Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1358359361363364581

Komentáře

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @brbr Díky za info :-)
    @Mellien Moje snová práce, od té doby co jsem v 5. třídě udělal zkoušky na gympl. Navíc česká archeologie má ve Světě dobrý zvuk, hlavně díky egyptologii. Řekl bych, že je to jedna z mála věcí, které dělají Česku v civilizovaných zemích dobré jméno
  • @Mellien Ono je to super práce, když zrovna není pod nulou nebo 35 nad a ty dřepíš někde na poli nebo po kolena ve středověké jímce. Kolega třeba minulý týden musel přerušit výzkum, protože jim přimrzala hlína k motyčkám a preparování koster není v těch mrazech úplně ideální.
    Ale to jsou extrémy. Na druhou stranu jsem se nejdéle na zkoušku učila tři dny a 25 tis. hrubého budu mít za hoodně dlouho.
  • @Achileus Tak egyptologie je docela jiná liga, těch je málo i teď a studium není tak úplně flákárna. Ale můžeš studovat i klasickou archeologii, archeologii Předního východu a bůhví co ještě. Já mám normální pravěkou a středověkou. Nás nemá nikdo rád, my jsme ti, co brzdí stavby obchoďáků, atd. :-)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @brbr Náhodou mě to vždycky bralo :-D Klidně ty stavby brzdete dál, čím méně se bude zastavovat úrodná půda tím lépe. Hodně zdaru a trpělivosti, pokud se na jaře vše podaří, tak snad bude za pět let archeologický sbor ČR silnější o mou maličkost :D
  • @Everett_Young Copak pěkného ti vyprávěla? :D

    @brbr To věřím. Práce v terénu není pro každého. Ale obdivují tu práci a pili.

    3 dny... Už dost, nebo vypnu internet do konce studia.
  • @Achileus Tak to zlom vaz! Kam se hlásíš?

    @Mellien Ty tři dny, to ani nebylo na archeologii. Ale ono je to dané hlavně tím, že se moc neumím učit, takže si musím většinu zapamatovat napoprvé a pak to nějak okecat.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @brbr Do Brna na klasiku :D milá paní kolegyně
  • @Achileus Držím palce a ať Tě to baví!
  • @brbr Jasné. Já teď jen silim z toho, že se Učím přes dva týdny na zkoušku a stále to není ono :D

    @Achileus Brno je fajn, pojď studovat za námi.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Mellien Brno je zlatá loď, za slovenskými studentkami medicíny choď :-D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @brbr Díky, hlavně udělat maturitu, což by neměl být problém :D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus Ano, jdi do Brna. Všude v Brně jsou bezva Slovenky. Tedy vzdělání... samozřejmě... chtěl jsem říci bezva vzdělání :twisted:
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Mellien No, jistě víš jaká pověst provází 2.LF... tak ve skutečnosti je to ještě mnohem horší =D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 25. ledna 2016
    @Everett_Young No dovol, samozřejmě, že tam jdu za vzděláním, snad si nemyslíš, že budu mít čas koukat po ženských? Já jsem svědomitý student. :-D
  • Ja by som chcela prekladať (angličtina, ruština a možno v budúcnosti i tretí jazyk (bola mi odporúčená holandčina)). Zvažujem školy na Slovensku i v Česku, ale neviem, ako by to bolo so slovenčinou v Česku a prekladať do češtiny by som teda nemohla. Nemáte niekto info o tom či by bolo možné študovať v Česku s triádou angličtina-ruština-slovenčina?
  • A to jsem si říkal, že stíhám číst aspoň to Kecáliště. A lup ho, 150+ :-D

    @flanker.27: Vskutku učebnicový zásah, už chybělo jen, aby se vytrhnul ten pes a pokousal policisty nebo nějaké kolemjdoucí :D

    @Mellien: [proč ve svém okolí nemáš studenty flákače] Volit coby vyhnívárnu, případně za účelem rychlého získání titulu zrovna medicínu by dotyčného řadilo spíš do kategorie "pacient" než (budoucí) doktor..

    Při poslední debatě na toto téma jsi zmiňoval, že se hlásíš, tak dobře, že ses dostal. Hlavně se nenech otrávit už na začátku tím, jak (ne)funguje celkový systém. Přece jen máš určitou šanci, že se to v mezičase zlepší.

