FC NEVADA DRAGONS

upraveno 2. února 2011 v Rozličný pokec
diskusia o atraktivite futbalu, o tankistoch v bráne, o dnešnom derby Arsenal vs Chelsea a mnoho iného.
1131132134136137149

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    A v cíli jí určitě všichni moc tleskali a komentátoři se zalykali sdělením, že to je krok správným směrem... :)
  • @Krisa
    Já jsem přesvědčená, že sportovec, který jede na tak vrcholnou akci, jako je OH by se měl přiblížit (nebo v lepším případě překonat) svůj nejlepší výkon.
    Tohle by se mělo tesat do kamene. Nikoliv pořadí v rámci konkurence (i když to potěší oko i národní cítění nás diváků), ale schopnost poprat se sám se sebou. Teď teda nemyslím Fibingerovou, která si asi trochu pomáhala :D Každopádně bych na druhou stranu zkritizoval chování a totální nezodpovědnost vůči svému zdraví - viz. francouzský chodec, který s sebou flákne, ale závod dokončí, protože olympiáda.. Není to jen toto, ale třeba na olympiádě ve Vancouveru to byla tuším běžkařka Majdičová, která dojela závod s pneumotoraxem..
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ale to dělají profesionální sportovci běžně. Pokud to jen trochu jde, tak nastoupí. Viz Hlaváčková se zlomeninou kůstky pod okem do zápasu o 3. místo. Navíc, když jde o olympiádu. Je to pro většinu sportovců něco výjimečného. A taky to není jen o dobrém pocitu, ale navíc čím lepší umístění, tím zajímavější jsou pak pro sponzory.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mellien napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    A co ono obligátní "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se"? Nebo jsem moc naivní? :)

    Tohle heslo si určitě vzala k srdci jedna muslimská atletka (jméno ani zemi neznám, bohužel), kterou jsem viděl běžet. Tuším, to byla stovka. Každopádně se pohybovala okolo půlky dráhy, když ostatní sportovkyně doběhly do cíle. A proč jsem si ji všiml? Páč byla celá od paty až k hlavě zabalená do černého neoprénu :D
    A to ti to tak vadí?
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Nevada Zjevně mu vadí okázalá demonstrace náboženského přesvědčení, něco takového podle mě na olympiádě nemá co dělat. Osobně mi to přijde jako provokace ze strany té atletky, tuším, že pochází ze Saúdské Arábie, je to stejná provokace jakou předvedl ten egyptský zápasník, když nepodal ruku svému izraelskému soupeři. Připadá mi, že Muslimové jsou čím dál drzejší a zkouší míru tolerance většinové společnosti
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 22. srpna 2016
    sfik napsal(a):

    Každopádně bych na druhou stranu zkritizoval chování a totální nezodpovědnost vůči svému zdraví - viz. francouzský chodec, který s sebou flákne, ale závod dokončí, protože olympiáda.. Není to jen toto, ale třeba na olympiádě ve Vancouveru to byla tuším běžkařka Majdičová, která dojela závod s pneumotoraxem..

    Tohle je hrozně složitý, na tu olympiádu se trénuje 4 roky a pak se něco pokazí a všechno by byo v háji. Ale je to samozřejmě odcamcaď pocamcaď: v kanoistice máme veterána, jako fakt staršího pána (trocha deprese - letos jsou veteráni už ročník 1981), kterej má aneurisma a závodí. Tohle mi přijde jako pakárna a chtěla bych vidět doktora, který mu dal razítko do registračky. No asi chce umřít u něčeho, co má rád :spike:
    Achileus napsal(a):

    Zjevně mu vadí okázalá demonstrace náboženského přesvědčení, něco takového podle mě na olympiádě nemá co dělat. Osobně mi to přijde jako provokace ze strany té atletky, tuším, že pochází ze Saúdské Arábie, je to stejná provokace jakou předvedl ten egyptský zápasník, když nepodal ruku svému izraelskému soupeři. Připadá mi, že Muslimové jsou čím dál drzejší a zkouší míru tolerance většinové společnosti

    Tohle je kardinální pitomost - v pravidlech bývá i stanovený úbor, ve kterém se může nastoupit na závod. Takže ten "neopren" je evidentně v souladu s pravidly, stačí si jen vzpomenout v čem běhala Cathy Freeman z Austrálie ;)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Achileus napsal(a):

