Star Wars: Síla se probouzí !!POZOR SPOILERY!!

upraveno 21. prosince 2015 v Film a televize
13031333536109

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    iděl jsem The Last Jedi v kině a byl jsem na 4DX vřele mimochodem doporučuji, je to úžasná zkušenost, opravdu každá koruna, kterou jsem do toho vrazil stála za to, to jak křeslo se mnou házelo během honičky na Canto Bight nebo během leteckých bitev nebo když Luke uhýbal před Renem, to bylo naprosto fantastické. Ale nejlepší část byla, když mi křeslo dalo nečekaně ránu přesně na to místo, kam to koupil Nejvyšší vůdce Snoke. Přiznám se, že díky tomuhle, mi ta debilní scéna přece jen udělala úsměv na tváři. Také velmi oceňuji záblesky v kině během bouřky, výbuchů a pokropení vodou když začalo pršet, jak říkám úplně nová zkušenost, která mi dost vylepšila zážitek jinak z celkem průměrného filmu a příšerného SW. Musím těm, co to dělají zatleskat, protože propracovanost 4DX mi doslova vyrazila dech. Také sem dostal pecku do zad, když Kylo Ren hodil s haxem (já vím zavání to masochismem, ale znáte to proti gustu...) Upřímně řečeno, rád bych viděl Revenge of the Sith ve 4Dx (i když se obávám, že by mne křeslo muselo skopat do kulatého trojúhelníku, aby napodobilo to, jak Obi-Wan rozsekal Anakina =D) Teď k věcem, co se mi líbily a co se mi nelíbili
    + Snoke na začátku, jasně řekl, co si myslím já o Kylo Renovi, za to palec nahoru
    + Rey je pořád kočka a Daisy Ridley ji hraje skvěle (je lepší než Hayden s Hamillem dohromady)
    + Je nádherné vidět, jak se Mark Hamill herecky posunul, starého Lukea zahrál skvěle
    + DJ naprosto fantastický, jediný humor, který ve filmu opravdu fungoval byla dvojka BB-8 a DJ a upřímně řečeno je obrovská škoda, že z něj toho Sitha neudělali, jeho vyjadřování, jeho obličej, chování velká škoda, zvlát když ho na 99% zabijou nějakým debilním způsobem v dalším filmu a upřímně řečeno chtěl bych, aby Rey dostal on. Tudíž v odpověd na Reylo já mám teď DJRey, nechť bojuje s tím za*raným spratkem o Rey jako hlavní cenu :dance:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 6. ledna 2018
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 6. ledna 2018
    téhle scény