    Jinak systém PGS je dle mého naprd celkově. V technických oborech je ovšem Ph.D. nepovinný bonus, pokud teda nejdeš do akademické sféry, kde je to naopak pouze vstupní požadavek. Z mojí alma mater (FJFI) odcházejí SW inženýři s nástupem 35k+. V porovnání s tím nemůže náš ústav dát doktorandovi v prvním roce víc než 0,2 úvazku, tj. nějakých 0,2*18k brutto! Kromě toho dostáváš od fakulty něco kolem 6k stipendium (to se aspoň valorizuje, zatímco ten základ ~18k přetrvává min. od r. 2003, kdy jsem nastupoval na PGS já :D). Při tom bys měl pracovat v podstatě téměř na plný úvazek - výuky je pár hodin týdně (myslím, kdy se učíš, ne kdy někoho učíš - to je součástí pracovní náplně). Takže celkem ani ne 10k, za které bys měl fungovat. Jeden kolega na fakultě dělá za 20k na 0.5 programátora a PGS dělá pro svůj dobrý pocit. Další se na to před rokem vybod, protože má v plánu se ženit a mít časem třeba s rodinou kde bydlet. Ale aspoň mají na výběr, takže celkem chápu, na co si ty a vaši absolventi stěžujete. Věz, že mě ten systém také štve. Bohužel se ovšem netýká nějakého omezeného množství oborů.

    Přidávat selektivně některým profesím, dokud se nevzmátoří státní hospodářství jako celek, znamená ubírat jinde. Bavit se o tom, zda má mít doktor, soudce či schopný inženýr 3* nebo 4* více než prodavačka v Lidlu či dělník na stavbě si můžeme dovolit až ve chvíli, kdy se za ten základ bude dát normálně žít. Samozřejmě tu existuje zpětná vazba, ale těžko lze dělit koláč dřív, než se upeče.

    Ještě k tomu studování "zadarmo". Vymýšlet alternativní řešení je sice možné a nejspíš by to nějakým způsobem i fungovalo (když už se na něčem rámcově shodnou flanker s Jayem), na druhou stranu postačí, když to bude prostě opět trochu "bolet". Mladý člověk většinou nemá mnoho peněz. Co má, je schopnost snášet zátěž a pracovat na sobě. A to je přesně ta cena, kterou má platit - železná, chcete-li. Kruhy pod očima a otlačený zadek. Ne přijímat nějaké pochybné závazky do budoucna. Není-li schopen nebo ochoten namáhat si palici, nemá na VŠ co dělat. Všechno nebude takový očistec jako třeba ta medicína, ale zabrat by to mělo dát vždycky. Při té příležitosti by se mohly konečně přestat "studovat" obory rozsahu a náročnosti vyšší dívčí.

