Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1370371373375376394

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Sagart To není zrovna vysoko položená laťka =D
  • JoserJoser persona non grata
    @Sagart To je tak bombajsky barevné, rozjuchané a zvukově neluzné, že dětem a indům se to bude určitě líbit :twisted:

    @Sagart Flanker je meme :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @flanker.27 To povídej třeba @Tyrion Lannister který filmovou adaptaci Hobita ze srdce miluje :twisted:
    Každopádně nemohu li použít jinou příměru (protože mi momentálně nejde vzpomenout si na dobrý Fantasy film současnosti) prohlásím jen že Legenda o meči, jakkoliv to může někdo považovat jen za jednoho velblouda stokrát kolem kamery, je jedním z nejlepších a nejlépe natočených filmů. Pominu věci, co tam nepatřili (typicky ritchieovi vikingové nebo vyjednávání s lordy) případně nesmyslná globalizace (kung fu George?) co jsou prvky kdy si režisér (očividně záměrně) dělá z filmu komedii, na to, jak drsný vážný akčňák to mohl být - protože povětšinou právě něčím podobným je, souboje jsou úchvatné a drsné. Film je správně heroický, se skvělými zvraty a s neopakovatelným Židovským zákonem - jehož herecký výkon (zvlášť jeho finále s dcerou) je naprosto bezchybné.
    Snad tento výblitek dává smysl, ve zkratce jsem mohl napsat jen, že Artuš si odpad nezaslouží. Ale pravda, že Flanker je triggered u hodnocení filmů celkem často :D Nedávno jsem viděl a komentoval Leona: Profesionálního zabijáka a už ani nevím, proč to od jistého nejmenovaného uživatele mělo odpad. Názor mu neberu, jen má někdy taky své dny :evil: :-k
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Sagart A to jsi ještě nečetl můj komentář k Overlord :twisted:
  • I have been triggered now.
    První Hobbit je moc fajn, trpaslíci dostali individuální charakterizaci a ještě pořád to připomíná knižní dobrodružství tím správným spusobem.
    Udělat místo dvou dalších jen jeden film, bylo by to tak akorát. Neškrtit to rudým provázkem Kili/Tauriel a udělat z toho jen přátelství, jež vtloukne Legolasovi trocha rozumu do hlavy, tak v poho. Legolas by byl v pozadí, protože by nebyl prostor na pitomosti. Ta fraška se starostou a jeho posluhovačem by se osekala na 0,000niečo, protože by nebyl prostor na pitomosti. Desolation byla plná fajn dramatických temných vzrušujících věcí i blbostí, pět armád už mělo víc blbostí, než skvělých momentu.
    Na Jacksonovu obranu, hodili mu do klína něco, co na začátku vubec nebylo jeho (puvodní rejža vycouval) a nevěděl co s tím a krkolomní termín vydání nezměnili. Smaugova pasáž se mu povedla, o tom žádná. Dol Guldur taky a nedivím se, že chtěli Radagasta nějak zahrnout, ikdyž ten zaječí záprah byl docela divný.
    Jinak ty obří červy, ty vymyslil už Tolkien. Ale jsou spíš takové trivia, o kterém postavy mluví, nevstupujou do příběhu.

    Sožeto? Problém s Leonem? S Leonem?!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Aviv napsal(a):

    Sožeto? Problém s Leonem? S Leonem?!

    Ano a jsem na to hrd a pyšen :twisted:
  • flanker.27 napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    Sožeto? Problém s Leonem? S Leonem?!

