Jsou Západozemí a Essos pouze další kontinenty Ardy?

upraveno 9. ledna 2016 v Spekulace
Jsou Západozemí a Essos pouze další kontinenty Ardy?
Vytvořil jsem obsáhlou teorii, která však měla ovšem o 5034 znaků více než je tu dovoleno. Jedná se v ní o tom, co je v nadpisu, tedy o tom zda je Píseň ledu a ohně skutečně Martinův svět.

tudíž, celý můj text najdete na ulozto: http://ulozto.cz/xQYLdVKe/crazy-theory-docx
heslo: Arda

Děkuji za pochopení :)
12346»

Komentáře

  • @Sagart
    5. Nebavím se o velikosti Numenoru, ale Valinoru. Vždyť ani už nevíš, na co si původně reagoval! :-D Který i dle popisu v Silmarillionu musí zákonitě zabírat celou západní stranu Ardy (v té době byla ještě Arda plackou).
    6. Tvoje smůla. To byl jediný důkaz pro tvoji teorii.
    7. Ochraně Silmarillů? Vždyť ty byli daleko na západě ve Valinoru a když pak Feanor doputoval do Beleriandu, tak mu je sebral Morgoth. To by pak musel být Angband rozkvetlou zahradou! :-D

    Atlas vychází z dostupných popisů v knihách, takže ač se ti to líbit nemusí, tak jeho základní proporce jsou kanonické. 8-)
  • A všimol si si azda u Tyriona veľké chlpaté nohy, na ktoré si veľmi nerád obúva topánky? Není to hobit.
  • @Aviv Jeden typ hobitů ale chlupatý nohy neměl, ne? Plavíni nebo jak to bylo. Ale nejsem si jistej, možná kecám.
  • upraveno 10. června 2016
    Ale jo, to by sedělo! :D „Plavíni se nejčastěji jmenují Zlaťák, Zlatníček, Tvrdohlavý a Bulík.” Lannister-zlato. Ale o těch nechlupatých nohách jsem nic nenašel...
  • Sorry za kvalitu, lepší jsem nenašel
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Magister_Peditum napsal(a):

    @Sagart
    5. Nebavím se o velikosti Numenoru, ale Valinoru. Vždyť ani už nevíš, na co si původně reagoval! :-D Který i dle popisu v Silmarillionu musí zákonitě zabírat celou západní stranu Ardy (v té době byla ještě Arda plackou).
    6. Tvoje smůla. To byl jediný důkaz pro tvoji teorii.
    7. Ochraně Silmarillů? Vždyť ty byli daleko na západě ve Valinoru a když pak Feanor doputoval do Beleriandu, tak mu je sebral Morgoth. To by pak musel být Angband rozkvetlou zahradou! :-D

    Atlas vychází z dostupných popisů v knihách, takže ač se ti to líbit nemusí, tak jeho základní proporce jsou kanonické. 8-)

    5. V tom případě Martin, jakožto autor fanfikce zamýšlel vložit Valinor mezi Středozem a Západozemí...
    6. Důkazů je víc ;)
    7. Já netvrdím, že způsobovaly růst trávy a všelijakých Jiných rostlin, já tvrdím, že způsobovaly ochranu před Glaciálem.
    Pokud ne ony, tak jedině Melian...
    Základními proporcemi myslíš Středozem? :D Najdi mi, kde je řečeno, že je kanonický a já ti to uznám. Jinak stále tvrdím, že je stejně jako mnoho Jiných fan map nekánonický...
  • Už mě to fakt nebaví...
    5. Valinor, respektive Aman (Valinor je jen jednou z jeho částí) je nejzápadnější kontinent Ardy, to je prostě fakt. Je to v Silmarillionu. Na západ o něj už bylo jen temné moře, za kterým byla už jen prázdnota (řekněme Vesmír).
    6. Jakých?
    7. Já vím, další ničím nepodložená "teorie"...
    Melian chránila jen Thingolovo sídlo, ale ne před zimou (?), ale před temnotou Morgotha. Efekt Roklinky nebo Lorienu.
    Jednak máš u každé mapky i v Pánovi Prstenů měřítko a jednak tam máš i popis, kdy se říká, že oblastí v knize popsané zabírají jen malou plochu z celkové velikosti Středozemě. Takže logicky musí je ten kontinent větší, než jak je na mapě. A za druhé máš v Silmarillionu řečeno, že pohoří Pelori, stejně jako Wall of the Sun na východě, byly hory, za kterými zapadalo a vycházelo slunce. Nikdo se za ně nemohl dostat.
  • @Magister_Peditum nech to být, nebo se dozvíš, že ufouni potopení Númenoru použili jako zástěrku k vytvoření červí díry, která vede do jiné dimenze, přímo směrem Zeměplocha :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Magister_Peditum napsal(a):

