Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1481482484486487581

Komentáře

  • Takže jaké je řešení?
  • @sfik dát si přes profilovku vlaječku
  • @DanielSvatoš done...co tam máš dál?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik Na hranici s Tureckem postavit zeď a donutit za ní Turky zaplatit
  • Pozor oni to nechtějí řešit ani místní podle rozhovoru s češkou žijící Manchesteru je to v pohodě
    Jak se město s útokem vyrovná?: Manchester je proto vůči jakýmkoliv útokům obrněný a v pohodě se s tím srovná.
    Je to i mentalitou místních?:
    Manchester je přece jen o něco angličtější než Londýn, který je hodně kosmopolitní. Lidé jsou tu víc na jedné notě a víc se semknou.
    Pokud by se prokázalo, že za útokem je islámský extremismus, lze čekat vlnu xenofobie?:
    Do určité míry ano,ale pokud se něco začne dít, tak to bude minoritní jev a okamžitě to přestane.
  • @Dreamer nevidíš bod 9 a 10?
  • AvivAviv
    upraveno 23. května 2017
    A dál již nebylo nic...
  • upraveno 23. května 2017
    @DanielSvatoš ale to přece není řešení, mě by taky zajímalo to řešení..... místo onoho "nedělat nic" ? Takže, co bych tedy měla, potažmo, měli bychom dělat?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 23. května 2017
    @Dreamer Ta my Češi nemáme zatím, co řešit, protože tu ten problém není :) Pro lidi v zahraničí nic udělat nemůžeme, sami musejí vyřešit situaci. Pro nás ponaučení při volbách přemýšlet a otevřeně diskutovat o problémech. A jak říkaval Jan Hus: hledej pravdy, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti“ Prostě podobnou diskuzi, která probíhá tady na fóru dělejme všude. A nenechat se umlčet
  • To zní fajn.
  • upraveno 23. května 2017
    Tak já bych do debaty skočila. Netopte se v depresi, že západní civilizace neví, co dělat. Kladete si špatnou otázku. Ptejte se, proč není politická vůle to řešit. Evropské politice (pořád) dominuje levice a dokud to tak bude, tak levicově zaměření politici nemají důvod cokoliv měnit na nastaveném kurzu. Je vidět, že voliči ještě nedošli k bodu zlomu, ale na to vemte jed, že ten bod existuje. Zatlačte změkčilého psa příliš do kouta a začne se stejně bránit. Nejsem pro žádné násilí, ale ta představa civilního násilí v současné situaci není nereálná, ale spíš tak za deset patnáct let.

    Jinak k tomu, co skutečně jde dělat - už o tom mluvili sociologové, takže nějaké jejich návrhy tu předložím. Mluví se zatím jenom, jak čelit následkům, ale je málo vidět řešení příčin. Už jsem tu říkala, že kázání v mešitách musí být pod neustálým dozorem a důsledně uplatňovat zákony proti "hate speech". Omezit imigraci z muslimských zemí jenom na žádané odporníky a tu nelegální netrpět. Dodržovat striktně to, že mít status uprchlíka neznamená právo vybírat si cílovou destinaci, natožpak doživotní právo v té destinaci zůstat. Omezit zákonem počet příbuzných, které si takový člověk může přivést. Zkrátka důslednost, striktní uplatňovaní práva na všechny bez ohledu na kulturu a náboženství a taky víc rozumu a míň emocí.
  • @Dreamer my dělat nemusíme nic jak píše Tyrion
  • upraveno 23. května 2017
    @Tyrion Lannister aha a co mají teda dělat ti lidé v zahraničí? Lynč? Protesty? Defenestrace? Volba radikálů? Hromadné zavírání a výslechy muslimů? Jak budou odlišovat Muslimy od ne-Muslimů? Detektor lži? Nebo vystěhovat cizince, kteří v dané zemi žijí pouhé dvě generace? Mě by totiž doopravdy zajímalo, jak se tohle dá v současné situaci vyřešit.
  • To je pravda, my nic dělat nemusíme, naše problematická menšina je líná na sestrojování bomb a řízení kamionů a naše vyloučené lokality moc malé, než aby se tím někdo zabýval.
  • @Dreamer Pokud jsou Britové a Francouzi tak pyšní na svoji schopnost integrace cizinců, tak by ji měli konečně uplatňovat. Takhle mají druhou a třetí generaci Pákistánců/Alžířanů, co jenom žijí ve Francii/Británii a náhodou mají občanství. Základ je přiznat si, že multikulturalismus se dá dělat jenom s kulturami, které jsou kompatibilní. Co se týče běžného života s muslimy, tak jediné řešení je jejich sekularizace. Začínat se musí už ve školce, i když samozřejmě rodina může dítě táhnout jiným směrem, ale někde se začít musí.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 23. května 2017
    @svoa00 O vztahu levice k islámu natočil zajímavé video můj oblíbený Paul Joseph Watson

