Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1369370372374375394

Komentáře

  • JoserJoser persona non grata
    Ono to bývá tak, že umělec typu Mortensena to nakonec dostane víceméně za zásluhy, jako nedávno DiCaprio nebo letos Spike Lee čímž nijak nesnižuju jeho výkon. Green Book je hodně dobrý film a Mahershalu žeru v čemkoliv od Hunger Games po Alitu, jenom v konkurenci Cuaróna s trošku komerčnějším Lanthimosem není nejlepší. Asi ze mě mluví celkové zklamání z vývoje oscarů v posledních letech.
  • JoserJoser persona non grata






  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/will-smith-v-roli-otce-sester-williamsovych-neni-dost-cerny_515925.html
    Lidem se nicméně moc nelíbí, že černocha tmavší pleti bude hrát poněkud světlejší černoch.
    =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Takže černoch v roli bělocha nevadí, ale černoch v roli černocha ano? :twisted:
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Co na to Jada Pinkett? :twisted:
  • Na kolorizmus som už narazila dávnejšie. To sa v jednom videu dievčatá sťažovali, že nemôžu nájsť make up vo farbe ich kože, zatiaľ čo svetlých odtieňov je od podlahy po strop, že vo filmoch a umení každý vyspevuje, aká je nejaká žena pekná, pretože je svetlá, ale aby ospevovali, že je nejaká tmavá, to nie a ako im vraveli "nechoď na slnko, aby si nestmavla ešte viac".
    Tohle je ale jako tak pitomá výtka, že se divím, že se ozvali. Zaplať panbuh za Walkera.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Aviv Walker? 8-O Myslíš tohodle:
    image
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Aviv napsal(a):

    Na kolorizmus som už narazila dávnejšie. To sa v jednom videu dievčatá sťažovali, že nemôžu nájsť make up vo farbe ich kože, zatiaľ čo svetlých odtieňov je od podlahy po strop, že vo filmoch a umení každý vyspevuje, aká je nejaká žena pekná, pretože je svetlá, ale aby ospevovali, že je nejaká tmavá, to nie a ako im vraveli "nechoď na slnko, aby si nestmavla ešte viac".
    Tohle je ale jako tak pitomá výtka, že se divím, že se ozvali. Zaplať panbuh za Walkera.

    Tyhle nářky jsem už slyšel, zato jsem ještě neslyšel opěvování někoho čistě proto, že je světlý. Ono je těžké těm nářkům uvěřit, když černé hvězdy šoubyznysu typu Majkla Džeksna, Bejoncé, Maríje Kerí a spol. dělaly všechno proto, aby samy byly co nejbělejší. A ostatně jsem viděl video od některé blogerky, teď si nevzpoměnu které, která vyvracela ten mýtus, že neexistují krémy, mejkapy a všechny tyhle pičičárny v tmavém provedení a přímo tam ukazovala příslušné výrobky s konstatováním, že se asi ti naříkající špatně dívali...
  • Monte Karstark napsal(a):

    @Aviv Walker? 8-O Myslíš tohodle:
    image

    Tak to by taky mohlo být řešení, ale v článku je zmíněn nějaký Nick Walker, jež se Smithova obsazení do tý role zastáva.
  • flanker.27 napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    Na kolorizmus som už narazila dávnejšie. To sa v jednom videu dievčatá sťažovali, že nemôžu nájsť make up vo farbe ich kože, zatiaľ čo svetlých odtieňov je od podlahy po strop, že vo filmoch a umení každý vyspevuje, aká je nejaká žena pekná, pretože je svetlá, ale aby ospevovali, že je nejaká tmavá, to nie a ako im vraveli "nechoď na slnko, aby si nestmavla ešte viac".
    Tohle je ale jako tak pitomá výtka, že se divím, že se ozvali. Zaplať panbuh za Walkera.

    Tyhle nářky jsem už slyšel, zato jsem ještě neslyšel opěvování někoho čistě proto, že je světlý. Ono je těžké těm nářkům uvěřit, když černé hvězdy šoubyznysu typu Majkla Džeksna, Bejoncé, Maríje Kerí a spol. dělaly všechno proto, aby samy byly co nejbělejší. A ostatně jsem viděl video od některé blogerky, teď si nevzpoměnu které, která vyvracela ten mýtus, že neexistují krémy, mejkapy a všechny tyhle pičičárny v tmavém provedení a přímo tam ukazovala příslušné výrobky s konstatováním, že se asi ti naříkající špatně dívali...

    Pohľadala som to video.