    Ano a jsem na to hrd a pyšen :twisted:
    Pre mňa za mňa... Ale čo sa ti na tom filme nepáčilo? Proste mi to nejde do hlavy.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Rozdal jsem spousty odpadů. Proč jsem tázán právě na tento? :)
  • AvivAviv
    upraveno 15. března 2019
    Pretože tento, k filmu, kterýmu tleskám, mi nejde do hlavy a prišla tu naň reč.
    Co se týče dalších zmíněných, Overlord mi neříká nic a Legendu o meči jsem ještě pořád neviděla.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Však tleskej, to že já něco považuju za ... není morální imperativ pro ostatní. Ostatně obvykle své hodnocení doprovázím patřičným komentářem, na kterém si u pro mne podobně nepřijatelných filmů zgustnu =D
  • Věř mi, jako imperativ to nevidím. ;-)
    Prostě mě jen zajímalo, co mohlo vyvolat naprosto opačnou reakcii, protože mě překvapila.
    Tak jsem si tvé hodnocení dohledala... Hmm... Jenom tolik, že že já bych to nazvala spíš anti-pedofilním, protože zatímco Matilda propadla přesvědčení, že ho miluje romanticky (je jí náct, naprosto se jí převrátil svět, zachránil ji, konečně dospělák, kterýho respektuje, nic překvapujícího), jeho to vyděsí, drží se spátky. Pedofil by to spíš zneužil, ne? On sa snažil byť zodpovedným opatrovníkom. Celkem fuška, když sám je uvnitř tak trocha dítě a ona je kandidát na broken bird.
    Čímž se nesnažím vnutit ti, abys to měl rád. Taky žádný imperativ. :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Tyjo, já jsem hodně dlouho nedal něčemu odpad. Já v tom vždycky aspoň tu jednu hvězdu najdu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Zato mně poslední dobou dává práci najít alespoň tu jednu hvězdu :twisted:
  • @Sagart Jako slušný atmosferický fantasy film ne úplně z poslední doby beru třeba Solomon-kane
    Krvavý, temný film plný bahna a dobrých soubojů ( kromě toho finálního). Solomon Kane je postava z povídek a R. E. Howarda stejně jako Conan. James Purefoy mě ta seděl líp než v Ironcladu. A jako bonus Marek Vašut, který nesmý chybět v žádné kvalitní zahraniční produkci natáčené u nás. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @derfel Souhlas, Solomon Kane se mi dost líbil, škoda, že nevznikly další díly.

    A pokud bych měl doporučit nějakou spíš pro děti, tak se mi docela líbila dánská Dcera čarodějky, i když myslím, že o té jsem tu už psal. Pouhých 57 % na csfd svědčí, jak se poslední dobou můj vkus liší od většiny :)
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Aviv Však já přiznám že v Hobitovi jsou i skvělé pasáže (a Neočekávaná cesta má u mě i přes Šourkovouse dokonce i čtyři hvězdy). I další mají výborné scény, přesto jsou však u mě v podprůměru. Jízda na barelech je možná vtipná akčňárna, ale ne Tolkienova Středozem, starostu možná hraje Stephen Fry ale nemusel mít nutně tolik prostoru, totéž platí o jeho upgradovaném Grímovi, v bitvě pěti armád se proti sobě čtyři armády sice usilovně rvou ale pryč je velkolepost, osudovost a emoce z bitev o MT nebo HD. O jisté nejmenované zrzavé chybě raději ani nemluvím. Zkrátka, Hobitovi se toho hodně podařilo, ale poměrově se toho ještě mnohem víc posralo. Rád se na ty filmy podívám ale rozdíl mezi Starou a Novou trilogií je markantní :D Podobně jako SW
    @flanker.27 Však odpady rozdávej, jen se pak děje že já a ostatní nevinní fanoušci filmů budeme nad tvým filmovým rozhořčením kroutit hlavou. Shodit kvalitní film kvůli malé chybičce je umění.
    Ale sám třeba nejsem bez viny. Hodně lidí by mě lynčovalo za to že jsem dal odpad třeba Třetímu Captain Amerikovi nebo prvním Avengers :D
    @derfel Šalamoun Kane je skvělý béčko. Úvodní scénu naprosto zbožňuju, konec je slabý, ale nevadí.
  • AvivAviv
    upraveno 17. března 2019
    Ta bitevní část bitvy pěti armád je jinak značně na hlavu. Což teda já o tomhle moc nevím, ale něco bylo očividné a na další vady poukázali jiní lidé. Celkem dukladně rozebráno tady...



    Jo, ten rozdíl je podobný jako v SW.

