Filmové souboje

upraveno 22. května 2011 v Film a televize
Padlo tu několik poznámek o soubojích v seriálu. Někdo je chválí, někomu přijdou trochu pomalé. Tak mě napadlo založit téma filmové souboje, samozřejmě míněno především ty chladnými zbraněmi. V kterém filmu/seriálu vám tahle věc přišla dobrá či přímo výborně zvládnutá a kde je to naopak slabé či přímo odfláknuté?
BTW ještě bych měl dopředu říct, že nemám moc na mysli komixové stylizace ala 300 nebo asijské běhání po vodě a lítání ve vzduchu...
12357

Komentáře

  • upraveno 23. ledna 2012
    Everet: Jo, a taky jsem byl na prohlidce, kde nam pani svorne tvrdila, ze mec mel 15kg. Ono, treba nejaka ano, kreativite se meze nekladou.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. ledna 2012
    Aqarty: 16 kg není nic, co by se nedalo v ruce udržet na váhu, ovšem ty rozměry... Počítáš do toho i nohavice? Zbroj je totiž to všechno dohromady, nikoli jen košile, resp. hauberk, jak zní správnej název. Vpodstatě všechny prameny uváděj tuhle hodnotu, BTW tohle je celkem dobrej článek o zbrojích.
  • upraveno 27. ledna 2012
    Myslím, že máme jasného vítěze. Link
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 27. ledna 2012
    Dobrá scéna je ve filmu Tiger a Drak když se skoro ke konci potkají v chrámu
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 27. ledna 2012
  • upraveno 27. ledna 2012
    Arutha: Ty jsi komik, ale jako bývalý milovník béčkových akčních filmů mám pro Tebe několik mňamek.
    Bolo Yeung
    Létající Belgičan
    Everett: Tahlce scéna je opravdu úžasná. Mám ji moc rád, stejně jako celý film
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 27. ledna 2012