    A ano v neposlední v řadě téhle scény

    Z tohohle filmu přímo originalita čiší neméně podobným způsobem jako u TFA a je velice zajímavé, že chlap, který zrovna zabije svého mistra, říká, že by Sithové měli skončit, přitom zabití mistra, je tak nějak věc, co Sithové dělají, takže jako jsme v Zaklínači měli Nilfgarďana, co furt tvrdil že není Nilfgarďana, tady máme Sitha, co neustále tvrdí, že Sithem není
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    - Reylo sucks nezlobte se na mne, já jsem přímo fanouškem toho, když hlavní záporák chce hlavní hrdinku nebo se hlavnímu hrdinovi snaží přetáhnout holku, protože to je něco, co může být docela sranda a hlavně to má prostě svoji jiskru, z anime prostě obrovské množství situací, kdy mi tenhle koncept sedl jako hrnec na prdel Saber x Gilgameš, Estarossa x Elizabeth, Embry x Ange atd, atd. Ale prostě těžko tomuhle přicházím na chuť, když Kylo Ren se pořád chová jako nice guy a že ho zajímá, co si Rey myslí a ano myslím si, že po the last jedi je to 100%, z Kyla byly feromony doslova cíitit navíc za a) věta YOU ARE NOTHING BUT NOT ME se jinak vykládat nedá b) to s tím svlečením do půl těla, taky nebylo bezdůvodný, takže ano Rian je shipuje hodně. Kdyby někdo chtěl vědět, co konkrétně mám na mysli, tak pokud by DJ chtěl Rey, fungoval by to pro mne perfektně, takže asi takhle to myslím.
    - Kylo Ren je pravděpodobně jeden z nejhorších záporáků, ztěží dokážu přijít na někoho horšího, v tomhle filmu, alespoň udělal nějaký stuff (přesto, že při Snokoeovi PLOT ARMOUR LEVEL 99), ale i tak prostě pořád imbecilní, nekompetentní a otrávný jak komáři, řekl jsem to jednou a říkám to znovu, kdyby se Disney rozhodlo udělat nějaký copyright na Pratchetta a hlavním záporákem by bylo Zavazadlo, tak by to byl lepší záporák než Kylo Ren
    - nebyl v tomhle filmu jediný lightsaber to lightsaber combat (a ne matrix bitva s Lukeovou iluzí se nepočítá, stejně jako nepřehledná bitka s no name boty) opravdu hodně smutný, pochopil jsem to u Rogue One, ale u filmu s názvem poslední z jediů nacházím lack of ligtsabers disturbing
    - Rey se začíná svěřovat se svými problémy a Kylovi to stačilo pouze sundat triko, chlapi dělejte si teď poznámky :D
    - nesouhlasím s tím, že co píše svoa00, že TLJ zajímavě a nečekaně rozvíjí SW universe. Ani náhodou Rogue One, tím že nám ukázalo Mustafar a vaderův hrad, tím že zmínilo journal of the whills a blacksaber a další zbraně, tím že nám představilo tvůrce hvězdy smti, death troopery a další skupinu kromě jediů, co uctvíají Sílu, takhle já si představuji rozvíjen Univerza, co jsme dostali tady, informací, že řad Jeid zavinil pád republiky svou arogancí, což prakticky ví každý, kdo viděl prequelovou trilogii a nemůže to sakra nikoho překvapit. Ano, kdyby třeba řekl, že se Rada jediů v čele s Macem Winduem pokusila převzít vládu nad republikou (s každým dalším shlédnutím je mi Windu čím dál víc podezřelí a něco na tom, co Palpatine řekl je)
    - Na závěr odpověď na několik věci, co tu zaznělo. SW nidky nebylo přehlídkou logiky, ale teda TLJ prostě p*čovinama doslova překypuje nebál bych se říct, že je jich tam víc než v předchozích osmi filmech dohromady (a nebyl bych daleko od pravdy) Jsem rád, že jsem si některé věci vyspoileroval, protože pro ten HATE mám pochopení, hlavně kvůli tomu, že jsme tím trollením zabrali tolik času a stejně to nedává smysl. Ušetřená stopáž se mohla použít na něco zajímavějšího, jako třeba reakce jednotlivých rytířů z Renu na Smrt Snokea skrze (mohli nás natěšit na nějaké zajímavé herce pro příští epizodu) nebo prostě zajímavé flasbacky ze Snokeovi minulosti popřípadě alespoň naznačit, co bylo v těch knihách, místo toho co jsme dostali? Porgy, Lukea na rybách, Lukea dojící emzáckou krávu a cvrlikání dvou hrdliček, takže ačkoliv byl TLJ lepší než TFA, pořád na hody vzdálené šesticí filmů George Lucase. Tečka. Kdokoliv tady zkouší říkat, že spousta chyb bylo i v původní trilogii. Za a) původní trilogie nebyla jenom plagiátoroskou kopií původní trilogie a ve své době byla něčím novým, orignálním, osvěžujícím a jak dokázala ohromovat svým vizionářstvím bylo na tehdejší dobu něco fantastického, opravdu nemůžu říct, že by něco z toho byly nové díly b) jestli je něco, co by neměli nové díly kopírovat jsou to chyby předchozích šesti filmů. A abych dokázal tyto slova, tak tady máte
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 6. ledna 2018
    Star Wars: A New Hope -MareySue Edition

    Star War: Empire Strikes Back – The Last Jedi Edition

    Jsem to jenom já, nebo tyhle legendární filmy po tom, co dostali sequel cut jsou mnohem méně legendární :twisted:
    A jinak tohle video má absolutní pravdu a souhlasím s 90% řečeného

