Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1470471473475476581

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Zdá se, že jsme zase o krok před nimi...

    http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+REPORT+A8-2016-0380+0+DOC+XML+V0//CS&language=CS

    Mimo jiné se lze dočíst:

    Evropský parlament
    -vhledem k tomu, že tradiční genderové role negativně ovlivňují duševní zdraví a pohodu žen
    -vhledem k tomu, že muži a chlapci čelí genderovým stereotypům v souvislosti s mužností, které mohou podporovat potlačování emocí nebo uchylování se k hněvu, což ovlivňuje duševní zdraví mužů
    -každé dítě by mělo mít možnost bezpečně objevovat svoji genderovou identitu a vyjadřovat ji
    -potížemi v oblasti duševního zdraví v důsledku stresu menšin, který je definován jako vysoká míra úzkosti a stresu způsobená předsudky, se potýkají zejména lesbické a bisexuální ženy, stejně jako transgenderové a intersexuální osoby
    ...

    1. vyzývá Komisi a členské státy, aby na Kompas EU pro akce týkající se duševního zdraví a pohody navázaly ambiciózní novou strategií v oblasti duševního zdraví, která by prosazovala komplexní psychosociální celospolečenský přístup zahrnující silný genderový pilíř, jenž by zajistil provázanost politiky v oblasti duševního zdraví;

    2. konstatuje, že 27 % dospělé populace v EU, a to mužů i žen, zažilo nejméně jedno období duševního onemocnění;

    3. vyzývá členské státy, aby přijaly opatření a vyčlenily dostatečné zdroje s cílem zajistit všem ženám, bez ohledu na jejich právní postavení, zdravotní postižení, sexuální orientaci, genderovou identitu, pohlavní rysy, rasu či etnický původ, věk či náboženství, přístup ke zdravotnickým službám a zejména ke službám v oblasti duševního zdraví, včetně azylových domů pro ženy; vyzývá členské státy a Komisi, aby se zabývaly rozdíly v přístupu k poskytování péče v oblasti duševního zdraví;

    4. konstatuje, že je třeba více prozkoumat dopad násilí páchaného na základě pohlaví na duševní zdraví, a to včetně slovního a psychického násilí, obtěžování a zastrašování;

    5. vyzývá Komisi, členské státy a místní orgány, aby se prostřednictvím strategií pro duševní zdraví zabývaly výzvami v oblasti duševního zdraví, jimž mohou čelit LGBTI osoby; vybízí členské státy, aby se řídily doporučeními obsaženými v dokumentu Rady Evropy CM/Rec(2010)5 a při tvorbě opatření, programů a protokolů v oblasti zdraví zohledňovaly specifické potřeby lesbických, bisexuálních a transgenderových osob;...


    A tak dále. Užitečný předpis. Jak jsme bez něj dosud mohli žít.
  • upraveno 15. února 2017
    Dreamer napsal(a):

    @flanker.27 já beru jako nepřijatelné řiťolezectví směrem k Ruskému skanzenu a Číně, pro mě státy, které nechci, aby si náš stát bral za vzor v čemkoliv :)

    Obávám se, že po případné návštěvě takového Petrohradu by ti připadala jako skanzen spíš současná EU. Zatímco v unii se poslední dvě desetiletí bezcílně žvaní a rozcmrndává, co vybudovaly předchozí generace, Putinovo Rusko ten čas využilo mnohem lépe. Místo ohrnování nosu bychom se za něj měli konečně chytit a probrat se, než nám ujede vlak.

    EDIT(po přečtení flankerova posledního příspěvku): Kolik asi člověkohodin "práce" padlo na vytvoření tohoto skvostu. Vzdávám to, i ta Čína je na tom líp. Ta zatím "jenom" zaplavuje svět šuntem a huntuje životní prostředí sobě i ostatním.

    Ještě k tomu Kolářovi:
    Důsledkem toho byl Krym. Rozšíření prostoru stability, prosperity a bezpečí v našem okolí je pro Evropu klíčové.
    Aspoň něco rozumného z něj vypadlo na závěr..
    Takhle se vytrhává z kontextu, cucáci.. :twisted:
  • Dobře, postupem času jsem trochu ohladil hrany a nejsem takovej pravičák, jak za svého divokého punkového mládí :D Ale Kubera se mi hnusí úplně stejně jako Zeman. Je to prostě nechutná osoba.. A to že opakovaně vyhrává volby pro mě absolutně nic neznamená, resp. znamená to pro mě vychýlení celý naší společnosti a důkaz toho jak moc všem adoruje humus a "chování dolních deseti milionů" či "mít blízko k lidu". Takže ano, blít se mi nechce jenom ze Zemana..

