Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize
19091939596394

Komentáře

  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Star Wars původně Lucas zamýšlel jako 3 trilogie, tak proč ne? :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Představa, jak Darth Vader stíná světelným mečem Mickeyho Mouse mne celkem láká.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Tak fanoušci si další SW přejí. Takže při prodeji jásají. Proč vy né?
  • V akom vesmíre prišiel youtube na to že ak počúvam Adele chcem vidieť trailer na twailait?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Thorar: To si přibásnil až dodatečně.
    A návaznost nové trilogie na tu starou moc nefungovala. Propojení VI. a budoucí VII. si snad ani nedovedu představit.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Montezuma3: Protože my jsme ti praví fanoušci ;o))

    Ať natočí ten slivobaný hraný seriál a do filmů se neserou...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Kriso ty si zahráváš :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Mno to už radši film než seriál
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    A nemá ono to knižní pokračování?
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Jo, třeba kvalitní trilogie od Timothy Zahna
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Kamarád je do SW blázen a těch knížek má hromady. Pokračování to určitě má. I knížky o tom co bylo před a po, a za starý republiky a v nové... Je to obrovský
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Zase jsem jiný. Nevím, jestli mám být rád nebo mám truchlit, že mě svět SW nikdy nevtáhnul a jediný co si z něj rád tu a tam zopakuju je Williamsova hudba.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Každopádně už teď se může počítat s tím, že v roce 2015 budou startovat dvě velké trilogie. Star Wars vs Avatar
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Avatar mě dějově taky nenadchnul, ale třeba to půjde ve stopách Star Wars a druhý díl se bude jmenovat "Odveta Země" :)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Avatara jsem ani nedokoukal.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Zopakuju poslední větu ze svýho komentáře na csfd:
    "Ve dvanácti jsem to skousnul, ve dvaceti se smál a teď krčím rameny."

    Možná vidět to o dva roky dříve, bylo by to jiné. Kdo vidí Mrazíka prvně až v dospělosti, možná mut o taky nic neřekne, protože s tím nemá spojené ty dětské vánoce a pohodu. Pro mě jsou SW taková popkultura, která nevychází z žádnýho základu, žádný tradice nějakýho klasickýho příběhu, pouze si ze svých vzorů vypůjčuje jednotlivý prvky, tu z pohádek, tu ze starejch válečnejch filmů, všechno to splácá to dohromady a zabalí do vesmírných kulis. Výsledek pro mě není ani pohádka, ani dobrodružný příběh a už vůbec ne sci fi.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Zahnova trilogie je z SW univerza asi nejlepší. Taky mě napadla jako jediné "přijatelné" pokračování ep. VI. Ale v dnešní době už by působila směšně. Zvlášť po přetechnizovaných I.-III.


    Avatar je bezduchá vykrádačka.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Na Avatarovi se mi líbila hudba. Pocahontas je ale mnohem lepší.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    A co teprve Mononoke a Naushika.
  • SW se mi líbí. Takové to umělé vytváření světů a mytologií mám rád - Tolkien, Martin. Dnes už to samozřejmě vidím jinak než v patnácti. Nové díly se mi moc nelíbily. Až na jeden. Pomsta Sithů je podle mě vůbec nejlepší díl celé série. No možná je na stejné úrovni jako Impérium vrací úder.
    Na Avatarovi jsem byl v kině a rozhodně se jednalo o zážitek. Hlavně po stránce audiovizuální. Moc hezky udělané prostředí, rostliny, živočichové. Příběh nijak převratný, ale to bylo vyvážené výše zmíněnými klady.
    Nevím, proč jsou někteří lidé posedlí vykrádáním. V umění je to normální, že si vezmete za vzor nějaké již existující dílo a snažíte se ho rozvinout nebo aspoň zpracovat podle svých představ.
    Např. Sedm statečných je pro mě asi tak desetkrát zábavnější a emocionálnější film než Sedm samurajů. Ve filmu může být kopie lepší než originál.
  • Takže se asi shodneme, že Kristen sice má pěknou tvářičku i postavu, ale chybí jí kouzlo a sex appeal...

    BTW Teď jsem si podle ikonek všimla, že Nevada ještě nedočetla Tanec! :-O
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Nemám nic proti vykrádačkám jako takovým. Jak už psal flanker výš, Star Wars jsou poskládané z citací různých filmů a ty miluju. Nebo třeba nedávný případ Lockout je přímou vykrádačkou Útěku z New Yorku a bavila jsem se velmi. Nemám ráda bezduché vykrádačky (Avatar) a bezostyšné čórky (Departed), u kterých navíc autoři tvrdí, že se nejedná o čórku, protože originál neznají (haha). Avatar má krásné záběry, které u mě rozhodně nevyváží absenci příběhu a slaboduchost scénáře. Pokud budu chtít vidět přenádherné záběry, pustím si přírodopisný dokument od BBC...
  • nevada: čize avatar podľa teba nemá príbeh, alebo nemá pôvodný príbeh?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 31. října 2012
    Ne, Avatar nemá příběh, protože mu do scénáře žádný pořádný nenapsali. Poskládali náměty z pár filmů a spolehli se na to, že divákovi spadne čelist z vizuálu a nad ostatním nebude přemýšlet. U mě to nezabralo.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.