Melisandra a Stannis

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

Jaký je váš vztah k Melisandře? Téhle rudovlasé ďáblici z východu? Je pro Západozemí spásou či hrozbou?

1181921232429

Komentáře

  • upraveno 22. července 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Je pravda, že Mel s ním asi něco provádí (podle toho, že Stannis si jejich setkání nepamatuje), ale spíš to přisoudím nějakejm kejklům než vědomýmu souložení z vlastního rozhodnutí... :)

    No, tak třeba je nevědomé z jejího rozhodnutí. ;)
    Mel si pohraje s vědomím a Standa je hned přítulnější (Výše zmíněný argument "Ona otlapkávat může, Selyse ne.".). Docela mě děsí, co všechno ta Rudá ženština možná umí (a nemusí to ani sama vědět).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. července 2012
    No, podle její kapitoly je valná většina jejího umění prostá iluze, takže na vyložený měnění nebo ovlivňování mysli až tak nevěřim. Samozřejmě i tak by se dalo dejme tomu hypnotizovat, ale otázka je, k čemu by to vlastně bylo.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 22. července 2012
    Flanker: Vždyť jí to všechno naučil Kryštůfek Andělíček tak aby to nebyla jen iluze :wink:

    Jinak taky nevěřím tomu že by s ní Stannis vědomě něco prováděl. Ovšem nějakou iniciativu z její strany vyloučit nemůžeme. Ale podle toho co řekla Davosovi (králova pýcha je silnější než jeho víra) to vypadá že spolu opravdu nic neměli.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. července 2012
    flanker.27 napsal(a):

    V tomto nebudu nikdy souhlasit. Stannis by nikdy s Mel nesouložil se zdůvodněním početí syna, to je jeden z naprostých seriálových úletů.

    A ještě jednou: GRRM nic neschvaluje...

    Stannis vie, že bratrovražda nie je dobrá a hoci to podľa opisu v knihe bral viac-menej ako sen (a ako náhodu, že tak isto zomrel aj Renly), stále si uvedomoval, čo spravil. A čo Joffreyho vražda? Veď Stannis nemohol vedieť, že Joffrey nevie o svojom pôvode (teda v seriáli to vedel, v knihe to tam nebolo napísané)... Takto zabil... Myslím to vážne, nesmejte sa... Nevinné nedospelé dieťa. To je tiež čestné?

    Malisandra prosto Stannisa ovláda na zlé chodníčky, to si uvedomoval Cressen, vedel to aj Davos :P
    flanker.27 napsal(a):

    Je pravda, že Mel s ním asi něco provádí (podle toho, že Stannis si jejich setkání nepamatuje), ale spíš to přisoudím nějakejm kejklům než vědomýmu souložení z vlastního rozhodnutí... :)

    Čo s ním robí? To najjednoduchšie kúzlo - alkohol :D Tak bol ovládaný aj Robert... brat´m :D
    flanker.27 napsal(a):

    No, podle její kapitoly je valná většina jejího umění prostá iluze, takže na vyložený měnění nebo ovlivňování mysli až tak nevěřim. Samozřejmě i tak by se dalo dejme tomu hypnotizovat, ale otázka je, k čemu by to vlastně bylo.

    Hypnóza? Chce sa ti spááááť.... chce sa ti spáááť... Chce sa ti spáááť... So mnou...

    Hej, jedna z možností :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. července 2012


    Stannis vie, že bratrovražda nie je dobrá a hoci to podľa opisu v knihe bral viac-menej ako sen (a ako náhodu, že tak isto zomrel aj Renly), stále si uvedomoval, čo spravil. A čo Joffreyho vražda? Veď Stannis nemohol vedieť, že Joffrey nevie o svojom pôvode (teda v seriáli to vedel, v knihe to tam nebolo napísané)... Takto zabil... Myslím to vážne, nesmejte sa... Nevinné nedospelé dieťa. To je tiež čestné?

    Nevidím důvod proč se smát, ale vážně to snad opravdu nemyslíš...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. července 2012
    Nevada napsal(a):


    Stannis vie, že bratrovražda nie je dobrá a hoci to podľa opisu v knihe bral viac-menej ako sen (a ako náhodu, že tak isto zomrel aj Renly), stále si uvedomoval, čo spravil. A čo Joffreyho vražda? Veď Stannis nemohol vedieť, že Joffrey nevie o svojom pôvode (teda v seriáli to vedel, v knihe to tam nebolo napísané)... Takto zabil... Myslím to vážne, nesmejte sa... Nevinné nedospelé dieťa. To je tiež čestné?

