Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1548549551553554581

Komentáře

  • OK, mě to posouvání hranic taky docela děsí (a ten obraz ještě zhoršuje, že západní země očividně začaly uznávat sňatky dětských nevěst, pokud byly uzavřené mimo jejich hranice). Ale popojedeme.

    https://www.novinky.cz/cestovani/502255-chorvatsko-bylo-i-loni-nejoblibenejsi-destinaci-cechu-prijelo-jich-ale-mene.html

    Pořád se nestačím divit, co lidi na tom Chorvatsku pořád diví. Itálie a Španělsko jsou nejmíň stejně krásné, levnější a mají lepší turistickou infrastrukturu. Já osobně už cestuju jenom na vlastní pěst a loni jsem byla v zahraničí dokonce šestkrát (Francie, Španělsko, Portugalsko, Polsko, Itálie a Maroko) čímž bych jim asi rozházela statistiku. Můj zatím poslední zářez byl teď v březnu Izrael a Jordánsko a dost jsem tím vyrazila dech, protože si samozřejmě představovali, že mě tam v Izraeli ubodají, v Jordánsku unesou a ještě mě poplive velbloud :D Tak se přiznejte, kdo jezdí autem k Jadranu?
  • Ja myslím, že je to tak trocha zvyk chodiť tam. U nás sa napríklad hovorí, že sa ide k Slovenskému moru.
    Dva razy, ale minulé leto Sardínia. Brúsim si zuby na Čiernu horu.
  • JoserJoser persona non grata
    Nešťastná debata o posouvání hranic mi připomněla italský dětský film Maladolescenza, který se točí kolem dvou 12-ti letých dívek a jednoho chlapce, kteří se baví tím, že zabíjejí živá zvířata, močí po sobě, šikanují se a v neposlední řadě se věnují orálnímu sexu, za což je snímek dodnes zakázán a odsouzen jako dětská pornografie v řadě zemí světa. https://www.csfd.cz/film/242958-maladolescenza/komentare/
    Tohle je hlavně důkaz, že ony hranice neexistovaly už dávno před tím, než se vůbec mohli začít kamsi posouvat a démonizovat japonce a bít na poplach před dětskými sňatky je už tak nějak zbytečné. Ale OK, to druhé je vážně průšvih, ale průšvih ve stejném smyslu, jako pálení knih v polsku nebo znásilňování ministrantů katolíky. Ona všechna náboženství jsou obecně průšvih.
  • JoserJoser persona non grata
    Já tedy u Jadranu nikdy nebyl, ale letos bych se chtěl konečně vrátit do mexického Chiapasu na návštěvu Zapatistů, kde čas tak líně plyne, nikdo se za ničím neustále nežene jako my tady v Evropě a obecně tam lidé opravdu žijí život. Je to zkrátka moje zamilovaná destinace a taky místo, kam bych se uklidil, kdyby se to tady moc ošklivě podělalo.
  • Je fajn mít místo, kam se dá uklidit, kdyby bylo nejhuř. Ako si naň vlastne natrafil?
  • @Joser Proč řešit sexualizaci dětí, když "již ve starověkém Řecku" píchali malé chlapce, tudíž proč by to nemohlo být v 21. století normální, stejně jako v zemi trvalého pobytu protizákonné sňatky s dvanáctiletými děvčaty, protože "moje kultura" /sarkasmus vypnut

    Jo, zní to jako fajn místo. Mužeš tam zkusit žít, až se to teda v té hrozné Evropě konečně všechno zhroutí a budeš mít prázdný bankovní účet. Popřípadě tam jet hned teď a už se nevracet :twisted:
  • JoserJoser persona non grata
    Btw až teď jsem narazil na ten Fukův traktát, za který by ho na Novém Zélándu zavřeli. Pokud si vážně myslí, že skupina Laibach, cituji ''produkuje mimo jiné dětskou pornografii (kromě propagace nenávistné ideologie, které se věnuje běžně)...'', tak je to s Fukou ještě horší, než jsem si myslel. Laibach jsou obviňovaní ze sympatií k fašismu už někdy od začátku devadesátých let. Je to výsledek toho, že nosí v klipech i na koncertech uniformy, používají různý kryptický symboly a některý jejich texty jsou čirá fašistická ideologie. Jenže Laibach to dělá naprosto úmyslně v rámci uměleckýho záměru. Oni si přivlastňujou tu fašistickou estetiku a tváří se, jako by tu ideologii hnali do největšího extrému, jak to jen jde. Ve skutečnosti poskytují její zobrazení. Laibach nejsou fašisti, stejně jako Rammstein nejsou náckové, jak jsem se taky někde dočetl po klipu k písni Deutschland. Laibach tím odkazuje na patriarchát, sexuální násilí v církvi a vymývání mozků propagandou. Zobrazení je ryze klerofašistický s velmi znepokojivým pedofilním tónem. Jedná se o velmi inteligentní ironickej přístup (tj. žádný věci ve stylu facebookových idiotů "lol Pinóčet"). Laibach pracují s odkazama, obecně chápaným kulturním kontextem a důvěřují kritičnosti publika. Tohle všechno je btw důvod, proč se s nima tak živě druží Slavoj Žižek. Jestli je celá debata o dětské pornografii založená na tomhle, tak je to ještě nešťastnější, protože Laibach je hlavně výsměch lidem jako Fuka a práce pro náročnější publikum a on očividně nikdy nebyl tou nejostřejší tužkou v penále. Spíš než tohle by mě od něj zajímal jinej traktát, kde konečně vysvětlí, jak je to s jeho roky připravovaným filmem z Japonska, za kterej neváhal lidi dopředu zkasírovat a pozdějc jako omluvu poslat jenom magnetku na ledničku. Pro mě je to tak trochu podvodník, kterej nemá co moralizovat, když má sám máslo na hlavě...
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 11. dubna 2019
    @Aviv Sympatizuju se Zapatistama a dřív, asi před nějakými sedmi lety jsem byl v jistém spolku, kterej byl do Chiapasu pozvanej na setkání příznivců. Musím říct, že stanování v caracole a práce pěkně po staru na políčku má něco do sebe. Od tý doby jsem se tam dostal bohužel jenom dvakrát, letos doufám v další návrat.
  • Má někdo další nějaké místo, kde by rád žil, kdyby nežil tady?
  • JoserJoser persona non grata
    @svoa00 Však ve svém prvním příspěvku jsem nic takového nenapsal, ale ok.
    A dále ti nebudu vůbec nic vytýkat, já navíc bankovní účet nemám, ale dost, protože jsi vážně milá 8-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • AvivAviv
    upraveno 12. dubna 2019
    Tak jsem se chtěla podívat na to podrobněji.