    Jestli ještě někdy uslyším jeho historku o tom jak kouřil potají na záchodcích v letadle a protipožární čidlo zakrýval dámskou vložkou...
  • upraveno 16. února 2017
    @Ugla no vidíš, já v Ruském státu nenašla žádný pokrok, který bych chtěla následovat :) možná v alkoholismu je jednou doženeme...i když, to jsem nás celkem přecenila.
  • @sfik ach jo, tohle jsem zrovna neslyšela a nechtěla jsem o tom vědět :D k tomu pořadu se Zemanem snad jen ještě, že máme tak pokročilou počítačovou techniku.
  • upraveno 16. února 2017
    @Dreamer @Ugla V Petrohradu jsem byl. Je to metropole. V podstatě jsem z toho měl pocit jako z každého velkého města, který jsem kdy navštívil - v dobrém i ve zlém. Ale vodka mi mohla rozostřit vidění - v dobrém i ve zlém.
    Třeba Londýn se mi líbil víc. Ale u mě to je taky tím že jakmile je na něčem UnionJack, tak předčasně ejakuluju.. V tom Petrohradu jsem viděl víc takový nečistý chudoby a na druhou stranu muzea a hlavně galerie prostě na Londýn neměla.
    Tak jako tak, co se čistoty a městského života a prostředí týká, Budapešť v mém top žebříčku zatím stejně nic nepřekonalo.

    Jo a v Petrohradu nás chtěli mlátit nějaký ruský nacionalisti. Ale abych ukázal trochu dobré vůle, asi to mám vepsáno v obličeji, že proti tomu národu mám jisté .. antipatie :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. února 2017
    @sfik No vidíš. Já na to, abych se chytl s pár Anglány, jsem ani nemusil jezdit do Londýna (Na rozdíl od Poláků :) ). Stačí pražské centrum, kde se řada z těchto gentlemanů nad Temží chová jako ty nejprimitivnější hovada, jsou přece někde v zaostalé provincii... :)
    A protože v centru pracuju, nejsou podobná setkání zas tak neobvyklá.
  • @flanker.27 ruští turisté v zahraničí taky nejsou zrovna něco, co by člověk chtěl potkávat často, arogantní čuňata, hluční a místo, aby cekli slovo anglicky nebo jiným světovým jazykem, budou po zoufalém personálu vytrvale štěkat rusky. Tím nechci rozsuzovat, kdo je horší nebo lepší, ale v tomhle si chlapci/dámy nemají co vyčítat.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Dreamer Ty rovněž potkávám, kupodivu zatím se mne akorát třikrát slušně zeptali na cestu (Nikoli k Čajce, jak zpívá Eben :) ). Nicméně to je individuální zkušenost. Vzpomínám, že když bylo ME ve fotbale 2012, vyprávěl kamarád, že právě v den, kdy jsme hráli s Rusy, nacházel se na Václaváku a ze všech hospod slyšel několikrát "gól". Teprve doma pak zjistil, že jsme prohráli 4:1, takže ho poněkud mrazilo z pomyšlení, že hospody v centru byly vlastně obleženy ruskými turisty...
    Nicméně ještě k těm Angličanům. Když jsem ještě studoval na policejní akademii, jeden spolužák si v tu dobu přivydělával u bezpečnostní agentury (Bártova ABL, která měla v té době s ministerstvem vnitra dost nadstandardní vztahy) a působil v jednom hotelu (u Náměstí Republiky) a co vyprávěl o Angličanech, kteří se tam ubytovávají (aniž by se to jakkoli vztahovalo k Rusům), to byl opravdu horor, skoro něco, co se dá dnes číst o centrech pro migranty. Je to víc jak deset let zpátky, třeba se od té doby trochu srovnali, ale dost pochybuju, spíš se přesunuli do Maďarska.
  • upraveno 16. února 2017
    @flanker.27 samozřejmě nejde paušalizovat a z chování několika jedinců automaticky odvozovat vlastnosti celého národa, vsadím se, že i mezi Angličany se najdou slušní turisté a lidé, co sem míří například pracovně a podobně, u těch, co sem jedou primárně za levným alkoholem a "společností" lze očekávat naopak poněkud jiné ehm vystupování. Předpokládám, že tenhle typ turismu vyhledává specifická skupina lidí a nemusí to souviset s národností. Pro tyhle Angličany je tu levno a my si tu nálepku chlastací velmoci také poměrně úspěšně a dobrovolně držíme.

