Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
@Krisa Nechci, aby to vyznělo špatně, arogantně... ale ty školy jsou naprosto neporovnatelné. Nedělám z z toho něco o miliardu procent náročnějšího, jen tomu přisuzuji adekvátní postavení. Faktem zůstává, že i když ne miliardkárt, tak několikanásobně ano. 3 měsíce zaučování - oproti 6-7 rokům, to je dost sranda, nemyslíš? O náročnosti studia mluvit nebudu, každopádně za vše hovoří fakt, že není jiná škola, kde by ses musela tak učit přes semestr (I když farmačka je taky solidní nářez).
Ale nerad bych zde strhnul diskuzní lavinu. Snažím se to vidět objektivně.
Já se to taky snažím vidět objektivně, ale třeba ta zodpovědnost je u dalších povolání taky strašná - vem si třeba řidiče linkáčů, jedna malá chyba a může zabít x lidí, přesčasů kýbl, směny dlouhé a mají patnáctku i se sto rokama praxe.
Neříkám, že by doktoři měli mít menší platy, zaslouží si vyšší, ale ten pláč, jak mají malé platy a že se jim nezvedají je prostě trochu mimo (doktorům se letos zvedne plat o 5%, učitelům o 3?).
Nízké platy tu mají asi všichni zaměstnanci, tak proč jsou furt slyšet doktoři?
Takže to plakání po vystudování něčeho fakt nechápu, to už je trochu pozdě, ne?
A hrozně se mi nelíbila vydírací akce "Děkujeme - odcházíme" nebo jak to bylo.
Já jen nemám ráda znevažování ostatních profesí. Lékařů si vážím, je to dřina, dělat bych to nechtěla, víc peněz si zaslouží, ale to si zaslouží i jiné profese (narážím na těch 5%, které kudrnáčovi přišly jako málo, i když učitelé získali jen 3).
Jinak díky za fajn diskuzi, skvěle odvrací od učení :D
Smutné mi přijde, že jsou lidi, kteří se živí poctivou prací (hehe) a plat jim nestačí skoro ani na základní výdaje (běžné bydlení, jídlo, oblečení..., žádní vyskakování). Často to jsou sice nekvalifikované profese, ale práce to je a někdo ji dělat musí (např. uklízet sice zvládnou téměř všichni, ale kdo by si kromě své práce ještě vytíral podlahu - teda pokud si to po dohodě na pracovišti nechtějí dělat zaměstnanci raději sami).
Jo mě takové diskuse baví. A poslední dobou zjišťuju, že mám trochu problém napsat myšlenku tak, aby ji ten druhý pochopil přesně tak, jak jsem ji myslela :). Takže se třeba účastním sáhodlouhé "hádky", i když spolu vlastně souhlasíme a já se snažím vysvětlit, že myslíme to samé :D.
@Achileus Přesně to samé říkám já... Hlavně že dalo školství několik milionů na komiks o uprchlících a chemické katastofě u nás (bohové!). Že si neziskovky rozdělují obrovské rance peňez za velkohubá prohlášení, urážky upracovaných a unavených lidí (viz rasismus a xenofobní chování). Že nadávají na Izrael, který podle nich nemá právo se bránit atd,.. No žádná sláva, vážení.
Někdy mám chuť se odstěhovat na pustý ostrov a žít si jako Robinson :D
Edit: OK, trochu jsem se rozohnil, berte to s rezervou. Vím, že nic není černobílé.
Navíc připočti k tomu fakt, že některé profese mají přemrštěné platy (politici, manažeři státních firem, soudci), pak kolik se vyplítvá na nesmyslné projekty jako Mellienem zmíněný komiks vítající uprchlíky (jedna moje spolužačka tvrdí, že slovo uprchlík je rasismus, prý by se jim mělo říkat naši přátelé z Blízkého východu a Afriky, kteří přišli obohatit naší rasisticko - xenofobní společnost), Blanka, Pandury a další nesmyslné projekty na začlenění jistého etnika do většinové společnosti, tak se pak nemůžeme divit, že se nedostává peněz na skutečně důležité věci jako zdravotnictví, školství atd..
http://www.novinky.cz/domaci/392694-stranu-zelenych-povede-matej-stropnicky.html