    A tohle znáte? ( To NENÍ parodie to byl "seriózní" film)
  • upraveno 27. ledna 2012
    To ovšem není možné, chucka norrise musel zastupovat dablér protože nedal kop z otočky, rozkpl by bruce leeho na dvě půlky-jackieho chana a jet-li ho.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 27. ledna 2012
    jojo. Poslední dobou je dobrej souboj v Expendables Jet-li vs Dolph Lundgren
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 27. ledna 2012
    EY: To koťátko je rozkošný, zbytek mi vymyl mozek :)
  • upraveno 12. února 2012
    Projížděl jsem si souboje v GOT a znovu jsem si potvrdil zklamání z choreografie.
    Nejsem odborník, abych dokázal posoudit, zda se tvůrci primárně snažili o nějaké realistické ztvárnění, ale z pohledu dynamiky a akce je to bída.
    Výjimkami jsou souboj Jorah versus Dothrak (zapomněl jsem jméno, Qotho?) a Drogo versus Dothrak. Dokonce v tom prvním se celkem drželi popisu v knize.
    Který souboj se nejvíc líbil vám?
    Nejslabší byl jednoznačně souboj Syria s lannisterskýma strážema. Jsem skálopevně přesvědčený, že pokud mě praštíte dřeveným mečem do hlavy ukryté v ocelové přilbici nespadnu k zemi jak podťatý. V knize to bylo tedy popsáno mnohem akčněji a brutálněji. No a v seriálu Meryn vypadá celkem jako bouchač, protože má nad Syriem celkem (byť je ta scéna kraťoučká) navrch.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 12. února 2012
    No je pravda že Syrio vs Lannisters byla dost slabá scéna. Nejlepší je asi opravdu Jorah vs Dothrak.
  • upraveno 12. února 2012
    Najlepší súboj je Ned vs. Jaime. Bodka.
  • upraveno 12. února 2012
    Ne-e. Nejlepší souboj je Arya+Nymeria vs. Joffrey ;)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2012
    No, sám nejsem odborník, ale kamarád má kamaráda (no vážně), co se šermem zabejvá, a podle něj jsou ty souboje dost realistický, s jednou výhradou, většinou jsou bojovníci k sobě moc blízko.
    BTW nikde neni psáno, že by Trant byl nějaká lama (i když ano, měl dostat dřevěnzm mečem párkrát do plechu).
  • upraveno 12. února 2012
    žiaľ jediný súboj, ktorý si pamätám, a ktorý mal nejakú energiu bol ten khalov osudný.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2012
    Ten se mi právě moc nelíbil, to bylo přesně takový na efekt a aby to bylo kůl a holkám zvlhly kalhotky.
  • upraveno 12. února 2012
    a podarilo sa :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2012
    Byl sis je vyměnit? :)
  • upraveno 12. února 2012
    BTW nikde neni psáno, že by Trant byl nějaká lama (i když ano, měl dostat dřevěnzm mečem párkrát do plechu).
    No právě. Trant to přežil ve zdraví jen díky tomu, že byl skoro celý v plechu. Tady v seriálu Syriovi chytil meč jako nic. Myslím, že souboje na efekt jsou ve fantasy seriálu celkem relevantní, i když některým z toho údajně vlhnou kalhotky (nevím, chybí mi osobní zkušenost). Vždyť i Martin je tak popisuje. Syrio versus lannisterští pohunci, Oberyn versus Gregor atd. Myslím, že v Hostině se od toho trochu odklonil a tak Brienne, která dokázala sejmou Jaimeho nebo Lorase, o bitvě v Renlyho stanu nemluvě, má najednou problémy s kdejakým tupým žoldákem. Ale možná je to jen můj pocit a ostatní to vnímají jinak.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2012
    To bych neřek, myslim, že Martin je celkem realista a nějaký excesy typu jeden proti padesáti si odpouští. Samozřejmě, kdyby to byla nuda, nikdo na to nekouká nebo to nečtěe, ale to neznamená, že to nemůže bejt poutavý a přitom poměrně realistický. Oberyn vs. Gregor je podle mě právě dobrá kombinace atraktivního podání a realistickýho průběhu. V Renlyho stanu to byla prostě obrana života proti pár navztekanejm blbům, který si eště pořádně neujasnili situaci. Z tohohle hlediska nevidim v Hostině nějakej rozdíl, Martin prostě dál razí svůj přístup, kterej někde sám řek, bylo to něco ve stylu že i ten nejlepší, když má proti sobě tři jiný, by měl mít pěknýá problémy. Což BTW odpovídá tomu, co jednou řikal nějakej přední šermíř, že ani superdobrej proti třem alespoň průměrnejm nemá šanci, pokud nemá nějakou zatracenou kliku.
  • upraveno 12. února 2012
    Každej šermíř na hovno, když nepřátel nerovno. To je elfskej šproch. - A.Sapkowki :) To neznáte Geralta :D
  • upraveno 12. února 2012
    Nejlepší byl souboj Bronna a Vardise Egena. I když jsem nepochopil, k čemu nosí tu zbroj, když jí pronikne každá rána mečem... A přece jenom, pokud mám nějakou lepší zbroj, nebudu si brát velký okrouhlý štít, protože od ochrany mám právě tu zbroj!
  • upraveno 12. února 2012
    Tak zrovna Geralt neměl s větším počtem nepřátel nějaký zásadní problém.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2012
    Jo, což byla jedna z (mnoha) věcí, co mě na Zaklínači vadily.
  • upraveno 12. února 2012
    To bude asi tím, že Geralt občas střihl nějakou piruetu a půlpiruetu ( dodněška nevím co to v šermu znamená ) Jiknak v Zaklínači jsem v rámci soubojů nechápal proč je Bonhart tak dobrej. Co si tak matně pamatuju co o něm bylo v sáze tak jen že byl v armádě ( překvapivě) a že měl rád holuby. Ani jedno nevysvětluje že se dokázal v souboji postavit zaklínači a třeba v pohodě pobít potkany
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 12. února 2012
    Ale ano, holubi vysvětlují vše :)
  • upraveno 12. února 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Jo, což byla jedna z (mnoha) věcí, co mě na Zaklínači vadily.

    Jo, tobě a spousta jiným..a kvůli vám pak chudák Geralt vedl existenciální úvahy, jak ho nikdo nemá rád a nikdo si s ním nechce hrát :))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2012
    Slaboch, neunese trochu konstruktivní kritiky...
  • upraveno 12. února 2012
    Co si tak matně pamatuju co o něm bylo v sáze tak jen že byl v armádě ( překvapivě) a že měl rád holuby. Ani jedno nevysvětluje že se dokázal v souboji postavit zaklínači a třeba v pohodě pobít potkany
    Zajímavé. To mi připomíná, že zabiják v Ghost Dog měl taky rád holuby. Že by to nějak zlepšovalo bojové schopnosti? Můj táta je chová, takže bych s nima možná měl trávit více času.
    No a to tě nenapadlo, že Bonhart může být talent, který se rodí jednou, maximálně dvakrát za tisíc let?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.