  • @Mellien: Ano, jeden člověk JE málo, tisíc jich být nemusí, ale když je to v řádu jednotek, tak to vypovídá o jednotlivcích, ne o systému (když to hodně zjednoduším)...
    @Mellien: Na co poukázala? Udělej průzkum mezi 1000 náhodně vybraných lidí a dám ruku do ohně za to že drtivá většina z toho bude vidět jen ten požadavek na přidání peněz (který je dost možná legitimní, ale ten způsob byl hnus) - tolik poukázání k veřejnosti, a interně že se o podfinancování a plýtvání ví... no jo, ví, ale když je regulace péče nepřípustná, tak se s tím těžko něco nadělá... :o(
    @Achileus: Pokud začneš pracovat v ČR, budeš zde platit daně a budeš vydělávat víc než průměrný občan... trocha moc podmínek. A kvalita škol v ČR? Nevím, co jsi studoval, ale já bych proti své škole neřekl křivého slova a hrdě se k ní hlásím, navíc o dost škol je zájem a studuje je tu spousta zahraničních studentů (pravidlo rovnosti zní, že studují za podmínek shodných se zdejšíma - tedy my neplatíme, neplatí oni).
    @Mellien: Co to znamená "Zcela destruovaný systém vzdělávání, který vede k odchodu mladých lékařů do ciziny."? Jestliže VÝUKA je mizerná a nic se tu nenaučíš, pak bys měl odcházet do ciziny za studiem, nikoli za prací,... sorry, ale to co vede k odchodu je téměř výhradně JEN a JEN o penězích... čímž ovšem jsme v podobné nevýhodě jako oproti daňovým rájům - u nás zadarmo vystuduješ (tj. neplatíš školu jako na západě) a ne západě můžeš zadraho pracovat (nejen jako doktor)... to je prostě špatně - každý systém může fungovat zvlášť (tj. zadarmo vystuduješ, zalevno pracovat vs. vystudovat je pálka, ale ta odměna to zohlední), ale mix zákonitě poškozuje oba státy...
    @Krisa: To je o tom, že když máš jednoho vyučujícího na 20 žáků je to zřejmě dražší než když jich vyučuje 60 (Matalýza, Lingebra? :o))
    @Krisa: To by v mám pojetí spadalo pod daňovou povinnost a tudíž by to nebyl "DLUH", jen tvůj rozhodný příjem by byl o ty řekněme 400 nižší, což by hypo nemělo zásadně ovlivnit.
    @Krisa: Excel? Jako fakt? Za nás se to jelo přes Rgui (free)
    @Mellien: Jinak bratřík má na 1. LF techniku, ale s titulem se na obor vyflákl a dělá truhlařinu... jestli chceš jako konkrétní ukázku plýtvání studiem...
    @Mellien: Učení na zkoušku - to je těžký, někdo se dokáže nabiflovat, někdo (já) musel mít téměř 100% účast, protože se mi tak lépe chápalo)... Jinak zkouškové bylo peklo a s počtem předmětů se nedalo často intenzivně před zkouškou učit víc než 4 dny (což neznamená, že nemít ty znalosti, že bych se za 4 dny naučil). Jako nechci shazovat obtížnost medicíny, ale matfyz taky úplně jednoduchý není...
  • @Jay A už jsme doma. Ty nechapes, o jakém vzdělávání je řeč. Myslí se tím postgraduální, tedy atestační příprava, kterou podstupuje v rámci zaměstnání, ne studia. Takže ano, do ciziny za vzděláním. To se totiž u lékaře s práci kryje. A u nás je to tragédie nejvyššího řádu.
  • upraveno 26. ledna 2016
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-3416343/Sweden-asylum-worker-22-stabbed-death-frenzied-attack-CHILD-migrant-centre-refugee-boy-15-arrested-murder.html

    Alexandra nejspíš odmítala, aby jí muslimský puberťák sahal na prsa nebo zadek. A na rozdíl od loňského dánského případu pobodání nepřežila. Ježišikriste, co to s těma lidma je, že útočí i na ty, co se jim snaží pomoct? Ani pes nekouše do ruky, která ho krmí.

    Bohužel to beru jenom jako teaser na letošní rok, protože ti ubozí uprchlíci se budou mstít za to, že jejich očekávání nejsou plněná, a ani Evropani nebudou beránci.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • JayJay
    upraveno 26. ledna 2016
    @Mellien: To není o tom, že bych to nebyl schopný pochopit, to je o tom, že to pořádně nebylo zmíněno... A ano, já třeba na postgraduál nešel (ač třeba moje diplomka byla taková, že přinesla celkem novátorský pohled na daný problém a poukázala na nedostatky metod například navržených i mým vedoucím DP a tudíž mi i bylo doporučeno) přesně proto, že při postgraduálu bych měl rozjezd do života ještě o nějaký rok zpomalený (a navíc nejsem typ, který umí učit)... a i proto, že jsem se domníval, že postgraduálem bych nezískal nic užitečného navíc (u lékařů předpokládám, že to gró přínosu je v praxi). Takže pokud mluvíme o postgraduálech, tak myslím, že tě můžu ujistit, že ten nízký výdělek prostě NENÍ problém jen medicíny.
    A o platech - promiň, ta data nebudou z ČSÚ, ten je tak často nesbírá, budou z MPSV http://www.ispv.cz/getdoc/e2de47f8-2c44-42d8-80dc-4d2e3d287cac/Metodika.aspx#odst10
    Tam právě máš ty detaily jako jednotlivé kvantily a přepočtenou hodinovou mzdu, etc...
    Každopádně pokud jde o postgradualisty, pak ses primárně měl ohradit proti 2211 Praktický lékař a směřovat to někam spíše na "asistentské" obory.
  • @DanielSvatoš Mmm... možná by naši podnikatelé měli pružně zareagovat a začít do Švédska a Německa vyvážet pepřové spreje a takové ty stroječky na eletrické šoky. Vzpomněla jsem si na americkou verzi Muži, kteří nenávidí ženy, kde Lisbeth za podobným šmejdem běží a zmlátí ho. Škoda, že něco takového se děje jenom ve filmu :-?
  • proti takovému zmrdstvu nepomůžou spreje ale dobytčáky a internační tábory
  • upraveno 26. ledna 2016
    @Ugla Díky. Cena za studium v rámci prosezených hodin platím celkem poctivě :D Každopádně s motivací ke studiu je to rozdílné a každý si tu musí najít tu svou. Někdo pak snadno přijde o své ideály, když mu doktor na praktiku řekne, ať se nučí jazyk a vypadne, dokud tu nemá rodinu...