    Zjevně mu vadí okázalá demonstrace náboženského přesvědčení, něco takového podle mě na olympiádě nemá co dělat. Osobně mi to přijde jako provokace ze strany té atletky, tuším, že pochází ze Saúdské Arábie, je to stejná provokace jakou předvedl ten egyptský zápasník, když nepodal ruku svému izraelskému soupeři. Připadá mi, že Muslimové jsou čím dál drzejší a zkouší míru tolerance většinové společnosti

    Považovala bych to za dobrý vtip, kdybych se nebála, že to myslíš vážně. Vážně vás ta zaslepenost baví?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Nevada napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    Zjevně mu vadí okázalá demonstrace náboženského přesvědčení, něco takového podle mě na olympiádě nemá co dělat. Osobně mi to přijde jako provokace ze strany té atletky, tuším, že pochází ze Saúdské Arábie, je to stejná provokace jakou předvedl ten egyptský zápasník, když nepodal ruku svému izraelskému soupeři. Připadá mi, že Muslimové jsou čím dál drzejší a zkouší míru tolerance většinové společnosti

    Považovala bych to za dobrý vtip, kdybych se nebála, že to myslíš vážně. Vážně vás ta zaslepenost baví?
    Zaslepenost? Ono to není jako svoboda oblékání, že si vezme dneska to, zítra něco jiného. Kdyby tomu bylo tak, neřeknu ani slovo. Jenže z hlediska systému víry, kterou určitá skupina lidí vyznává, je to povinnost, bez které se leckterá ženská ani nehne. Já byl v pátek v pražské ZOO a docela mě zneklidnilo, kolik ženských v nikábech jsem tam viděl. Jestli to byla jen nahodilá kulturní delegace nebo co, to nevím, ale jedno dítě se tam při pohledu na jedno ze strašidel rozbrečelo.
    Být tolerantní k netolerantnímu je cesta do pekel dlážděná dobrými úmysly. Říkat že zákazem nikábů, burkin a podobně beru někomu svobodu (a že jsem zaslepený) je jako říkat, že odnímám někomu svobodu tím, že mu zarazím vězeňské vycházky a ne už tím, že jsem ho zavřel do basy.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 22. srpna 2016
    @Nevada Zaslepenost? Nikoliv, to je drsná realita. Nevšiml jsem si třeba, že by izraelští sportovci okázale demomstrovali své náboženské přesvědčení.

    Prostě mi vadí, že se veřejně někdo prochází v něčem takovém. Zvlášť v téhle době.

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Achileus A řetízky s křížkem by jsi sportovcům taky rval? A co ti, co se před svým startem křižují?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    flanker.27 napsal(a):

    Nevada napsal(a):

    Achileus napsal(a):

    Zjevně mu vadí okázalá demonstrace náboženského přesvědčení, něco takového podle mě na olympiádě nemá co dělat. Osobně mi to přijde jako provokace ze strany té atletky, tuším, že pochází ze Saúdské Arábie, je to stejná provokace jakou předvedl ten egyptský zápasník, když nepodal ruku svému izraelskému soupeři. Připadá mi, že Muslimové jsou čím dál drzejší a zkouší míru tolerance většinové společnosti

    Považovala bych to za dobrý vtip, kdybych se nebála, že to myslíš vážně. Vážně vás ta zaslepenost baví?
    Zaslepenost? Ono to není jako svoboda oblékání, že si vezme dneska to, zítra něco jiného. Kdyby tomu bylo tak, neřeknu ani slovo. Jenže z hlediska systému víry, kterou určitá skupina lidí vyznává, je to povinnost, bez které se leckterá ženská ani nehne. Já byl v pátek v pražské ZOO a docela mě zneklidnilo, kolik ženských v nikábech jsem tam viděl. Jestli to byla jen nahodilá kulturní delegace nebo co, to nevím, ale jedno dítě se tam při pohledu na jedno ze strašidel rozbrečelo.
    Být tolerantní k netolerantnímu je cesta do pekel dlážděná dobrými úmysly. Říkat že zákazem nikábů, burkin a podobně beru někomu svobodu (a že jsem zaslepený) je jako říkat, že odnímám někomu svobodu tím, že mu zarazím vězeňské vycházky a ne už tím, že jsem ho zavřel do basy.
    Asi to dítě doma jeho debilní rodiče straší, místo toho, aby mu to vysvětlili.
    Zakazovat někomu styl oblékání odkazující k víře, je z úplně stejného ranku, jako to přikazovat.
    Achileus napsal(a):

    Zaslepenost? Nikoliv, to je drsná realita. Nevšiml jsem si třeba, že by izraelští sportovci okázale demomstrovali své náboženské přesvědčení.

