Marvel >> vše sem

upraveno 28. dubna 2018 v Film a televize
Bude rozumné když tento kolos bude mít samostatné vlákno, stejně jako StarWars (a ne, DC si samostatné vlákno nezaslouží)

Nějakou dobu po premiérách, prosím, používejte spoilery, přeci jen se tu diskutuje o celé sérii ;)
na druhou stranu pokud si tu přečtete něco co jste nechtěli, tak neskuhrejte :D
1235714

Komentáře

  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 12. května 2018
    @Tyrion Lannister
    ak to si myslím, že platí úplnlě pro všechny anime, knihy, seriály, filmy tykající se fantasy, však tu taky měl ten příklad s Písní, Zaklínačem a LOTREM prostě neexistuje série, kde by v tomhle byl pořádek.
    Co se anime týče, viděl jsem zatím pouze dvě z mnoha, které mne skutečně bavily, ostatní mi přišly pitomé a hloupé.

    Tebou zmiňované příklady se od Marvelu velmi liší. Jsou lidské a mám je rád. Řeší se tu lidské problémy, všichni zde mají své možnosti. Uznávám, v Marvelu se toto také snaží aplikovat (zmiňuješ Black Panthera, ten byl třeba až na finále výborný, třebaže i tak v něm jsou vidět klasické neduhy Marvelu) ale já to přijmout nedokážu. Všechny ty MCU postavy, které zastupují celé armády, jsou prostě natolik nahypované, že se s nimi nedokážu vcítit. Pak je těžké brát je nějak vážně, kór když se často šastují trapnými obleky a pláštíky. Spíš než na tebou zmiňované série bych to spíš srovnával s DCEU, kde vidím stejný problém.
    který fantasy píšu, musím přizant, že je dost těžke se do toho nezamotat
    S fantasy mám také zkušenosti, ale v prvé řadě se během psaní snažím zaměřit na lidské problémy, než na svět (třebaže nejlepší možnost je to skloubit dohromadného extrému). World building je pro mě důležitý a mám ho rád, ale i tak je pro mě až na několikátém místě.
    V tom případě ti chybí představivost. Ne tobě chybí páteř.
    Děkuji. Musí být zajímavá konverzace s člověkem jako já, že =D =D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 12. května 2018
    @Sagart
    Tebou zmiňované příklady se od Marvelu velmi liší. Jsou lidské a mám je rád. Řeší se tu lidské problémy, všichni zde mají své možnosti. Uznávám, v Marvelu se toto také snaží aplikovat (zmiňuješ Black Panthera, ten byl třeba až na finále výborný, třebaže i tak v něm jsou vidět klasické neduhy Marvelu) ale já to přijmout nedokážu. Všechny ty MCU postavy, které zastupují celé armády, jsou prostě natolik nahypované, že se s nimi nedokážu vcítit. Pak je těžké brát je nějak vážně, kór když se často šastují trapnými obleky a pláštíky. Spíš než na tebou zmiňované série bych to spíš srovnával s DCEU, kde vidím stejný problém
    Tak to už je dané rozdílem mezi médii. Vem si, že v knihách vidíš lidem do hlavy, to znamená, že už z toho titulu to musí být víc zaměřené na postavy. Ano Marvel o to snaží a jeho snahy jsou imho velice dobré, proto taky beru jako takovou lepší odlehčenou zábavu s třešničkou navíc. A samozřejmě tím, že se v Marvelu hodně bojuje a stříli, tak jsou rozdíly ve shopnostech dost vidět. Proto taky vždycky povinně musíme mít finální bitku. No a vidíš proto milujie Strange, ten má velmi praktický pláštík :D. Tak to je přesně, co nemáš dělat, musíš Marvelovky brát vždycky s určitým nadhledem.
    Anime bych být tebou určitě nezavrhoval (namátkou doporučuji Cowboy Bepop, který je pravděpodobně nejlepší ukázkou žánru), zbytečně by ses připravil o poměrně důležitý zdroj inspirace (musím furt obdivovat kam až sahá japonská fantazie)
    S fantasy mám také zkušenosti, ale v prvé řadě se během psaní snažím zaměřit na lidské problémy, než na svět (třebaže nejlepší možnost je to skloubit dohromadného extrému). World building je pro mě důležitý a mám ho rád, ale i tak je pro mě až na několikátém místě.
    Ale tak samozřejmě hlavní jsou postavy a vztahy mezi nimi. Svět je prostě místo, kde se to odehrává, důležitá pozadí, které dodává atmosféru. To je ostatně něco, co mají Martin, Tolkien či Sapkowski udělané fantasticky.
    Děkuji. Musí být zajímavá konverzace s člověkem jako já, že
    Ale prosím tebe nesmíš být při sledování Marvelovek tak vzathovačný =D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Tyrion Lannister
    No a vidíš proto milujie Strange, ten má velmi praktický pláštík
    Bathos :-P
    Anime bych být tebou určitě nezavrhoval (namátkou doporučuji Cowboy Bepop, který je pravděpodobně nejlepší ukázkou žánru), zbytečně by ses připravil o poměrně důležitý zdroj inspirace (musím furt obdivovat kam až sahá japonská fantazie)
    Neříkám, že úplně zavrhuji. Dvě z nich patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších seriálů. Ale co jsem zkusil ostatní, nwm. třeba Fullmetal alchemist, zkusil jsem první díl a bylo to prakticky celý o boji (ok, ti brášci byli zajímavý, ale nedonutili mě se sérií pokračovat) tedy o ničem zajímavým, což mne udivilo, protože zrovna toto anime všichni chválili.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart
    Neříkám, že úplně zavrhuji. Dvě z nich patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších seriálů. Ale co jsem zkusil ostatní, nwm. třeba Fullmetal alchemist, zkusil jsem první díl a bylo to prakticky celý o boji (ok, ti brášci byli zajímavý, ale nedonutili mě se sérií pokračovat) tedy o ničem zajímavým, což mne udivilo, protože zrovna toto anime všichni chválili.
    Musíš pochopit, že stejně jako filmy mají různé žánry, tak anime mají různé žánry, existují anime, která jsou pouze dramatické a jenom se kecá. Pokud se ti nelíbí Fullmetal Alchemist, tak si najdi pojem shounen anime a dostaneš list anime, která máš vynechat :D
    Bathos
    http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/Bathos No tak bez toho by to ani nešlo :D, v tom Marvel miluji, v tom se my líbí nejvíc, v tom je marvel nejlepší :P :P :P
    Ostatně jak řekl Deadpool v trailer: You are so dark, are you sure that you are not fro DC universe :P
    Tuhle tropu ostatně Marvel zvládá ze všech nejvíc a umět střídání nálad, to je jedno z umění každého spisovatele nebo scénaristy. Po přečetení 41 zeměploch ani ničemu jinému nevěřím. :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    tak si najdi pojem shounen anime a dostaneš list anime, která máš vynechat
    Snad to i zkusím. Dík ;-)
    No tak bez toho by to ani nešlo , v tom Marvel miluji, v tom se my líbí nejvíc, v tom je marvel nejlepší
    A co se (p)bathosu týče, zcela se ztotožňuji s tímto videem :-P
    https://youtube.com/watch?v=w-QhdzQo66o
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 13. května 2018
    @Sagart
    A co se (p)bathosu týče, zcela se ztotožňuji s tímto videem
    Tak s tímhle videem v mnohem nesouhlasím 1) Lidé už jsou prostě unavení z toho, jak komixovky v minulosti tvaří drsně jak Pepek Námořník, takže není divu, že se MCU vydalo tímhle směrem a dobře udělalo 2) Opravdu Spider-Mana od Raimiho bych nepoužíval jako příklad vyhnutí se Bathosu po tomhle:

