Odkazy , obrázky...

upraveno 14. dubna 2019 v Rozličný pokec

Na stránkách http://www.shirepost.com/GeorgeMartin.html jsem našel fotky zajímavě zpracovaných "jelenů" a jiných platitel ze světa Písně. Dokonce je možné si je za rozumnou cenu objednat. Škoda jen, že tam nemají zlaté "draky", ale to by už asi bylo o něco málo dražší. :wink: Takže výzva pro všechny numismatiky! :)

«134567366

Komentáře

  • upraveno 21. prosince 2006

    Toto fórum je očividně rejdiště sběratelů dosud platných mincí... :(

  • upraveno 21. prosince 2006

    heavy_head wrote:
    Toto fórum je očividně rejdiště sběratelů dosud platných mincí...

    To je pravda. Oni se to jen bojí přiznat. :D V budoucnu si koupím nějakou hezkou truhličku a pár desítek těchhle mincí, čímž si esteticky vydekoruji své budoucí bydliště. :)

  • upraveno 21. prosince 2006

    Nu mne se moc libi, ale vzhledem k tomu, ze tuhle stranku znam uz pres rok (ano, jsem k...a lina ze jsem vam ji zatajil a nedal do odkazu na IF:-)), chtel jsem nechat prostor nejdriv ostatnim:-)) btw, tak teda dekuju Letu, ze sem ten odkaz dal...

  • upraveno 22. prosince 2006

    Ty tajnůstkáři. Přesně podle pravidla: Mlčel jsem a na má slova došlo. 8)

  • upraveno 29. prosince 2006

    heavy_head wrote:
    Toto fórum je očividně rejdiště sběratelů dosud platných mincí... :(

    Jako, mince jsou to hezký, ale že by mi to nějak trhalo žíly...:))

  • upraveno 30. prosince 2006

    Petyr wrote:
    Jako, mince jsou to hezký, ale že by mi to nějak trhalo žíly...:))


    "I don't care too much for money, money can't buy me love!" :roll:

    Měl bys omezit poslech Beatles. :)
  • upraveno 6. ledna 2007

    Tak jsem pri dnesnim brouzdani a hledani inspirace pro naövy layout narazil na spoustu zajimavych stranek...nejvic zaujala asi tato, italove se nezdaj.

    http://www.labarriera.net/

    http://xoomer.alice.it/lecronachedelghiaccioedelfuoco/home.html

    A taky jsem tam nekde nasel funkcni odkaz na Amoku, domnivam se ze to postupne prendavaj na novej server, ale neco uz facha...

    http://www.amok-koma.ru/eng/gal/

  • upraveno 6. ledna 2007

    Pro inspiraci je to moc hezká stránka, to se nedá popřít. Líbí se mi barevné vyznění, grafika, je vidět, že si s tím někdo dal práci... I když tu naši, hezkou, českou, bych si představoval trochu více odlehčenější, elegantnější a méně "masivní" - na hlavní stránce nemusí být tolik rámečků, čtverečků, obrázků. Prostě žádné webové baroko, ani rokoko. :wink: Taky mě docela překvapilo, kolik mají Italové ve svém diskusním fóru příspěvků. Netušil jsem, že je tam Píseň tak populární. Jeden by čekal, že Italové sedí na terase, hrajou na balalajku a popíjejí kořeněné víno za doprovodu rozprskávajících se přezrálých krvavých pomerančů... a ono ne. Oni místo toto čtou Martina.

    Aleku, plánuješ se přihlásit do "A Ring of Ice and Fire"? Ne, že by to mělo nějaký velký význam, ale když tam můžou být i Bulhaři. :shock:

    Potěšilo mě, že se Amoka zase rozjíždí. Teď by tam mohlo začít přibývat i něco nového, vzhledem k tomu, že už máme další kalendářní rok. Tak mě napadá, umíte někdo rusky? Prohlížím si "legendy", ale dešifrovat dokážu jen některé, u jiných mi uniká, ke které mýtické události se má daný obrázek vztahovat. Zkusím ještě zkonzultovat slovník. :idea:

    Pokud na svých toulkách lesem najdu opuštěný terminál se zajímavou stránkou, možná ji sem pro inspiraci taky hodím. Pokusím se na to myslet. :!:

  • upraveno 7. ledna 2007

    Me se moc celkovy vyzneni nelibi, takovy moc prebarveny, ale ramecky se m libej moc, ty jsem hned vykrad:-)

    Jit do Ringu? hele ja nevim, ja to nikdy moc nezkoumal, co to je za organizaci...a hlavne jsme toho hodne nakradli, tak se mi zrovna nechce bejt nekde ofiko, kdyz jsme jich tam spoustu vykradli:-))

