Jsou Západozemí a Essos pouze další kontinenty Ardy?

upraveno 9. ledna 2016 v Spekulace
Jsou Západozemí a Essos pouze další kontinenty Ardy?
Vytvořil jsem obsáhlou teorii, která však měla ovšem o 5034 znaků více než je tu dovoleno. Jedná se v ní o tom, co je v nadpisu, tedy o tom zda je Píseň ledu a ohně skutečně Martinův svět.

tudíž, celý můj text najdete na ulozto: http://ulozto.cz/xQYLdVKe/crazy-theory-docx
heslo: Arda

Děkuji za pochopení :)
«13456

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Od toho tu je Sranda topic :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 9. ledna 2016
    Jop, sorry. Je li tvým přáním předělat, rád ti vyhovým lorde Lanistere :D Nicméně, zvládl li sis to celé přečíst, tak pochopíš že je to stejně logiké a pravdépodobné jako že Tomenův kocour je Azor Ahai :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart No vždyť říkám Sranda Topic :D =D
  • image


    ...už vím, co budu dělat místo učení :dance:
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Až nashromáždíte dostatečné množství důkazů že Velký Jiný a Morgoth nemají nic společného tak to milostivě předělám. Do té doby to zůstává právoplatnou teorií :D :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart Zapomněl si na malé, ale jinak důležité detaily, Středozem byla vymyšlena jako prapředchůdce Eurasie a Afriky a za druhé Morgoth se měl osvobodit až během finální bitvy Dagor Dagobah, kdy měl oživnout Sauron, dojít k finálnímu souboji dobra se zlem a potom se měla zpívat druhá hudba bez neladu, který do ní vsadil Melklor. Tudíž Velký Jiný nemůže být Morgot :D Protože v tom případě by se Píseň ledu a ohně nemohla odehrávat v minulosti, pak je tu samozřejmě možnost, že Píseň ledu a ohně je budoucnost našeho světa, ale v tom případě ti chybí důkazy podporující pád naší civilizace a přebudovaní zpět do feudálního systému a zároveň i informace o katastrofě, která to způsobila :D
  • Ty hned v úvodu tvrdíš, že Píseň je fanfikce na osudy Středozemě a máš nervy to tady zveřejnit? =D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Dreamer Říká se tomu NŠNF (nemoc šíleně nedočkavého fanoška) viděl to Martinovo vyjádření a tohle je výsledek :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 9. ledna 2016
    Drahý Tyrione, já tvrdím že Píseň se odehrává po porážce Mordoru a zničení prstenu. A kdo tvrdí že Píseň neskončí apokalypsou kde Jon Snow alias Božské vtělení Tůrina Turambara zarube velkého Jiného Glamdringem a pak zazní druhá hudba a Sansa s Aryou budou mít sólo :)
    Drahý Dreamere, já mám nervy na dost věcí :D
    A k nemoci šíleně nedočkavého fanouška, původně jsem měl v plánu do toho zakomponovat i Lewisovu Narnii (černý lev z Ašaje) takže je to zatím dobré :D :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart Takže tvrdíž, že současný svět je druhá dokonalá píseň bez neladu, kterou do ní vnesl Melklor? Ten vysněný ráj No já nevím, když kouknu na Ukrajinu a Blízký východ =D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Náš svět je svět po druhé písni. (píseň ledu a ohně je druhou písní Erua) Nikdo neví co má být po druhé písni. Já ano....
    Stalin, Putin atd.
    Osobně si v této diskuzi připadám jak rudý kněz v Západozemí :) jako kacíř současné představy o románu
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart Hloupost v Písni ledu a ohně je přece mnoho neladu a píseň po písni, to už je pravděpodobnější, že jsme všichni ve skutečnosti nahá těla napojená na trubičky v báních jako energie pro stroje co vyhráli válku a veškerá realita je Matrix =D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    I to je možné, vše co tvrdím ale dává smysl :) Pro pro představu, je Bitva bitev a Azor Ahai, princ který byl přislíben a Tůrinův duch v osobě Jona Snowa bojuje proti Morgothovi. No a když si představíme ubohého bastarda Targaryenů proti pánovi všech temnot, proti Morgothu Bauglirovi tak je snad jasné kdo zvítězí. Pak Morgoth pokazí píseň a Eru se už fakt naštve že ho natolik zrube že se Morgoth dostane na úroven nižší než Sauron po zničení prstenu. A pak už možná postupně sesílí a splyne s duší ubohého německého malíře jménem Adolf Hitler a dál to znáš. Eru mezitím ovládne těla dvou mužů: JRRT a GRRM. Ti podjí svědectví o minulosti starší než si dovedeme představit :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart To přece nejde, měl bejt mrtvej =D
  • Tohle bude asi ten topic, do kterého se jednou podívám a hned zase půjdu :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 9. ledna 2016
    Tyrion: že zrovna lidi kteří v ostatních spekulacích vždy tvrdí že proroctví nemusí být pravdivá, věří jednomu proroctví ve Středozemi :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    sfik napsal(a):