    Naproti tomu doctor Strange (všimni si, že v téhle scéně, žádný fór není, takže není pravda, že by marvelovky byli pouze sebeparodie ostatně, když si přečteš pratchetta, tak zjistíš, že sebeparodie může být pěkně drsná) tahle scéna mne donutila cítit víc emocí než celá Raimiho trilogie :D
    A Wonder Woman vykradla kde, co mohla ten humor alá Wonder Woman vs moderní svět to můžeme najít už v Tarzanovi s Pocahontas a závěrečný boss Ares podezřele připomínal Palpatina (se všemi těmi blesky) už jsem jenom čekal, kdy začne říkt GOOD. GOOOOD.(jako neříkám, že by MCU bylo přehnaně originální,ale tohle byl vážně over the top, na konci se postava jménem Steve dokonce obětvala v letadůe :D) Takže tohle video je velmi subjektivní a u mne rozhodně platí bathos > pathos. Ostatně jink by se už na filmy dávno nedalo koukat. Dramatický efekt se má budovat někde jinde ne v komixovkách, odpočinkových filmech, u kterých se to pro mne stalo standardem. Třeba tady to sedí:
    Samozřejmě jsou vyjímky jako Logan nebo TDK na druhou stranu to nejsou typické komxiovky, ty už zklouzávaj do jiného žánru. A upřímně opět to nejsou filmy, která by prostě člověk chtěl vidět, když si chce dáchnout.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Tyrion Lannister Ok, nijak jsem netvrdil, že Wonder woman je skvělá v něčem ostatním. Nemám na ni nějaký přehnaný názor. Ovšem, jak jsem zde již zmiňoval, filmy na oddech pro nejsou nijak významné. Možná proto, že na oddech moc času nemám a když už nějaký je, tak si raději pustím něco co mne víc zaujme :-)
    A pak jsou tu večery, kdy víte, že den na to jdete na Infinity war a musíte zkouknout dva dvouhodinový snímky 8-O :-D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart Lannister
    Ok, nijak jsem netvrdil, že Wonder woman je skvělá v něčem ostatním. Nemám na ni nějaký přehnaný názor. Ovšem, jak jsem zde již zmiňoval, filmy na oddech pro nejsou nijak významné. Možná proto, že na oddech moc času nemám a když už nějaký je, tak si raději pustím něco co mne víc zaujme
    Tak já zase vím, že filmy na oddech mne nezklamou a za své peníze dostanu to, co chci a Marvelu pak i něco jako bonus.
    A pak jsou tu večery, kdy víte, že den na to jdete na Infinity war a musíte zkouknout dva dvouhodinový snímky
    Tak já jsem si udělal filmové odpoledne a šel nejdřív na Black Panthera a pak na IW :D. Příští měsíc po zkouškách možná dám Deadpoola se Solem na jeden zátah.
  • @Tyrion Lannister A co ant man :D :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 13. května 2018
    @Tyrion Lannister
    Tak já jsem si udělal filmové odpoledne a šel nejdřív na Black Panthera a pak na IW . Příští měsíc po zkouškách možná dám Deadpoola se Solem na jeden zátah.
    Kde to takto dávali? 8-O