  • upraveno 7. ledna 2007

    Já umím trochu rusky. Podle toho, co bychom chtěli přeložit....

    napiš mi, které legendy konkrétně ti nejsou jasné

  • upraveno 7. ledna 2007

    Alek wrote:
    Me se moc celkovy vyzneni nelibi, takovy moc prebarveny, ale ramecky se m libej moc, ty jsem hned vykrad:-)

    Jit do Ringu? hele ja nevim, ja to nikdy moc nezkoumal, co to je za organizaci...a hlavne jsme toho hodne nakradli, tak se mi zrovna nechce bejt nekde ofiko, kdyz jsme jich tam spoustu vykradli:-))



    Já mám prostě rád modrou, tak mě to okouzlilo. Ale černá by mi taky nevadila.

    Taky naprosto netuším, co je ten Ring přesně za organizaci, ale když tam jsou i Bulhaři... :wink:

    Týna wrote:
    Já umím trochu rusky. Podle toho, co bychom chtěli přeložit....

    napiš mi, které legendy konkrétně ti nejsou jasné



    Hlavně si nejsem vůbec jistý, jestli tam někdy ty názvy nebo vysvětlení jsou. Je to plné těch prapodivných azbukářských klikyháků. :roll: Nicméně podle svého nejlepšího vědomí a svědomí jsem si to odvodil takto:

    1) Lyanna a Rhaegar (nebo jiný Targaryen se ženou?)

    2) Rytíř Smějícího se stromu (tj. zřejmě Howland Reed)

    3) Princezna Nymeria a jejích deset tisíc lodí

    4) Aegon dobyvatel na Balerionovi

    5) Aerion pije divoký oheň se snaze se proměnit v draka

    6) Legenda o vzniku znaku rodu Dondarrionů

    7) Netuším... něco, co se týká Noční pevnosti?

    8 ) Legenda z Noční pevnosti o válečnících zatavených do Zdi

    9) Neposkvrnění brání město proti Dothrakům

    10) Krysokuchař

    11) Zkáza Harrenova

    12) Král, který poklekl

    13) Netuším... Bael Bard?

    14) Legenda o Nočním králi?

    15) Netuším...

    16) Netuším... Zkáza Valyrie? Ale kdo jsou ti lidé?

    17) Azor Ahai a Nissa Nissa

    18 ) Poslední hrdina

    19) Netuším

    20) Taktéž netuším... Fëanor? :lol:
  • upraveno 7. ledna 2007

    Ráda bych ti pomohla, ale musíš mi poslat přímo adresu, kde ty tvoje obrázky na Amoce jsou. Nic podobného, jsem tam neobjevila :cry:

  • upraveno 7. ledna 2007

    Týna wrote:
    Ráda bych ti pomohla, ale musíš mi poslat přímo adresu, kde ty tvoje obrázky na Amoce jsou. Nic podobného, jsem tam neobjevila :cry:


    Děkuji. Jsem poctěn. 8) Na té stránce s galeriemi je to skoro poslední odkaz. A vede sem: http://aegonsthrone.com/br/pic.html
  • upraveno 10. ledna 2007

    Také bych ti rád pomohl, ale z ruštiny si pamatuji pouze, že krásný je rudý, a že když se jim něco velmi nelíbí, tak vkládají tvrdý znak. :wink:

  • upraveno 10. ledna 2007

    Bohužel tam žádné popisky nejsou :? Pod obrázkem jenom text, že více obrázků najdete na stránce Amoky. Kdyby se vám to podařilo najít přímo na stránce Amoky, tak tam popisky bývají.

  • upraveno 11. ledna 2007

    Nakonec se mi podařilo najít vysvětlení některých nejasných obrázků na fóru Amoky. Pro přehlednost to ještě jednou vypíšu:

    1) Lyanna a Rhaegar

    2) Rytíř Smějícího se stromu (tj. zřejmě Howland Reed)

    3) Princezna Nymeria a jejích deset tisíc lodí

    4) Aegon dobyvatel na Balerionovi

    5) Aerion pije divoký oheň se snaze se proměnit v draka

    6) Legenda o vzniku znaku rodu Dondarrionů

    7) Příběh staré chůvy o muži, který byl uvězněn zlými obry na hradě. Podařilo se mu uniknout, ale venku ho polapili Jiní a vypili jeho hordou rukou krev.

