GRRM řekl...

upraveno 1. září 2010 v George R.R. Martin
1235720

Komentáře

  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 25. ledna 2012
    Blackfish taky mám takový neblahý pocit.
  • upraveno 25. ledna 2012
    Tak času má ještě dost a dost, když se o sebe bude starat, jenom doufám, že mu nechybí vůle to dotáhnout do konce a že si nenaplánuje ještě osmou knížku ;). Á propos, s psaním mám zkušenosti a ano, je to těžký, ale zároveň je to neuvěřitelná zábava. Myslím, že kdyby to George nebavilo, už dávno mohl mohl ságu dokončit třeba čtvrtým nebo pátým dílem a začít psát něco jinýho, třeba i ze stejnýho světa.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. ledna 2012
    Já si myslím, že GRRM už to má všechno dopsáno, jen cuká nervy fanouškům :))))
  • upraveno 25. ledna 2012
    Psaní jako koníček určitě zábava je. Horší už to asi bude, když má někdo termíny. Největší zábava musí být, když postava "ožije" a začne dělat něco mimo naplánovaný děj. :-)

    King měl taky spoustu času na dopsání Temné věže. Pak měl ale skoro smrtelnou nehodu a uvědomil si, že tolik časů nemá a ty poslední 4 díly ze sedmi dopsal během pár let.
  • upraveno 25. ledna 2012
    Takže doporučuješ Martina trochu postrašit?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 25. ledna 2012
  • upraveno 25. ledna 2012
    EY: A od Aryi najde vzkaz na zamlženým zrcadle, že je na jejím seznamu, protože jí pořádně nasral :D
  • upraveno 25. ledna 2012
    Jeho fanynka č. 1 naštvaná vývojem postav v Tanci by ho mohla přivázat k počítači a donutit honem napsat pokračování. :-)
  • upraveno 25. ledna 2012
    Ben Nevis: Zajímavá poznámka. Nechci žádný spoiler (Tanec s draky jsem nečetl), ale jak hodnotíte
    kvalitativně tento díl oproti ostatním? Je na úrovní Hostiny:-( nebo spíš Bouře:D?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 25. ledna 2012
  • upraveno 26. ledna 2012
    Chmur: kvalitativně to nekleslo, i Hostina je pořád dobré (kvalitní) čtení, ale většina čtenářů se shoduje v tom, že je Tanec lepší. Z mého pohledu tam jsou zajímavější děje a víc zásadních událostí.
  • upraveno 26. ledna 2012
    Ben Nevis: Řekla bych, že se tentokrát dostane na vesměs oblíbenější postavy a zvlášť dění na severu je super. Dění v Essosu je naopak většinou nuda, ale přiznám se, že mě vlastně nikdy moc nezajímalo (promiň, Dany). Akorát mě štvalo, že Martin ani náhodou žádnou dějovou linii nesměřuje k jakýmukoliv závěru, ale pořád doufám, že v šestým díle postavy opustí ve chvíli, kdy je bude moct opustit, možná udělá časovej skok a v sedmým všechno dotáhne do konce. A ne, pořád nevěřím, že "je všechny zabije". On ty svoje ubožátka má svým zvrhlým způsobem rád ;)
  • upraveno 26. ledna 2012
    Myslím, že by byla hodně velká ironie, kdyby poslední věta Snu o jaru zněla "And everyone lived happily ever after."
  • upraveno 26. ledna 2012
    Arutha2321: Nebo si může zahrát na Poea: "A bílá smrt vládla nade všemi."
  • upraveno 26. ledna 2012
    GRRM prohlásil, že od dob, kdy dočetl LOTRa miluje hořkosladké konce, takže bych čekal něco na pomezí vás dvou :-)
  • upraveno 26. ledna 2012
    Nedělám si naděje, že Píseň bude kdy dokončena, ale což - čte se to dobře a stejně by to nikdy nedokončil ke spokojenosti všech (když vynechám pád velkého meteoritu).
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 26. ledna 2012
    Já se trochu bojím otevřeného konce - ty já nerada, protože to vlastně není konec... Navíc to neukojí moji zvědavost. A protože jsem většinou dost negativní, mám pouze katastrofické vize, ikdyž si nalhávám, že to vlastně může dopadnout i dobře, ale pokud to není černé na bílém, tak to neplatí :)))
  • upraveno 26. ledna 2012
    Myslím, že pro některý postavy to dopadne tak a pro jiný tak. Katastrofu, co všechno zničí, ale nečekám. Na to mi Martin přijde jako dost velkej realista a v historii se nic takovýho nikdy nestalo (očividně).
  • upraveno 26. ledna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 26. ledna 2012
  • upraveno 26. ledna 2012
  • upraveno 26. ledna 2012
  • upraveno 26. ledna 2012
    Hmmm... možná jsem nesledoval dění nebo jsem blbej, ale.... Martin a WoW? Jaká tam má být spojitost?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 26. ledna 2012
    WoW = Winds of Winter, šestý díl ságy.
  • upraveno 26. ledna 2012
    Třeba nepíše, protože se fláka a hraje World of Warcraft :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 26. ledna 2012
    :o)))
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 26. ledna 2012
  • upraveno 26. ledna 2012
    Krásnej! :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 26. ledna 2012
    Můj žebříček oblíbenosti: 1. Bouře, 2. Tanec, 3. Střet, 4. Hra, 5. Hostina
  • upraveno 27. ledna 2012
    Everett: Tvůj žebříček mě naplňuje malinkou nadějí. Jak to máte ostatní?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.