Český překlad knihy Oheň a krev - Ice & Fire

upraveno 11. června v Píseň ledu a ohně
imageČeský překlad knihy Oheň a krev - Ice & Fire

Nakladatelství ARGO dnes vydalo český překlad prvního svazku o historii rodu Targareynů.   Rozsáhlou publikaci zachycující téměř 150 let vlády targaryenských králů George R. R. Martin sepsal na základě poznámek, které si dělal při tvorbě knihy Svět ledu a ohně. … celý článek

Číst celý článek zde

2»

Komentáře

• upraveno 12. srpna
    Jinak jsem se v Ohni a krvi dostala až na příchod epidemie v roce 60 a líbí se mi to čím dál víc. Jestli celou knížku George napsal za dva tři měsíce, tak to klobouk dolů. Očividně dokáže psát rychle, když je v něm nadšení a "zakousne" se do toho. U Písně samotné ho asi opravdu paralyzují očekávání čtenářů.

Moje dva nejoblíbenější příběhy jsou Rhaena a její třetí manžel a celkově příběh Rhaeny (jak postupně zahořkla, ale zároveň si některé strasti na sebe svojí povahou přivolala sama) a Aerea a její tragické dobrodružství s Balerionem. Je to celé hezky mysteriózní a Valyrie je podle všeho opravdu plná věcí z hororu. Moje reakce na informaci, že tam byl zraněný i samotný Balerion byla

image

Musím vyzdvihnout, že George zase nezapřel inspiraci anglickou historií. Že je Aegon Dobyvatel zhruba inspirovaný reálným Vilémem se stejným přízvyskem, to je jasné. Ale dočetla jsem se, že Alyssane je taková jeho Eleonora Akvitánská inspirovaná Katerine Hepburnovou ve Lvu v zimě, čili si mám domyslet, že Jaeherys je jeho Jindřich II.? (pohledný, schopný válečník, s výbuchy hněvu a přesto pověstí dobrého krále?). Jako jasně že spory Jaeheryse a Alyssane nikdy nepřerostly až tak, že král dal manželku uvěznit, ale představuju si ty dva, jak si ve stáří vyměňují repliky jako

"Dám nás rozvést. Národ bude v šoku, až se dozví, že naše manželství bylo bezdětné."
    nebo
    "Copak to je v tom dárku? Náhrobní kámen? Ó, jak jsi milá." :twisted:
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Denebola napsal(a):

Ty jo, to by mohla být ta povídka o tom Zimohradu :D Preston Jacobs dělal video s předpovědí děje - "She-wolves of Winterfell".

Tuhle povídku (jedná se o pracovní název) měl GRRM v plánu už dávno. Nakonec ovšem místo ní do sbírky Nebezpečné ženy přispěl povídkou Princezna a královna. To bylo v roce 2013 ;) Nepřekvapilo by mě, kdyby ji měl nahrubo hotovou už několik let a po Vichrech jen doladil detaily.
  • upraveno 20. srpna
    Vím, že první díl Ohně a krve je symbolicky zakončený koncem jedné éry, ale po dočtení části o Jaeherysovi a Alysanne mám pocit, že ty konce jedné éry jsou v knížce dva.
    Ale no tak. Žádné, doslova žádné informace ze seriálu v knižním vláknu. Lépe řečeno seriálové informace jen v kategorii seriál, prosím. @svoa00
  • upraveno 20. srpna
    @Nevada Tak za to se omlouvám. Ale už je to holt ta dlouho, že jsem zapomněla, že to ne každého zajímá :D
    Ne že by nezajímalo, ale někteří to zatím vědět prostě nechtějí ;)
    Smaž to prosím a pokud to chceš probrat, myslím, že je tu nějaké vlákno o teoriích ze seriálu i knih.
  • @Nevada OK, smazáno
    Obálka brožovaného vydání Ohně a krve. Vyjít by mělo na jaře.
    image
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Jelen, koník a černý drak? Neseděl by tam víc červený, a toho černého si pošetřit na druhý díl kde se to bude Blackfyry jenom hemžit. :-k
    Moje reakce byla podobná :) Navíc ještě ta zlatá jako podklad. Ale celkový vzhled se mi líbí.
  • Ke konci knížky se najde jedna poměrně zajímavá věta o tom, jak divocí (a prý tisíce) přešli po zamrzlém moři u Východní hlídky. Takže opravdu stačí jenom počkat na pořádnou zimu? A ta asi přijde...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.