    Nevidím důvod proč se smát, ale vážně to snad opravdu nemyslíš...
    Neviem, ja by som sa zasmial pri označení Joffreyho ako "nevinného", ale teraz to beriem z jeho pohľadu - je to síce uchvatiteľ, ale viac-menej v rukách intrigánky Cersei, navyše je neplnoletý. Takže jeho zabitie (akokoľvek prospešné bolo) sa dá brať ako nečestné, ktoré by taký čestný človek ako Stannis nespravil. A to uvažoval aj o zabití nevinného Edrika. Takže Melisandra naňho má dosť veľký a negatívny vplyv.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. července 2012
    No, sám sis v podstatě odpověděl na část o Stannisovi. Pokud je pod velkým a negativním vlivem Melisandry jakožto "čarodějky", je pořád plně odpovědný za své činy?

    Ale myslela jsem to původně jinak a tak začněme od konce. Proč si myslíš, že je Stannis - ať už pod vlivem nebo bez vlivu Melisandry - jakkoliv odpovědný za Joffreyho smrt?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 22. července 2012
    A ještě blbě čtu, takže nic :)
  • upraveno 22. července 2012
    Souhlasím s Nevadou. Stannis, Melisandra a Chrchel možná sehráli roli vyšší moci, ale Joffreyho, Robba a Balona (?) zabila ruka někoho jinýho - lidí, který do toho nikdo další nenutil. Docela jsem se nasmála, když jsem si kdysi přečetla komentář od někoho, kdo Stannisovi dával za vinu i Rudou svatbu.
  • upraveno 22. července 2012
    Aha, já jsem myslela, že sfouknutí Baleona z můstku se povedlo Mel.
  • upraveno 22. července 2012
    Brbr: Kdo ví...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. července 2012
    svoa00 napsal(a):

    Souhlasím s Nevadou. Stannis, Melisandra a Chrchel možná sehráli roli vyšší moci, ale Joffreyho, Robba a Balona (?) zabila ruka někoho jinýho - lidí, který do toho nikdo další nenutil. Docela jsem se nasmála, když jsem si kdysi přečetla komentář od někoho, kdo Stannisovi dával za vinu i Rudou svatbu.

    A tebe to prišlo ako náhoda? Melisandra sama povedala, že to nebude priame ako ten tieň, ale stále funkčné. Možno tým myslela toto - že oni ich vlastne nezabijú osobne, ale postrčia okolnosti. Nehovorím, že by sa niečo také nestalo, ale hneď v sede naraz sa Euron (maybe vrah) objaví, Balon zomrie... O Robbovi sme stále počuli samé víťazstvá až bolo prekvapujúce, že Edmure to viac-menej trocha skazil bojom pri tom Kamennom mlyne + Robba zviedla Jeyne + Westerlingovia, Boltoni a Freyovia sa dohodli s Tywinom, následne Robb zomrel... A napokon Joffey... Docela dosť náhod.... Takže áno, síce len z časti, ale Stannis mohol za Joffreyho smrť.

    A k tej RW by som to povedal takto - Stannis môže z časti za Robbovu smrť, ale za RW nie...
    Nevada napsal(a):

    No, sám sis v podstatě odpověděl na část o Stannisovi. Pokud je pod velkým a negativním vlivem Melisandry jakožto "čarodějky", je pořád plně odpovědný za své činy?

    Ale myslela jsem to původně jinak a tak začněme od konce. Proč si myslíš, že je Stannis - ať už pod vlivem nebo bez vlivu Melisandry - jakkoliv odpovědný za Joffreyho smrt?

    Pod vplyvom myslím skôr psychickým, ak by Melisandra vedela ovládať jeho činy mágiou... Prečo by ho nezmenila na 100% bábku? Bolo by to už to fantasy, na ktoré sme zvyknutí? Osobne mne by niečo také už prišlo moc... Už oživenie Cat bolo také divné, ale toto... :/ ďakujem, neprosím...

    A Stannis predsa s Melisandrou robil ten rituál, hoci mu sám poriadne neveril, aj tak ho urobil...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. července 2012
    Předpověď smrti protivníků během rozsáhlé občanské války, kdy všichni větří svou šanci, je vskutku umělecké dílo hodné jen toho největšího čaroděje... Pro zvýšení dramatického efektu spálíme pár pijavic, hip, hip, věčná sláva lady Melisandře!
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 22. července 2012
    Branislav 'Gepeto': Jak podstrčí okolnosti? Melisandra ani Stannis přece nezavolali Eurona domů, nešoupli Robba k Jeyne/Freyům a u Joffreyho už ani nepíšeš, jak to ti 2 ovlivnili (donutili ho vypít otrávený pohár?)...
  • upraveno 22. července 2012
    Gepeto: No samozřejmě že je to nějak moc náhod najednou, ale jak píše Nevada, smrt protivníků nebyla nic nepravděpodobnýho. Pro mě je ale vrah pouze ten, kdo ten čin dokoná. Napadla mě další věc - jestliže by Mel byla opravdu tak mocná, proč potom nenechala padnout do hrobu i Tommena, jakmile by malýmu uzurpátorovi nasadili na hlavu korunu?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. července 2012
    Krisa napsal(a):

    Branislav 'Gepeto': Jak podstrčí okolnosti? Melisandra ani Stannis přece nezavolali Eurona domů, nešoupli Robba k Jeyne/Freyům a u Joffreyho už ani nepíšeš, jak to ti 2 ovlivnili (donutili ho vypít otrávený pohár?)...

