Mně Rey naprosto zapadá do škatulky SW klaďasů. Spíše je blíž Lukovi ze staré trilogie, než postavám z prequelů, ve kterých také došlo k podstatnému rozšíření univerza a snaze o osvětlení pozadí různých věcí (původ síly, výcvik rytířů Jedi, politika...). Je škoda, že tohle v nových dílech naprosto hodili za hlavu a zase je to osekané až na dřeň a víme jen hlavní linii vyprávění a žádné střípky z dění okolo. S tím, že by to chtělo víc než odbočku k pašerákům zbraní do Las Vegas (které je taky celkem odflinknuté), souhlasím. Stejně tak bych také raději viděla nějaké výlety do daleké minulosti/budoucnosti, místo Rogue One (zbytečná vysvětlovačka nedomyšlenosti ze staré trilogie) a mládí Hana Sola....bez Harrisona Forda a s Kálísí, která opět předpokládám bude za drsnou holku alá Matka draků, protože přesně to jí jde nejlépe?
@svoa00 co se dá dělat, zas až tak mi netrhá žíly, že Rey nemá žádného slavného předka :) survival story z pouštní planety by mi taky přišlo jako dostatečné předpoklady pro umění přežít v různých situacích. Rey vyměnila v tom závěrečném souboji tyč za meč a taky se mi nezdálo stejně jako @Aviv, že by si to nějak mistrně dávala a nakopávala zadky kudy chodí. Ten závěrečný souboj v zasněženém lese ve FA se mi dokonce celkem dost líbil a je to asi jediná část z celého filmu, která mi nějak víc utkvěla v paměti.
@Dreamer Tak to nemůžu souhlasit, že by to byla nejpamětihodnější scéna z celého filmu. Vizuálně je sice zajímavá, ale choreograficky nic moc. To už scény předtím (jak si Kylo podá Finna a jak si Rey přitáhne meč) jsou zajímavější. Když už teda samurajský souboj na sněhu...
@svoa00 asi se na FA budu muset někdy podívat znovu, protože si z toho opravdu moc nepamatuju, snad ještě scény, co se objevovaly v trailerech, ale jinak to celkem vyšumělo :-k
Asi nejlepší, co se dá ke gardě najít, protože je to zdrojované. Zatím žádné info k té teorii. Za sebe říkám, že kdyby to měli být Reni, tak bylo zbytečné jim dávat jiné brnění.
Myslím, že Kylo Rena právě zbytečně srovnáváš s Vaderem, když v obou filmech všechno říká, že žádný Vader reborn být nemá. Zase, můžeš s tím nesouhlasit, můžeš to kritizovat, ale to je tak všechno, co s tím můžeš dělat :D
@Dreamer Já jsem Epizodu VII viděla v prosinci, abych si to osvěžila. Filmařsky krásný nostalgia trip. Abrams je technicky lepší filmař než Johnson (pochopitelně), umí líp pracovat s hudbou, plynutím děje atd., Johnson zase měl výhodu, že scénář psal sám, takže postavy opravdu nepůsobí tak, že je v každé scéně psal někdo jiný. A taky je to taková větší držka drzá, co si budeme povídat. Věřím, že Abrams dá Epizodu IX dobře, ale ne nadarmo se říká, že on spíš umí fiktivní světy a příběhy rozjíždět než je pak rozvíjet, takže je asi dobře, že mu do toho bude kecat spousta dalších lidí.
@Tyrion Lannister dobře, musím se znovu podívat i na starou trilogii :D Kylo nemá a neměl být nový Vader, nevím, proč bys Rey chtěl pořád vystavovat nějakému monstróznímu protivníkovi, bylo jasně vidět, že proti Snoekovi nemá žádnou šanci, to nestačí? Ten hlavní střet ještě nepřišel, protože tam zatím hrdinové nedošli, ale v tom nevidím problém.
@Dreamer Když se podívám na jeho první Star Trek, nemyslím, že to nostalgické ohlížení bylo až tak jeho rozhodnutí, on by byl schopný se rozjet, ale dneska jsou filmy víc podle představ šéfů studií než režiséru, v tom dobrém i v tom špatném. Taky říkám brát stížnosti s rezervou, všem se nikdy všem nezavděčí.
Já si říkám, jestli víc lidí naštve, jestli z Reylo nakonec něco bude nebo že z toho nic nebude :D
BTW samotná herečka ani neví, co je pojem Mary Sue a jen hloupě opakuje propagandu se sexismem. Smutné. Takže souhlasím, že Daisy Ridley rozhodně Mary Sue není, Rey samozřejmě je...
Jinak kdyby Luke byl Mary Sue, tak to vypadá nějak takhle:
@Tyrion Lannister jedinej duvod proc chces zenskou zapornou postavu je ze mas vlhky sny o sith twileckych potvorach :twisted:
Mimochodem vzdycky kdyz si prectu jak byl last jedi nelogicky a nesmyslny, vzpomenu si na navrat jediho (myslim) kterak leia odpovida lukovi na otazku zda si pamatuje matku a leia rika ze jo ale jen matne. Takze se ani nedivim ze leia lita vesmirnou prazdnotou jako kal el, kdyz si pamatuje i veci bezprostredne po narozeni.
