Filmové souboje

upraveno 22. května 2011 v Film a televize
Padlo tu několik poznámek o soubojích v seriálu. Někdo je chválí, někomu přijdou trochu pomalé. Tak mě napadlo založit téma filmové souboje, samozřejmě míněno především ty chladnými zbraněmi. V kterém filmu/seriálu vám tahle věc přišla dobrá či přímo výborně zvládnutá a kde je to naopak slabé či přímo odfláknuté?
BTW ještě bych měl dopředu říct, že nemám moc na mysli komixové stylizace ala 300 nebo asijské běhání po vodě a lítání ve vzduchu...
123457»

Komentáře

  • upraveno 27. dubna 2012
    No to je ještě horší než ta videa od Amarouna
  • upraveno 27. dubna 2012
    Jarla napsal(a):

    A kdo by to déle vydržel ? :-)) Japonské jsou například koncipovány na jediný střet - rozběhnou se proti sobě a každý zvolí v poslední chvíli "něco" a pak se uvidí, komu to vyšlo líp :-)) Ten druhý v reálu umírá....

    Což mně připomnělo a nevím jestli to zrovna doceníš, že tvůrci Shogun 2 total war si s tímhle pěkně vyhráli


    A potom Trailer
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. dubna 2012
    Amaroun napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    S tím souhlasím. Takhle třeba vypadá sportovní karate, rychlej úder a čeká se na body. Tam je ta odlišnost od skutečnýho boje dost značná a podobně to podle mě bude i u šermu.

    Asi je těžký to to nějak jednoznačně posoudit a asi tehdy záleželo na okolnostech. Ale nedokážu si představit, že by se s tím nějak dlouho párali. Na netu je docela dost na to diskuzí a ti, co se proklamují jako zkušení šermíři tvrdí, že souboje nebyli moc dlouhé. 10 minut byl prý extrém :-)[/quoteJde o to, v jakých podmínkách se souboje odehrávaly. Pokud byli oba bojovníci zakutí do železa, tak museli hledat skuliny, což souboj prodlužovalo, na druhous tranu i zkracovalo, protože pochopitelně dlouhej boj v těžký zbroji velmi vyčerpával. Už jsem tu linkoval ten pověstnej souboj ze dne 29.12.1386 mezi dvěma francouzskejma rytířema Jeanem de Carrouges a Jacquesem Le Gris, kterej trval velmi dlouho, ale byl to extrém.

    Jde ale o to, že pokud jsou oba soupeři v pný zbroji, tak se ten souboj nemůže odehrát tak, jako je v těch videích.
  • upraveno 28. dubna 2012
    Dneska jsem náhodou narazil, že budou dávat: VYZNAVAČI RYTÍŘSKÝCH KLÁNÍ - pro ty co by se zrovna v tu dobu nudili :-)
    http://natgeotv.com/cz/vyznavaci-rytirskych-klani/informace
  • upraveno 28. dubna 2012
    Chmur napsal(a):

    Japonské jsou například koncipovány na jediný střet - rozběhnou se proti sobě a každý zvolí v poslední chvíli "něco" a pak se uvidí, komu to vyšlo líp :-))
    Jenže Japonci jsou krutá rasa:-)
    Japonci mají jiný názor na bolest :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. dubna 2012
    Jasně, nekčičí aúúú, ale uááá :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Celkem zajímavý video o tom, jak asi vypadá reálnej souboj v porovnání s filmem

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Vypadá to jako kočkovaná.
  • To je zajímavý jen mě příjde, že mají malý štíty, ale to je asi pro názornost souboje. V bitvě by Viking měl mít větší štít z těchto štítu by se moc dobře štítová hradba nesestavovala
  • upraveno 23. dubna 2013
    zajímalo by mě jestli se dali používat dva meče i normálně, mimo římské arény (A to nemám za Spartaca, skutečně byl Dimachaerus - nosil 2x Gladius nebo 2x Sicu nebo 2x Acinaci). Jestli to nějací válečníci skutečně používali. Dva dlouhé meče mi přijde jako hrozně namáhavá věc, navíc se v tom jde špatně bránit imho.
  • upraveno 24. dubna 2013
    Což mně připomnělo a nevím jestli to zrovna doceníš, že tvůrci Shogun 2 total war si s tímhle pěkně vyhráli
    Oni používali motion capture studio.
    A pro vývoj Rome II si koupili nový vlastní.
  • Jo zapomněl jsem doplnit video:

  • upraveno 14. listopadu 2013
    @Blackfish Toho Rob Roy jsi pamatuju jen tuhle bojovou scénu, když jsem ji viděl před delší dobou a nevěděl jsem co je to za film, takže díky =D
  • @Blackfish a chybí mi tam tenhle:P
  • ..jestli to tu bylo, tak se omlouvám.. 2:08 - asi to úplný šimrání nebude :))
  • @rusty mě to přijde skvělé už nějakou dobu to sleduji a je to prý nový sport
    jinak taky je oficiální kanál http://www.youtube.com/user/HMBIAChannel/videos
  • nezranil sa pri tom ešte nikto ? niektore suboje vyzeraju fakt husto ... a Inač ta taktika kde sa biju viacerí je celkom zaujímava aj ked to končí chaosom ako bitka na futbalovom štadione =D
  • Blackfish napsal(a):

    zajímalo by mě jestli se dali používat dva meče i normálně, mimo římské arény (A to nemám za Spartaca, skutečně byl Dimachaerus - nosil 2x Gladius nebo 2x Sicu nebo 2x Acinaci). Jestli to nějací válečníci skutečně používali. Dva dlouhé meče mi přijde jako hrozně namáhavá věc, navíc se v tom jde špatně bránit imho.

    Podle mě musí být boj dvěma meči dost náročný na prostor okolo.To my v reálném boji kde se pravděpodobně motá dost lidí okolo přijde dost problematické.
  • tak za mě určitě stojí za zmínku souboj Umy Thurman a Daryl Hannah v dvojce Kill Billa a v jedničce zase s tou černoškou hned na začátku, dokonce jsem si nechala poslat s amazonu ten samej nůž kterým tam po ní mrska přes celou kuchyň :-)
  • Já mám ráda souboj z POTC 2. Kouká se na to hrozně zábavně.

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.