    https://elpais.com/elpais/2019/04/11/inenglish/1554966765_493855.html

    Mají tam takové hvězdné zduvodnění, jakože to, že rytíř, který zachání princeznu před drakem, podporuje, aby pouze kluci byli soutěživý a agresivní a tak utlačovali dívky. Pohádka, kde ji zachrání, je učí utlačovat. Tak dík. Kdyby řekli mučení ještěrek... Nemám nic proti rytířke Georgine, ale nemají právo likvidovat Georga.
    To vážne čakajú, že zo všetkých sa stanú ohľaduplné jahniatka, čo sa nikoho nedotknú a ani muche by neublížili vďaka tomu, že sa nedočítajú, že rytier oslobodil princeznú zabitím draka a vlk zožral babku s vnučkou a zachránil ich poľovník?
  • Jo, bude se bojovat s jedním z hlavních pohádkových témat, hodně štěstí s tím, aby se tím tamní děti nekontraminovaly. To jako ve Španělsku nemají za co jiného utrácet, že tam vznikla novodobá inkvizice?
  • Já jo, ale jen pár krát, v naší ZŠ nebyl veliký výběr.
  • https://www.novinky.cz/ekonomika/502372-stat-slibil-investorum-pobidky-za-10-miliard-stale-jdou-hlavne-na-montovny.html

    Lidi, jsme ve schopných rukou. Na vládě si pořád myslí, že hlavní problém je nezaměstnanost, ne že být levná montovna Evropy není řešení a brzy tenhle přístup bude vidět na ekonomických výsledcích. O ta nově vytvořená místa za ty mzdy stejně nebude zájem a montovny se budou dál posouvat na východ.
  • :wall:
  • @svoa00 kdyby to radši nalili do školství a teď nemyslím platy učitelů, ve spoustě škol se šetří na věcech jako je kopírování papírů (nejsou prachy), učebnice (hlavně co nejlevější, pracovní sešity si děcka kupují ze svého) a internetové připojení v počítačových učebnách nestačí ani k tomu, aby dvacet počítačů rozjelo libovolný prohlížeč (nejsou prachy na nic lepšího) :roll: nemluvím o stavu těch počítačů...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • AvivAviv
    upraveno 12. dubna 2019
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. dubna 2019
  • upraveno 12. dubna 2019
    @Aviv to by odpovídalo :-D Jediné, co mě vždycky znepokojovalo na Bradavicích jsou koupelny a toalety...duchy, strašidla a spolužáky ze Zmijozelu bych nějak překousla a od Famfrpálu bych se držela co nejdál.
  • JoserJoser persona non grata
    @DanielSvatoš Barcelonská dětská knihovna se sama rozhodla, co bude nabízet za knihy, to je snad jeden ze základních stavebních kamenů svobody, tudíž je to naprosto v pořádku. Jako nesrovnatelně větší průšvih mi přijde veřejné pálení knih a jejich prohlášení za dílo ďáblovo v sousedním Polsku. Je ale zajímavé, že právě to pálení vlastně vůbec nikomu nevadí, zejména lidem, kteří vřískají kvůli takovéhle prkotině, asi jejich definice svobody znamená nesvobodu pro všechny ostatní :-k
  • upraveno 12. dubna 2019
  • @svoa00 pořád je to středověk, o koupelnách a splachovacích záchodech si můžou nechat jenom zdát...vlastně toalety v Písni taky nejsou zrovna bezpečné místo :-k
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.