    Takže Melisandra hádže pijavice bez zmyslu, ale ovládať cudziu myseľ vie? To je zvláštne...
    svoa00 napsal(a):

    Gepeto: No samozřejmě že je to nějak moc náhod najednou, ale jak píše Nevada, smrt protivníků nebyla nic nepravděpodobnýho. Pro mě je ale vrah pouze ten, kdo ten čin dokoná. Napadla mě další věc - jestliže by Mel byla opravdu tak mocná, proč potom nenechala padnout do hrobu i Tommena, jakmile by malýmu uzurpátorovi nasadili na hlavu korunu?

    To neviem... Asi preto lebo by tak zabila aj ostatné postavy a stratil by sa dej knihy..

    No je pravda, že tá schopnosť je dosť prehnaná na to, aby to udržalo dej, ale to by bola aj schopnosť ovládania mysle...
  • upraveno 22. července 2012
    Myslím, že všichni zapomínáte, že Mel není ani tak čarodějka, jako spíš kněžka. Ona se spíš modlí než kouzlí.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 22. července 2012
    Tyna napsal(a):

    Myslím, že všichni zapomínáte, že Mel není ani tak čarodějka, jako spíš kněžka. Ona se spíš modlí než kouzlí.

    Nezapomínáme, spíš se podivujeme, že nějaký Melisandřin rituál hází vinu na Stannise...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. července 2012
    Gepeto: Viz výše, Melisandřino zaříkávání snad nebereš vážně (krom toho ohledně Joffreyho - z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem).
    Nicméně jsi vůbec nepochopil, protože jsem vůbec nemluvil o morálním profilu...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. července 2012

    Krisa napsal(a):

    Branislav 'Gepeto': Jak podstrčí okolnosti? Melisandra ani Stannis přece nezavolali Eurona domů, nešoupli Robba k Jeyne/Freyům a u Joffreyho už ani nepíšeš, jak to ti 2 ovlivnili (donutili ho vypít otrávený pohár?)...

    Takže Melisandra hádže pijavice bez zmyslu, ale ovládať cudziu myseľ vie? To je zvláštne...
    Ani ne. Já Melisandře určité znalosti magie neupírám. Jen říkám, že nedokázala zařídit smrt ostatních králů (kromě Renlyho). Při té předváděčce s pijavicemi prostě jen podváděla a spolehla se na obecnou zkušenost, že když se dva perou, tak třetí se směje.

    svoa00 napsal(a):

    Gepeto: No samozřejmě že je to nějak moc náhod najednou, ale jak píše Nevada, smrt protivníků nebyla nic nepravděpodobnýho. Pro mě je ale vrah pouze ten, kdo ten čin dokoná. Napadla mě další věc - jestliže by Mel byla opravdu tak mocná, proč potom nenechala padnout do hrobu i Tommena, jakmile by malýmu uzurpátorovi nasadili na hlavu korunu?

    To neviem... Asi preto lebo by tak zabila aj ostatné postavy a stratil by sa dej knihy..

    No je pravda, že tá schopnosť je dosť prehnaná na to, aby to udržalo dej, ale to by bola aj schopnosť ovládania mysle...
    Jo aha, tak to hned všechno dává smysl...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. července 2012
    Tyna napsal(a):

    Myslím, že všichni zapomínáte, že Mel není ani tak čarodějka, jako spíš kněžka. Ona se spíš modlí než kouzlí.

    Ale taky kouzlí. Magii v nějaké míře ovládá. Viz Renly, Cressen, Mance, atd.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. července 2012
    Nevada napsal(a):

    Krisa napsal(a):

    Branislav 'Gepeto': Jak podstrčí okolnosti? Melisandra ani Stannis přece nezavolali Eurona domů, nešoupli Robba k Jeyne/Freyům a u Joffreyho už ani nepíšeš, jak to ti 2 ovlivnili (donutili ho vypít otrávený pohár?)...