    Prostě mi vadí, že se veřejně někdo prochází v něčem takovém. Zvlášť v téhle době.

    Drsná možná pro dementy typu Konvička.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. srpna 2016
    Achileus napsal(a):

    @Nevada Zaslepenost? Nikoliv, to je drsná realita. Nevšiml jsem si třeba, že by izraelští sportovci okázale demomstrovali své náboženské přesvědčení.

    Prostě mi vadí, že se veřejně někdo prochází v něčem takovém. Zvlášť v téhle době.

    Akože mali pobehovať dole bez a ukazovať obriezku? =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. srpna 2016
    Asi to dítě doma jeho debilní rodiče straší, místo toho, aby mu to vysvětlili.
    Zakazovat někomu styl oblékání odkazující k víře, je z úplně stejného ranku, jako to přikazovat.
    Pokud má možnost volby, prosím. Pokud nemá možnost volby, uznání toho znamená uznat právo někoho rozhodovat o tom, v čem ten který chodí (a když nechodí, je vystaven v rámci své komunity trestu, mnohdy poměrně zásadnímu, přičemž my se tváříme, že jsme tolerantní a zavíráme nad tím oči). Na základě pověry.
    Ad debilní rodiče: to je fakt hloupá poznámka. Dítě samozřejmě ví houby co je nikáb (a proč to někdo nosí), ale zpoza rohu bez přípravy náhle vyjde tohle:

    image

    To je pro malý dítě prostě strašidlo (umocněné tím, že jedna z dam k tomu měla ještě černé brýle).
    Krisa napsal(a):

    @Achileus A řetízky s křížkem by jsi sportovcům taky rval? A co ti, co se před svým startem křižují?

    Neříkám, že je vidím nějak rád, ale ti to nemají přikázané, ti mají skutečně volbu. cnevím, že by za posledních minimálně 100 let otec zavraždil svoji dceru, protože nevyšla s křížkem.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    flanker.27 napsal(a):


    image

    Vážně tohle jsi potkal v ZOO hned v několika exemlářích?
  • @Nevada Nevadí. Přišlo mi to vtipné. Nic víc.
  • @Nevada Nevadí. Přišlo mi to vtipné. Nic víc.
  • @Mellien tomu se ale nemůžeš smát :D
    image
  • @DanielSvatoš Jo, jsem rasista podle dnešních měřítek. A jsem na to pyšnej =D

    Nasadím tomu korunu: "Jsem hrdý bílý heterosexuál!" :D
  • Takový pěkný téma to tu bylo!
  • @Nevada Ale tak v Praze by to nebylo nic tak nereálného. Sama jsem dvakrát potkala skupinku dvou tří takhle oblečených ženských, které si vede vašnosta v západních hadrech. Musím se přiznat, že mi z toho pohledu politicky nekorektně vyskočil tlak.

    Co se týče té sportovkyně, tak pokud její úbor splňoval předpisy, tak zas nevidím důvod jí nakazovat, že musí odhalit nohy, ruce a třeba i bříško. Nemusí to být vůbec žádná provokace, možná je opravdu prostě stydlivější a nechce se tak předvádět před miliony televizních diváků. Upřímnou odpověď, jestli jí to nevnutil trenér, se asi stejně nedozvíme, že jo.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    flanker.27 napsal(a):

    Neříkám, že je vidím nějak rád, ale ti to nemají přikázané, ti mají skutečně volbu. cnevím, že by za posledních minimálně 100 let otec zavraždil svoji dceru, protože nevyšla s křížkem.