    8 ) Legenda z Noční pevnosti o válečnících zatavených do Zdi

    9) Neposkvrnění brání město proti Dothrakům

    10) Krysokuchař

    11) Zkáza Harrenova

    12) Král, který poklekl

    13) Bael Bard bojuje proti svému synovi

    14) Legenda o Nočním králi

    15) Tristifer IV., král ze Starokamenů, z doby, kdy Andalové válčili s Prvními lidmi. Bojoval ve stovce bitev a devadesát devět jich vyhrál

    16) První Bouřlivý král, Durran, a jeho snoubenka, Elenei, dcera boha moře a bohyně větru. Postavil pevnost, ale bohové ji v hněvu zbořili, a jen díky Elenei přitom Durran nezahynul. Nakonec se mu podařilo postavit bohuvzdornou pevnost, což je dnešní Bouřlivý konec

    17) Azor Ahai a Nissa Nissa

    18 ) Poslední hrdina

    19) Symeon Hvězdooký

    20) Bran Spalovač, který spálil své lodě

  • upraveno 11. ledna 2007

    super, dikes, lorde...

  • upraveno 20. ledna 2007

    Stránka s velmi podařenými obrázky: http://mathia.freespaces.com/grrm_g.html

    A je tam i Sansa! :!: :wink:

  • upraveno 20. ledna 2007

    Sansa Šmansa... :-) Ale ten obrázek Kevana a Tywina je boží! Honem sem si ho uložil k oblíbeným...

  • upraveno 20. ledna 2007

    Jakožto samozvolený Lord Protector of Sansa baby tě musím přátelsky upozornit, že Sanse se nikdo beztrestně posmívat nebude. :!: :wink:

    Eddard beďard. :)

  • upraveno 20. ledna 2007

    Jakožto nositel slavného jména a tudíž jeho ochránce tě rovněž musím důrazně upozornit, že nebude svévolně špiněno. Žádám satisfakci!

    A na svou obhajobu musím uvést, že jsem se Sanse neposmíval, alébrž jsem pouze mínil, že oproti skvělému vyobrazení Tywina a Kevana je onen obrázek Sansy vskutku nevalné zajímavosti...

  • upraveno 20. ledna 2007

    Jste-li ve sporu, navrhuji Boží soud, buďto soubojem, nebo žhavým železem, vyberte si. 8)

    Obrázek Sansy je - a teď mluvím naprosto objektivně, jakoby osoba Sansou nedotčená - jedním ze dvou nejzajímavějších obrázků. Onu zajímavost tam přináší Ohař, kterýžto je zborcený krví, potem a charismatem. Jedna z velmi, velmi silných scén v knize... mystika se snoubí s osudovostí pod oblohou prorostlou zelenajícím se plamenem. "Zazpívej mi, ptáčku."

    Co je proti tomu nějaký Tywin a Kevan? :wink:

  • upraveno 20. ledna 2007

    Quote:
    Jste-li ve sporu, navrhuji Boží soud, buďto soubojem, nebo žhavým železem, vyberte si.

    Kdepak mám ten Led... Eeee... jo vlastně, má ho Ilyn Payne :-(

    Quote:


    Obrázek Sansy je - a teď mluvím naprosto objektivně, jakoby osoba Sansou nedotčená - jedním ze dvou nejzajímavějších obrázků. Onu zajímavost tam přináší Ohař, kterýžto je zborcený krví, potem a charismatem. Jedna z velmi, velmi silných scén v knize... mystika se snoubí s osudovostí pod oblohou prorostlou zelenajícím se plamenem. "Zazpívej mi, ptáčku."

    Já se ale přece nevyjadřoval k síle té scény, ale k vydařenosti obrázku. A v tom je portrét Kevana s Tywinem nesrovnatelně pěknější a zajímavější. Jinak co se týká té scény, taky ji mám moc rád. Vztah Sandor Sansa je taková variace na klasický archetyp Krásky a Zvířete, ale mnohem, mnohem zajímavější...

  • upraveno 20. ledna 2007

    Jakožto nositel tohoto slavného jména mu neděláš velkou čest, pane rytíři. Posmíval ses, já to slyšel. Chceš to snad popřít?

    Tvá obhajoba je chabá a neupřímná.

    Nejen, že jsi spor začal, ale nyní ho i vyhrocuješ.

