Star Wars: Síla se probouzí !!POZOR SPOILERY!!

upraveno 21. prosince 2015 v Film a televize
Deset let poté, co se Sithové pomstili se znovu probudila Síla a vzhledem k tomu, že tu máme spoustu fanoušků slavné vesmírné série, rozhodl jsem se založit nový topic, pro ty, kdo už novou epizodu viděli. Nemusím snad zdůrazňovat (opakování matka moudrosti), že tady budou i spoilery z posledního dílu!!!!

Je potvrzeno obsazení Benicia del Tora (držitel Oscara za roli v Traffica: Nadvláda Gangů a sběratel v Marvel Universu) v zatím nespecifikované, ale pravděpodobně záporácké roli :D. Osmičku bude režírovat Rian Johnson režisér filmu Looper.

Tak, co jak se Vám nová epizoda líbila a co očekáváte od nových dílů?
17475777980109

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00 @Sagart Je to tak, Lukeova žena je fatásmogórie o které přemýšlí, když si říká, co by se stalo, kdyby zůstal na Tatoonie. Dále jeptiškám nakukal, že Rey je jeho neteř, což ale udělal jenom proto, aby jí tam nechali. Navíc nemá smysl řešit, co je v novelizacích. Podobně jako už Lucasovi fimly, tyhle kašlou na to, co je v knížkách. V novelizaci TFA Rey potkala Poea, v TLJ se očividně vidí úplně poprvé a seznamují se, takže je úplně naivní si myslet, že režiséři se starají o nějaké novelizace.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 7. května 2018
    @svoa00
    @Tyrion Lannister Když tak znova zmiňuješ ten skvělý plán... takže Leia vědomě poslala problémového syna pryč s tím, že se s ním nebude vídat (jo, to určitě pomůže) a nikdy nebude mít vnoučata? Bravo...
    Ale prosím tě, ženská ve SW udělá chybu? HAHAHAHAAHAHAHAH Leia o tom samozřejmě nevěděla a bude zdrcená nad tímhle zjištěním společně s tím, že se ho psychopatický strýček pokusil zabít ve spánku. Nenávist k mrtvému příbuznému je usmíří, protože co nejde po dobrém může jít po zlém ;-)
    Á propos - kdyby měl nějaké sourozence nebo měl Luke děti, tak bych si nevsadila pětník, že trilogii přežije, ale takhle je mi to celkem jasné. Disney a LF rozhodně neskončí skywalkerovskou ságu nějak kysele.
    Unless, ther is another Skywalker
    image
    Vidíš další možnost, jak by mohli tvůrci vykrást šestku =D
  • @Tyrion Lannister Kdyby to tak během prvním dvou filmů bylo zarámované, tak bych klidně byla pro to, kdyby udělali verzi příběhu Solovských dvojčat z EU. Souboj bratra a sestry na dvou stranách Síly, slzy v očích, darksider mrtvý a lightsider má doživotní břemeno... jen do to toho a diváky nešetřete - jo, mám slabost pro tragédie :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00 It makes no sense, but it´s awesome =D
  • upraveno 8. května 2018
    @Sagart Jak sem řekl, jenom špička ledovce. Jen pro info dozvěděli jsme se proč nebyl Anakinův force ghost v TLJ. Podle Riana by Luke nepoznal Haydena Christensena (herec Anakina v prequelech), kdyby se tam zjevil. Tak díky, braň ten film jak chceš ale prostě je to odpad od trolla. :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Khardoom Čtu celkem dost vyjádření tvůrců a většinu těch, které zmiňuješ, včetně toho posledního, jsem v životě neslyšel. Nesleduješ nějaký Johnsonův fake profile ?????
    A stále si stojím za tím, že je dost omezené nazývat tento film odpadem jen proto, že se ti nelíbil, zvlášť když to jde srovnat s pitomostmi typu I. a II. epizoda.
  • @Sagart Twiter a podobné krávoviny nesleduji, takže ne.
  • @Tyrion Lannister Že těmhle žbleptům věříš :D Luke je mrtvej, nasypali mu na důchod :D
    Ještě dost hrozí že to bude nuda :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik Na 99% to bude lepší než TLJ (pravda tam je laťka nastavená hodně nízko). Hammil se vyjadřoval dokonce i potom důchodu k TLJ a Johsnonovi dost nevybíravě, takže to určitě není člověk, co mění názor, když mu zamáváš před očima dolarama :P Jeho názor na prequely a na TLJ mi imponuje, takže pokud on řekl, že Solo bude dobrý, tak mu věřím. Jak jsem ostatně řekl, Solo těžce překvapí, co bude průser je IX, protože závěry trilogií bývají vždycky probléma krom toho jsem fakt zvědav, jak to Abrams hodlá ukočírovat, aby to dávalo smysl. Takže asi tak ;-)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    SUPRISE MOTHERF*CKER LOL
  • upraveno 14. května 2018
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @sfik Na 99% to bude lepší než TLJ (pravda tam je laťka nastavená hodně nízko). Hammil se vyjadřoval dokonce i potom důchodu k TLJ a Johsnonovi dost nevybíravě, takže to určitě není člověk, co mění názor, když mu zamáváš před očima dolarama :P Jeho názor na prequely a na TLJ mi imponuje, takže pokud on řekl, že Solo bude dobrý, tak mu věřím. Jak jsem ostatně řekl, Solo těžce překvapí, co bude průser je IX, protože závěry trilogií bývají vždycky probléma krom toho jsem fakt zvědav, jak to Abrams hodlá ukočírovat, aby to dávalo smysl. Takže asi tak ;-)

