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. ledna 2016
    @Jay O legislativním procesu ne nebavíme, ten s tím nemá co dělat. Pokud jde o zbytkové ustanovení v druhém odstavci čl. 63, pak to je právě ten problém, o kterém mluvím. V případě úřadu prezidenta má ústava vypočítat pravomoci taxativně. Nenapsal jsem to právě vyčerpávajícím způsobem, ale tohle jsem tím myslel, protože teoreticky by zákonodárce mohl na prezidenta přesunovat věci, které vůbec s výkonem jeho funkce nesouvisí. Samozřejmě pak by do toho mohl zasáhnout Ústavní soud, ale to je až taková poslední zábrana.
  • @flanker.27: Aha, tak to řekni rovnou, že gró tvé myšlenky je, že jmenování profesorů je v souladu se vším možným a přesně v souladu se vším možný prezident má danou povinnost jmenovat bez ohledu na jeho názor na jednotlivé čekatele (stejně jako musí podepsat zákon, když je přehlasováno veto). Konec a šáteček, předchozí prezidenti to (předpokládám) brali jako výsadu, sjednotitel to bere jako podpornou povinnost (byť ji má v souladu s právním řádem)... popravdě, na to, aby to byla z ústavy vyškrtnuto je třeba ji změnit úplně stejně jako by to tam taxativně mohlo přibýt... Abych řekl pravdu, považuji za lepší, když je to psané volněji - přeci jen důsledkem je, že jmenování profesorů lze přehrát na MŠMT běžným zákonem, nikoli ústavním. Ale je to klasické vyvolávání rozporů tam, kde nebyly... a pokud to je jeho cílem "zbavit prezidentský úřad povinnosti jmenovat profesory", mohl to v kampani zmínit. Podle mě je to jen další projev jeho buranství.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. ledna 2016
    @Jay Ber to tak, že je to trochu lenost zákonodárce s ohledem na to, že se na funkci prezidenta nabalily i kompetence, které tam z hlediska dělby moci nepatří, ale jsou tam historicky/tradicí/tím, že se to někomu líbí. Takže místo aby se ve sbírce zákonů udělal pořádek v tom, kdo co má dělat a udělal to systematicky, tak se to nechá takhle pěkně improvizovaně na věčné časy.
  • upraveno 29. ledna 2016
    @Jay: pořád nechápu, kde bereš a proč zvýrazňuješ slovo "musí", které se tam nikde nevyskytuje. Celý spor je od začátku o tom, že někteří si to sice takhle vykládají, ovšem nikde se nepíše, co dělat v případě, že tak neučiní.

    U toho SVJ svým podpisem stvrzuješ, že všechno proběhlo tak, jak má (všichni jste hlasovali podle pravidel a vyhrává většina). Prezident na jednání jednotlivých vědeckých rad není vůbec přítomen (mohl by tam teoreticky být jako host), před hlasováním ale stejně musí všichni nečlenové opustit místnost. Nemůže tudíž za korektnost procesu nijak ručit. Pakliže není sám odborníkem v daném oboru (opět spíše hypotetická situace), nemůže ručit ani za odborné kvality jmenovaného. Proč tam ti narcisové ten jeho podpis teda chtějí? Na podporu bezúčelné byrokracie (v tomhle fakt vynikáme), plus ty pukrlata. Pokud si nějaký nejmenovaný (vskutku trefné ;-)) profesor myslí, že chyba je na straně prezidenta, nechť si jde stěžovat do hospody jeho voličům. Schválně, jak pochodí tam.

    To, žes toho Zemana nakonec nevolil, podle mě ukazuje, že tvoje volba byla v souladu s tvým vnitřním přesvědčením. Já z toho svého podílu mám občas mírně poťouchlou radost, když se ozve nějaká ta potrefená husa. Celkově myslím, že odvádí poměrně slušnou práci. Nepřipadám si tudíž zrazen ani podveden, přičemž chápu, že někdo se občas cítí pohoršen.

    S tím rozdělováním společnosti mi to připomíná scénu z Big Bangu:
    "Proboha Penny, proč to děláš ještě horším?!" "Snažila jsem to zlepšit, ale nestál o to.."

    @sfik: Já byl při poslední podobné situaci blízko tomu dotyčného blba vytáhnout ven a vymlátit z něj duši. Lepil se na mě kamion cca 2m za nárazníkem, mimo obec jsem mu vždy trochu odjel, ale on je projížděl 60+, takže jsem ho tam měl co chvíli zpátky. Při posledním stoupání (k Horoměřicím ve směru od Kralup) mi rozsvítil do kabiny dálkovky (i tlumená z takové blízkosti oslňují, vzhledem k tomu, že je má metr nad povrchem). Tak jsem to nahoře na světlech zašlápl a vyběhl ven. Ještě na mě měl blbé kecy, ale naštěstí jsem si stihnul jakžtakž uklidnit. Počkal jsem, až odjede, abych mohl bezpečně pokračovat.

    Bez kamery nemáš absolutně šanci čehokoliv dosáhnout. Čím větší prase, tím drzejší bude, a ve výsledku je to vždy tvrzení proti tvrzení. Malým autům fandím. Sice jsem kvůli dítěti a faktoru bezpečnosti (čti remcání matky a ženy :-$) koupil i žebřiňák, ale svého postaršího Starleta jsem se zatím nevzdal.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.