    Tohle bude asi ten topic, do kterého se jednou podívám a hned zase půjdu :D

    Škoda, taková pěkná teorie, stejně úžasná jak když někdo tvrdil že Azor Ahai je Darth Vader :D

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    V ostatních spekulacích Středozem neexistuje, tak jestli to nebude tím ;-)
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Tyrion Lannister napsal(a):

    V ostatních spekulacích Středozem neexistuje, tak jestli to nebude tím ;-)

    No to je hrozné. GRRM nám předkládá tolik důkazů a spojitostí se středozemí a všude se jen řeší zda Jon Snow bude mít stejný jméno jak můj pes a zda si vezme matku dávno vyhynulých plazů :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Monte Karstark napsal(a):
    Vidím že můj soukromý názor není příliš vítán. Škoda, když si uvědomím že Mein kampf byl uvítán s větším ohlasem než moje terorie (teorie). Budiž, každý má svůj názor, začínám mít pocit že mi tu nástěnku nesvěří :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Monte Karstark napsal(a):
    Vidím že můj soukromý názor není příliš vítán. Škoda, když si uvědomím že Mein kampf byl uvítán s větším ohlasem než moje terorie (teorie). Budiž, každý má svůj názor, začínám mít pocit že mi tu nástěnku nesvěří :D
  • A čo keby medzi Zničením prsteňa a Dagor Dagirathom došlo k inej pohrome, ktorá by rozpolila Stredozem na Westeros a Essos (Valýria na mieste Mordoru). Trebars by nejaký iný Maia mohol začať rebelovať a stať sa strašnou zimnou entitou. Alebo sa pohádali samotní Valar a naštvaný Námo si to namieril preč z Valinoru, aby sa stal Bohom mnohých tvári, ktoré zahŕňajú aj Rohlíka a Veľkého Iného. Ale Potápač je Ulmo. :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Aviv napsal(a):

    A čo keby medzi Zničením prsteňa a Dagor Dagirathom došlo k inej pohrome, ktorá by rozpolila Stredozem na Westeros a Essos (Valýria na mieste Mordoru). Trebars by nejaký iný Maia mohol začať rebelovať a stať sa strašnou zimnou entitou. Alebo sa pohádali samotní Valar a naštvaný Námo si to namieril preč z Valinoru, aby sa stal Bohom mnohých tvári, ktoré zahŕňajú aj Rohlíka a Veľkého Iného. Ale Potápač je Ulmo. :D

    Dokonalé, avšak počet sopek v Mordoru a Valyrii jasi nesouhlasí. Jinak je to však právoplatný teorie :D :D

  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    upraveno 10. ledna 2016
    @Sagart ehm najdi si zenu(ber to s nadhladom)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Edem napsal(a):

    @Sagart ehm najdi si zenu(ber to z nadhladom)

    Toto mi proste nedá...
    Nájdi si učebnicu pravopisu (ber to "z" nadhľadom)
    Som pokrytec
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Gepeto o pardon. Mne tie moje pravopisne chyby niekedy vobec nebiju do oci.
  • Sagart napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    A čo keby medzi Zničením prsteňa a Dagor Dagirathom došlo k inej pohrome, ktorá by rozpolila Stredozem na Westeros a Essos (Valýria na mieste Mordoru). Trebars by nejaký iný Maia mohol začať rebelovať a stať sa strašnou zimnou entitou. Alebo sa pohádali samotní Valar a naštvaný Námo si to namieril preč z Valinoru, aby sa stal Bohom mnohých tvári, ktoré zahŕňajú aj Rohlíka a Veľkého Iného. Ale Potápač je Ulmo. :D

