Filmové souboje

upraveno 22. května 2011 v Film a televize
Padlo tu několik poznámek o soubojích v seriálu. Někdo je chválí, někomu přijdou trochu pomalé. Tak mě napadlo založit téma filmové souboje, samozřejmě míněno především ty chladnými zbraněmi. V kterém filmu/seriálu vám tahle věc přišla dobrá či přímo výborně zvládnutá a kde je to naopak slabé či přímo odfláknuté?
BTW ještě bych měl dopředu říct, že nemám moc na mysli komixové stylizace ala 300 nebo asijské běhání po vodě a lítání ve vzduchu...
12346

Komentáře

  • upraveno 12. února 2012
    Bonhart měl hafo času se to naučit a ne všichni zaklínači byli takový jako Geralt a potkani ? banda ušnupanej fetackejch smradu, dokázali děsit tak vesničany a nějaký odvedence... U Geralta je takový plus to že byl mutant od zkoušky trav a procházel intenzivním treningem takže Geralt neměl větší problémy s množstvím nepřátel ale taky vždycky nevyhrál. Já mám zaklínače rád :) No k tomu brnění, ono je taky dobře vědět kam zasáhnout aby to prošlo, a Bronn to sakra dobře ví.
  • upraveno 12. února 2012
    Bonhart je propagační výtvor personalistů - "Vidíte, jaké dokonalosti můžete dosáhnout, když budete mít svoji práci DOOPRAVDY rádi"
  • upraveno 12. února 2012
    Pokud si to dobře pamatuju, tak se ty fetácky smradi chlubili, že se prosekali jezdeckým oddílem. Tak třeba ( i když to není moc pravděpodobný) Sapkowski Bonharta dodrobně vykreslí v novém románu který bude o něm. Něco ve stylu, tak jsem dneska sejmul jednoho zaklínače ( byla na něho vypasaná odměna protože nedopatřením zabil člověka), pak se mě vrátil holub šampion v rámci závodu a vyhrál jsem další peníze za celkovou částku jsem si koupil dvě děvky.......vydařený den :)
  • upraveno 19. února 2012
    Abych to trošku oživil. Začal jsem sledovat serii Deadliest Warrior, velmi dobre zpracovany a vedecky podlozeny duely nejvetších válečníků. Viděl jsem Gladiator vs Apač a Viking vs Samuraj, výsledky mě překvapily.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    upraveno 19. února 2012
    nevies kolko to ma dielov ? Lebo myslim , ze to davali na Spectrume tak som to sledoval ale etraz TV nemam
  • upraveno 20. února 2012
    Blackfish: To je nějaká blbost, ne? Jak se dá porovnávat neporovnatelné. NECHCI to hanit, neviděl jsem, ale zní to dost podezřele.
  • upraveno 20. února 2012
    Videl jsem jeden dil: Kelt vs. Immortal. Boze, to byla blbost. Videl jsem jen kousek, nedalo se to dokoukat.
  • upraveno 20. února 2012
    Náhodou mě se to docela líbí, srovnávají zbraně a zbroj v počítačových analýzách a pak to počítač vyhodnotí v 1000 soubojů. Já mám v pc první serii - 9 dílů.
  • upraveno 20. února 2012
    Dobře, ale nejde snad o zbroj, ale o to, kdo ji nosí.
  • upraveno 20. února 2012
    jo, bojova technika a taktika je taky zahrnutá na prumernem jedinci té specializace, maji tam na to lidi, no mrkni na to, pravda porovnavaji zdanlive neporovnatelne ale jde to :)
  • upraveno 20. února 2012
    Blackfish: To porovnavani myslis, ze ti ukazou na obrazky zbrane, ktere nosil prumerny bojovnik? Tak trochu to pripomina Top Gear a Mortal Combat dohromady:)
  • upraveno 20. února 2012
    Obojí mám rád :D No oni pokud vím testují co ty zbrane dokazou, jestli by prosli zbrojí protivníka atd. například díl Specnaz vs Green Berets. ¨
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. února 2012
    Já zrovna SpecNaz vs. Green Berets viděl. Typickej pseudodokument na efekt, ty srovnávání maj dost často vady, protože požívaj pro stejný zbraně jiný situace, hlavně že mlátěj do těch figurín. Jediný co se mi na tom líbilo bylo porovnat vzhled zůčastněnejch Amíků (typický fitnesáci s boulema svalů) a Rusů (šlachovitý, sporý, ale dělali dojem, že by o ně člověk zlomil nůž, přesně takovýho jsme měli jednoho trenéra na škole).
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 19. března 2012
    meč vs sekera -
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 19. března 2012
    A další přehlídka zbraní a jejich účinků.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. března 2012
    Ach jo, mě fakt strašně mrzelo, že Ironclad byla taková pitomost :(
  • upraveno 26. dubna 2012
  • upraveno 26. dubna 2012
    Amaroun: Bomba.
  • upraveno 26. dubna 2012
    Aqwarty napsal(a):

    Amaroun: Bomba.