    Takže ty ruské turisty ber jako odpověď na "Angličani se tu chovají jako hovada" no a co má vypovídat o Angličanech? Češi zase v zahraničí kradou (a že jich krade celá řada) a tak by se dalo pokračovat jistě dále :-P
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    my si tu nálepku chlastací velmoci také poměrně úspěšně a dobrovolně držíme
    A ještě jsme na to hrdí, to je pravda :)
  • @flanker.27 pak si k tomu dámě bůček nebo jinou dobrotu a divíme se, že vedeme v rakovině tlustého střeva, v tomto ohledu máme být skutečně na co hrdí, hlavně, že se necpeme těmi hnusy z Mekáče :D
  • upraveno 16. února 2017
    flanker.27 napsal(a):

    @sfik No vidíš. Já na to, abych se chytl s pár Anglány, jsem ani nemusil jezdit do Londýna (Na rozdíl od Poláků :) ). Stačí pražské centrum, kde se řada z těchto gentlemanů nad Temží chová jako ty nejprimitivnější hovada, jsou přece někde v zaostalé provincii... :)
    A protože v centru pracuju, nejsou podobná setkání zas tak neobvyklá.


    Ale to nejde brát vážně, ty se jezdíš prát i do Brna :D :D :D :D :D
    :twisted:

    Jinak v práci - hotel - jsme si rovnou řekli že ruské cestovky, ruské turisty nechceme... stačilo mi hodnocení na bookingu 1/5 hvězd a komentář В комнате нeбыло самоварa :D
  • Ale co se těch turistů týká, dost záleží na to jaká je to cílovka, co sem jedou dělat. Pokud jsou to nějaký pobertové/mládenci/kaliči tak to bude peklo ať jsou odkudkoliv.

    Nejhorší je ale českej čurák z OVB :D to jste nezažili, přátelé...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. února 2017
    @Dreamer Pozor, takový žebírka a pivo jsou moje oblíbená hospodská strava :)

    @sfik
    Ale to nejde brát vážně, ty se jezdíš prát i do Brna :-D :-D :-D :-D :-D
    Hříchy mládí mne stále pronásledují, asi se dám do kláštera... (teda pokud tam mají samovar) :twisted:
  • @flanker.27 pokud to není každodenní strava, tak by to zabíjet nemělo :-D
  • Ovšem samozřejmě, kdo vyhrál v genetické loterii, může vyhulit tři krabičky cigaret denně, dát si půl litru sádla a zapít to slivovici a sport mít za sprosté slovo a nemusí to něm zanechat takové následky jako na jiných. Je otázka, kdo si do takové loterie dobrovolně vsadí ;-)
  • Přitom jsem půjčil bábě varnou konvici z naší zaměstnanecký kuchyńky se slovy éto varnaja kanvica :D moc jsem to nevylepšil, ale přístup personálu nám dala myslím 5/5 ale jinak na ni rádi nevzpomínáme :D Dělal jsem si z ní ostatně srandu že eto bola takaja hlava nadělanaja trvalaja :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Nehulím, tvrdý alkohol piju minimálně, ale v mladším věku jsem si chleba sádlem mazal docela rád. Ovšem to bylo v kombinaci s pohybem a akademií. Takže přestože jsem žral jak černá díra, jsem měl při promoci 67 kilo.
    Všechno to "zdravý stravování" je jen pro kancelářský krysy, bohužel jsem se stal jednou z nich...
  • upraveno 16. února 2017
    @flanker.27 to nebylo konkrétně na tebe, jen kdyby někdo přišel s argumentem "ale můj/sousedův" praděda se denně cpal bůčkem a zapíjel to slivovicí a dožil se 90, je to klidně možné, na sobě bych to ale zkoušet nechtěla.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @sfik Promiň, já za to nemůžu...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Dreamer To bylo v povídce Šimka a Grossmanna. "Ne abyste propadli démonu alkoholu jako můj dědeček, který nedbal varování, až se nakonec upil k smrti ve 117 letech při práci v lomu."
  • AvivAviv
    upraveno 16. února 2017
    flanker.27 napsal(a):

    Nehulím, tvrdý alkohol piju minimálně, ale v mladším věku jsem si chleba sádlem mazal docela rád. Ovšem to bylo v kombinaci s pohybem a akademií. Takže přestože jsem žral jak černá díra, jsem měl při promoci 67 kilo.
    Všechno to "zdravý stravování" je jen pro kancelářský krysy, bohužel jsem se stal jednou z nich...