    V zásade nesúhlasím s tým, ako dramaticky to berú. Príklady favoritizmu vo filme, hudbe a maľbách (vypadajících celkem dobově mimochodem), ktoré uvádzajú, mi nepripadajú ako plošný štandard a vytláčanie iného vzhľadu. Však známe z vtipu, že bruneta moudrá a bloncka hezká a podobní stereotypy a nikdo je extra neprožívá, nebo jo? Ku kozmetike sa vyjadriť nedokážem, rovnako by mohli preháňať, rovnako by dostupnosť a kvalita produktov mohla byť horšia. Môže aj záležať do akého obchodu človek vlezie.
    Ale práve tá veta o celebritách na niečo poukazuje. Prečo sa snažia zosvetlieť? Prečo idú zosvetľovacie produkty na dračku?
    Mohlo by ísť o to, že svetlejšia pleť spolu s ďalšími europoidnejšími rysmi (miešanie) sú žiadané? Dá sa s nimi ľahšie preraziť? Mohlo by ísť o internalizovanú hodnotu, ktorá je nezmyselná (Jacksonove bieliace snahy boli choré a smutné)? Mohlo by ísť o biologické preferencie, ako je preferencia pre užší pás? IQ štatistiky zmienim a rozvádzať nebudem.
    Historicky existovala spojitosť medzi bledosťou a vznešenosťou, prípadne ženskosťou.
    Egypťania stvárňovali mužov tmavších a ženy svetlejšie.
    Potom tu máme to, že poddaní pracovali pod oblohou celý dlhý deň, takže sa opálili, kým vyššie postavené triedy nie, takže bledá pleť bola vecou statusu a hľa, púder ala krieda sa stal vychytávkou.
    Každá doba mala nejaký ideál, ktorý spočíval vo farbe, tvaroch, plnosti, dĺžke niečoho atď. a áno, snahy dosiahnuť ho často zachádzali do nezdravosti. Niektoré veci sa menili viac, niektoré menej, myslím, že svetlosť bola z tých stálejších.
    S rasou nesúvisiace - svetlo rovná sa bezpečie, tma rovná sa nebezpečie, takže čierna a biela boli asociované s istými vecami. To isté kov zlato. Ale nie je to absolútne, v istých prípadoch, na istých miestach je výklad tej istej farby rozdielny. Zlato vznešenosť vs zlato korupcia, biela svadobné šaty v Európe, biele pohrebné oblečenie v Ázii, biela ako hrozba v Ázii, červená ako život pred stredovekom, červená ako hriech počas stredoveku, pretože pohanská, červená ako agresivita, červená ako láska a šťastie.
    Trocha špekulatívne, mám dojem, že podstatné by mohlo byť, že biela pôsobí žiarivejšie a čistejšie a je kontrastná. Ale nie je bledosť ako bledosť. Niekoho opíšu ako nezdravo bledého a nevýrazného. Ide skôr o tú žiarivosť a čistotu ako znaky zdravého tkaniva.

    Niečo, čo by ste radi vyvrátili, upresnili?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    A co solárka? Já si myslím, že tohle už je fakt hysterie.
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 7. března 2019
    Tak mi, typičtí remcalové to asi z virtuálních ''hospod'' těžko posoudíme, když nemáme odžitou americkou zkušenost, to je stejné jako pohoršení Spikea Lee z oscara pro Green Book (o tom se zase hezky píše tady https://a2larm.cz/2019/03/pripomente-mi-abych-se-uz-nikdy-nekoukala-na-oscary/ a tady https://a2larm.cz/2019/03/predavani-oscaru-konec-stareho-filmoveho-sveta/) Prostě češi no :twisted:
  • AvivAviv
    upraveno 7. března 2019
    Je to hysterie. To nevylučuje, že popřitom nalezneme něco zajímavého.
    Ale do solárka chodí bělošky. Teď je opálení tak trocha status, pretože opálená vyšportovaná osoba je zrejme zdravá a má voľný čas a zabezpečenie. Tohle přišlo koncem 19. a v 20. století, v některých částech víc, jiných míň. Navyše to maskuje kŕčové žily a podobné veci.
  • Zajímavé jsou taky zuby. V USA nemať na zubára je strašná hanba, rovnátka jsou jak nějaký rituál přechodu, ala první náušnice, nebo co. Vybělené perfektní chrupy jsou duležité. Británie je založená jinak, jakože je hloupé to tolik řešit a toľko na to míňať a vubec, stejně je základní starostlivost v pojistce, co víc kdo chce. Takže perfektné chrupy nemajú a vznikol stereotyp príšerných britských zubov. Ale vraj ich majú zdravšie, než mnohé iné krajiny. V Japonsku sú ženy, ktoré si dajú zuby vykriviť za veľké peniaze, aby vyzerali rozkošne.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Aviv Zajímavé může být ledacos, ale volání, že Will Smith je málo černej černoch na hraní černejšího černocha, hysterie je.
    Stejně jako nesehnatelnost mejkapů. Ať se kouknou na ANTM, tak byly značky, které se dělaly věci pro nejrůznější odstíny pleti. A když se kouknu na nejběžnější mejkap sehnatelnej u nás, tak je to tmavej pomeranč (zdravím paní Růžičkovou s chotěm), takže jestli oni nebudou náhodou colourismovat i české drogérky nás :P. Teď vážně, já s tím problém nemám, teď stejně na sebe nic nepatlám a dřív jsem si vystačila s korejskými BB, ale pokud nějaká paní má fakt hodně světle bílou pleť, tak má taky dost smolíka, protože hodně světlé odstíny se taky blbě hledaj.
  • AvivAviv
    upraveno 7. března 2019
    A já to volání odsoudila taky a stojím si za tím. Je to hloupá stížnost.
    To teda je barva, ten pomeranč... Takže spíš jde o to, že lidí toho typu je málo a moc věcí jim vyhovujících se nevyrobí. Ok, to by bylo uzavřeno.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Aviv napsal(a):