    Asi to někdy sjedu pořádně - abych měl přehled jak se SKUTEČNĚ bojovalo... Chtěl bych videa i s ranějšího středověku.

    Tady pozdní doba (asi spíš už renesance)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. dubna 2012
    3:58 - dobře ho dostal.
  • upraveno 27. dubna 2012
    První video: Nevím, do jaké míry to odpovídá skutečnosti, ale každopádně to vypadá trapně. Polovinu soubojů si vytrhávaj meče z ruky jako malý děti a bouchaj pěstí do helmy:-)
  • upraveno 27. dubna 2012
    Chmur: Ano, zkraceni vzdalenosti a sebrani zbrane je ten nejjednodusi zpusob i v soucasnosti. Vetsina bojovych umeni umi pracovat se vzdalenosti. Samozrejmosti je, ze souper by si mel umet udrzet odstup - to za a). Za dalsi mam pocit, ze to trochu trpi stejnym problemem jako semi-kontakt na kickboxu. Tj nemel by to byt kamikaze utok s tim, ze mu sice rozbiju hlavu jako prvni, ale souper mne rozstipe v sekunde na to. Ale ja mam body, protoze jsem byl prvni. I kdyz je pravda, ze do semi-kontaktu sli i ti nejvetsi borci z full-contatu.

    A trapne? Nevim. Proc ti to tak pripada?
  • upraveno 27. dubna 2012
    Tak co já vím tak souboje nebyli moc dlouhý ( většina)

    Tady jsou trošku delší. Také s 15. století...
  • upraveno 27. dubna 2012
    A trapne? Nevim. Proc ti to tak pripada?
    Vlastně o tom sám píšeš. Kamikadze útoky s cílem dát první ránu, ale zároveň ji sám dostanu v okamžiku nazpátek. Takhle jsem viděl většinu soubojů v prvním videu (na další jsem nekoukal). Já nevím, do jaké míry je to autentické. Jen se mi to prostě nelíbilo.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. dubna 2012
    S tím souhlasím. Takhle třeba vypadá sportovní karate, rychlej úder a čeká se na body. Tam je ta odlišnost od skutečnýho boje dost značná a podobně to podle mě bude i u šermu.
  • upraveno 27. dubna 2012
    Ano, je to syndrom tech semi-fightu. Ono, co si budeme nalhavat, kendo ani sportovni serm na tom neni o moc lepe...
    Ale na druhe stran, bylo videt, ze timhle syndromem trpeli hlavne kendisti. Vetsina sermiru, kdyz to nebyla nemehla, ktera okoukala "kamize utok" a myslelal si, ze kdyz si nabehne na cepel, ze vyhraje, tak tihle zkuseni bijci nejen, ze zkratili vzdalenost (a sebrali souperovi zbran z ruky), ale pokracovali bojem dal udery hlavici a pakama.
    Chce to vice se divat a min generalizovat. A nevsimat si tech "fantasaku, kteri se vyucili na drevenem meci". Tech par borcu, ktere tam bylo, by bylo na ulici rozlamat nejednoho pana.
  • upraveno 27. dubna 2012
    flanker.27 napsal(a):

    S tím souhlasím. Takhle třeba vypadá sportovní karate, rychlej úder a čeká se na body. Tam je ta odlišnost od skutečnýho boje dost značná a podobně to podle mě bude i u šermu.

    Asi je těžký to to nějak jednoznačně posoudit a asi tehdy záleželo na okolnostech. Ale nedokážu si představit, že by se s tím nějak dlouho párali. Na netu je docela dost na to diskuzí a ti, co se proklamují jako zkušení šermíři tvrdí, že souboje nebyli moc dlouhé. 10 minut byl prý extrém :-)
  • upraveno 27. dubna 2012
    10 minut byl prý extrém :-)
    Tak tomu věřím, vždyť i v boxu trvá kolo tuším dvě minuty a je to sakra fyzicky náročnej sport. Ve zbroji, s mečem apod. si to snad ani na minuty neumím představit.
    ze vyhraje, tak tihle zkuseni bijci nejen, ze zkratili vzdalenost (a sebrali souperovi zbran z ruky), ale pokracovali bojem dal udery hlavici a pakama.
    To platí i pro rytíře s obouručáky nebo je to jen záležitost moderního sportu?

    Tech par borcu, ktere tam bylo, by bylo na ulici rozlamat nejednoho pana.
    Moc tomu nerozumět, ale jak se dá mečem někdo rozlámat?
  • upraveno 27. dubna 2012
    A kdo by to déle vydržel ? :-)) Japonské jsou například koncipovány na jediný střet - rozběhnou se proti sobě a každý zvolí v poslední chvíli "něco" a pak se uvidí, komu to vyšlo líp :-)) Ten druhý v reálu umírá....
  • upraveno 27. dubna 2012
    Japonské jsou například koncipovány na jediný střet - rozběhnou se proti sobě a každý zvolí v poslední chvíli "něco" a pak se uvidí, komu to vyšlo líp :-))
    Jenže Japonci jsou krutá rasa:-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.