Český překlad knihy Oheň a krev - Ice & Fire

upraveno 11. června 2019 v Píseň ledu a ohně
imageČeský překlad knihy Oheň a krev - Ice & Fire

Nakladatelství ARGO dnes vydalo český překlad prvního svazku o historii rodu Targareynů.   Rozsáhlou publikaci zachycující téměř 150 let vlády targaryenských králů George R. R. Martin sepsal na základě poznámek, které si dělal při tvorbě knihy Svět ledu a ohně. … celý článek

Číst celý článek zde


«1345

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Další soutěž o jeden výtisk knihy a tričko
    https://www.facebook.com/argo.cz/posts/10156591101321917
  • Dívala jsem se na netu a zatím nejlevněji (449,-) ji má Martinus. Na Megaknihách zatím není, na Knihy Dobrovský za 499,-...
  • docela fajn cena. Jak je na tom kniha obsahově? Stojí za vyzkoušení?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Záleží, co od toho očekáváš. Jestli Tě bavila část o Targaryenech ve Světě ledu a ohně, tak si tohle užiješ. Svět ledu a ohně je proti tomu jen suchý a stručný výcuc.
  • Tak první kapitoly se mi líbí, ty pojednáváji podrobně o dobytí Západozemí. Místy mnoho postav, starých rodů, které byly Targaryeny vyhubeny a nahradily je rody, které byly v dobrém vztahu s Aegonem. Baratheoni, Tulliové a Tyrrelové. Těším se na další četbu a druhý díl, pokud bude. Ale až dopíše Vichry samozřejmě.
  • Nevada napsal(a):

    Další soutěž o jeden výtisk knihy a tričko
    https://www.facebook.com/argo.cz/posts/10156591101321917

    Nevado, facebook jsem si už před lety zrušila, ale díky možnosti soutěžit prostřednictvím e-mailu jsem to zkusila... A nebýt Tebe, tak nevím, protože dnes zvonil pošťák a že mi veze balíček od Arga. "No a co myslíte, pane doktore, měl ho tam!" Takže moc moc děkuji!!!
    Rodina ušetří za narozeninový dárek :-).

  • @Lady Ašara Gratulace. To já nikdy nic nevyhrál.
  • @StandazPorubhradu Já pořádně taky nic, takže o to větší je to - s tou mojí statistickou pravděpodobností - zázrak :-).
  • Blahoželám.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. června 2019
    Kamael napsal(a):

    Tak první kapitoly se mi líbí, ty pojednáváji podrobně o dobytí Západozemí. Místy mnoho postav, starých rodů, které byly Targaryeny vyhubeny a nahradily je rody, které byly v dobrém vztahu s Aegonem. Baratheoni, Tulliové a Tyrrelové. Těším se na další četbu a druhý díl, pokud bude. Ale až dopíše Vichry samozřejmě.

    Mně se to s postupujícím dějeme líbilo víc a víc. Snad kromě kapitoly Synové Draka, která nic moc zajímavého nového nepřináší. Ale jinak jsem s knihou spokojená. Třeba vláda Jaehaeryse je nabitá událostmi a hlavně menšími příběhy, které ukazují, že Martin na to pořád má. A ač jsem se bála, že rozšíření Tance draků bude podobně nezáživné jako Synové Draka, tak tam jsem přidanou hodnotu naopak ocenila, protože to zase dalo prostor pro minipříběhy, které bavily.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Lady Ašara napsal(a):

    Nevada napsal(a):

    Další soutěž o jeden výtisk knihy a tričko
    https://www.facebook.com/argo.cz/posts/10156591101321917

    Nevado, facebook jsem si už před lety zrušila, ale díky možnosti soutěžit prostřednictvím e-mailu jsem to zkusila... A nebýt Tebe, tak nevím, protože dnes zvonil pošťák a že mi veze balíček od Arga. "No a co myslíte, pane doktore, měl ho tam!" Takže moc moc děkuji!!!
    Rodina ušetří za narozeninový dárek :-).
    Senzace :) Gratuluju! To je výhra v dobrých rukou a doufám, že se bude líbit.
  • Stopro bude, targaryenští králové jsou moji oblíbení :-).
  • @Aviv Děkuji! Nejradši bych Vám všem poslala aspoň to tričko, ale bohužel bylo jen jedno (a docela těsné).
  • Nevada napsal(a):

    Další soutěž o jeden výtisk knihy a tričko
    https://www.facebook.com/argo.cz/posts/10156591101321917