To nie je, keby bol Luke Mary Sue, ale keby bol Luke Rey, to jest, keby postavy z prvej trilógie zažívali príbeh postáv zo sequelovej trilógie. V backstory je, že nejakú dobu ju mal pod ochranným krídlom ktorýsi z miestnych a vo veku, v ktorom je, keď sa príbeh odohráva nie je prekvapivé, že sa o seba dokáže postarať sama. Hej, to bolo trocha ľahké. Proste asi pôsobila ako niekto, s kým nestojí za to byť sa o malého robotíka, ktorého mimochpdom neukradla, ale oslobodila, nakoľko si ho neprivlastnila, ale s ňou ostal z vlastnej vôle a niet sa čo diviť, keď ho zachránila. Chýba mu spoločnosť a na planéte, kde ho všelikto chce rozobrať je zdržiavanie s v prítomnosti osoby, ktorá nechce najväčšou šancou na prežitie a splnenie misie. Nedivím sa, že robotom rozumie, keď celý život pracuje so strojmi. Vidíš, toto nepasuje. Maz s ňou skončila, pretože Maz nevypĺňa funkciu mentora, ale ukazovateľa na križovatke. Rey traktát ani nie je o tom, že ju niekto pohľadal, aby ju vycvičil, ale že sa zaplietla do sporu a zistila, že má na to a stojí jej za to ho ovplyvniť. Stále sa vymýšľajú nové vecičky, ktoré so Silou možno robiť, jednej využitie pripadlo na Rey, je tam toho. Rey pozná Falcona lepšie ako Finn, Finn má zas viac skúseností so streľbou, rozumné rozdelenie úloh podľa mňa. Nemá zmysel prirovnávať Chewbacu k Finnovi. A kto iný mal prosím pekne ísť robiť kopilota? Han našiel svoju loď po mnohých rokoch a množstve zmien, s ktorými sa ešte ani poriadne nezoznámil, pretože sa vkuse niečo deje. Rey bola pri tom, ako boli jednotlivé úpravy na Falconovi urobené a ako sa prejavovali. Surrogate father anything? Starší Han a s tým, že mu chýba rodina, voči ktorej cíti aj previnilosť, napríklad syn v podobnom veku a tuhľa je osoba, ktorej chýba rodičovská postava a majú toho toľko spoločného a tak dobre spolupracujú - ideálna druhá šanca! Jasné, že by ju rád vzal. Ááá opäť nesedia línie... Áno, po vzájomnej návšteve s Kylom Renom, ktorý je čo sa týka telepatie jedna otvorená kniha. Skúsila to a vyšlo to. Uznávam, že to šlo trocha príliš ľahko. Na druhej strane, táto trilógia chce byť o tom, že mladšia generácia prekoná staršiu, takže už viac dáva zmysel rýchle napredovanie. Leia a Finn sú diametrálne odlišné postavy. Finn je rád za akýkoľvek prejav nehy a nemá žiadne iné priority, okrem pokojného života preč od bojov, čo je v presnom protiklade proti odbojárke Leie. Rey nemala výcvik so svetelným mečom, ale bojové zručnosti má. Trocha iná technika. A vlastne sme ten súboj rozoberali vyššie, už asi nemám čo k nemu dodať. Bod pre autora. Asi by bolo lepšie, keby dopadol blízko nej a ona ho uchopila manuálne a Kylo by proste nestihol privolať si ho a následne už nebol schopný vytrhnúť jej ho z rúk. Na druhej strane, takto je to efektnejšie. A koľko krát treba zopakovať, že Kylo ani nemá byť druhý Vader? O slabej a silnej obrane by sa dalo polemizovať. Najlepšieho pilota dobrého v deštrukcii nepriateľa potrebujú v bojovom poli, nie? Za Lukom šla, lebo sa preukázala napojená na Silu a šla tam s Chewiem, Lukovim kamošom. Je rozumné poslať ju miesto niekoho iného, pretože ak tam pôjde, môže dostať výcvik, ktorý by nemohla, zatiaľ čo by čakala, kým ten niekto iný príde s Lukom na základňu Rebelov.
@Aviv No trochu jo, naolejované lekki (či jak to skloňovat) mě vůbec nepřijdou sexy :D Samozřejmě mě upoutává víc obyčejně pěkná holka Rey, která se mi líbí, tak jak je - teda už by mohla změnit hadry, účes a vyměnit lightsaber za dvojitý či bojovat se dvěma. :D
Komentáře
Jinak ke gardě (a tomu, že jsou to Reni):
http://starwars.wikia.com/wiki/Elite_Praetorian_Guard
Asi nejlepší, co se dá ke gardě najít, protože je to zdrojované. Zatím žádné info k té teorii. Za sebe říkám, že kdyby to měli být Reni, tak bylo zbytečné jim dávat jiné brnění.