    Taky se mi konec Kanea zdal slabý, asi i proto to ve mně zanechalo matný dojem. Ale jinak to šlapalo tvrdě.
    Sa mi marí, že podobnú atmosféru mal film o roadtripu s čarodějkou v kleci, kterou střežil Nick Cage.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Sagart Kdybych souhlasil, že jde o kvalitní filmy, ba o umění, tak bych odpady nedával :)

    Ale aby se neřeklo, právě jsem dal plnou palbu polskému filmu Kler. Už před časem jsem tu o něm mluvil, že bych to chtěl vidět, dneska jsem se k tomu dohrabal. Začíná to jako černá komedie, ale na konci je to spíš horor.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart
    To povídej třeba @Tyrion Lannister který filmovou adaptaci Hobita ze srdce miluje
    A jsem na to hrdý :P
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Aviv Ten film s Cagem se mi na rozdíl od Kanea nelíbil :-D ale to bude mou averzí ke dvěma hlavním hercům ;-)
    @flanker.27 Však neříkám že musí jít o kvalitní filmy. Často jsou však hodnocené odpadem jen kvůli jedné malé chybičce či nesouhlasu s názory ve filmu :-k :-P
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Aviv napsal(a):

    Ta bitevní část bitvy pěti armád je jinak značně na hlavu. Což teda já o tomhle moc nevím, ale něco bylo očividné a na další vady poukázali jiní lidé. Celkem dukladně rozebráno tady...



    Jo, ten rozdíl je podobný jako v SW.

    Taky se mi konec Kanea zdal slabý, asi i proto to ve mně zanechalo matný dojem. Ale jinak to šlapalo tvrdě.
    Sa mi marí, že podobnú atmosféru mal film o roadtripu s čarodějkou v kleci, kterou střežil Nick Cage.

    Jo mluví mi z duše. Mimochodem mě to navedlo, abych se podíval i na to video o The Last Jedi:



    A tyhle hovadiny právě patří mezi věci, za které dávám odpady. I když druhému a třetímu Hobitovi jsem dal dvě hvězdy, protože tak jako dědeček Mrazíček ani já nejsem nelítostný :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Sagart napsal(a):

    @flanker.27 Však neříkám že musí jít o kvalitní filmy. Často jsou však hodnocené odpadem jen kvůli jedné malé chybičce či nesouhlasu s názory ve filmu :-k :-P

    To bychom museli rozebrat na konkrétních příkladech, co je a co není malá chybička. Nízká hodnocení až odpad dávám v případech, kdy je to prostě hloupé a zároveň to vypadá, že si tvůrci mysleli, jak chytře to nevymysleli. Případně pokud zcela opustili logiku na úkor toho, aby něco bylo kůl (viz např. ta videa).
    Co se týče rozdílů v pohledu na věc, tak tam dávám nízké hodnocení až odpad tehdy, když mi něco, co je stanoviskem filmu, přijde vysloveně odpudivé/protismyslné/na hranici zločinu :)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Tyrion Lannister taky jedna z mála skvělých scén..... :-?
  • Benji napsal(a):

    @Tyrion Lannister taky jedna z mála skvělých scén..... :-?

    Mne sa ešte páči Thorin a zlatá podlaha, mĺkve posedenie Bilbovo s Gandalfom, scéna so žaluďom, umieračik. Proč kruci nemohli udělat taky pohřbení...
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv
    Aviv napsal(a):

    Benji napsal(a):

    @Tyrion Lannister taky jedna z mála skvělých scén..... :-?

    Mne sa ešte páči Thorin a zlatá podlaha, mĺkve posedenie Bilbovo s Gandalfom, scéna so žaluďom, umieračik. Proč kruci nemohli udělat taky pohřbení...
    Pohřeb byl v prodloužene verzi



  • Tisíceré díky.
  • upraveno 18. března 2019
    Co se týče Hobita, doporučuju shlédnout, perfektně rozebráno od dementních rozhodnutí studia až po to, jak Hobit ovlivnil politickou scénu Nového Zélandu...

    ...dost mě štve, že to nakonec nenatočil Guillermo del Toro.

  • netuším co to je ale zajímíímá mě to
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @DanielSvatoš Po přečtení názvu jsem se lekl že to bude pokračování velmi nepovedeného filmu z roku 2014.
    Po shlédnutí traileru to ale vypadá hodně fajnově.
  • flanker.27 napsal(a):

    @Sagart Kdybych souhlasil, že jde o kvalitní filmy, ba o umění, tak bych odpady nedával :)

    Ale aby se neřeklo, právě jsem dal plnou palbu polskému filmu Kler. Už před časem jsem tu o něm mluvil, že bych to chtěl vidět, dneska jsem se k tomu dohrabal. Začíná to jako černá komedie, ale na konci je to spíš horor.

    Sa pripájam k chválospevom. Celkom ma to odrovnalo. Niekoľko krát.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.