Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Zajímal by mě váš názor. Mně se ta myšlenka nelíbí. Možná nejsem dostatečně osvícený, možná příliš pragmatický, možná... Tento systém mi nepřijde hodný následování. Jsme každý jiný, souhlasím. Je to podstatné, souhlasím. Ale poté zcela zásadně nesouhlasím s výsledkem, který z tohoto úsudku vyšel. Nemůžeme všechny házet do jednoho pytle (školy, ročníku, třídy) a myslet si, že tak vzělání prospíváme. V našich podmínkách se podle mě bude úroveň vzdělanosti jen zhoršovat. Nadanější děti budou bržděni, průměrné nebudou mít tolik práce a podprůměrné budou co? Spokojení? Nevím.
Už teď sleduji, jak mamka vytváří speciální učební plány pro děti např. z Albánie, Íránu... kteří chodí na moji bývalou základku, umí jen pár slovíček česky a nějaký základ nemají skoro žádný. Ok, když bude mít každý z nich asistenta? Nebude, na to nejsou peníze. Bude to znamenat více práce pro učitele? Bude. Dostanou za to adekvátní odměnu? Nedostanou.
Tím neříkám, že jakákoiv snaha o začleňování je marné. Ani náhodou. V malém počtu to podle mého jde zvládnout. Ale v situaci, kdy takových dětí bude 5-10 na třídu, tak už problém vidím. Je to komplikované, jsem pro snahu začleňování, sociálního kontaktu s vrstevníky, jsou to přeci děti! Ale ne na úkor kvality vzdělání a snižování nároků. A bohové! Hlavně žádné moralizování typu, přece mu nedáme pětku, protože to vůbec neumí, vždyť se tak pěkně usmívá. To je cesta do podsvětí.
Nerad bych byl svědkem sociálního experimentu :/
Ahoj. Jmenuju se Honza. Sem žákem 5. třídy. Chtěl bych vás seznámit s našý školou a taky vám vyprávjet, co sme se dnes učili.
Naše škola je velmy moderní a pokroková, protože je inkluzivní. Inkluze je, když se všichni učí spolu v normální škole. Romové, bílý, cizinci a postižené děti, všychni spolu v jedné třídě. Neni tu žádná disgryminace.
V naši třídě je nás celkem 12 žáků a kromě učitele tu s námi sou ještě 3 paní asitentky a jedna pani psicholožka. Ted vám všechny moje spolužáki představim.
V první lavici u okna sou dvě holki - Lucka a Rebeka.
Ve druhé lavici sedí Milan Tancoš a Jozef Žigo. Jsou to Romové. Nebaví je moc sedět v lavici, tak většinou běhaj po třídě, nebo si s paní asistentkou hrajou vzadu a zpývaj romské písně.
Dříve pořád s dalšími Romy čekali před školou a od ostatních si něco půjčovali, hlavně mobili a peníze. Mě jednou odtáhly do křoví a půjčili si moje peníze a bundu. Ale o tom nám paní ředitelka zakázala mluvit a dnes už nesmíme do školi nosit nic drahého.
Jejich rodiče to prí maji těžké kvůli disgriminaci a rasizmu. Naše škola pro romské žáky každý rok koupí nové mobili a tablety a taky jim dává kapesné. Jinak sou všichni hrozně nadaný a chytrý, hlavně na hudební a výtvarnou výchovu. Mají samé dobré známki.
Ve třetí lavici sedí Štefan. Je mentálně postižený. Vedle něj sedí jeho specijální asistentka Renata, která mu se všým pomáhá a utírá mu nudle a sliny. Mluvit nedokáže, jen vydává různé zvuky, ale všichni víme, že je úžasně chytrý. Dostává totiš samé jedničky. Učitelky říkají, že je pro naši třídu velkým obohacením.
V první lavici u dveří sou Monika a David. Ve druhé lavici u dveří sedím já a vedle mě Mustafa. Jeho rodiče přišly z Afgánystánu.
Ve třetí lavici je Alžběta. Je postižená s daunovým syndromem, ale je hrozně chytrá. Má nejlepší známky z celé naší třídy. Vedle ní sedí její asistentka Martina.
Ve čtvrté lavici sedí Lukáš a vedle něj Manu. Manu je tu nový. Přišel k nám před 2 měsíci a jeho rodiče sou z Afriki. Pamatuju si na jeho první den u nás. S naší třídní sme uspořádali uvítací párty. Všichni sme se s ním museli obejmout a poděkovat mu, že se přistěhoval do naší země, protože naše země i naše škola patří všem.
V poslední lavici sedí naše třídní psicholožka. Pomáhá nám a řeší různé problémi. Minulý týden Lucka z první lavice nechtěla dát napít Milanu Tancošovi, tak jí paní psicholožka musela vyšetřovat pro podezření z podvjedomého rasizmu. Lucka se pak musela Milanovy omluvit.
A co sme se dnes učili ?
První hodinu byl zeměpis. Pani učitelka nám vyprávěla o islámské kultuře. Na koncy hodiny nás vizkoušela z toho, co sme si zapamatovali. Všichni dostali jedničku.
Druhá hodina byla matematyka. Učili sme se malou násobilku. Až se naučíme malou, tak v 6, nebo 7. třídě začneme s velkou násobilkou, Už se moc těším. Také si mě pan učitel vizkoušel u tabule. Zadal mi deset příkladů. Správně sem spočítal tři. Dostal sem dvojku. Po mě šel k tabuli Oláh. Pomáhala mu pani asistentka a dostal jedničku. Je fakt dobrej.
