Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1548549550551552554»

Komentáře

• EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Dreamer tak tie prichadzaju o miesto aj kvoli priemyselnemu polnohospodarstvu takze co je potom veganske?
  • Jediná veganská barva která mě napadá je hnědá... jakože zbytky žejo... Ale je půl čtvrté ráno a nepřemýšlím zcela jasně. Tak bůhví...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @sfik Ještě by se našla červená (která teda pak asi taky trochu zhnědne).
  • Dreamer napsal(a):

@Terezička vápno je z mrtvých korýšů :-( a kvůli jeho těžbě umírá spousta zvířátek, protože přicházejí o místo k životu.

Dávno mrtvá zvířata nevadí (podobně jako ropa). Takže pokud se do vápna nemelou čerství korýši tak je to v pořádku. Věř mi, mám odznáček předního fanouška na facebooku soucintě.cz =D

Ten druhý dopad těžko říct, jestli je pro vegany akceptovatelný, když každá lidská činnost nějak překáží zviřátkům.
  • @Terezička vzhledem k tomu, že se v ČR vápenec těží zásadně v CHKO nebo na hranici, tak by vegani mohli zvážit aspoň bojkot vápna z ČR :-D jinak ta etika je u veganství celkově problematická, rohlík z penamu mi nepřijde "soucitnější" než kuře z biofarmy.
  • AvivAviv
    upraveno 11. května
    Řekla bych, že jde o míru. A některé druhy činnosti sú prospešné pre ne aj nás. Na jisté druhy obdělávaní pudy se totiž celkem komplexní část zvěře adaptovala a jaksi to vypadalo udržitelně. Správne intervaly kosení, spásaní ovcemi a kozami (s kravami to vraj zvykne byť trocha devastujúcejšie). Třeba stromy podél silnic, sady a zahrady a městská zeleň toho správneho typu - tedy ne centemitrový trávniček, kde není sedmikrásky a voda se odparuje jak šílená, ale trocha bujnější pestřejší porost, dále rybníky a hustá síť zavlažovacích toku/sběrných stanovišť. Hnízda hmyzožravých létavcu poblíž obidlí, aby hmyz neprudil (ne, že by to byl až takový problém, protože vymírá - jen porovnejte kolik ho skončilo na předním skle auta teď a kdysi) a ve vzduchu byl koncert. A autobusové zastávky a iné sklenené priehľadné objekty, kam niekto husto nalepil nejaké pekné obrázky, alebo vedľa namontoval konštrukciu, ktorú nechal obrásť nejakou popínavkou, aby na tom ptactvo nepachalo sebevraždy.
    A když jsem byla na jedné přednášce, kde malovýrobca čajov hovoril o svojich skúsenostiach v Ázii, zmienil, ako v nejakej oblasti nepoužívali hnojivá, čo síce viedlo k menej rapídnemu rastu, ale zároveň lákalo menej škodcov, takže nepotrebovali veľa postrekov. O ktorých sa vie, že celekm často zabijí víc toho, co zabít nechceme, než toho, co likviduje úrodu, hlavně když někdo není ochoten dodržiavať termíny, kedy sa smie a nesmie striekať.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    sfik napsal(a):

Jediná veganská barva která mě napadá je hnědá... jakože zbytky žejo... Ale je půl čtvrté ráno a nepřemýšlím zcela jasně. Tak bůhví...

To by mohlo být i pivo. Je zcela přírodní a hnědé obvykle taky =D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.