Český překlad knihy Oheň a krev - Ice & Fire

upraveno 11. června 2019 v Píseň ledu a ohně
imageČeský překlad knihy Oheň a krev - Ice & Fire

Nakladatelství ARGO dnes vydalo český překlad prvního svazku o historii rodu Targareynů.   Rozsáhlou publikaci zachycující téměř 150 let vlády targaryenských králů George R. R. Martin sepsal na základě poznámek, které si dělal při tvorbě knihy Svět ledu a ohně. … celý článek

Číst celý článek zde

13»

Komentáře

• Včera dočteno... Zvláštní, v jaké chvíli to Martin usekl, čekala bych, že události povede ještě kousek dál. Ale ihned jsem sáhla po Světu ledu a ohně, abych si to "dočetla" :-). V druhém svazku jsem zejména zvědavá na Krvevrana a Egga...

Musím říct, že autor své postavy nešetří - jen ty epidemie nemocní, co kosily Západozemí, jsou docela síla. A když jsem si pak četla, co se stalo některým místokrálům či jiným významným lordům během potyček či Tance... jako jo, je to věrohodné, ale když si připomenu Boltony v Písni, Martin má tu imaginaci někdy až moc velikou :-D.

• Lady Ašara napsal(a):

Zvláštní, v jaké chvíli to Martin usekl, čekala bych, že události povede ještě kousek dál.

No, kromě toho, že by to bylo moc dlouhé na jednu knihu, Martin to udělal schválně. Bez ohledu na to, jak dlouho mu trvá dokončení písně, záměrně zamlžuje určité události v nedávné historii, pravděpodobně proto, aby určité skutečnosti odhalil až v rámci hlavního příběhu. Jedná se především o dobu Eggovy vlády, události v Létohradu, vše kolem Raegara, některé okolnosti Robertova povstání, a možná další, o kterých ani nevíme. Slyšela jsem fámu, že razatně brání zfilmování příběhů, které se těchto událostí týkají, pravděpodobně z tohoto důvodu.

• NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Osobně si myslím, že o Letohradu se nedozvíme nic nového ani ve druhé části Ohně a krve. Martin to obejde podobně jako ve Světě ledu a ohně, protože to chce odvyprávět v povídkách o Dunkovi.
  • Nevada napsal(a):

Osobně si myslím, že o Letohradu se nedozvíme nic nového ani ve druhé části Ohně a krve. Martin to obejde podobně jako ve Světě ledu a ohně, protože to chce odvyprávět v povídkách o Dunkovi.

Pokud to opravdu odvypráví, je mi jedno, v jaké knize to bude :-)).

• NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    No právě, pokud...
  • Dokud dýchá, doufám :-).
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.