  • upraveno 24. května 2017
    @svoa00 bohužel aktuálně ani konzervativní pravice (i včetně Le Pen a Trumpa) nenabízí tahle řešení a místo toho vymýšlí kraviny a pod "hate speech" si ani konzervativci v Británii nepředstavují kázání v mešitách, ale spíš nadávání na internetu na vládu, které je třeba sledovat. A jak si "hate speech" představuje současná levice, k tomu se snad není třeba vyjadřovat.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

    Kdo by si kdy pomyslel, že o naší zemi uslyším v zahraničí v dobré souvislosti (když vezmu v potaz Miloše :-k) Člověk je nakonec rád, že žije tam, kde žije (agrofertu navzdory :))
  • @Tyrion Lannister Aliance mezi těmi, co mají přehnané představy o rovnosti všechn lidí, a těmi, co jsou vnitřně přesvědčení, že na na XY mají právo - předpokládám.
  • upraveno 23. května 2017
    @svoa00 bohužel, jak říkám tohle řešení, tedy důslednou sekularizaci a integraci, aktuálně nenabízí žádná politická strana, slyšet je buď nesmyslný populismus nebo naopak levičácké, my to zvládneme (myšleno... strčíme hlavy do písku).
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Dreamer Předně přitvrdit v boji proti terorismu, žádná lidská práva a ohledy na radikální muslimy. Dostat pod státní kontrolu mešity, a ty, které jsou financovány wahabbisty ze států Perského zálivu uzavřít. Dále vymahát na muslimských občanech v evropských státech dodržování a respektování evropských zákonů. A samozřejmě striktní sekularizace státních institucí a veřejného života.
  • Islam je vo svojich základoch proti sekularizácii. Vždy, keď treba vyriešiť problém, sväté texty povedia vráťte sa k predchádzajúcemu spôsobu života. To je v zásade nemožné. Mohamed bol však prorok a bol to posledný prorok a základom tejto viery je vyznanie, že sa v neho verí a tak sa predsa nemohol mýliť, keď okrem spirituálnych princípov vydal aj politickovojenské nariadenia pre každodenný život. V siedmom storočí. Rozmýšľam, čo musia zažiť, aby už bolo naozaj neúnosné riadiť sa touto centrálnou dogmou a začali sa reformovať.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 23. května 2017
  • upraveno 23. května 2017
    @Tyrion Lannister volba radikálů a vymazaných mozků pro mě nebude nikdy přijatelná, ono se to většinou vrací jako dvojitá facka s nějakým tím kopancem do břicha jako bonus. To vysvětlení spojenectví se Stalinem jakožto příklad volby menšího zla je fakt uvalené ;-)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Tak křesťanství, judaismus jsou taky poměrně konzervativní a rigridní, a přesto se obě náboženství zvládla transformovat na život v moderní době. Proč by to neměl zvládnout islám?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 23. května 2017
  • upraveno 23. května 2017
    @Tyrion Lannister tak on ten pragmatismus tak nějak vítězí pořád, stačí se podívat na Afriku nebo Blízký a Střední východ.... nemusí chodit ani moc dozadu :-P to ovšem neznamená, že bych se smířila s tím, že mi nějaký Konvička bude kontrolovat poštu a posuzovat můj třídní původ. Volba agresivních idiotů = špatná volba v jakékoliv době.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.