    Skutečnou volbu, když jsou tak vychováváni od malička v tradičně křesťanské rodině? (Jako nepopírám, že to mají daleko jednodušší a celkově je to velký rozdíl, ale stejně.)
    svoa00 napsal(a):

    Co se týče té sportovkyně, tak pokud její úbor splňoval předpisy, tak zas nevidím důvod jí nakazovat, že musí odhalit nohy, ruce a třeba i bříško. ... Upřímnou odpověď, jestli jí to nevnutil trenér, se asi stejně nedozvíme, že jo.

    Naprosto souhlasím.
    Víme prd, třeba je k tomu vychovávána stejně jako ke křižování se a dělá to "dobrovolně".
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Mellien napsal(a):

    Nevadí. Přišlo mi to vtipné. Nic víc.

    No jo, mně zas přijde vtipné (spíš směšné, nebo asi smutné), když v pár stupních nad nulou a hnusném počasí nakáží rozhodčí beach volejbalistkám hrát ve spoďárech a podprsence, protože to bude přenášet TV, tak aby byl zápas atraktivní.
    Běžící muslimka v elasťákách a dlouhých rukávech mne zanechává zcela chladnou.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. srpna 2016
    Nevada napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):


    image

    Vážně tohle jsi potkal v ZOO hned v několika exemlářích?
    Ano, přesně tohle jsem potkal v několika (asi deseti) exemplářích (nepočítaje snědé frajery z doprovodu, děti a několik dalších pouze v hidžábech). Když napíšu nikáb, myslím tím zatraceně nikáb.
    Krisa napsal(a):

    Skutečnou volbu, když jsou tak vychováváni od malička v tradičně křesťanské rodině? (Jako nepopírám, že to mají daleko jednodušší a celkově je to velký rozdíl, ale stejně.)

    Sama si odpovídáš. Dokonce ani v Irsku nevím, že by rodič zabil pro takový důvod své dítě (pokud by se to někde stalo, tak pravděpodobně tam). Já nevystupuji ani náhodou jako zastánce křesťanství, ale křesťanství bereme jako něco, co má být odděleno od státu (i když by se o tom dalo občas pochybovat), ne jako výsadu, kterou je třeba celosvětově chránit a podporovat, a říct něco proti je islamofobie a "rasismus".
  • Krisa napsal(a):

    No jo, mně zas přijde vtipné (spíš směšné, nebo asi smutné), když v pár stupních nad nulou a hnusném počasí nakáží rozhodčí beach volejbalistkám hrát ve spoďárech a podprsence, protože to bude přenášet TV, tak aby byl zápas atraktivní.

    Na olympiádě? :roll: Na druhou stranu, když si někdo jednou vybere povolání komedianta..
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    flanker.27 napsal(a):

    Sama si odpovídáš. Dokonce ani v Irsku nevím, že by rodič zabil pro takový důvod své dítě (pokud by se to někde stalo, tak pravděpodobně tam). Já nevystupuji ani náhodou jako zastánce křesťanství, ale křesťanství bereme jako něco, co má být odděleno od státu (i když by se o tom dalo občas pochybovat), ne jako výsadu, kterou je třeba celosvětově chránit a podporovat, a říct něco proti je islamofobie a "rasismus".

    To je sice klidně možný, ale s úborem sportovkyně na OH to nemá vůbec nic společného. Jednou je mezi pravidly, že tam nesmí být žádná politika, reklama a je svoboda vyznání, takže pokud daný úbor je dle pravidel (vsadím se, že je), tak je v naprostém pořádku.
    To, že se mi nelíbí nerovnoprávnost mezi muži a ženami a povinnost zahalování patří úplně někam jinam, ne na OH v souvislosti s dresem.

    Stejně tak jako když vyloučili toho Srba, který si na stupních vítězů odhalil tričko s nápisem "Kosovo je Srbsko", považuji za správné, i když o tom dělení si můžu myslet své (a prosím nekomentovat Kosovo, to sem fakt nepatří).

    OH by měly být apolitické a i když u výběru místa tomu moc nevěřím, tak mezi sportovci by to tak být mělo.
    Ugla napsal(a):

    Na olympiádě? :roll: Na druhou stranu, když si někdo jednou vybere povolání komedianta..