Třetí hodinu sme měli Občanskou výchovu. Přišli k nám studenti z Člověka v Tísni a měli sme přednášku o lidských právech a disgriminaci lidí s odlyšnou orientací. Na konci hodiny nám paní učitelka pustila pohádku. Bylo to o dvou gayích co se zamilovali a narodil se jim malí černoušek. Moc se mi pohádka líbyla.
Čtvrtá hodina byla Čeština. Učili sme se romskou básničku. Na konci hodiny sme jí společně recitovali a všychni dostali jedničku.
Poslední hodinu byla hudební výchova. Učili sme se zpívat romské písně. Nejlepší byli Milan Tancoš a Oláhovic. Dostali jedničku a pochvalu.
Tak to je moje třída.
Naše třídní říká, že inkluzivní škola je nejmodernější a nejlepší. V normálních školách, kde sou jen normální běloši, tam prej má hodně lidí čtyřky a pětky. Ale v naší inkluzivní škole máme všichni jenom jedničky a dvojky. Dysgriminace u nás prostě neekzistuje. Každý má právo na úspjech a vsdělání !
Tak ahoj. Honza.
V článku je zmíněn zásadní rozdíl mezi naším školstvím a školstvím ve skandinávských státech a ten rozdíl je ve financích. Pochybuji, že realita bude u nás taková, že každá škola bude mít peníze na dostatek asistentů a speciálních pedagogů a to pak bude to pravé peklíčko pro děti i pro učitele. Naše školství na inkluzi není ani zdaleka připravené.
A naše nová ministryně školství, která je opět nedotčená realitou a snaží se za každou cenu protlačit ty pravé evropské hodnoty do našeho školství, mi začíná pěkně lézt krkem...ostatně jako celá oranžová vláda. Už jen chybí, aby soudružka Marksová vybojovala zrušení DPHčka na tampony a konečně budeme na úrovni vyspělého západu.
Inkluze se bude týkat lehčích mentálních postižení, což znamená dětí z Praktických škol - dříve Zvláštních škol. Romáci tedy nejsou ve Speckách, ale Praktických školách.
O ministrech školství posledních x let máma nikdy nemluvila moc hezky - střídá se tam jeden šílenější za druhým.
Však je taky otázka, do jaké míry jde o to, aby nebyly vyčleněné postižené děti ze společnosti a do jaké míry je celá inkluze kvůli Romákům v Praktických školách, za což ČR dostala facáka od EU (Evropského soudu). Jenže dle máminý kamarádky, která celý život učí Romské děti, tak to stejně nemá cenu, protože ty děti často do školky nechodí, pak při zápisu do ZŠ neumí česky, tak by základku prostě nedaly. Nebo když už by jí daly, tak je to prý na prvním stupni dobré, ale kolem přechodu na druhý stupeň se to láme a ty děti do školy stejně chodit nebudou. Takže inkluze tomu stejně nepomůže - pomohly by tomu povinná školka/nulté ročníky, aby se naučily jazyk a pak sankce rodičům za nedodržování povinné školní docházky (a to takové, aby měly nějaký dopad a daly se vymáhat).
Jinak si taky myslím, že inkluze vyzní do ztracena kvůli nedostatku peněz i personálu. Když i Česko má svým způsobem problém donutit Romy dodržovat zákon o povinné školní docházce (zatímco s vyplácením dávek na tyhle vlastně zanedbávané děti problém není), tak jak asi může fungovat tohle. A mimochodem nevím, proč by to, že dítě z jakéhokoliv důvodu neumí při nástupu česky, měla řešit škola - vietnamské děti s tím problém nemají, tak nevím, proč komukoliv dělat ústupky.
cože to mi chcete říct že héštegy jako #NotAfraid nepomohli ? že se jich teroristé nezalekli ? tak to už se nedá dělat nic
sranda stranou ještě nepotvrdili nic tak jsem zvědavej kdo to odpálil
Pozdrav Alláh, tak Belgičani prý mají věci pod kontrolou, jo? Zlomyslně bych si přála, aby ten výbuch byl přímo v sídle Evropské komise.
Už jsem změnila budoucí cestovní plány a vyškrtla Istanbul a Brusel, na podzim bych chtěla do Aix-en-Provence, jenže nejbližší letiště je v Marseille, tak mi to snad nějaký tamní Salim nebo Mustafa nezkazí :roll:
Výbuch v budovách Rady/Komise nebude, to je pátá kolona. Ti nám teď budou vysvětlovat, že výbuchy nesouvisí s islámem/migrační vlnou a abychom zachovali vstřícnost a porozumění.
Nuže co napsat.. "Já to říkal" je trochu bezcitný a zbytečný, ale když si vzpomenete, že "já to říkal" i tady na fóru říkalo spousta dalších lidí, je jasný že tohle není poslední útok a že se to stane zase.
Už se těším jak nám Makrela vysvětlí, že tohle s islámem nesouvisí, a že v rámci multikulturního obohacení evropské rasisticko - xenofobní společnosti budeme muset přijmout milion dalších uprchlíků.
Jak dlouho hodlají evropské špičky jet podle téhle linie? To nevidí do jakých sraček tím Evropu dostávají? Ke kolika dalším útokům ještě bude muset dojít, aby Makrela a spol uznali svojí chybu a odstoupili? To se nejspíš nikdy nestane, asi bude muset dojít k vlně defenestraci ve státech EU, aby se něco změnilo.
Já nemám nic proti migraci, avšak i ta musí mít hlavu a patu. Těžko si sem můžeme nastěhovat celou Afriku nebo všechny muslimáky z východu... na takové úrovni nelze argumentovat morálkou.