    Pokud se lady Sanse veřejně a před zraky všech omluvíš, jsem svolen neřešit tento spor cestou hněvu. Pakliže tě tvá hrdost zaslepuje, budu nucen bránit čest a dobré jméno naší Královny jak se sluší a patří. 8)

  • upraveno 20. ledna 2007

    Eddard wrote:
    Kdepak mám ten Led... Eeee... jo vlastně, má ho Ilyn Payne :(


    Hm, sice vůbec nevím, nad čím teď lord Eddard může přemýšlet, ale podle výrazu jeho tváře usuzuji, že se shání po svém meči Ledu. Fakt je ten, že půlku ("větší půlku") má Brienne a půlka ("menší půlka") zůstala někde v Králově přístavišti. Co se s ní vlastně stalo? Nosí ji Tommen, nebo kysne ve zbrojnici? :roll:

    Eddard wrote:
    Já se ale přece nevyjadřoval k síle té scény, ale k vydařenosti obrázku. A v tom je portrét Kevana s Tywinem nesrovnatelně pěknější a zajímavější. Jinak co se týká té scény, taky ji mám moc rád. Vztah Sandor Sansa je taková variace na klasický archetyp Krásky a Zvířete, ale mnohem, mnohem zajímavější...


    Síla scény ale dává sílu i obrázku. :wink: Líbí se mi zakrvácený Sandor, běsnící divoký oheň, zmatená Sansa... zato Tywin a Kevan jsou vyleštění a vycídění, jako na svatební fotografii. :P Ztvárnění to je hezké, což o to, ale nedá se říct, že by udeřilo na skryté struny v mém podvědomí, což je případ Ohaře. :)

    Škoda, že se Sandor (pravděpodobně) dal k bratřím. Mnohem raději bych ho viděl korzovat krajinou jako Šíleného psa. :twisted:

    to Heavy_head: Jen do něj, bratře! Nedej Sansu! :!:

  • upraveno 20. ledna 2007

    Musím trvat na tom, že jediná újma, která byla v tomto sporu způsobena, byla zapříčeněna vaší nemístnou a naprosto nepřiměřenou reakcí a nepochopením situace, a utpěl jsem ji já.

    Spojení Sansa Šmansa jsem nepoužil pro zesměšnění oné osoby (ani jejího jména), nýbrž a jedině k tomu, abych bagatelizoval zajímavost a uměleckou zdařilost obrázku na který upozorňoval ser Léto, ve srovnání s jiným, jehož forma, technické kvality (a nikoliv obsah) jsou nesrovnatelně vyšší (jinými slovy je pěknější).

    O úspěšnosti mé obhajoby či otázce zda dělám nebo nedělám čest svému jménu ať rozhodnou jiní. Svou omluvu však nenabízím a jsem připraven nabídnout vám svůj meč, sere Těžkohlavý.

    ... 8)

  • upraveno 20. ledna 2007

    V duchu tvé logiky, pane rytíři, se jistě nebudeš bránit tomu, abych užíval slovní spojení Eddard beďard, kdykoli usoudím, že je potřeba zbagatelizovat jakoukoli zmínku o něm.

    Nejdřív si jméno naší Královny Severu nehezkým způsobem bereš do úst, kdy se ti zlíbí, a pak se uboze vykrucuješ. Tak se chová pravý rytíř?

    Vidím, že rozumná řeč s tebou není.

    Přijímám tvůj meč, pane rytíři. Ale čím pak budeš bojovat? :wink:

    Navrhuji, abychom vzniklý spor dořešili v blízké krčmě. Mají tam nejlepší várku piva v širokém dalekém okolí. :!:

  • upraveno 20. ledna 2007

    Quote:
    Navrhuji, abychom vzniklý spor dořešili v blízké krčmě. Mají tam nejlepší várku piva v širokém dalekém okolí.

    Souhlasím. Nechť rozhodne naše žízeň, kdo první spadne pod stůl, dluží druhému omluvu a jeho nechť je pravda, kdo na lavici sedět vydrží...

  • upraveno 20. ledna 2007

    Pánové, vy si tady hodláte vyměňovat zbraně, ale nějak zapomínáte na darovací daň! I stát musí z něčeho žít. Ani Petyr Baeliš neumí, přes všechno, co se o něm říká, třít dva zlaťáky o sebe tak dlouho, aby vzniknul třetí. :wink:

    Zlovlk Léto, náměstek ministra financí

    PS: Objednejte mi v krčmě taktéž kyblík tvrdé vody. :P

  • upraveno 22. ledna 2007

    Quote:
    Pánové, vy si tady hodláte vyměňovat zbraně, ale nějak zapomínáte na darovací daň! I stát musí z něčeho žít. Ani Petyr Baeliš neumí, přes všechno, co se o něm říká, třít dva zlaťáky o sebe tak dlouho, aby vzniknul třetí. Wink

    Zlovlk Léto, náměstek ministra financí



    to bude nakej pohrobek jeste po bejvalym ministorvi anebo hodne neinformovanej namestek:-) oni prece chlapci pocitaj s tim, ze tahle dan bude v dohledny dobe (snad) zrusena, jak mylim avizoval tvuj nadrizeny:-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.