    Tak tři věci můžu o Epizodě IX tvrdit skoro jistě:

    1.) Rey bude mít novou zbraň
    2.) Adam Driver bude super (jestli je pravda, že herci potřebují pár filmů, aby se s rolí sžili, tak tuplem)
    3.) Ve filmu bude Abramsova oblíbená vizuální proprieta - "flares" :D

    image
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    SUPRISE MOTHERF*CKER LOL

    Jsem v šoku, i když... Ford s rolí Hana Sola končil dva filmy, takže možná mu SW nakonec není zase tak proti srsti.
  • A ještě opožděně ke Dni matek :D

    image
    image
  • upraveno 14. května 2018
    @svoa00 Ta Shmi je trochu cynická, ale Padmé je skrz naskrz pravdivá :D
    Každopádně to krásně pohladilo mou zlem zvrásněnou duši :D
  • upraveno 22. května 2018


    Chris je jeden mých oblíbených recenzentů na YT a v naprosté většině se s ním názorově shodnu (hlavně je stejně jako já opravdový filmový nadšenec a zároveň není extremista). No, zdá se, že Solo je přesně to, co jsem předpokládala, že bude. Zábavná, vizuálně krásná jízda, na kterou ale fakt nemusíte chodit, pokud... byste chtěli vidět Hana Sola. A film neochotný jakkoliv riskovat. Jsem si jistá, že tenhle film se dočká vřelejšího přijetí než Epizoda VIII (nebo Epizoda VII, protože ani na tu se část lidí v době premiéry nedívala přes růžové brýle), ale já si nejspíš fakt počkám na DVD. Bohužel můžu s docela velkou jistotou říct, že uvažované sólovky Kenobiho a Landa a bůhví koho ještě by byly lautr to samé.

    /povzdech Tak snad jedna z plánovaných trilogii nebude mít půlky pevně stažené u sebe.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @svoa00
    že uvažované sólovky Kenobiho a Landa a bůhví koho ještě by byly lautr to samé.
    Není toto už trochu zbytečné. Tedy, nechápejte mně špatně, Landa mám rád (Obi-wana tak moc ne, ale taky ujde). Ale dělat solovky takto vedlejším postavám (jakkoliv je Obiho role důležitá). Spíš bych ocenil do nějakých neprobádaných vod, třeba vyšší společnost v době impéria, dejme tomu. Všude by se našli neotřelé zajímavé příběhu a nové SW universum má potenciál
  • upraveno 22. května 2018
    @Sagart Obiho role je důležitá, ale Obi prostě seděl na Tatoine a z dálky koukal na Luka jak utěšeně roste, jakýkoliv vyplňování té doby jakoukoliv akčňárnou (natož napojenou na impérium) je vrcholně zbytečné a je to sprostý rejžování ať už jde o film nebo (ne)canon literaturu. Jestli Obi něco dělal tak porcoval Tuskeny, ale koukat na to celej film se mi nechce