    Jinak naprostý souhlas.

    @Everett_Young @Achileus Tak u nás je jich hodně, ale osobní anketu o Miss ročníku zatím vedou češky :-D

    @Jay Stále si nerozumíme :D Ale to nevadí, nějak se k cíli dobereme. U lékařů je to vzdělávání poněkud odlišné. Ty bereš postgraduál jako PhD, klasika, hodně práce - malá odměna a především to slouží k tomu, abys mohl "učit" a sám si rozšířit obzory... Ale u doktorů musíš rozlišovat tento směr, který si zvolí opravud málokdo viz tvé důvody, a atestace, které potřebuješ. To je něco úplně jiného - 5,6 let makáš na všech požadovaných výkonech, normálně pracuješ + musíš obíhat stáže (kolečko) + se připravuješ na závěrečnou ústní zkoušku z daného oboru/podoboru. A musí to mít každý doktor - pokud chce samostatně pracovat. Samotný titul MuDr. (Medicinae universae doctor - doktor všeobecné medicíny), který získáš po 6 letech ti jen umožnuje nastoupit do další fáze vzdělávání, která je u nás příšerně postavená a nesmyslně řízena. K tomu směruje ten bod z výše zmíněné akce.

    A není to jen nějaká maličkost, ale zřejmě nejzávažnější bod celého programu, který bohužel upadá v nerovném souboji s platem, kterého se chopí každý laik. Protože tomu ostatnímu nerozumí - a ani nemůže. Proto odchází nejvíce lidí po promoci, protože jinde fungují atestace a celá příprava daleko lépe - starší kolegové jsou placení za to, aby se ti věnovali. Plat je druhořadá záležitost a dost lidé se později i vrací.

    Už si rozumíme? Proto v rámci postgraduálního vzdělávání lékaři poněkud vyčnívají, jelikož se vzdělávat musí. A těch 6 let předtím... to je "jen" taková omáčka :D

    @Jay Já beru jednotlivé příklady platů vážně, jelikož se lékaři hodnotí tabulkově podle státem daných norem, tudíž i několik málo lidí, o kterých mám info (odhadem 10), ukazuje, jaké ty podmínky jsou...

    @Jay Učení, neučení, zkoušky... jak to říct, abych neurazil. Není to neúctou k jiných náročným oborům, naopak, ale když se musíš učit celý semsestr, tak si vytvoříš i po tak krátké době jistý nadhled k prohlášením typu: "4 dny na zkoušku" a celkově měsíc zkouškového, když se šrotíš ty měsíce 4 :D Každopádně podle mě by ani VŠ být lehká neměla. Hodně lidí se před rozhodnutím, kam půjdou, ptalo, jestli je daná škola, případně obor lehký :O Upřímně, tyhle starosti jsem nikdy nechápal... jdou na VŠ, ne do KFC.
  • http://zpravy.idnes.cz/migranti-svedsko-jizda-bez-ridicaku-db4-/zahranicni.aspx?c=A160125_095039_zahranicni_mlb

    A tohle jste viděli? :D Taky celkem síla. Bych si mohl zkusit říct: "Sorry, řidičák ti neukážu, dokaž, že ho nemám."
  • Ještě jedna perlička.

    Výroční zpráva neziskovky Meta ops pro rok 2014: z 12 milionů dotací padlo 8 milionů na osobní výdaje (platy), které si rozdělilo cirka 20 lidí :D :D

  • Řidičák jsem ztratil cestou za západním životem spolu s cestovním pasem, průkazem do knihovny a členskou kartičkou mezinárodního teroristy. Jestli mi nevěříš, tak seš rasista :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.