Filmové souboje

upraveno 22. května 2011 v Film a televize
Padlo tu několik poznámek o soubojích v seriálu. Někdo je chválí, někomu přijdou trochu pomalé. Tak mě napadlo založit téma filmové souboje, samozřejmě míněno především ty chladnými zbraněmi. V kterém filmu/seriálu vám tahle věc přišla dobrá či přímo výborně zvládnutá a kde je to naopak slabé či přímo odfláknuté?
BTW ještě bych měl dopředu říct, že nemám moc na mysli komixové stylizace ala 300 nebo asijské běhání po vodě a lítání ve vzduchu...
13567

Komentáře

  • upraveno 24. května 2011
    Já ale neříkám, že je nadpřirozený Achilles. :-) Jen říkám, že podle mě je Thetis ve filmu bohyní. :-)

    Aha, to bylo asi pro Amarouna, co? ;-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 24. května 2011
    To je jedno mládenci, přeberte si to mezi sebou :)
  • upraveno 24. května 2011
    Koukej na to jak chceš.. Mne se samotný epos libí tak jak byl napsán... Tedy s Bohy a nadpřirozenými lidmi a v podstatě se pak i na ty líp kouká... Kdo ví jakej byl Achilles (jestli vůbec byl) - Třeba měl větší pupek, čtyři vyražený zuby, pátý cely černý a jediný co uměl bylo mávat kopí a tupě do někoho bušit... Rozhodně a jestli ti jde o to...Nepřenáším nějaký svoje dojmy a úsudky s toho filmu do reality...
    Takže ano já tam vidím nadpřirozeno...

  • upraveno 24. května 2011
    Dokážeš ty to co Šebrle? Ne. Je to důkaz, že Šebrle je nadán nadpřiroze-hm-nými vlastnostmi? Nikoli.
    To samozřejmě ne. Podívejme se na to trochu jinak. Věříš tomu, že člověk dokáže zaběhnout stovku pod 9 sekund? Možná se najde takový výjimečný člověk. A co zaběhnout ji pod pět? To už by musel být cyborg nebo nadpřirozená bytost. Lidi neustále překonávají hranice, ale nějaký limit určitě existuje.

    Olorine: Její věštecké schopnosti jsou úžasné. Všechny národy Řecka se chystají do bitvy a Thetis správně odhadla, že přijedou pro jejího syna...nejlepšího řeckého bojovníka. Chci ti také ukázat své věštecké schopnosti. Bude se hrát finále ligy mistrů a za Barcelonu bude hrát její největší hvězda Lionel Messi:-)) Dělám si srandu. Pochopitelně mám pravdu já, ale uznávám, že argument o perlách mě hodně zviklal:-))
    No je to stejně jedno. Souboje tam byly povedené. Na tom se snad všichni shodneme.
  • upraveno 24. května 2011
    Pochopitelně mám pravdu já
    Víš, že samochvála smrdí? :-D
  • upraveno 24. května 2011
    Co? Já provedl pouhou autoevaluaci..Dnes je to hrozně moderní:-))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 24. května 2011
    Amaroun: Ber to tak, že i mýtus má vývoj, zdaleka ne všechno, co si přečteš v Petiškovi, je i Iliadě, protože celej mýtus tvoří spousta dalších a pozdějších pověstí (mezi tim je i Achillova nesmrtelnost). Potíž s klasickým mýtem je v tom, že v něm se člověk bez boží vůle ani neuprdne, každá věc je zásah některého z bohů (např. i Priamova cesta za Achilleem, když jde prosit o jeho tělo). To se prostě nedá natočit a zároveň to pojmout jako drama charakterů. takže vždycky by šlo o nějaký zjednodušení. Takže mi úplný vykostění bohů a nadpřirozena vůbec nevadí.
    Chmur: To určitě. ALe kde jsou, i při boji, toť otázka. BTW já zas tak detailně Achilla na plátně nestudoval, při letmým pohledu mi přišel zpocenej tak akorát :)
  • upraveno 2. června 2011