    Gratuluji. Ale upřímně, obávám se že já oba dva zároveň nedám. Nejspíš půjdem na Deadpoola, ale jestli bych někoho překecal na Sola :-k
    p1e9t9r2 napsal(a):

    @Tyrion Lannister A co ant man :D :D

    Kdo rozumný se bude chtít obtěžovat Ant-manem? :-P
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart
    Kde to takto dávali?
    Nikde, ale v Praze je hodně kin :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 13. května 2018
    @Tyrion Lannister Tož Praha? To je ta předražená vesnice na západě, že. Jak tam nejezdijó šaliny. Žejo? =D =D

    Ale tyjo, takto by se mi to asi nechtělo. Na Black Panthera jsem šel někdy jak byla premiéra dobrovolně, ale na Infinity war jsem byl překecán :-D Ale tak dlouho sedět jeden den v kině, hej já bych usnul :-)
  • @Sagart Já se těším a hodně :D :D (ale bude to první film, který neuvidím v kině z avengers)
  • @undefined Jo, nechápu představu že jde někdo na kinomaraton LOTRa, bych tam umřel
  • @sfik Já jsem byl na hře o trůny, když startovala třetí série seriálu :D :D promítala se první a druhá série a byl to záhul
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @sfik Jsme to teď přes víkend zkusili i s Hobitem, všechno prodloužený. Samozřejmě, ne kino, ale klasická promítačka. Byla to sebevražda :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum


    Tak tenhle je jeden z těch slabších.
  • Sagart napsal(a):

    @sfik Jsme to teď přes víkend zkusili i s Hobitem, všechno prodloužený. Samozřejmě, ne kino, ale klasická promítačka. Byla to sebevražda :-D

    Hobití filmy mají ještě prodlouženou verzi? :-?
  • upraveno 18. května 2018
    @svoa00 Dávají dle mého názoru víc smysl než kinoverze, ale pořád je to bída..

    Edit: teda teď si vzpomínám - až na scény s Thrainem, to byl epic fail :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @svoa00 Ano mají. A mnohdy dělají nudného Hobita ještě nudnějším. Ale je pravda, že některé jsou zajímavé a zaujali. Bitvě pěti armád dali alespoň trošku smysl, tedy, teď rozuměj smysl v tom měřítku, jak je to v tomto pojetí možné :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    https://www.tvrecenze.cz/2018/05/hodne-zajimava-teorie-o-pribehu.html?m=1

    Asi spíš ne, no. Bitvu o Xandar a ty trpasličí zmetky bych rád viděl, ale toto je pitomost.
  • @Sagart spíš si říkám - od Marvelu nás čekají před A4 dva filmy, Cpt Marvel nezmiňuji protože to bude v devadesátých letech, takže Antman a Wasp se bude odehrávat po událostech A3, takže bude chybět půlka populace s tím že Thanos Antmana, Wasp a Pyma nevygumoval?
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @sfik prý se to bude odehrávat chvíli před, nebo během A3
    Ale koho zajímá Ant-man?
  • @Sagart:D po Strangeovi a WinterSoldier můj top Marvel film :D Možná by se tam vklínil ještě IM1 ale kdo si to má sakra po té době pamatovat
  • Tak Ant-man bude důležitej v A4 ,třeba uvidíme 2 infinity gauntlet ,nechápu ty lidi co si myslí že seberou time stone a vyřešeno :-D
  • :D inak co myslíte trhne film dvě miliardy dolarů?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 4. června 2018
    Deadpool 2 lahůdka, která se s neskutečnou grácii pustila do SJW, předpověděl s humorem děj dévatých SW a čtvrtých Avengerů, potěší netradiční struktura a to, že film de facto nemá záporáka, také překvapivý úvod s velice fascinujícími titulky. A z nováčků nejvíc zřejmě vedou Cable, který je patřičně hrozivý a protikladný k Deadpoolovi a zázračná Domino, na kterou se opravdu hodně dobře dívá :oops:
    Akce je prostě patřičný brutální standard, stejně jako hlášky (táborový vedoucí Kevin =D). Doufám, že tahle hračička bude pokračovat.
  • Deadpool 2 měl taky supr kampaň a doufám, že se jim to vrátí do posledního halíře :D



  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Dreamer Copak kampaň, ale co teprv Deadpool verze traileru k IF

    Why the F in the ass Cable looks like purple Homer Simpson =D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.