Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1367368370372373394

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. ledna 2019
    @DanielSvatoš Ten trailer už jsem dokonce viděl asi tak 14 dní zpátky. Téma děkabristů je zajímavé, ale nejsem si jistý režisérem. Točí to Andrej Kravčuk, od něho už jsem viděl Admirála a Vikinga. Oba filmy sice byly technicky velmi dobré, ale Admirál byl až na pár krátkých scén nudná tragiromance (nadto o člověku, u něhož si nejsem jistý, že si zaslouží nějakou glorifikaci), no a Viking, o tom už jsem tu myslím i psal, to bylo dost zklamání, hlavně neuceleným vyprávěním a ta závěrečná agitka za slovo boží s tím zbavováním se hříchů mě skoro rozesmála.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @flanker.27
    očí to Andrej Kravčuk, od něho už jsem viděl Admirála a Vikinga.
    Jestli to natočil ten odborník co natočil admirála tak jsme všechny bojové scény už viděli v traileru :twisted: :-k
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Sagart Asi tak. I když od filmu o Děkabristech se dá po stránce bojových scén čekat leda útok kavalerie po ledu a dělová palba do povstalců.
  • JoserJoser persona non grata


  • JoserJoser persona non grata
    Fan film ze Středozemě

  • Ano, chci se s váma vrátit. Tohle by se mohlo vyplatit sledovat. Alespoň pro hezké hobití nory.
  • JoserJoser persona non grata






  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    http://thewertzone.blogspot.com/2019/01/scott-lynchs-gentleman-bastard-series.html

    Doufám, že to vyjde. Pány parchanty bych viděla natočené moc ráda. I když jsem doufala spíš v nějakou třídílnou minisérii. Na druhou stranu, je to taky rozepsaná série, takže lepší, když vznikne jednorázově film, než kdyby si měli při natáčení do budoucna vymýšlet děj. A nemluvě o rozpočtu, pokud by se toho chytlo nějaké větší studio.
  • Tak jenom pro info:
    https://oscar.go.com/nominees/cinematography

    Výsledek bude dost předvídatelný - hlavní kategorie si většinou rozdělí Roma, Bohemian Rhapsody a The Favorite. Za BlacKkKlansman může zabodovat Spike Lee a Adam Driver. Nominovat na nelepší film roku Black Panthera je na hranici směšnosti.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    (za hranicí)
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Nominace Black Panthera je hodně směšná. Zvlášť když vždy můžou černochy utěšit BlackKkKlansmanem nebo třeba If Beale Street Could Talk (ale o tomto nikdo moc neslyšel). BP byl na poměry komiksovek skvělý, to je ale hodně nízká úroveň.
    Třebaže pokud už kdysi vyhrál Moonlight nad La La Landem, tak je letošní oskarová absurdita reálnější než se může zdát :-k Třebaže doufám, že ačkoliv jej nominovali, tak jen proto, aby černé bratry uklidnili ale s vítězstvím nepočítají.
  • JoserJoser persona non grata
    No mohlo to být mnohem horší, za něco jsem rád, něco tam chybí, něco tam nemá co dělat (zejména Black Panther, Bohemian Rhapsody, A Star is Born, Isle of Dogs a Zimna wojna), takže nějaká relativní spokojenost je asi na místě. Mě však dneska mnohem víc naštvaly nominace na Lva, zejména tedy totální vyignorování Domestika a směšná nominace útěchy pro Chatu na prodej, zbytek je jen kombinace ocenění kamarádů a příšerných filmů o velkých historických tématech a osobnostech :'-(
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ona to vyhraje asi Roma, ale nasmála bych se hodně, kdyby akademici projevili dostatek cynismu a zvolil Černého pantera. O to víc, že je to veskrze průměrný film s tou nejbanálnější zápletkou.
  • Red sparrow někdo viděl?
  • upraveno 28. ledna 2019
    @Aviv Viděla jsem. Celkem zajímavý film a JLaw má slušný ruský přízvuk plus vypadá vážně dobře zvlášť takhle: :D
    image

    Nejvíc se mi líbila ta drsná první polovina filmu, ta druhá už je takový akčně špionážní standard. Být strýčkem z rozvědky poslaná do školy pro profesionální děvky je zajímavější.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @svoa00 Jsem četla Jude Law a pak se trochu divila :).
  • Pořád jsem ji chtěla tu ofinu o taký polcentimetrík skrátiť, ale jo, vypadala moc hezky.
    Začátek mi utekl, takže neumím porovnat, ale líbilo se mi to po odchodu do Maďarska. Až do konce jsem si nebyla jistá, na jakou stranu to vlastně hraje a ten zvrat na letisku si podľa mňa zaslúži potlesk. Moc zajímavě stvárněn byl ten její strýček. A ještě musím pochválit scenu se strhávačem kuže a noži, to bylo fakt bŕŕ...
  • JoserJoser persona non grata
    Jo Red Sparrow jsem viděl, to byl tak moc sexy film, až byl úplně o ničem, škoda, aspoň Jennifer to tam moc slušelo, viz výše.
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 28. ledna 2019






  • JoserJoser persona non grata
    Ceny pro Palacha a Hovory s TGM ( a z větší části i pro dokumenty Až přijde válka a Nagano Tapes) jsou výsledkem umělé módní vlny, která už naštěstí pominula a zůstaly po ní jenom takováhle díla. Mě se loni z naší tvorby nejvíce líbilo Všechno bude, Domestik, Chata na prodej a Dukla 61 s Rédlem, takže jsem rád za aspoň nějakou objektivnost (což se už o nominacích na Lvy rozhodně říct nedá) a jakoukoliv cenu pro ně.

    http://filmovakritika.cz/ceny-cfk-2018/
  • JoserJoser persona non grata






  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 10. února 2019
    Před více než rokem tady proběhla krátká debata o filmových studiích, kterou odstartoval komentář o prodeji 20th Century Fox, viz
    http://www.icefire.cz/forum/discussion/comment/234995/#Comment_234995.

    Teď se zřejmě smráká nad dalším velikánem filmové historie.

    Ke dnu jako Titanic. Studio Paramount Pictures bojuje s obřími ztrátami.
    Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/filmove-studio-paramount-pictures-ztrata-moderni-technologie-netflix.A190208_093534_eko-zahranicni_jadv
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    https://m.youtube.com/watch?v=rF3xHownfL0

    Tohle nevypadá vůbec špatně
  • Téda, dobrý nález, teším, teším, teším...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    image
  • Teda jako záběry hezké, ale vubec si neumím představit, jaký příběh ještě chtějí s těmi postavami říct. :-k
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 13. února 2019
    1:22 Můžete vidět oheň ve tvaru srdce, který se Elsa snaží uhasit. Sázim boty na to, že Elsa se dá dohromady s chlapem, co má schopnost ovládat oheň a ten také bude hlavním záporákem (takový mix Kylo Rena/prince Zuka :twisted:) Předvídatelné, ale stejně se hrozně těším :-)

    image
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.