Myslím, že Kylo Rena právě zbytečně srovnáváš s Vaderem, když v obou filmech všechno říká, že žádný Vader reborn být nemá. Zase, můžeš s tím nesouhlasit, můžeš to kritizovat, ale to je tak všechno, co s tím můžeš dělat :D
Já si říkám, jestli víc lidí naštve, jestli z Reylo nakonec něco bude nebo že z toho nic nebude :D
Jinak kdyby Luke byl Mary Sue, tak to vypadá nějak takhle:
Mimochodem vzdycky kdyz si prectu jak byl last jedi nelogicky a nesmyslny, vzpomenu si na navrat jediho (myslim) kterak leia odpovida lukovi na otazku zda si pamatuje matku a leia rika ze jo ale jen matne. Takze se ani nedivim ze leia lita vesmirnou prazdnotou jako kal el, kdyz si pamatuje i veci bezprostredne po narozeni.
V backstory je, že nejakú dobu ju mal pod ochranným krídlom ktorýsi z miestnych a vo veku, v ktorom je, keď sa príbeh odohráva nie je prekvapivé, že sa o seba dokáže postarať sama.
Hej, to bolo trocha ľahké. Proste asi pôsobila ako niekto, s kým nestojí za to byť sa o malého robotíka, ktorého mimochpdom neukradla, ale oslobodila, nakoľko si ho neprivlastnila, ale s ňou ostal z vlastnej vôle a niet sa čo diviť, keď ho zachránila. Chýba mu spoločnosť a na planéte, kde ho všelikto chce rozobrať je zdržiavanie s v prítomnosti osoby, ktorá nechce najväčšou šancou na prežitie a splnenie misie.
Nedivím sa, že robotom rozumie, keď celý život pracuje so strojmi.
Vidíš, toto nepasuje. Maz s ňou skončila, pretože Maz nevypĺňa funkciu mentora, ale ukazovateľa na križovatke. Rey traktát ani nie je o tom, že ju niekto pohľadal, aby ju vycvičil, ale že sa zaplietla do sporu a zistila, že má na to a stojí jej za to ho ovplyvniť.
Stále sa vymýšľajú nové vecičky, ktoré so Silou možno robiť, jednej využitie pripadlo na Rey, je tam toho.
Rey pozná Falcona lepšie ako Finn, Finn má zas viac skúseností so streľbou, rozumné rozdelenie úloh podľa mňa. Nemá zmysel prirovnávať Chewbacu k Finnovi.
A kto iný mal prosím pekne ísť robiť kopilota?
Han našiel svoju loď po mnohých rokoch a množstve zmien, s ktorými sa ešte ani poriadne nezoznámil, pretože sa vkuse niečo deje. Rey bola pri tom, ako boli jednotlivé úpravy na Falconovi urobené a ako sa prejavovali.
Surrogate father anything? Starší Han a s tým, že mu chýba rodina, voči ktorej cíti aj previnilosť, napríklad syn v podobnom veku a tuhľa je osoba, ktorej chýba rodičovská postava a majú toho toľko spoločného a tak dobre spolupracujú - ideálna druhá šanca! Jasné, že by ju rád vzal.
Ááá opäť nesedia línie...
Áno, po vzájomnej návšteve s Kylom Renom, ktorý je čo sa týka telepatie jedna otvorená kniha. Skúsila to a vyšlo to. Uznávam, že to šlo trocha príliš ľahko. Na druhej strane, táto trilógia chce byť o tom, že mladšia generácia prekoná staršiu, takže už viac dáva zmysel rýchle napredovanie.
Leia a Finn sú diametrálne odlišné postavy. Finn je rád za akýkoľvek prejav nehy a nemá žiadne iné priority, okrem pokojného života preč od bojov, čo je v presnom protiklade proti odbojárke Leie.
Rey nemala výcvik so svetelným mečom, ale bojové zručnosti má. Trocha iná technika. A vlastne sme ten súboj rozoberali vyššie, už asi nemám čo k nemu dodať.
Bod pre autora. Asi by bolo lepšie, keby dopadol blízko nej a ona ho uchopila manuálne a Kylo by proste nestihol privolať si ho a následne už nebol schopný vytrhnúť jej ho z rúk. Na druhej strane, takto je to efektnejšie.
A koľko krát treba zopakovať, že Kylo ani nemá byť druhý Vader?
O slabej a silnej obrane by sa dalo polemizovať.
Najlepšieho pilota dobrého v deštrukcii nepriateľa potrebujú v bojovom poli, nie? Za Lukom šla, lebo sa preukázala napojená na Silu a šla tam s Chewiem, Lukovim kamošom. Je rozumné poslať ju miesto niekoho iného, pretože ak tam pôjde, môže dostať výcvik, ktorý by nemohla, zatiaľ čo by čakala, kým ten niekto iný príde s Lukom na základňu Rebelov.