    Dokonalé, avšak počet sopek v Mordoru a Valyrii jasi nesouhlasí. Jinak je to však právoplatný teorie :D :D

    Nie je podstatný počet, ale fakt, že sa jedná o vulkanickú oblasť. Ak by došlo k takým tektonickým hrátkam, že by sa nám Stredozem rozlomila, nevidím dôvod, prečo by na mieste, kde už predtým niečo soptilo, nemohlo vzniknúť pár ďalších únikových východov pre nahromadenú magmu. Akurát, že títo ASOIAF draci nie sú to isté, čo pochádzalo zo severu, prepadávalo trpasličie hory, spôsobovalo amnéziu ľudským princeznám a veľa táralo, ale niečo ako príbuzní tých príšeriek, na ktorých poletovala Čierna deviatka. Targaryeni by vlastne mohli byť odnož temných Númenorčanov. Zlovlci pochádzajú z wargov-vrrkov a Deti lesa sú to isté, čo Bombadilova družka s ľaliami (Zlatoočka myslím) a/alebo lesní elfovia čo nevideli svetlo Západu. Severania si matne pamätajú Valar a zvú ich Starí bohovia, ale že sa tá cháska dávno stiahla, ostali im len Yavannine Čarostromy a tieto fantasmagorické špekulácia sú hrozne zábavné.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Aviv napsal(a):

    Sagart napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    A čo keby medzi Zničením prsteňa a Dagor Dagirathom došlo k inej pohrome, ktorá by rozpolila Stredozem na Westeros a Essos (Valýria na mieste Mordoru). Trebars by nejaký iný Maia mohol začať rebelovať a stať sa strašnou zimnou entitou. Alebo sa pohádali samotní Valar a naštvaný Námo si to namieril preč z Valinoru, aby sa stal Bohom mnohých tvári, ktoré zahŕňajú aj Rohlíka a Veľkého Iného. Ale Potápač je Ulmo. :D

    Dokonalé, avšak počet sopek v Mordoru a Valyrii jasi nesouhlasí. Jinak je to však právoplatný teorie :D :D

    Nie je podstatný počet, ale fakt, že sa jedná o vulkanickú oblasť. Ak by došlo k takým tektonickým hrátkam, že by sa nám Stredozem rozlomila, nevidím dôvod, prečo by na mieste, kde už predtým niečo soptilo, nemohlo vzniknúť pár ďalších únikových východov pre nahromadenú magmu. Akurát, že títo ASOIAF draci nie sú to isté, čo pochádzalo zo severu, prepadávalo trpasličie hory, spôsobovalo amnéziu ľudským princeznám a veľa táralo, ale niečo ako príbuzní tých príšeriek, na ktorých poletovala Čierna deviatka. Targaryeni by vlastne mohli byť odnož temných Númenorčanov. Zlovlci pochádzajú z wargov-vrrkov a Deti lesa sú to isté, čo Bombadilova družka s ľaliami (Zlatoočka myslím) a/alebo lesní elfovia čo nevideli svetlo Západu. Severania si matne pamätajú Valar a zvú ich Starí bohovia, ale že sa tá cháska dávno stiahla, ostali im len Yavannine Čarostromy a tieto fantasmagorické špekulácia sú hrozne zábavné.
    Dle mého jsou to ti stejní draci kteří zdivočeli (pro předstacu, asi jako lidé z planety opic :) )
  • AvivAviv
    upraveno 10. ledna 2016
    Er jo, ale nevyzerá to, že by utečenecký stav mal dopad na dračiu inteligenciu a schopnosti. Smaug žil dávno po dračej dobe v dobách Vojen o drahokami a nedá sá porovnávať s dráčikmi Targaryenov - v podstate zvieratá s trocha psou povahou, tigrím apetítom, konským využitím, telom plaza a plameňometom v tlame. Vreštiace obludky Nazgulov k nim mjú omnoho bližšie, než taký Glaurung či Ancalagon. Teoreticky by sa mohlo jednať o kríženca, u ktorého je však prevaha obludkových génov, nad génmi Melkorových drakov, keďže tých ubúdalo a ubúdalo a preto až na ten plameňomet a neobmedzený rast (aj ten nie je istý, keďže nevieme aké mohli vyrásť vreštiace obludky) majú ASOIAF draci bližšie k obludkám Nazgulov, než k Melkorovým drakom zo severu.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.