Historie vojenství, od kyje k pušce
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
ups
"Zničil jste stíhačku za třicet milionů dolarů."
"Ale splácím to po deseti dolarech týdně." =D
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pravda-o-raketach-Ano-Rusko-muze-mit-pravdu-rika-muz-ktery-si-pral-radar-USA-556361
https://anfenglish.com/kurdistan/guerrillas-infiltrate-turkish-soldiers-positions-footage-30344?fbclid=IwAR1Alf_mviGEu6SWl0ADaIIsfFFm6Ka9s0IDMgatZlJx-Fgyg4coCUiIwkg
https://dispatchesfromtheedgeblog.wordpress.com/
http://a2larm.cz/2018/11/skandalni-zabijeni-a-valecne-zlociny-v-jemenu/
https://www.gatestoneinstitute.org/6101/turkey-syria-kurdish-state?fbclid=IwAR050OX_7Wq-rp7KOCtLpiIHJMJ1zWOuW01f-od8byxF9Du7U_TTsQyy8Es
Tak co myslíte, je tohle reálné?
Ešte ma prekvapilo o koľko menej ropy je z Ruska oproti Blízkemu východu.
https://www.militarybox.cz/news/lidske-ztraty-americkych-vojenskych-operaci-v-afghanistanu/
Hodně velkou otázkou je cena bojových plavidel, kdy největší část nákladů jde samozřejmě na elektroniku a bojové systémy, do samotné konstrukce se podle mě ale zas tolik neinvestuje.
Další věc je, že díky automatizaci se velmi snižují počty členů posádek, ale to na druhou stranu znamená mnohem méně lidí, které je možno v případě poškození či požáru nasadit na záchranné práce.