    Přesto na další film se těším, hlavně kvůli tomu, že si budu moct vyzkoušet 4dx.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 6. ledna 2018
    Zajímavé postřehy:
    - Temná strana se nedá použít k balení holek, nyní tohle můžeme prohlásit za oficiální fakt
    - Snokeova identita je ve filmu a každý, kdo si pořádně prohlédl tu mozaiku v chrámu ji zná
    - ta scéna na konci, kdy Kylo Ren vezme do rukou kostky a ty zmizí a pak je vidět, že je stále propojen s Rey, s té mi přejel mráz po zádech. Co jsme se z téhle scény totiž dozvěděli? Když force user umírá, tak s ním zmizí i veškeré efekty jeho schopností. Jenomže pokud je Snoke mrtvý, proč jsou pořád Rey a Kylo propojení? :twisted: A pracovní název dalšího dílu je Black Diamond (viz Snokeův prsten), takže pokud se Snokea rozhodne J. J. přivést zpátky, nenazvu to bullshitem, protože Rian mu k tomu nechal poměrně dost otevřenou cestu. Navíc tuhle spekulaci u mne podporuje Kylův obličej při té scéně, který vypadala jako

    Ale po TLJ už raději s ničím nepočítam :D
  • @Tyrion Lannister Jenom krátce, protože o většině z toho už jsme tu mluvili (mimochodem oceňuju, že při kritice filmu nedupeš do země jako dítě v hračkárně, když nedostane to, co chce).

    - Když jsem zmiňovala, že TLJ zajímavě rozvíjí lore, tak jsem myslela věci, jako je to, že Jediové v té původní formě opravdu končí (i když ne legendy o nich a Rey je pořád Jedi v tom smyslu, jakým používá Sílu) a stejně tak Sithové (pokud se teda Kylo Ren kdy dal počítat za skutečného Sitha, ale každopádně si myslím, že na konci třetího dílu už to o něm určitě říct nepůjde... nebo taky může umřít :D) a posunutí některých věcí do neutrálního teritoria (že si První řád vojenskou technologii nebuduje sám a stejně tak odboj, celá postava DJe)
    - Obávám se, že v téhle trilogii je opravdu málo schopných postav na svém místě, nějaký fail tu provede skoro každý
    - Docela bych chtěla, aby se Snoke ještě vrátil, i když by to bylo přitažené za vlasy, má prostě až moc velký potenciál. Jestli tě mrzí Phasma, tak hej, i ta se ještě může vrátit popálená a zohavená jako Kenny téhle série :D
  • @Tyrion Lannister moment, Snoke je Sith a Kylo Ren byl sithským učedníkem? Přijde mi, že Snoke stojí stranou od klasického rozdělení Sith/Jedi a Kylo se vůbec nechytá na žádnou škatulku.

    K Lukovi, co dostal naloženo na svůj starý hrb od zelenáče Rey....Rey sama říká, že z Luka vůbec necítí sílu, dále Rey využívá svoje emoce, když jede na plno, což je možná další známka, že Rey by nemusela být klasický jedi? Další věc, Rey je tím silnější, čím silnější je Kylo, protože má být jeho vyrovnávacím protikladem, tedy je potřeba, aby ho dohnala co nejrychleji?
  • @svoa00 Všechny mrzí Phasma, mě zase mrzí Tarkin z původní trilogie, taková kultovní postava a dovolí si umřít hned v prvním filmu! :D
  • upraveno 6. ledna 2018
    @Tyrion Lannister Ještě mě napadlo...

    - K tomu "nech minulost umřít, zabij ji, pokud musíš"... lidi se toho hrozně chytnuli, ale to není snaha tvůrců. Ve filmu to říká jenom Kylo Ren a mimochodem všechno ostatní v obou filmech tvrdí, že v tom nemá pravdu a že to není možné. Yoda mluví o tom, že řád Jediů může skončit, ale ne jejich přesvědčení. A sběratelka starých věcí Rey je ostatně na konci filmu na Falconu s Anakinovým mečem a Jediskými texty (někteří lidi si stěžovali, že ty texty k ničemu nevedly, ale IMO ještě sehrají roli ve třetím díle, dost možná aby poslaly do háje proroctví o vyvolených)
    - Souhlasím, že Johnsona to párování Kylo Rena a Rey bavilo hodně :D Pokud ale správně rozumím rozdělení práce na Hvězdných válkách, tak syžet trilogie dělal příběhový tým, takže to nebylo rozhodnutí ani Abramse ve Force Awakens, ani Johnsona v Last Jedi v tom pokračovat. A jestli Johnsona Reylo baví, tak to samé platí i o Abramsovi, když si vzpomenu na jejich dialog při vyslýchání a to jeho trvání na tom, že se k němu Rey musí přidat, což je až obscese :twisted: Abrams by mohl nechat tuhle kapitolu uzavřenou, ale něco mi říká, že to neudělá, i když fanfic to nebude.
  • Delší, ale zajímavé video o tom, proč je jeden z pilířů Jediské filozofie - potlačování emocí a to, že se Jedi nemá emocionálně vázat - fundamentálně špatně. Taky autor zmiňuje, jak dodržování Jediských zásad fungovalo pro Anakina a pro Luka a proč skončili tak odlišně. Připomnělo mi to, proč jsem v Epizodě III neměla Jedie ráda a že jsem se vůbec nedivila, že jim Anakin řekl "nasrat" .