    Niečo, čo by ste radi vyvrátili, upresnili?

    Upřímně nemyslím, že tady je co vyvracet či upřesňovat, jestliže nad rozumem vládne ideologie a hysterie. Že má každá doba nějaké ideály a standardy? Ano, tak to bylo, je a bude, za Rubense baculky, za gotiky vysoké hubené a tak dále. Ale že by někdo nutil Majkla a spol. se barvit pro větší úspěch? Jestli ano, tak leda oni/ony sami/samy. Ostatně Džeksn se na hudebním nebi prosadil dávno před svým zesvětlováním a potřebovali lidi jako Louis Armstrong nebo Ray Charles něco takovýho, když se z nich staly hudební legendy?
  • upraveno 7. března 2019
    To, že někdo nemá ten správný odstín na danou roli se řešilo u víc filmu, já si pamatuju, jak to schytala Zoe Saldana za Ninu a přišlo mi to praštěné, na druhou stranu někomu praská žilka nad obsazením historických postav nebo fantasy postav a nesprávnými odstíny, barvami vlasů a očí.....

    @Krisa o tom mi povídej, sehnat něco, co nemá "pomerančový" nádech a má SPF 50+ je zázrak. Je to diskriminace oranžových lidí proti ředitelkám vápenek.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Dreamer Ty snad nechceš zbalit stánoucího hokejového trenéra? :P
  • Jinak jsem se na toho Michaela koukla blíž... Vraj je lekársky potvrdené, že mal rozsiahle vitiligo, takže ohľadom farby sa dá tvrdiť, že šlo skôr o snahu zamaskovať škvrnitosť. Nič také sa ale nedá povedať o tých plastikách. Na dětství vzpomínal těžce, tak možná to bylo za tím a dalšími věcmi. Každopádně to bylo kritizováno, ne podporováno.
  • JoserJoser persona non grata
    Mám hajp 8-)

  • Taký roztomilý historický film z Lotyšska (s pomocou Britov), jak si místní bránili suverenitu proti křižákum.
    Stvárniteľovi hlavnej postavy som toho nezdolného kráľa akosi uveriť nemohla a tí, čo tvrdia, že záporákovo hranie bolo prehnané, sú niečomu na stope. A je to taká jednoduchšia nízkorozpočtová vec.
    Ale je v tom vidieť dobovosť a zanietenie pre materiál a kto má rád ozbrojené konflikty, príde si na svoje. Niektoré momenty boli vyslovene nádherné. Ja som rada, že som si to pozrela.

    https://www.csfd.cz/film/531730-pohansky-kral/prehled/

  • JoserJoser persona non grata
    Americký filmaři nám berou naši kulturu, ale vypadá to super! Je to od tvůrce Hereditary. Příjemným bonusem je pak obsazení Florence Pugh a Willa Poultera

  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 12. března 2019


    General Alladeen prequel má nový trailer. A konečně se tam něco děje, přestože to stále vypadá hodně zvláštně a uměle. A ty džinovi popkulturní reference si zčásti mohli odpustit, s prostředím se to bude hodně bít, jako by už tak prostředí nebylo samo o sobě ranou pro oči. Od někoho kdo natočil Artuše bych čekal víc :-k
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Sagart přesně, tohle vůbec nevypadá jako od Ritchieho.... přeplácaný a vypadá to strašně levně.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Artuš od Ritchieho možná nevypadal levně, zato přeplácanej byl až až :twisted:
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @flanker.27 ale mně se líbil :oops: =D
    Dobře, tohle vypadá hlavně levně. A žádný cool nápad. Nic.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Benji Žádné "účinkuje tisíc slonů"? :twisted:
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @flanker.27 Bylo toho tam hodně, ale takový triggered jako Flanker na CSFD jsem z toho nebyl. Byl to hodně fajn film, kterej sice musí milovník legendy (a za něj se považuju) brát hodně s rezervou, ale připustit si, že jde jen o další fantasy nikomu neuškodí. Upřímně se mi to líbilo víc než poslední dva hobiti ;)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.