    Už mě to fakt nebaví...
    5. Valinor, respektive Aman (Valinor je jen jednou z jeho částí) je nejzápadnější kontinent Ardy, to je prostě fakt. Je to v Silmarillionu. Na západ o něj už bylo jen temné moře, za kterým byla už jen prázdnota (řekněme Vesmír).
    6. Jakých?
    7. Já vím, další ničím nepodložená "teorie"...
    8. Melian chránila jen Thingolovo sídlo, ale ne před zimou (?), ale před temnotou Morgotha. Efekt Roklinky nebo Lorienu.
    9. Jednak máš u každé mapky i v Pánovi Prstenů měřítko a jednak tam máš i popis, kdy se říká, že oblastí v knize popsané zabírají jen malou plochu z celkové velikosti Středozemě. Takže logicky musí je ten kontinent větší, než jak je na mapě.
    10.A za druhé máš v Silmarillionu řečeno, že pohoří Pelori, stejně jako Wall of the Sun na východě, byly hory, za kterými zapadalo a vycházelo slunce. Nikdo se za ně nemohl dostat.

    5. Dobrá, uznávám, je to tam skutečně napsaný, což ale neznamená, že se své teorie vzdám ;)
    6. Celý můj textz (výše) je jeden velký důkaz :D Respektive, důkazy jsou zde shrnuty úhledně a popořadě...
    7. Nicméně stále je to možné vysvětlení...
    8. Stejně jako proti temnotě může chránit i proti zimě, která též pochází z Morgotha...
    9. Ano, měřítko tam je, i popisu jsem si všiml, myslím, že to ale nemění nic na mé teorii. Ani Essos není na mapě zobrazen celý...
    10. Nicméně, když byl svět zakulacen, neměl už efekt těchto pohoří smysl, protože země se obtáčela kolem slunce jako koule...
    Dreamer napsal(a):

    @Magister_Peditum nech to být, nebo se dozvíš, že ufouni potopení Númenoru použili jako zástěrku k vytvoření červí díry, která vede do jiné dimenze, přímo směrem Zeměplocha :D

    Až mě @Magister_Peditum dostane se svými protiargumenty do slepé uličky, možná mi nzbyde nic Jiného, než použít i tohle ;)
  • @Sagart aha, copak už tě nedostal? :-k
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Dreamer napsal(a):

    @Sagart aha, copak už tě nedostal? :-k

    Zatím se držím... :king: :dance:
    ...za (M)malíček ;)
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Dobrá, našel jsem někoho, kdo hulil více než já, nicméně ten přitom zřejmě požíval taký matroš, že bych jej ani já neodmítl.
    Teorie se stejným základem, jinší argumenty, nicméně ještě více přitažené za vlasy a dokonce i uživatelé té stránky považují stejně jako zde teorii za šáhlou :D
  • Vždyť říkám, stačí si třeba stanovit, že do Středozemě narazí kometa, počkat pár tisíciletí a můžete na to naroubovat třeba i Warhammer nebo Zaklínače. ;-)
  • Nejlepší je ten Gandalfov meč. :D
  • Zajímavé.
  • Nic proti, ale Ibben je opravdu ostrov a myslím, že ho na té mapě i vidím ;)
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Jonas0064 Důvěřuješ středověkým kartografům. To jistý janovský mořeplavec taky ;)
  • :D :D :D :D :D :D :D :D :D
  • Kam jsem to zase vlezl?
  • Běžte se projít ven, to fantasy už vám leze na mozek. :D
  • Ty jo, ani si nepamatuju, že bych tu někdy dřív přispíval.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @JoffreyWater No hlavně tu jedeš pěkný monology. To je takový problém, napsat to do jednoho příspěvku?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.