Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Jak se město s útokem vyrovná?: Manchester je proto vůči jakýmkoliv útokům obrněný a v pohodě se s tím srovná.
Je to i mentalitou místních?:
Manchester je přece jen o něco angličtější než Londýn, který je hodně kosmopolitní. Lidé jsou tu víc na jedné notě a víc se semknou.
Pokud by se prokázalo, že za útokem je islámský extremismus, lze čekat vlnu xenofobie?:
Do určité míry ano,ale pokud se něco začne dít, tak to bude minoritní jev a okamžitě to přestane.
Jinak k tomu, co skutečně jde dělat - už o tom mluvili sociologové, takže nějaké jejich návrhy tu předložím. Mluví se zatím jenom, jak čelit následkům, ale je málo vidět řešení příčin. Už jsem tu říkala, že kázání v mešitách musí být pod neustálým dozorem a důsledně uplatňovat zákony proti "hate speech". Omezit imigraci z muslimských zemí jenom na žádané odporníky a tu nelegální netrpět. Dodržovat striktně to, že mít status uprchlíka neznamená právo vybírat si cílovou destinaci, natožpak doživotní právo v té destinaci zůstat. Omezit zákonem počet příbuzných, které si takový člověk může přivést. Zkrátka důslednost, striktní uplatňovaní práva na všechny bez ohledu na kulturu a náboženství a taky víc rozumu a míň emocí.
Kdo by si kdy pomyslel, že o naší zemi uslyším v zahraničí v dobré souvislosti (když vezmu v potaz Miloše :-k) Člověk je nakonec rád, že žije tam, kde žije (agrofertu navzdory :))