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • upraveno 6. ledna 2018
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 6. ledna 2018
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • @Tyrion Lannister je vždy nutné, aby záporák v SW, tedy postava, která využívá sílu čistě k sobeckým účelům, byl Sith? Není v EU nějaká postava, která používá sílu ne zrovna jako Jedi, ale neprošla si tím kolečkem mistr/učedník a dala by se považovat za zápornou?

    Co se týče rytířů z Renu, nemyslím, že to byla ta Snokeova stráž. Možná je Snoke trénoval všechny i s Kylem a Kylo postupně ostatní zabil a stal se učedníkem? I když mi to přijde nepředstavitelné, vzhledem k tomu, že Kylo je celkem looser, i když zřejmě s výjimečným talentem :-D
  • @Dreamer Zřejmě? No Snoke si ho právě kvůli tomu talentu vybral za učedníka. To je právě jádro té postavy, že se snaží být jako Vader a Snoke ho k tomu tlačí, ale nikdy takový nebude. Proto bude zajímavé vidět, co bude dělat teď, když už se bude rozhodovat opravdu jenom za sebe. Vader vždycky chladně exekuoval přesně to, co měl, Kylo Ren je neřízená střela. Mimochodem mě baví, když někdo považuje Rey za skvělou bojovnici, když nakope zadek v boji gardistovi v sólo souboji, ale Kylo stojí za prd, když tam chvíli bojuje se třema z nich :D

    Co se týče rytířů z Renu, tak pochybuju, že to byla ta garda. Opravdu záleží na tom, jak moc můžeme brát vážně tu vizi, kde se ve Force Awakens objevili. Měli by to být ti bývalí studenti, o kterých Luke mluvil, takže by s Kylem měli mít dobré vztahy, když se k němu předpokládám dobrovolně přidali - ale nic nemusí trvat věčně.

    Ještě mě napadla jedna věc. Tohle si náš Reylo pár říká ve výtahu:

    Rey: You don't have to do this. I feel the conflict in you. It's tearing you apart. Ben, when we touched hands, I saw you future. Just the shape of it but solid and clear. You will not bow before Snoke. You'll turn. I'll help you.

    Kylo Ren: I saw something too. I know that when the time comes, you'll be the one to turn. You'll stand with me, Rey. I saw who your parents are.

    Já totiž vždycky zpozorním, když někdo ve filmech mluví o vizi budoucnosti. To, co říká Rey, se splnilo, i když ne tak, jak to viděla. Nesklonil se před Snokem, otočil a ona mu pomohla. Pokud teda mám něco vyvozovat, tak se splní i to, co viděl on, i když zase jiným způsobem. Rey v budoucnu ještě otočí a bude stát při něm. Jo, samozřejmě nás zase můžou tvůrci tahat za nos, ale přišlo mi to zajímavé.
  • upraveno 6. ledna 2018
    @svoa00 zajímavý postřeh, a jestli to tak bude, celkem se na to těším :-) původně jsem čekala, že Rey se už v téhle epizodě přidá na špatnou stranu...ale která strana je vlastně ta špatná? Rebelové mi nikdy nebyli nijak extra sympatičtí, moc si ani ze staré trilogie nepamatuju, co vlastně impérium dělalo, krom jedné zničené planety, protože Vader chtěl Leie ukázat, kdo je tu boss a náckovsky laděných uniforem důstojníků. Rebelové se nechali likvidovat stejně rychle a snadno jako stormtroopeři. Ještě, že se náhodou objevil Luke ve správnou chvíli na správném místě a trefil tu šachtu :-D
  • upraveno 6. ledna 2018
    @Dreamer Právě že ono se to může splnit jenom jako twist toho, co viděli. On viděl, že se Rey přidá k Prvnímu řádu, proto za ním bude Rey stát jenom za jiných okolností. Vidím to tak, že se to může stát jenom v případě, že oba skončí u svých frakcí. U Bena Sola je spousta možností, jak by se to mohlo stát, a u odboje nakonec taky musí být nějaké drama. Třeba Rey něčím výrazně zklamou nebo jí přestanou věřit. Jinak proč tu nabídku v Last Jedi nepřijala jsme tu už řešili. Meta důvody jsou: 1. na straně světlé strany Síly a odboje by se musel objevit někdo jiný silný, Luke třeba, a Rey by ostatně musela věřit, že je možný mír, aby to nebylo "out of character" ; 2. pro její postavu by to byl špatný vývoj, protože by přijala, že nic neznamená, jenom pro něj.