    Legendární souboj :) i kdyz ne realisticky :D

    jinak bych řadil dobře souboj Lurtze a Aragorna z Pána prstenů.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. června 2011
    Anano, nervydrásající souboj. Kdo hrál Settlery I, tak ví, že tam tenhle souboj zadaptovali. :)
  • upraveno 3. června 2011
    jinak bych řadil dobře souboj Lurtze a Aragorna z Pána prstenů.
    Jo, ten je dobrej. Tam se Lurtzovi dost vymstilo, že bojoval tou zakřivenou jednoručkou :)
  • upraveno 21. června 2011
    Sanjuro -
    Troja - a
    Jinak bych rád viděl zfilmované souboje ze Zaklínače, a to konkrétně Leo Bonhart vs Potkani, Geralt vs Vilgefortz (oba) a Ciri vs Bonhart (přičemž bych byl zvědavý na ten její spaceshift)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. června 2011
    Víc než Sanjura mám raději Yojimba, který mu dějově předchází.
    http://www.youtube.com/watch?v=3-qzrAXkOFs&feature=related - třeba scéna od 0:35 (tady je jen sestřih)
    btw - co vám připomíná scéna od 0:25? :o)
  • upraveno 21. června 2011
    Jo souboj Achilla a Hectora je super. Hector měl holt slabší kondičku. Všimli jste si Jeora Mormonta na hradbách:-)? Já mám zas moc rád tuhle scénu z tygra a draka
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 21. června 2011
    Na Emily jako Babydoll nikdo nemá. Hudba od Björk a ty spomalovačky v 1:40 a 3:07, hmm nice! A pak ten epický záběr od 3:32. To nemá chybu ;-) :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 21. června 2011
    Montezuma3: Jo jo, Sucker Punch byl boží!!!
  • upraveno 21. června 2011
    Co to je za blbost? Nemohu si pomoci, ale 15letá blondýnka se samurajským mečem bojující s nějakou asijskou obdobou golema mě fakt nebere:-)))
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 21. června 2011
    Chmur: Je to neuvěřitelně boží ujeťárna se skvělou hudbou a atmosférou :)))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 21. června 2011
    ehm ehm, začal jsem tuhle diskusi s poukazem na realistické souboje. Sotva dospělý holčiny ve školních šatečkách s meči a samopaly mezi to fakt nepatří. Samozřejmě diskuse je svobodná, ale tyhle úlety fakt mi fakt zábavný nepřijdou.

    Ale abych vás vrátil na cestu pravou :), ruský Sluga gosudarev měl taky velice pěkné šermovačky.
  • upraveno 22. června 2011
    Tak ona vetšina zde poukazovaných soubojů působí dost nerealisticky (Hector versus Achilles, Lurtz versus Aragorn apod.)..:-))
    Některé se samozřejmě vzdalují realitě více a nektěré méně. Proč však něco oklešťovat? Já mám například velice rád souboj mistra Yody a imperátora Palpatina..:-))
  • upraveno 22. června 2011
    Když už jsme u toho, co takový Tygr a drak? :-D
  • upraveno 22. června 2011
    Jo v tomhle filmu jaksi nefungují některé přírodní zákony, nicméně se jedná, aspoň pro mě, o úžasně propracovanou choreografii, dokonale skloubenou s hudbou...prostě nádhera
  • upraveno 22. června 2011
    Třeba souboje v Kapitánovi Alatriste jsou docela věrohodně podaný.
  • upraveno 22. června 2011
    Neznám...Je to dobré?
  • upraveno 22. června 2011
  • upraveno 22. června 2011
    Je to historický film o jednom španělském vojákovi během třicetileté války - je tam hodně pěkná bitva u Rocroi. Ale taky tam je pár šermířských soubojů. Řekl bych že to je v současné době hodně nadprůměrný žánrový film, tedy v porovnání s hollywoodskými pseudo-historickými velkofilmy.
  • upraveno 22. června 2011
    Ten kickass je k popukání! :D Alatriste je ted na dvd v obchodech ze? premejslim ze si ho poridim. Jinak ted jsem si vzpomnel na serial Sharpuv Regiment kde hraje Eddard Sean Bean za mlada, a pokud me pamet neklame tak mimo strileni je tam i par šermířskejch soubojů :)
  • upraveno 22. června 2011
    Sharpeovek je plná řada.... Asi 8-10 co tuším... První jsou dost špatné ... Poslední snad už ujdou ... A já naivní čekal druhého Hornblowera...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. června 2011
    Ad Kickass. Co je pod mě*, neni pro mě. /*(asi tak 20 let)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. června 2011
    Ad Kickass. Co je pod mě*, neni pro mě. /*(asi tak 20 let)
    Takže koukáš jen na filmy které jsou starší než ty?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. června 2011
    Spíš na filmy, který nejsou tak striktně vymezený věkový kategorii o 20 let mladší...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.