Dračí dynastie – 3. část

Třetí část profilů targaryenských králů a některých významných členů rodu.

Kings Landingby k04sk

 

Daeron II. Targaryen

Daeron II., přezdívaný Dobrý, byl 12. králem Západozemí z dynastie Targaryenů. Byl synem krále Aegona IV. a jeho sestry-manželky Naerys. Během své vlády čelil povstání svého polorodého bratra Daemona Blackfyrea, které přerostlo v hroznou občanskou válku. Vládl v letech 184-209 Po dobytí.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL DAREONA II.

 

Baelor „Kopílam“ Targaryen

Baelor Targaryen, zvaný Kopílam, byl prvorozeným synem krále Daerona II. a jeho manželky Myriah Martell. Princ z Dračího kamene byl nejen následníkem trůnu, ale také pobočníkem svého otce.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL BAELORA KOPÍLAMA

 

Aerys I. Targaryen

13. král Západozemí z dynastie Targaryenů, byl druhým synem krále Daerona II. a jeho manželky Myriah Martell. Byl ženatý se svou sestrou Aelinor, ale neměli potomka. Vládl v letech 209-221 Po dobytí.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL AERYSE I.

 

Maekar I. Targaryen

14. král Západozemí z dynastie Targaryenů byl čtvrtým synem krále Daerona II. a jeho manželky Myriah Martell. Po sérii nepředpokládaných úmrtí v rodině se stal králem v roce 221 a vládl do roku 233 Po dobytí.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL MAEKARA I.

 

Aerion „Jasný plamen“ Targaryen

Druhorozený syn krále Maekara I., známý jako Aerion Jasný plamen (jak rád nazýval sám sebe) či Jasný princ nebo také jako Aerion Obludný. Aerionovo šílenství bylo jedním z nejvýraznějších a nejznámějších příkladů duševních poruch v rodu Targaryenů.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL AERIONA TARGARYENA

 

Šílenství a velikost jsou dvě strany jedné mince. Pokaždé když se narodí nový Targaryen, bohové vyhodí minci do vzduchu a svět tají dech, aby viděl, na kterou stranu dopadne.

Jaehaerys II.

 

Aemon Targaryen – mistr

Třetí syn krále Maekara I. Na vlastní přání odešel studovat do Citadely a stal se mistrem. Ačkoliv mu byl po smrti jeho otce nabízen trůn, odmítl a raději odešel sloužit k Noční hlídce.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL MISTRA AEMONA

 

Aegon V. Targaryen

15. král Západozemí z dynastie Targaryenů byl nejmladším synem krále Maekara. Aegon V. byl jakožto čtvrtý syn čtvrtého syna v nástupnické linii tak hluboko, že se mu po nástupu na trůn začalo říkat Nevhodný (Unlikely). Vládl v letech 233-259 Po dobytí.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL AEGONA V.

 

Jaehaerys II. Targaryen

16. král Západozemí z dynastie Targaryenů. Druhorozený syn krále Aegona V. Vládl v letech 259-262 Po dobytí.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL JAEHAERYSE II.

 

Aerys II. Targaryen

17. král Západozemí z dynastie Targaryenů, přezdívaný Šílený král, Aerys Šílený, či král Strup. Jediný syn Jaehaeryse II. Se svou manželkou-sestrou Rhaellou měl tři děti – Rhaegara, Viseryse a Daenerys. Byl svržen a zavražděn během povstání, kterému se začalo říkat Robertova rebelie. Vládl v letech 262-283 Po dobytí.

PŘEJÍT NA ÚPLNÝ PROFIL AERYSE II.

Iron_Throne_by_thegryph

 

 

zdroj: http://awoiaf.westeros.org, obrázky: Kalen Chock, Nicole Cardiff, Narwen (náhledový obrázek)