    Takže Melisandra hádže pijavice bez zmyslu, ale ovládať cudziu myseľ vie? To je zvláštne...
    Ani ne. Já Melisandře určité znalosti magie neupírám. Jen říkám, že nedokázala zařídit smrt ostatních králů (kromě Renlyho). Při té předváděčce s pijavicemi prostě jen podváděla a spolehla se na obecnou zkušenost, že když se dva perou, tak třetí se směje.
    No, to je zase pravda, že keď vychádzala so Stannisom hore tou vežou vyzerala tak divne nadšene akoby bola sama rada, že to vôbec fungovalo...
    Nevada napsal(a):


    svoa00 napsal(a):

    Gepeto: No samozřejmě že je to nějak moc náhod najednou, ale jak píše Nevada, smrt protivníků nebyla nic nepravděpodobnýho. Pro mě je ale vrah pouze ten, kdo ten čin dokoná. Napadla mě další věc - jestliže by Mel byla opravdu tak mocná, proč potom nenechala padnout do hrobu i Tommena, jakmile by malýmu uzurpátorovi nasadili na hlavu korunu?

    To neviem... Asi preto lebo by tak zabila aj ostatné postavy a stratil by sa dej knihy..

    No je pravda, že tá schopnosť je dosť prehnaná na to, aby to udržalo dej, ale to by bola aj schopnosť ovládania mysle...
    Jo aha, tak to hned všechno dává smysl...
    Nedáva....
  • upraveno 22. července 2012
    Myslím, že všichni zapomínáte, že Mel není ani tak čarodějka, jako spíš kněžka. Ona se spíš modlí
    než kouzlí.

    Ale taky kouzlí. Magii v nějaké míře ovládá. Viz Renly, Cressen, Mance, atd.
    Cožpak jste nikdy nehráli žádné klasické fantasy RPG? Existují kouzla mágova a kouzla kněžská:-)
    Jde jen o to, jak se k moci dostat.
    Mel toho umí docela dost. Víc dokáže pochopitelně jen Dany. To je jasné:-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. července 2012


    Nedáva....

    Nepovídej... :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. července 2012
    Chmur napsal(a):

    Myslím, že všichni zapomínáte, že Mel není ani tak čarodějka, jako spíš kněžka. Ona se spíš modlí

    než kouzlí.

    Ale taky kouzlí. Magii v nějaké míře ovládá. Viz Renly, Cressen, Mance, atd.
    Cožpak jste nikdy nehráli žádné klasické fantasy RPG? Existují kouzla mágova a kouzla kněžská:-)
    Jde jen o to, jak se k moci dostat.
    Mel toho umí docela dost. Víc dokáže pochopitelně jen Dany. To je jasné:-)
    Nehráli :o))
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. července 2012
    Nevada napsal(a):


    Nedáva....

    Nepovídej... :)
    :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. července 2012
    Nevada napsal(a):

    Chmur napsal(a):

    Myslím, že všichni zapomínáte, že Mel není ani tak čarodějka, jako spíš kněžka. Ona se spíš modlí

    než kouzlí.

    Ale taky kouzlí. Magii v nějaké míře ovládá. Viz Renly, Cressen, Mance, atd.
    Cožpak jste nikdy nehráli žádné klasické fantasy RPG? Existují kouzla mágova a kouzla kněžská:-)
    Jde jen o to, jak se k moci dostat.
    Mel toho umí docela dost. Víc dokáže pochopitelně jen Dany. To je jasné:-)
    Nehráli :o))
    Ja áno :P I keď Melisandra je skôr v triáde mágie Warlock... Ani Mage ani Priest... tiene, oheň a čierna mágia sú Warlockove (moje obľúbené povolanie)
  • upraveno 23. července 2012
    Je otázka, jestli tu vůbec existuje nějaké "funkční" dělení magie. Respektive, jestli kněží skutečně dostávají magii od bohů nebo ti, co umí čarovat, mají dar "od přírody". To, že kněží něco tvrdí, ještě neznamená, že to je pravda :)
  • upraveno 23. července 2012
    chrochta: Já tím spíš myslela
    kouzlo - stín, který zabil Renlyho,
    modlitba - smrt Joffa a Robba.

    Melisandra se modlila, kdo může s jistotou říct, že Chrchel její prosby nevyslyšel? Vždyť jsou na víře v Boha, který se přímo neukazuje, založena všechna náboženství. Miliardy lidí se za něco modlí právě v tuto chvíli. Třeba je fakt někdo poslouchá...
  • upraveno 23. července 2012
    Poslouchat může. Ale, upřímně: od jakého stupně zasvěcení se u křesťanů objevují kouzelné schopnosti? A to křesťanští svatí jsou dle oficiální doktríny divotvůrci...

    Mel se může modlit jak chce, ale s její snahou spousta věcí, i když to tak může vypadat, nesouvisí. Joff i Robb by natáhli bačkory bez ohledu na to, zda by se modlila za jejich smrt nebo život.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.