    Masť a pravé maslo sú ďaleko lepšie alternatívy než margaríny. Sú aj lepšie ako zoxidovaný rastlinný tuk. S tými rastlinnými je to celkovo také všeliaké, pretože omega3 nie sú až taký zázrak, zato sa to dá s niektorými z nich aj prehnať. V skutočnosti nám chýba skôr omega6. Najlepšie z toho vychádza rybí a krylí olej, ale dostupnosť je nič moc. A kokosový olej. Zaujímavé sú ešte oriešky a rôzne semená. Budem si musieť tie tabuľky hodnôt pre jednotlivé potraviny prejsť znova. Tak či tak, to, čo si jedával, je vlastne zdravá strava. V správne miere.
  • flanker.27 napsal(a):

    @Dreamer Pozor, takový žebírka a pivo jsou moje oblíbená hospodská strava :)

    @sfik

    Ale to nejde brát vážně, ty se jezdíš prát i do Brna :-D :-D :-D :-D :-D
    Hříchy mládí mne stále pronásledují, asi se dám do kláštera... (teda pokud tam mají samovar) :twisted:
    Jo, jdi místo Ofélie. :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Však by mě ani nenapadlo požít nějaké rostlinné náhražky.
    Co se kláštera týče, ženský jsem původně neměl na mysli, ovšem, když jsi to tak naznačila... :-k :)
  • sfik napsal(a):

    V podstatě jsem z toho měl pocit jako z každého velkého města, který jsem kdy navštívil - v dobrém i ve zlém. Ale vodka mi mohla rozostřit vidění - v dobrém i ve zlém.

    Myslel jsem to tak, že od přelomu tisíciletí se tam leccos pohnulo kupředu, čímž jsem reagoval na termín "skanzen", který použila Dreamer. Hlavní pozitivum v dané chvíli asi bude, že tam nemají breberky. V té Budapešti teda nejspíš také ne :twisted: Tam jsem ovšem byl před nějakými 16 lety, a to ještě asi jen na hodinu, než mi jel navazující vlak, tudíž jsem toho z ní až tolik neviděl.

    Jinak souhlasím - evropské metropole se výrazněji liší akorát mírou bordelu. Pamatuju si, jak jsem byl někdy v polovině 90. let rozčarován z Athén, kde jen pár minut chůze od Akropole byly běžně k vidění ulice plné odpadků.

    Z loňské návštěvy Říma jsem odjížděl s pocitem, že kromě zanedbaných okrajových čtvrtí a všudypřítomných ozbrojených hlídek (před každou stanicí metra či vlaku a většími chrámy) se tam za 20 let až tolik nezměnilo.

    @Dreamer: cestování už není nevšedním zážitkem pro výběrovou skupinu lidí toužící po poznání, ale běžně dostupný konzum. Podle toho se změnilo složení a úroveň návštěvníků. Pominu-li Japonce s průměrnou disciplinovaností výrazně převyšující současná evropská měřítka, mám dobré zkušenosti s Američany - zaletět se sem jenom "vylejt" je přeci jen trochu drahý špás, takže stále cestuje ten výběr.
  • @Ugla
    Jinak souhlasím - evropské metropole se výrazněji liší akorát mírou bordelu. Pamatuju si, jak jsem byl někdy v polovině 90. let rozčarován z Athén, kde jen pár minut chůze od Akropole byly běžně k vidění ulice plné odpadků.
    Na rovinu..nejsem takový abstinent jako Flanker, a právě díky tomu jsem viděl Budapešť nad ránem. Každé velké město produkuje bordel, ale někdy v půl páté do ulic vyjedou klucí v oranžových vestách a dají město do pucu. Nemluvě o upravenýh záhonech a vždy posekaném trávníku v parcích.. To jsou takové ty poctivé detaily na které já dám :)
  • upraveno 17. února 2017
    Byli jste někdo v severských evropských státech? Dost mě taky láká Irsko :) a pak i státy východní a jihovýchodní Asie (krom Indonésie a jiných soustroví) ale Čína, Korea, Thajsko, Japonsko jsou vysoko na seznamu přání. I když jsem bohužel zjistila, že nejsem typ člověka, co může sežrat všechno na co přijde i u stánků, ze kterých chytí salmonellu už z pohledu, což mě tedy mrzí, ale určitě mi zase otrne.
  • @Dreamer kamarád byl ve Vietnamu a dost to chválil a z fotek to tam vypadá fakt dobře
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.