Elaena Targaryen

Nejmladší dcera krále Aegona III. a jeho druhé manželky Daenaery Velaryon, sestra králů Daerona I. a Baelora I. Narodila se v roce 150 Po dobytí.

 

ElaenaTargaryenElaena měla světle fialové oči a úzké rty, často zlostně sevřené. Její vlasy byly platinově bílé, protkané jasně zlatým pramenem uprostřed. To byla neobvyklá barva i pro Targaryeny. Nosila je dlouhé, stažené dozadu a spletené do copu. Říkalo se, že vlasy jsou na ní to nejkrásnější. Když byla malé děvče, ráda se oblékala do černé, stejně jako její nejstarší sestra Daena, která pro ni byla vzorem. Jejím nejcennějším majetkem bylo dračí vejce, jehož povrch měl stejnou barvu, jako její vlasy.

Elaeně bylo pouhých 11 let, když ji její bratr Baelor zavřel spolu se staršími sestrami Daenou a Rhaenou do Panenské skrýše v Rudé baště, aby jejich krása nikoho nesváděla k žádostivosti. Byla tou dobou jen hubený skrček. Střídala nálady – uměla být nepříjemná a odměřená, zatímco jindy byla plachá a okouzlující. Ale už v té době byla stejně divoká jako její nejstarší sestra Daena. Elaena uvěznění nenáviděla. Uřízla si svůj cop a poslala ho bratrovi. Doufala, že když se zbaví své krásy, tak ji propustí. Marně. Několik následujících let pak Elaena nosila vlasy krátké.

Elaena žila mnohem déle než Daena a mnohem bouřlivěji než Rhaena. Provdala se celkem třikrát. Dvakrát na příkaz krále, potřetí z vášně. Svým manželům porodila porodila pět dětí. Její životní láskou byl ovšem její bratranec Alyn Velaryon, mořeplavec a admirál, přezdívaný Oakenfist (Dubopěst). Měla s ním další dvě nemanželské děti – Jona a Jeyne Watersovy. Pak prohlásila, že když sedm vyhovuje bohům, je to dostačující i pro ni.

Elaena nikdy nebyla tak krásná jako její starší sestry, ale byla jednou z těch žen, které rozkvétají s věkem. Muži tvrdili, že v sedmdesáti je krásnější, než byla v sedmnácti. Byla bystrá a chytrá, zvlášť v souvislosti s penězi. Její druhý manžel zasedal v malé radě jako správce pokladny, ale bylo všeobecně známo, že jeho povinnosti zastávala právě Elaena.

 

zdroj: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Elaena_Targaryen, obrázek: Amoka

 

edit: 17. 10. 2014