    Jinak doufám, že mezi druhým a třetím dílem bude nějaký časový posun, aspoň rok třeba. Last Jedi byl sice takový zábavný bordel, ale příběhově to prostě byla nástavba Force Awakens. U dvou hlavních postav mi přišlo, že ještě musejí vyzrát (u něj a) být teda ten diktátor nebo b) být celou dobu v mizérii, protože má, co chtěl, ale pozná, že je to na h...o, a u ní je třeba, aby se s novými schopnostmi pořádně sžila).

    Rebelové/odboj, to je vždycky ta správná strana, protože je nevede zástupce temné strany Síly. Kdyby ano, jsou to jenom teroristi :D
  • upraveno 7. ledna 2018
    No tak tak jsem hledal ve svém volném čase kde si uflusnout na nový SWčka a ono se to tady slušně rozjelo. Tak si taky ulevím po dlouhé době jestli dovolíte...

    Vlastně moc nevím co si o tom mám myslet. Na jednu stranu se mi to líbilo vizuálně. Na druhou stranu mi to připadala taková progresivně liberální agitka (v Respektu použili slovo ultraliberální; Trošku mi to připomnělo filmovou éru Gérarda Philipa nebo scénaristickou skupinu z filmu Ave Cesar od bratrů Coenů), kde všichni chlapy (kromě vtipálka černocha) jsou tupý hovada a všechny ženský to mají pod palcem (hlavně ty co mají fialový vlasy). Z masožroutu se stanou nejspíš vegani přes jeden večer (mimochodem taky se snažím jíst méně masa). Celý tomu nasadila korunu podprahová zpráva, kdy nám v podstatě Disney sdělili, že na všechno staré se máme vyprdnout protože nastává nějaká nová éra. Jako jo náznaky něčeho nového by tam byly ale pokaždé se hrozně shodili. Rozhodující bude asi třetí díl, který by jim měl otevřít cestu pro budoucí rozšiřování univerza. Nooo když si ale vzpomenu, že v podstatě smazali takové pěkné postavy jako byl Kyle Katarn kvůli tomuhle.... Tak se mi chce brečet.

    A to jsem myslel, že love story mezi elfkou a trpaslíkem v Hobitovy nejde překonat. Žvejkal vegan.... :roll:

    PS: Asi docela chápu, že představitel Luka Skywalkera nebyl spokojený se svou rolí, protože Luke ve stáří je hroznej tragéd a pokud tam měla být nějaká rozpolcenost jestli se zbavit kodexů nebo ne, tak byla napsaná příšerně....
  • @Amaroun Já se zase divím, že někdo v Hvězdných válkách hledá společenský komentář. Zvlášť Žvejkovu scénu s Porgy - jediná, kde jsem jejich přítomnost ocenila. Ženské to mají pod palcem asi tak, že dělají fejl za fejlem a Holdo mohla klidně nechat křižník řídit droidem, jak už tu bylo řečeno. Jo, některé mužské postavy potřebovaly vzít násadou od koštěte doslova (Luke) nebo přeneseně (Poe Dameron). No hrůza, že jo. Jestli tě to uklidní, tak se vsadím, že ve třetím díle povede odboj Poe Dameron.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.