    Moc děkuju za upozornění, protože tentokrát mi to vyšlo a dneska na mě na poště čekal balíček. K obsahu se samozřejmě zatím vyjádřit nemůžu, ale ilustrace jsou opravdu krásné a v tričku zítra půjdu do práce :D

    image
  • Gratulujem. :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @svoa00 Říkala jsem si, jestli jsi to Ty. Bezva, gratuluju :)
  • upraveno 20. června 2019
    @svoa00 @Nevada Díky, naposledy jsem od George jako něco nového slyšela anglickou audioverzi Synů draka a to už je sakra dlouho, takže jsem fakt natěšená vznít tuhle knížku do ruky :onfire:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 20. června 2019
    @svoa00 Hlavně pak dej vědět, jak se ti to líbilo, protože speciálně na tvůj názor jsem hodně zvědaej a především na to, jestli to má mistr pořád v sobě. :-D
  • @Tyrion Lannister Díky za důvěru, jenom musím upozornit, že ta knížka má přes šest set stran a takovou bibli s sebou nebudu tahat do metra nebo na dovolenou, čili to bude chvíli trvat. Ale zkusím napsat první dojmy aspoň po tom, co si přečtu o Aegonovi.
  • upraveno 23. července 2019
    OK, zatím jsem vzhledem k jiným letním zábavám dostala jenom za kus nástupu Jaehaeryse I. na trůn a jeho svatbu s Alysanne. Pořád preferuju styl Písně a Dunka a Egga oproti tomuhle kronikářskému, ale budiž. Prvních sto stran, to je děj, který většinou známe i z jiných publikací, i když teda některé detaily navíc se dozvíme. Aegona a jeho sestry a Maegora Krutého holt už dobře známe. Opravdu zajímavá knížka začíná být po smrti Maegora, jak už tu v topicu zaznělo. Co na mě nepřestává dělat dojem, to je fakt, jak Martin nikdy nezpomene zdůraznit roli ženských postav a jejich moc, zkrátka že ženské v jeho světě rozhodně nejsou jenom a) na znásilnění a zmasakrování nebo b) mašiny na děti. Troufám si říct, že některým ženským postavám přisoudil i pestřejší osudy než těm mužským. O roli Aegonových sester víme, ale žádné párátko nebyla ani královna vdova Alyssa a už ve třinácti letech ani Alysanne. Zdá se mi, že Jaehaerys a jeho sestromanželka jsou jedny z Martinových nejoblíbenějších postav. A mám takový dojem, že zvlášť Alysanne ještě bude moje velká oblíbenkyně a že mě s koncem jejího života George zase jednou dostane.

    image
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Alyssa se nebála využít příležitosti, ale pěkná dračice byla spíš její nejstarší dcera Rhaena.
  • Docela mě irituje překlad některých měst a hradů a pak taky pojem místokrál.
  • @Nevada Zatiaľ som čítala iba anglickú verziu,ale súhlasim s tým,že Rhaena bola pekná dračica. :-) Spája sa s ňou aj jedna dosť zaujímavá teória,ktorá je schovaná pod spoilerom... :-$
    Rhaeninou najlepšou kamarátkou,možno dokonca milenkou bola cestovateľka Elissa Farman.Hovorí sa,že ukradla tri dračie vajcia,ktoré zniesla Dreamfyre(Rhaenina dračica) a predala ich nejakému obchodníkovi v Pentose,aby mala peniaze na veľkú výpravu na západ od Západnej krajiny.Existuje teda možnosť,že sú to tie dračie vajíčka,ktoré "vysedela" Daenerys. Neskôr sa spomína,že Corlys Velaryon naďabil v Ašaji na starú loď.Hovorí sa,že je to práve Sun chaser,teda Elissina loď...To by znamenalo,že sa jej podarilo oboplávať celý svet a dorazila do Ašaja z východnej strany.
  • Pekná teória.
    To o vajíčkach mi už napadlo tiež.
  • Taky se mi ta teorie líbí. Jinak Rhaena je taky zajímavá. Zrovna jsem skončila u té části, kde je zmíněná Elissa Farman. No, to že byla Rhaena podobojí a možná taky jenom na holky vyplývá z toho, kolikrát Martin zmiňuje, jak lpěla na svých oblíbenkyních už od dětství a jak popisuje jejího třetího manžela. Kdo věří, že Oberyn je bi a Renly gay, tak nemá důvod zpochybňovat, že Rhaena byla (i) na holky.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 9. srpna 2019
    GRRM na nějakém autorském setkání v Londýně uvedl, že 2. díl Ohně a krve vydá (resp. zatím hodlá vydat) až po dokončení ságy. Mezi Vichry zimy a Snem o jaru by měla vyjít jedna povídka o Dunkovi. Po Snu pak další, a teprve pak by se měl přijít na řadu Oheň a krev vol.2

    (Na chvíli mi vysadilo srdce, když jsem to četla :( )

    http://thewertzone.blogspot.com/2019/08/george-rr-martin-in-london.html
  • @Nevada Tak zajímalo by mě, jestli tu Martin chce být do sta let :D Ale teď vážně - ano, na jednu stranu je škoda, že dokončení Ohně a krve na roky odložil, na druhou stranu to opravdu vypadá, že s Vichry zimy už je spokojený a je to ve finální fázi, když je posunul i před povídku.
  • Ty jo, to by mohla být ta povídka o tom Zimohradu :D Preston Jacobs dělal video s předpovědí děje - "She-wolves of Winterfell".
  • Tady to video je:


    A Preston je vážně dobrý, nedivila bych se, kdyby Georgova povídka obsahovala spoustu elementů, se kterými Preston pracuje.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.