    BACHA SOLOSPOILER
    Jako by nestačilo, že se má v Solovi objevit ten přepůlenej červenej rohatec...
  • upraveno 23. května 2018
    @Sagart dokud to bude vydělávat, bude bude mít sólovku klidně i ten vychechtaný skřet zavalený pneumatikami Jabby Hutta. ;-) I když na Ewana McGregora v roli Obi-wana bych se znovu podívala ráda, nejsem si jistá, že dokážou dát dohromady zajímavou zápletku a sympatickou partu herců. Nelíbí se mi cast Sola a obsazení Rogue One nesnáším... kromě robota a Donnieho Yena, který dostal dvě minuty času na to, aby zahrál slepého generického nindžu.
  • upraveno 23. května 2018
    Jsem zvědavá, kdy přijde na řadu zfilmování Lukova farmaření okořeněného občasnými závody kluzáků a mládí začínající političky a aktivistky Lei Organy, to by bylo teprve trendy téma :-k
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Dreamer Upřímně, mně se třeba Rogue one líbí víc než prequely nebo Síla se probouzí. Ona ta doba imperátorovi nadvlády má svoje kouzlo (kterou nádherně kazí rebels). Ale fakt nechci nějaký násilně naroubovaný příběh na Obi-wanovo flákání se na Tatooine (snad jen možná přinejhorším nějaká westernovka s tuskeny) a případný návrat McŘehoře mne nechává chladným.
    Fakt bych spíš ocenil třeba nějaký politický thriller z období po pádu republiky s minimem Jediů a větším množstvím emzáků, než v Rogue one. A úplně nejvíc by bylo cool něco s Black Sun, ať už by se drželi legends, či nikoliv.
    Právě proto je taky zbytečné se neustále zabývat vedlejšími postavami. Hana lze pochopit, ale příběh Luka, Leii, Obiho je vyprávěn primárně skrze ságu a jiné filmy by byly narušující. třebaže mne láká myšlenka nějaké trilogie po Návratu Jediho se Sebastianem Stanem v roli Luka, Hanem (kterého už mají) a nějakou šťabajznou v roli Leii. Mohlo by to být zajímavější, než VII a VIII
  • upraveno 23. května 2018
    Já s vedlejšími filmy z universa SW mám zatím dost velký problém, předně mi přijdou naprosto zbytečné. Doopravdy mě nezajímá jak bude banda nesympatických nihilistických hňupů, kteří jsou všichni do jednoho postradatelní, protože víme, že při získávání plánů Hvězdy smrti "jsme přišli o několik nejlepších lidí" (= ehm to myslíte ty, kteří se přidali k odboji na nějakých pět minut z neznámých nebo pochybných důvodů?). Stejně tak mě nezajímá, jak se z Harrisna Sola stal pašerák a tak dále... Jsou to zbytečné výplně, které neposouvají děj ani známé postavy. Jen ukazují, že u Disneyho nemají odvahu na tvorbu vlastního materiálu, přesto, že všechno, co se netýká hlavních dvou trilogií, skončilo v koši, aby měli maximální prostor pro kreativitu.
  • @Dreamer Tak já ještě chápu, že některé věci v SW univerzu nejdou. Ve SW filmech neuvidíme tarantinovská jatka, opravdová hororová monstra nebo erotickou (explicitní) scénu. I tak tu ale zbývá spousta prostoru, kde se tvůrci můžou pohybovat. Můžou udělat fantasy akci zasazenou do minulosti toho světa se sedmi statečnými Jedi, partou plnokrevných Sithů (proti kterým by i Snoke působil jenom jako takový mírně perverzní strýček) a kouzelnými artefakty. Můžou udělat dobrodružství z dystopické planety ve stylu Mad Maxe. Souhlasím s Chrisem, že v TLJ se přinejmenším tvůrci nebáli riskovat.
  • upraveno 23. května 2018
    @svoa00 řadím se spíše k zastáncům TLJ, já předefinování žánru od SW opravdu nečekám :-) Rogue One je podle mě krok špatným směrem, stejně tak výplně typu Solo nebo údajně chystaný film o Landovi. Asi by se mohli vykašlat i na toho Obi-wana, když na to přijde.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Dreamer Já beru Star Wars jako universum a menší příběhy z něj se mi líbí. Rogue one funguje (přes to všechno, co proti němu kdo má) jako směsice dobrodružného a válečného filmu z toho období. Já u filmu nepotřebuji, aby byl součástí nějaké velké série (zvlášť když některé mohou mít 18 po sobě jdoucích filmů) ale bavím se u něj klidně jednotlivě. Nemusí mne zajímat, že se tam mytologie o síle nijak neposune, mohu jen sledovat, co se tam odehrává za příběh.
  • Mi právě přijde, že Rogue One nefunguje především v těch základních věcech jako jsou postavy a děj, celou dobu mi na ani jedné z postav nezáleželo, film drží pohromadě jen pomrkávání na fanoušky série. Samostatně a vytržené ze SW kulis by to nefungovalo, zkus si to představit bez Vadera a stormtrooperů, výsledek je nudný průměr ;-) proto brblám na nedostatečné navázání na hlavní dějovou linii, protože to je to jediné, co ten film dělá zajímavým.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Dreamer Mě se Rogue one líbilo a na postavách mi záleželo víc než na nějakém Obim, Qui-gonovi, nebo jiných takových
  • upraveno 23. května 2018
    @Dreamer
    začínající političky a aktivistky Lei Organy, to by bylo teprve trendy téma
    Uvědomila si, že se celá galaxie musí změnit, aby další mladé dívky nemusely nikdy zažívat pocit, který sama měla, když poprvé ucítila ...ploutev generála Ackbara na svých hýždích

    Něco takového, nebo to už je moc? :D Written by: kathleen kennedy Force is a Shemale
  • @Dreamer Já hlavně nechápu, proč chtějí mapovat to co se dělo mezi epizodami 3 a 4, když tam mají strašně malý manévrovací prostor a je dost pravděpodobné že se sami chytí do nějaké pasti a vyvrátí tak něco co se ve filmech stalo, zrovna jako "Matku si pamatuju jen blbě" vs. "matka umřela sotva jsem z ní vylezla".

    Pokud chtějí zrecyklovat nějakou postavu, tak tu mají Yodu, se kterým si mohou dělat úplně co chtějí a jít i pár set let do minulosti, naopak ukázat politikaření, senát, Sithy nahradit padlými Jedii apod...


  • Verze pro netrpělivé diváky. Fall of the Jedi je dějově nenabušenější a nejlepší SW film! :D Ale abych byla spravedlivá - podobně by šla sestřihat i původní trilogie, s vysvětlujícími titulky. A už teď si dovolím říct, že sequelová trilogie eventuálně taky půjde sestříhat na krátko.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.