Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize
18788909293394

Komentáře

  • upraveno 23. října 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. října 2012
    Asi myslíš tohle...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. října 2012
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. října 2012
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 23. října 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. října 2012
    Pro mě to má jeden problém, já fandil majoru Duncanovi :)
  • upraveno 23. října 2012
    A zápletka s Extremis je velmi výživná, věřte mi. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. října 2012
    Vlastně se vyznám ze své obliby filmů Michaela manna (zejména jeho akční scény jsou přesně moje gusto). Tak mi to připomnělo závěr jinýho jeho filmu - Heat, rovněž s úžasnou hudbou, pro změnu od Mobyho:
  • upraveno 23. října 2012
    Jo tu scénu jsem myslel. Nelítosný souboj jsem viděl už to je delší doba. Tam taky hraje stejný herec "Magua " z Mohykána vedlejší postavu ? Nejsem si jistej jak se ten herec jmenuje West ?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. října 2012
    Wes Studi. Hraje jednoho z policajtů v Hannově (Pacino) týmu.
  • upraveno 23. října 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. října 2012
    Já za to nemůžu, v knížce je to jinak :)
  • upraveno 23. října 2012
    hej, viem. ale toto je jeden z mála príkladov, keď je film o triedu silnejší ako kniha... aspoň pre mňa.
  • upraveno 23. října 2012
    Taky si myslím, že Poslední Mohykán je vzácný příklad výborně udělaného filmu podle knihy, přesto že je tam jsou docela velký změny v ději. Moc jiných mě nenapadá, možná Hvězdný prach a přidaný kapitán s děsivou pověstí ( byla by škoda přijít o baletní kreace De Nira )
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 23. října 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. října 2012
    Ono knížka je prostě něco jiného. Z dnešního hlediska jde do značný míry o záležitost pro starší děti a mládež (co se týče charakterů, lidskejch vztahů a tak). Na druhou stranu jí nechybí dobovost (taky to bylo napsaný někdy kolem roku 1830). Film se proti tomu na spoustu věcí dívá moc dnešníma očima.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. října 2012
    Monty: Neni, neni a neni :) Jo, samozřejmě jsem se podíval. Knížku miluju, film mě nasral :)
    Za mnohem lepší film na podobný téma považuju Brazil.
  • upraveno 23. října 2012
    Nedávno jsem četl v Živé historii, že Cooperova inspirace byl únos dívky v roce 1776. Její otec hraničář a jeho družina jí za tři dny ze zajetí vysvobodili, když indiánské únosce vystopovali a přepadli.
  • upraveno 24. října 2012
    tak včera zomrel čingačkúk, r.i.p.
    hej na cooperovi bola pre mňa najazujímavejšia tá dobovosť, ale stavba príbehu ma až tak nepohlcovala. nejde o to, že to je mládežnícka literatúra, to bola aj May napr. ale tam som to žral neskutočne.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 24. října 2012
    Zajímavý, že zase já jsem od Maye dokázal přečíst jen Duch Llana Estacada a Černýho mustanga, nic jinýho. Naopak do dneška žeru filmy :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 24. října 2012
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 24. října 2012
  • upraveno 24. října 2012
    To jej oblecko mi pripomenulo staru dobru Malu morskou :)

    Inak nucham velky prepadak a krach studia xy
  • upraveno 24. října 2012
  • upraveno 24. října 2012
    Moje oblíbená je ta z konce Casina - i když pochází původně z jiného filmu.
  • upraveno 24. října 2012
    Flanker: no ved hovorim, cudny si :) na druhu stranu cerneho mustanga ocenujem, to poznalo menej ludi... Ani Syn lovca medvedov, alebo Poklad? To boli podla mna najpodarenejsie "solovky" z prerie.
    Inak odbocim, ale pamatam si ako ma mierne miatlo ako vela nemcov zije na divokom zapade :) bol som prvak-druhak na ZS tak mi nedocvakla ta nadsazka a myslel som ze naozaj :)
  • upraveno 24. října 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 24. října 2012
  • upraveno 24. října 2012
    A c o Mayovky s Kara ben Nemsím? Tam nebyli žádní hrdinní Indiáni :-)))

    Jinak existuje knížka Příšery templetonské, kde se prolíná příběh ze současnosti s životem J. F. Coopera. Knížku doporučuju, i když jsem ji původně kupovala, kvůli tomu, že hlavní hrdinku, studentku archeologie, "zbouchne" její školitel :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 24. října 2012
    Nějaké osobní asociace? :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.