    Na OH ne, mluvila o tom Kolocová a byl to nějaký svěťák.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    že tam nesmí být žádná politika
    jenže to právě politika je. Islám není o tom jednou za týden dojít do mešity nebo se třikrát denně poklonit k Mekce a jinak žiju občanský život jako všichni a nikomu ho nevnucuju. To je to, co pořád sluníčkáři nechápou, že součástí islámu jsou pravidla života jednotlivce i společnosti, včetně toho, jak působit na ostatní. To, že jsou naše (dejme tomu "západní") země sekulární nebylo automatické, k tomu společnost teprve došla, jenže islám žádnou sekularizací neprošel a náboženství je svázané se všemi aspekty života jedince i společnosti. My se na to nemůžeme dívat jako na svobodnou volbu jedince, ale jako na akt donucení. A to fakt nehodlám tolerovat, nehodlám být k tomu vstřícný.
  • @Krisa Jj Kolocová zmiňovala nějaký turnaj v Londýně.. na podzim.. že jim nařídili v dešti bikini-time :D

    Co se týče těch tělových plachet, asi by mi to nevadilo, nebo určitě by mi to nevadilo kdyby šlo o jakékoliv jiné náboženství. Trochu už se mi zajídá to kdo po mě kamenem, já po něm chlebem. To ovšem neznamená že souhlasím s Konvičkou, podle mě to je kretén a policie ukázala svou nepřipravenost, že ho nezastřelila. Je to trapný hovado.

    Ale nemusíte být muslim aby jste byl hovado, můžete být třeba taky Mongol :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 A co bys viděl jako řešení? Zakázat dlouhé rukávy a nohávy? Co teda rukávky Masláka? Zakázat náboženské symboly? Co teda křížky a křižování se?
    Podle mě to nemá řešení a současný stav, kdy i zahalená atletka může startovat, protože její dres splňuje pravidla mi přijde asi nejlepší (i když ne ideální - jako ráda bych světový mír, žádná hladová štěňátka a tak, ale to asi jen tak neklapne...).

    Když už jsem nakousla ty nohávy, o víkendu jsem koukala na volejbal RUSxUSA a tam 2 američtí plácalové měli dlouhé nohavice a vypadali jako záchodoví pavouci :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa No tak třeba Francie zakázala náboženské symboly včetně tedy křesťanských ve všech veřejných budovách (školy, úřady apod.). Pokud vím, ve sportu jsou i předpisy týkající se tetování, proč by nemohly být ve sportu takové, které se týkají náboženství. Pokud by se povolilo, že ženské atletky mohou soutěžit v muslimských oděvech (bez kterých jim JEJICH VLASTNÍ komunita nedovolí startovat), tak to by se mohly stejně dobře povolit pásky s hákovým křížem, když už jsme u toho (ne, islám fakt není jiný případ).
    Tyhle oděvy jsou velmi snadno identifikovatelné, kdy jsou náboženské povahy a kdy nikoli. Oni jejich tvůrci ani ti, co určují, jak budou vypadat, už z podstaty věci nějakou variabilitu netvoří.
    Stále platí, že oni se mají přizpůsobit nám, ne my jim. Když se jim to nelíbí, pro mě za mě a´t si uspořádají vlastní čistě islámskou soutěž (nebo ať soutěží v takových sportech, kde jim úbor poskytne potřebnou služby dejme tomu jako u lyžařských sportů, bobů apod.), ale pokud mají být sportovní akce otevřené (a olympiáda zvlášť), tak tam symboly apriori postavené na nesvobodném učení opravdu nemají co dělat.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 23. srpna 2016
    flanker.27 napsal(a):

    proč by nemohly být ve sportu takové, které se týkají náboženství

    Mohly, ale nejsou a o to jde. Pokud to není v pravidlech, nevidím jediný důvod, proč by nemohla startovat s dlouhými rukávy a nohávy.
    flanker.27 napsal(a):

    Stále platí, že oni se mají přizpůsobit nám, ne my jim.

    Nevím, proč by se někdo měl přizpůsobovat nám na celosvětové sportovní akci.
    flanker.27 napsal(a):

    Pokud vím, ve sportu jsou i předpisy týkající se tetování

    V jakém? (Nerýpu, fakt se ptám, protože tohle pravidlo neznám a zajímá mě to.)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.